Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt proaspat posesor si eu al unui kawasaki zx636r model 2005. motorul merge bine, sunt foarte multumit.am avut inainte un r6 model 1998 si 954 honda model 2003, dar nici una nu se compara cu asta. pozitie comoda in sa,se intinde la drum, viteza imi e suficienta. nu ii inteleg pe cei care spun: vreau sa trec la o clasa superioara, viteza maxima legala in Romania este 130 pe autostrada, zicem un 140 sa nu iei amenda, pt ce sa trec la 1000? consum mult mai mare si nu am ce face cu atatia cai, dar ma rog, mofturile se platesc.am atasat si niste poze mai jos cu ea.

post-65466-0-48296800-1355576286_thumb.jpg

post-65466-0-13796900-1355576295_thumb.jpg

post-65466-0-32634400-1355576304_thumb.jpg

post-65466-0-97088400-1355576313_thumb.jpg

post-65466-0-46052500-1355576320_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari.

Am intalnit motorete d`astea pe serpentine(niciodata cu pasageri/e)...acolo nu sunt radare...

Editat de serious sam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt proaspat posesor si eu al unui kawasaki zx636r model 2005. motorul merge bine, sunt foarte multumit.am avut inainte un r6 model 1998 si 954 honda model 2003, dar nici una nu se compara cu asta. pozitie comoda in sa,se intinde la drum, viteza imi e suficienta. nu ii inteleg pe cei care spun: vreau sa trec la o clasa superioara, viteza maxima legala in Romania este 130 pe autostrada, zicem un 140 sa nu iei amenda, pt ce sa trec la 1000? consum mult mai mare si nu am ce face cu atatia cai, dar ma rog, mofturile se platesc.am atasat si niste poze mai jos cu ea.

 

Felicitari pentru achizitie!Mie unul mi se pare cel mai reusit model la clasa 600.Sa il stapanesti sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms frumos,sper sa nu am parte de accidente neprevazute ca mi-ar parea chair rau sa dau cu ea de pamanat mai ales ca e impecabila :)

mi-a dat baiatul o lista cu ce i-a pus el si ar trebui sa ii pun si eu, am sa o postez aici sa imi da-ti cate o parere daca sunt bune sau nu, dar asta dupa ce mananc si eu.va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare percepe "impecabilitatea" in felul lui,felicitari pt achizitie, insa maneta ta de frana nu arata ca motocicleta ar fi "impecabila"

nu e nici stilul "covrig" nici stilul "orighinal" e ceva combi Z,au achitonat ceva forte asupra ei

sa o stapanesti sanatos fara incidente

numai bine

Doamne ajuta

 

 

pofta buna !

 

 

 

 

daca este motocicleta pe care o cunosc eu in 2010 arata EXCEPTIONAL,a fost a unui baiat posse parca din Sibiu care incerca sa o vanda Kawasaki zx6r 636, din 2005, in 2010 avea 21000 km, 136cp, toba Mivv, filtre K&N, alarma,acum cand a ajuns la tine a mai trecut timpul peste ea

 

 

post-33534-0-51636200-1355740202_thumb.jpg

cati proprietari a mai avut de atunci ?

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am impresia ca da, primul a fost unul din sibiu. eu am luat-o de la un baiat din brasov, al 2-lea proprietar.am zis impecabila in sensul ca baiatul chiar avea grija de ea, punea numai lucruri stoc pe ea, nu chinezarii,consumabilele la timp,mai avea vreo 4 motociclete sport si chiar le ingrijea.eu zic impecabila cand merge si nu are vicii ascuns, restul sunt detalii pt pretentiosi (maneta indoita, tocit putin capacul stanga...).eu sunt multumit fata de bombele ce le-am mai avut si am tot bagat bani in ele si tot nu mergeau cum trebuie.

p.s. motorul dupa descriere ala e, cu exceptia alarmei, nu are alarma deloc, deci e posibil sa fie alt motor.

 

 

ulei motul 300v 15W 50

placute frana EBC sublu sintetizate

filtru ulei K&N

astea mi-a zis sa le pun pe ea la schimb, e bine?

Editat de diabolyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a picat varianta sa fie alt motor,nu ?:P

daca baiatul a mers pe motul si nu a consumat gram de ulei,nu a dat fum,sunete suspecte nu are si intra bine in viteza etc.. mergi pe motul

daca ti-au placut placutele avute pe moto ,cumpara tot ce ai avut

curata filtru de aer sport ,vezi ca un kit de curatare nu e scump si-ti ajunge de cateva ori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placutele sunt bune, mi-au placut, deci tot pe alea am sa merg.nu fumegam nu scoate sunete nasoale,merge bine, deci tot din ala imi iau. kit de curatare K&N am de la motorul trecut, mai am mai mult de jumate. ce nu imi place este ca primul proprietar i-a schimbat toba originala cu una MIV (daca am scris eu bine) si nu i-a mai pus cititorul de gaze sau ceva de genu si imi sta becul de F1 in bord aprins, dar am inteles ca nu e problema asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

post-29454-0-04843000-1357397779_thumb.jpg

post-29454-0-92956700-1357397804_thumb.jpgpost-29454-0-48972500-1357397833_thumb.jpgpost-29454-0-80965600-1357397879_thumb.jpg

post-29454-0-16847300-1357397942_thumb.jpg

azi am matisat "serpisorii" de la evacuare cu banda termo.asta pt la vara cand stau la semafor sa nu mai imi prajeasca ouale :).

a fost absolut necesar sa demontez radiatorul & restul circuitului de racire (mai putin pompa de apa) sa pot lucra in voie. cu ocazia asta am strins si o lopata de pamint de pe carterele motorului.la radiator am descoperit cu stupoare vagi urme de depunere de piatra,in cond in care de cand e la mine a vazut doar antigel dedicat+apa distilata.am spalat radiatorul pe interior cu detartrant dupa care am clatit din abundenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...