Sari la conținut

Am Facut Azi Un Antrenament De Turing


mocanupompiliu
 Share

Postări Recomandate

--------------------------------------------------------------------------------

salutare baieti azi o

tura scurta buc t severin ,orsova, moldova noua ,timis lugos, deva. valea oltului craiova, pitesti ,buc am plecat ora 4\30 dim si am ajuns acasa ora 20 pauza o ora am alimentat de 3 ori total 1200km drumuri de rahat si un sofer nebun sanatos nu a fost mia intrat pe contrasens a taiat linia continua dubla sa dea peste mine si alta nu grija mare ca astias nebuni mai detaliat dupa odihna Pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am vazut pe Valea Oltului, m-ai depasit cu motocicleta, eu veneam de la Timisoara. Am vrut sa-ti fac un semn sa ne oprim la o cafea, dar te-ai dus prea repede si nu aveam nr tau sa te sun.

Mare nebun mai esti....te antrenezi pentru Germania? sau pt Spania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :wave: :hug:

asa e nici nu observasem

hait!

 

salut nicci chiar asa pentru mine afost ceva normal seara mam cucat si dimineata la 5 desteptarea si la munca salutare

 

te-am vazut pe Valea Oltului, m-ai depasit cu motocicleta, eu veneam de la Timisoara. Am vrut sa-ti fac un semn sa ne oprim la o cafea, dar te-ai dus prea repede si nu aveam nr tau sa te sun.

Mare nebun mai esti....te antrenezi pentru Germania? sau pt Spania?

 

 

salut imi pare rau ca nu team remarcat tot de la timis veneam puteam merge impreuna poate altadata aglomeratie mare eri daca am avea aut ar fii altceva dar astai un vis prea frumos mergem la alti deocamdata oricum la telefon nu aveam cum sa te aud te salut si sauzim numai de bine Pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut nicci chiar asa pentru mine afost ceva normal seara mam cucat si dimineata la 5 desteptarea si la munca salutare

salut imi pare rau ca nu team remarcat tot de la timis veneam puteam merge impreuna poate altadata aglomeratie mare eri daca am avea aut ar fii altceva dar astai un vis prea frumos mergem la alti deocamdata oricum la telefon nu aveam cum sa te aud te salut si sauzim numai de bine Pompiliu

 

Daca ai folosi si semne de punctuatie, ar fi chiar frumos din partea ta.

Dar probabil n-ai timp de atatia km rulati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai folosi si semne de punctuatie, ar fi chiar frumos din partea ta.

Dar probabil n-ai timp de atatia km rulati.

 

 

salut vad ca ai ceva cu mine glumesc miai mai dat niste replici taioase pe acest forum mi le insusesc esti baiatul care ai fost la koln iama asa cum sint intradevar nu leam eu cu calculatorul invat si iartma daca te stresez cu srisul meu ma poti ignora necitinduma imi recunosc greselile daca poti iama asa cum sint te salut siti doresc numai bine cu stima Pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un text scris corect gramatical si cit de cit placut de citit arata respect fata de ceilalti cititori ai forumului . Ceea ce la tine , fara suparare , nu se regaseste .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un text scris corect gramatical si cit de cit placut de citit arata respect fata de ceilalti cititori ai forumului . Ceea ce la tine , fara suparare , nu se regaseste .

 

:crack:

 

p.s. poate citesc asta si altii de pe aici suparati ca se ia lumea de sufletul lor aiurea-n tramvai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai folosi si semne de punctuatie, ar fi chiar frumos din partea ta.

Dar probabil n-ai timp de atatia km rulati.

daca ai face atatia km cati a facut omu cred ca nici nu ai mai putea sa scri am tot respectu pentru Pompiliu ce face el singur intr-o zi altii nu fac intr-o luna asa ca daca vrei sa ii citesti topicurile esti cred binevenit daca ai chef de gramatica du-te la facultate noi motociclisti nu prea le avem cu srisul prea bine

bafta multa Pompilica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asfaltt, de ce esti tu asa de sigur de omul care a scris?

Eu sustin ca una e sa fii motociclist si alta e sa stii sa te porti si sa vorbesti. Doua chestii care nu au de a face una cu alta.

Momentan il sustin pe remu1, care spune doar ca cele 10 clase sint obligatorii prin lege tocmai ca sa te invete sa te exprimi corect in limba romana pe care o vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"salut nicci chiar asa pentru mine afost ceva normal seara mam cucat si dimineata la 5 desteptarea si la munca salutare"

 

Vreau sa va vad dupa 1200 km in tara ( nu afara) si sculati la ora 5: mai scrieti voi pe net oare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nimic cu Pompilica si nici nu sunt profesor de romana sau mare scriitor.

Ceea ce face el, nu se trage din oboseala sau nestiinta, asa crede el ca este " original " si da bine pe forum.

Daca este atat de obosit, de ce mai scrie? (desi el sustine ca tura asta a fost un fleac, ceva normal).

Nu vad de ce este mai obositor sa scrii punct sau virgula, decat sa scrii cuvinte legate.

Chiar daca ai un stil de telegrama, poti sa pui semne de punctuatie.

 

Eu il respect pe om, 1200 km in ca. 15-16 ore este o performanta notabila, dar nu stiu daca are rost (in afara de a demonstra faptul ca este capabil de asa ceva) si categoric nu cred ca este o placere.

Am facut si eu 1.150 km de dimineata pana seara, dar pe autostrazi (KĂśln-Budapesta), am facut si Fethye-Istanbul (vreo 1.000 km, fara autostrazi) si pot spune ca este obositor si periculos spre sfarsit, ca reflexele tale sunt incetinite de oboseala.

 

Asadar, din partea mea scrii cum iti place, oricum iti voi citi posturile, doar ca imi era mai usor cu semne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pompi domnilor sintem pe un forum de motociclisti nu de poezie iar pompi chiar cu asta se ocupa - cu motociclismul spre deosebire de o larga majoritate de papagali care sint mai mult timp motociclisti la tastatura calculatorului decit pe motociclete

sper ca te-ai distrat pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca ma apuc sa fac foarte multi km nu voi mai cunoaste limba materna ? :lol: :D :D

 

Ps: am 110 000 km pe motor. De la cat incepe sa se manifeste jucaria asta ?

Editat de RST
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut pompi domnilor sintem pe un forum de motociclisti nu de poezie iar pompi chiar cu asta se ocupa - cu motociclismul spre deosebire de o larga majoritate de papagali care sint mai mult timp motociclisti la tastatura calculatorului decit pe motociclete

sper ca te-ai distrat pompi

 

altu'....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...