Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

mai era cineva aici cu vibrochenu pilaf, cu motoru luat de la pompieru. nu stiu repede cine, si nu pot acum sa caut, daca poate cineva sa posteze, ia legatura cu el - poate a rezolvat problema si te pune si pe tine in tema cu cat si de unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe 3vd exista filtru de benzina?

 

daca nu exista a pus careva? unde exact trebuie montat.

 

pompa de benzina pe ce principiu functioneaza??

 

am avut aseara niste probleme cu mobra cand plecam de pe loc imi murea motorul pentru ca trebuia sa o turez foarte mult alfel dadea in nas si cand stateam l-a stop avea un fel de caderi de turatie, de la 1400 cat e la mine reglata cadea la 1000 si apoi crestea imediat inapoi....

 

pana nu i-am dat un cox grav pe bulevard nu s-a potolit...

 

ce poate fi? gunoi in benzina?

nu are filtru de benzina dar se poate pune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tobe din ungaria vorbiti cu Martin

 

http://www.martindob.hu/martindob.htm

 

A facut cateva tobe pentru tovarasii mei din Odorhei si toti sunt multumiti. Arata super bine si suna la fel de frumos.

 

 

ne traduci si nou un pic?? :)

 

ma uit ca curca in lemne, bunica stia maghiara dar e moarta. mama nu cred ca stie sa si citeasca. sa va daca ma descurca ea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai era cineva aici cu vibrochenu pilaf, cu motoru luat de la pompieru. nu stiu repede cine, si nu pot acum sa caut, daca poate cineva sa posteze, ia legatura cu el - poate a rezolvat problema si te pune si pe tine in tema cu cat si de unde.

 

 

multam

mda adevarul e ca a mers fara ulei - nu cunosc circumstantele cum a ramas fara ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor ! Ati fost careva la Predeal ? Ceva poze ? ... din pacate eu nu am putut sa merg asa ca apelez la voi pt imagini, ca aia de la tv au stat cam prost la domeniul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor ! Ati fost careva la Predeal ? Ceva poze ? ... din pacate eu nu am putut sa merg asa ca apelez la voi pt imagini, ca aia de la tv au stat cam prost la domeniul asta.

 

 

nu am ajuns nici aici tule mumuan gura de bani :laugh:(

 

vezi la bucuresti, pantelimon au fost prietenii mei :laugh:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor ! Ati fost careva la Predeal ? Ceva poze ? ... din pacate eu nu am putut sa merg asa ca apelez la voi pt imagini, ca aia de la tv au stat cam prost la domeniul asta.

Se pare ca totusi un tdm-ist a fost prezent la Predeal. Nu-l cunosc, am poza de la un prieten care a fost prezent la intrunire.

post-25487-1247513194_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca totusi un tdm-ist a fost prezent la Predeal. Nu-l cunosc, am poza de la un prieten care a fost prezent la intrunire.

post-25487-1247513194_thumb.jpg

 

Macar atat :lol: , daca noi ceilalti n-am fost in stare sa mergem !!! :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci de poza Rockere, am mai gasit un cunoscut pe ea:D

 

Eu din pacate am fost la o nunta si banii de lant i-am dat la mire:((((((((((((((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar atat :D , daca noi ceilalti n-am fost in stare sa mergem !!! :lol: :laugh:

Am depistat si numarul de inmatriculare a TDM-ului, e urmatorul TL 03 FLA. :D

Tipul a participat si la un concurs de impins butoaie de bere, cu mobra. Filmuletul in care apare si el pt. cateva momente, e acesta:

 

Merci de poza Rockere, am mai gasit un cunoscut pe ea:D

 

Eu din pacate am fost la o nunta si banii de lant i-am dat la mire:((((((((((((((

Floriane stai linistit, o sa vina alti bani si pentru lant :laugh:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot suntem la vanatoare de TDM-isti, am zarit si eu unul in bucuresti... 4TX cu carenele albastre. valoreaza 50 de puncte :bounce:

in alta ordine de idei, am operat si eu carburatoarele pt consum si acum scot un dezamagitor 6.9% in bucuresti (pt mine cel putin) mers lejer.

in weekend o sa dau o fuga la costinesti si sa vad la drum intins cat scoate mititica.

 

pe curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca daca tuburile de emulsie sunt ovalizate si/sau acele uzate, poti sa le cobori cat vrei, ca curge benzina pe langa ca la nunta (poate si mai nefolositor decat in mod normal, daca nu apuca se imprastie calumea in aer, ci curge suvoi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ai pierdut de la tuburile de emulsie... :rock:

chestia e ca nu consuma mai putin ca inainte.

si oricum nu am suficienta experienta sa-mi dau seama daca si ce piese sunt uzate.

ms pt parerea ta... eu am postat ca sa vedeti cum stau si eu cu consumul... se pare ca departe de ceea ce s-a mai anuntat pe aici :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nene am o problema, dupa ce se incalzeste un pic motoru cam dupa 10 min de mers incepe sa imi scada turatia.

 

la mine sata la 1400 rpm si scade brusc la 1100 si apoi creste la loc.

 

faza tampita e ca trebuie sa turez tare motoru cand plec de pe loc, si e aiurea rau, in mers insa nu are treaba asta.

 

stateam si ma gandeam poate am prins vreun furtun de benzina pe undeva si nu trage cum trebuie cand sta la relanti?

 

unde sa ma uit? ce sa caut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nene am o problema, dupa ce se incalzeste un pic motoru cam dupa 10 min de mers incepe sa imi scada turatia.

 

la mine sata la 1400 rpm si scade brusc la 1100 si apoi creste la loc.

 

faza tampita e ca trebuie sa turez tare motoru cand plec de pe loc, si e aiurea rau, in mers insa nu are treaba asta.

 

stateam si ma gandeam poate am prins vreun furtun de benzina pe undeva si nu trage cum trebuie cand sta la relanti?

 

unde sa ma uit? ce sa caut?

 

 

pentru mine sunt informatii insuficiente - reformulez : sunt eu incompetent la cate informatii se dau :bounce:

 

mai mergi cu el si fa observatii; urmeaza : [...x...] motive care mai de care mai, sau sa constati ca esti pe terminate cu benzina :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine sunt informatii insuficiente - reformulez : sunt eu incompetent la cate informatii se dau :bounce:

 

mai mergi cu el si fa observatii; urmeaza : [...x...] motive care mai de care mai, sau sa constati ca esti pe terminate cu benzina :moto:

 

 

man nu prea stiu ce sa observ sau la ce sa ma uit sa sa imi dau seama,

 

cu benzina clar nu sunt pe termintate, abia facusem plinu.

 

motoru face ca si cum ar vrea sa se opreasca dar imediat in secunda urmatoare isi revine.

 

dupa ce trec cu turatia de 3000 nu mai apare fenomenul acesta

 

cand plec de pe loc si o turez asa pana la 2000 fenomenul se manifesta in continuare si sunt mari sanse sa opresti motoru

 

 

PS ca o mica paranteza am facut 690 km cu 34,34L ceea ce rezulta un consum de 4.97%, vreo 50km facuti prin bucuresti si mai in fortza :rock:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot suntem la vanatoare de TDM-isti, am zarit si eu unul in bucuresti... 4TX cu carenele albastre. valoreaza 50 de puncte :rock:

in alta ordine de idei, am operat si eu carburatoarele pt consum si acum scot un dezamagitor 6.9% in bucuresti (pt mine cel putin) mers lejer.

in weekend o sa dau o fuga la costinesti si sa vad la drum intins cat scoate mititica.

 

pe curand.

 

 

la drm intins o sa consume mai putin, in bucuresti cifrele astea le scoate si 900-le cu injectie :bounce: pt ca mai mult stai decat mergi.

 

asta e bucurestiu nostru drag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...