Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Nu dispare explozia de putere pentru ca nu o are

Am testat motorul, de la 3000 in sus parca e strans de gat

 

Flavius, pune linistit acele de dozaj pe pozitia 1, adica sa coboare la maxim

Si cum zice El Cavaliere, dupa 3500 rpm ar trebui sa sara de sub tine

Mai exact la 3755 rpm :cheers:

 

 

la mine cu acele la pozitia 3 cand ajung la 3500 rpm mi se smulge din maine, parca prinde viata si vra sa o ia inainte fara mine.

 

depinde de la mobra la mobra sau de greutatea pilotului desi nu cred ca este asa mare diferenta intre noi doi :cheers:

Mesaj completat

cu acele la pozita 1 trage hotarat dar fara explozie de putere

 

explozia de putere o am in treapta 1,2,3 si parca si intr-a 4-a

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O sa pun atunci pe pozitia 2 sa vad ce se intampla.

Sper ca dupa ce curat carburatoarele sa mearga mult mai bine.

Trebuie sa iau garnituri si oring-uri noi daca le-am desfacut ? Manualul asa zice, dar din pacate nu am un manual complet. Apropo, voi aveti pagina 4.10 ? La mine lipseste si cea cu reglarea suspensiei fata, chiar ce e mai important au scos baietii...

Multumesc de sfaturi, o sa va tin la curent cu progresele, ca tare imi place sa ma murdaresc pe maini... Noroc ca nu e sotia mea acasa, ca nu suporta mirosul de benzina.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ma scuzati ca intervin in mijlocul discutiilor dar ati putea sa ma lamuriti va rog si pe mine ? Tocmai am desfacut carburatoarele, si in camera unde se gasesc flotoarele (cea cu capac din plastic) am ca un fel de jeg verde, ca apa de balta care face mizerie din aia verde. Aveti idee ce e? In cealalta camera cu flotor totul e curat, chiar foarte curat. Ce poate fi ?

Si inca o chestie, am facut o poza cu telefonul dar nu e super calitate ca ii facuta la bec (deh, e noapte) la pozitia a treia am bujiile negre, oricum ma duc si peste 3-4000 rpm motorul se plafoneaza, nu trage cum ar trebui. Credeti ca daca mut opritorul spre capatul de sus al tijei (capatul scurt) cu 1 sau 2 pozitii se remediaza problema ? Maine o sa curat carburatoarele cu solutie, si as vrea sa rezolv problema, imi consuma si cam mult.

Mersi si ASFALT USCAT !

Va salut cu farul.

 

daca e pe carbu din stanga (catre cricu lateral) ori e malu broastei de la apa de ploaie ori e muschi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai stateai cu ea asa ajungeai sa scuipe pe tobe broaste :cheers:)

Mesaj completat

@fotok: maestre tu nu poti veni in octombrie?

Mesaj completat

pana acum este 4 la 3 pentru octombrie. voturile cu oricand se trec ca nule :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa iau garnituri si oring-uri noi daca le-am desfacut ? Manualul asa zice, dar din pacate nu am un manual complet. Apropo, voi aveti pagina 4.10 ? La mine lipseste si cea cu reglarea suspensiei fata, chiar ce e mai important au scos baietii...

Are Ariciu un set de garnituri, doar pentru un carburator, comandate de mine si refuzate din cauza pretului, ca eu credeam ca la 75 lei erau pentru amandoua carburile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm indiferent pentru mine. sa stiu dinainte sa imi planific treburile.

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)

 

Mesaj completat

Varianta unu: o lungim pana la Craciun

Varianta doi: daca se aduna tedemistii aradeni e gata intrunirea :cheers: ca suntem majoritari

Asa ca putem face o recapitulare/repetitie/antrenament la Pecica: aer curat, tuica buna, si alte chestii favorabile

 

Propun (serios) tedemistilor aradeni si timiseni sa ne deplasam duminica 13 (!) la Zoli sa discutam la un pahar de salam si o felie de tuica

Daca nu ne primeste Zoli, ne punem in fata primariei

 

Si finca m-ati enervat, eu vin la Orastie si in septembrie, si in octombrie, si in noiembrie

In decembrie nu, ca imi expira RCA-ul

nu suna rau propunerea ta si cred ca am sa trag si eu o fuga la pecica duminica daca este sigura treaba. azi ma duc cu mobra la oradea sa-mi ia masurii la tobe ca am sa le schimb. cind sint gata am sa va pun niste poze. asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radule la cine iti faci tobele? si cum ti le faci?

Mesaj completat

Ultimul update al listei. hai copii cu voturile voastre :cheers:

 

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben - 2 - 4 octombrie, ca e dupa salariu.

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok - 25-27 septembrie + (Ze beast)

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm - indiferent pentru mine. sa stiu dinainte sa imi planific treburile.

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)-25-27 septembrie

Mesaj completat

Latest news: mi-a venit releul.

 

Luni o sa am program sexy cu motoreta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radule la cine iti faci tobele? si cum ti le faci?

Mesaj completat

Ultimul update al listei. hai copii cu voturile voastre :cheers:

 

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben - 2 - 4 octombrie, ca e dupa salariu.

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok - 25-27 septembrie + (Ze beast)

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm - indiferent pentru mine. sa stiu dinainte sa imi planific treburile.

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)-25-27 septembrie

Mesaj completat

Latest news: mi-a venit releul.

 

Luni o sa am program sexy cu motoreta :cheers:

la victor in oradea cam asa o sa arate

azi am fost sa-mi masoare distantele si joi ma duc sa le monteze

cred ca ai avut si tu siteul lui http://www.vick-exhaust.com/

Mesaj completat

la victor in oradea cam asa o sa arate

azi am fost sa-mi masoare distantele si joi ma duc sa le monteze

cred ca ai avut si tu siteul lui http://www.vick-exhaust.com/

 

o sa fie putin mai scurte ca aia din poza.

Mesaj completat

miine se pleaca in excursie pe cheile nerei cu intoarcere seara. plecare din timisoara.

post-49598-1252691270_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti... Va primesc cu cea mai mare placere.. Suntem in constructii.. dar gasim o parte mai curata in gradina.. :cheers:

Sau.. Ne ducem pe malul muresului, la o masa, unde va pot servi mai omeneste cu salamu si tzuica.. :cheers:

Nu stiu cand o sa mai am timp sa intru pe forum, asa k mai bine va las nr de tel, si ma anuntati dak veniti.. Duminica am planuri de a face o plimbare pe la Padis. Dak vreti neaparat duminica.. sa ma anuntati sambata seara..

 

0729.918.155. Zoli.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti... Va primesc cu cea mai mare placere.. Suntem in constructii.. dar gasim o parte mai curata in gradina.. :cheers:

Sau.. Ne ducem pe malul muresului, la o masa, unde va pot servi mai omeneste cu salamu si tzuica.. :cheers:

Nu stiu cand o sa mai am timp sa intru pe forum, asa k mai bine va las nr de tel, si ma anuntati dak veniti.. Duminica am planuri de a face o plimbare pe la Padis. Dak vreti neaparat duminica.. sa ma anuntati sambata seara..

Bai, stai asa, pai daca e vorba de mers la Padis devine muuuuult mai interesant

Detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica dimineata plecam de la Pecica, pe la ora 08:00 (aproximativ.. ) mergem pana pe la padis, din cate stiu.. unii cu enduroaicele vor sa se urce nush pana unde, si apoi ci k venim pe acasa.. Multe detalii nu stiu.. merg cu ei.. Mi`au zis k ei merg, si m`am gandit ca de ce sa stau eu acasa.

 

Daca aveti de gand sa veniti, ..

 

Spre seara sper sa aflu mai multe detalii.. Mai fac o fuga pana la Dl` organizator..:cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept sa intervina rockeru sa va povesteasca care sunt temperaturile de la el din ograda diminetza :cheers:

Da intradevar, temperaturile dimineata sunt intre 8-10 grade, deci este destul de frig si sunt in scadere.

Propun sa stam cazati (cine vrea), la o pensiune cat de cat comvenabila la pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdeci.. vom pleca duminica dimineata pe la 8 din Pecica.. traseul din cate am inteles, va fii catre Moneasa, de acolo catre Cluj, dar nu chiar pana la Cluj. Pe la Giurgiuca De Sus.. Si de acolo, inapoi pe alt traseu.. Va fii o portiune cu/fara drum.. Pe munti cred k nu va fii asfaltat.. Ci poate chiar fara drum.. :cheers: Dupa cate am tot calculat. va fii un drum pe la 400-500 km. :cheers:

 

Ideaa ii sa ne plimbam toata ziua :D

 

Pentru cei care vor sa vina.. Ne vedem pe la 8:30-9:00 dimineata langa Las Vegas, Mai precis la drumul catre "Horia-Siria-Pancota-. Undeva dupa intersectie.

 

Pe Radu il sun acum.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...