Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N`as dori sa merg singur din partea de vest.. "Ardeal"

Eu am sa te astept in Sibiu, cand ai sa vii tu sau mai multi din vest, si vom merge impreuna spre locatie, care se afla la o aruncatura de bat de Sibiu (circa 50-60 km) :)

Eu am sa fiu prezent si cu partenera mea de viata, deci vom fi doua persoane si vom sta cel mai probabil la cort, caci e mai haiducesc, nu in pensiuni.

Sa ne vedem cu totii sanatosi pe 29 :eek:

Editat de Rocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru poza Cavaleru!

 

Daca ne gandim la criza asta.. E mult mai sanatos pentru buzunarele noastre sa ne cazam fiecare intr`un cort elegant! :eek:

 

In tradevar.. Va trebui sa caram un surplus de bagaje..

 

Sper sa mai vina cineva cu cortu.. sa nu fiu singur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt si masini care au carburator pe fiecare piston , dar foarte rar

 

 

 

foarte corect :eek:

 

 

 

chiar sunt curios cat consuma un TDM ! :) am mai intrebat pe diferite forumuri din curiozitate , consumul la alte motociclete

 

 

Un consum normat ar fii 5.7. Ce am scos eu. m`am plimbat atat in orash, cat si afara, m`am dat cu viteze reduse cat si cu viteze ridicate (160-180km/h)

 

Acum am 504km facut cu 29 litri de benzina... Calculeaza si tu.. poate calculatorulmeu calculeaza gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai rockeru a zis ca vine cu cortu, eu il iau la mine, si probabil o sa il folosesc :eek:

 

 

nu stiu restu

 

 

si linx a zis de cort!

 

deci putem sa stam la cort, sa vedem daca gasim atat de mult loc.

 

care mai poate veni incepund cu 29? sau care e de acord cu 29 mai??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Klar!! Vom sta la cort majoritatea.. :eek: Si restul.. Vom vedea..

 

De vin singur din ardeal.. Ma innebunesc. Sunt cel putzin 6 tdm`isti prin zona..

 

Dintre motociclistii de aici, din localitate sunt 5 care mi`au zis k au vrut sa`si cumprete tdm, dar n`au reusit. Poate urmatoarea moto al lor va fii tdm.

 

Sunt multi la care ii plac acest model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca incet incet ne vom aduna. unii inca nu stiu sigur programul lor si probabil d-asta nu pot spune ceva sigur.

 

asa ca ramane sa asteptam ce si cum

 

iti foloseste desenul meu la ceva??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca incet incet ne vom aduna. unii inca nu stiu sigur programul lor si probabil d-asta nu pot spune ceva sigur.

 

asa ca ramane sa asteptam ce si cum

 

iti foloseste desenul meu la ceva??

 

 

Da.. Mersi pt desen.. Azi nu am avut timp.. da maine ma apoc de suport, pentru ca pe vineri dimineatza trebuie sa fie gata.. Vineri dupa masa plecam in strainatate si posesorul motocicletei nu are unde sa`si puna cortul si salteaua, n`are loc de nevasta... :eek:)

 

Anul trebut am avut un Suzuki GT 250 din 1974.. I`am facut suporturi laterale de bagaje numai sa am unde lega canistrele pline cu combustibil. (cand ne vom intalni, o sa va povestesc ce am avut in canistre..)

 

mi`e ciuda k nu am putut face macar o poza la mobra, cand era echipat cu canistrele.. :)))

 

Cei cu care am fost in echipa.. m`au numit "Kamikazze".. :D) ziceau k mai baticul alb cu pata rosie imi lipseste de pe casca.. :P)

 

In final am ajuns cu succes fara evenimente la destinatie (odorheiu secuiesc) si de acolo inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un consum normat ar fii 5.7. Ce am scos eu. m`am plimbat atat in orash, cat si afara, m`am dat cu viteze reduse cat si cu viteze ridicate (160-180km/h)

 

Acum am 504km facut cu 29 litri de benzina... Calculeaza si tu.. poate calculatorulmeu calculeaza gresit.

 

foarte bun mi se pare acest consum , sincer

Multam !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam greu sa prevad de pe acum ce ar putea sa apara pana pe 29 mai, dar data imi convine.

o sa incerc sa fac din asta o prioritate, asa ca mai puneti la socoteala inca o persoana din bucuresti.

nu am cort si nici posibilitatea sa car prea multe bagaje pe motor, dar detaliile le stabilim mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oki da-ne de stire cand esti sigur ca vi, am un cort, un sac si un izopren in plus, vedem noi cum ti le pui pe mobra :)

Asa baieti :P , e mai misto la cort, e mai wild.

Loc pentru corturi e destul, va asigur, vom gasi noi un loc frumos de pus corturile :laugh:

Numai bine si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hey.. O idee.. nu vretzi sa facem mici? :>

 

Care avetzi un gratar mai micutz? Langa bere ar mere.. :P))

Si am cam avea nevoie de un gratar.. macar.. Banuiesc k nimeni nu va aduce ceaun.. Ii mai mare, si mai greu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La postul #1713 se spunea ceva de CârțiÂşoara

Am parcurs posturile de după, Âşi nu e foarte clar, a rămas sau nu CârțiÂşoara?, să Âştie Âşi al 11-lea TDM-ist care vine la întrunire

Sau al 12-lea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cartistoara este orasul de unde incepe transfagarasanu, cortul in punem undeva pe transfagarasan.

 

exista si pensiuni in cazul in care vrea cineva sa doarma sub acoperis solid :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, arata haios iar cu suportul de numar pus ar trebui sa arate mai bine... acum e prea "supla". Dar cu zgomotul, cum stai? :P

 

 

 

Suna foarte bine, nu mai suna asa de tare! e ciudat pentru un TDM, ca de obicei au carena aia mare in fatza si 2 tobe! Iar al meu e total diferit, sunt mandra de pisikutza! e mai speciala...

Editat de hayabusika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, sa recapitulam. Calavaleru, urmeaza sa confirmi te rog sau sa faci adaugirile de rigoare.

 

Perioada: weekendul 29-31.05 (de vineri sau sambata, fiecare cum poate - zic bine?)

 

Locatia: in apropiere de Cartisoara - campat in natura + o pensiune in zona, la alegere. Aici ar fi trebui discutat un pic:

1. E toata lumea dispusa sa stea la cort? Eu de ex. sunt ptr cort dar e posibil sa stau doar o noapte; daca vin si persoane care nu pot sau nu vor, pensiunea unde vor sta va fi departe de locul nostru de campare, vor putea de ex. veni (perpedes, se intelege) sa bea o bere seara la corturi cu restul lumii?

2. S-ar putea sa ne strangem ceva mai multi... nu stiu, 10, 12. Avem unde sa ne desfasuram fara sa incurcam / deranjam pe nimeni? Nu am mai fost asa in grup mare in afara campingului si de-asta intreb.

 

Participanti: haideti pana miercuri, joi (20,21.05) sa stim in mare care am fi. Propun sa continuam lista inceputa de Cavaleru:

 

1. cavaleru + prietena

2. LinX

 

Pana nu se pune problema de facut rezervari, dat avans etc nu cred ca trebuie sa fim siguri 100% pentru a ne anunta participarea, adica merge si un 80-90% :P (intentia sa fie serioasa si sa stim in principiu ca putem veni). Daca apare ceva, asta e, ne anuntam retragerea.

Editat de LinX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perioada - vine fiecare cand vreain perioanda 29-31 mai

 

Locatia:

 

1. cel mai bine ar fi ca toti sa ne bagam la corturi. O singura zona era suficient de aproape. dar in momentul cand am fost nu m-am gandit sa ma uit dupa zone de cort aproape de pensiuni :P

2. marimea grupului nu cred ca va fi o problema, locuri de cort gasim destul de mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. cavaleru + prietena - 29 mai

2. LinX

3. viezure_siret - 80-90 %

...

...

...

13. Korben Dallas 5%, maxim 10%. Nu e băÂşcălie, e posibilitatea reală ca eu să ajung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...