Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am vrut sa ajut dar nu am avut cum pentru ca unii tin prea mult la orgiul lor.

La urma urmei, nu e lupta noastra

Si cum zicea Ishmael mai sus, treaba asta pute, asa ca nu e de noi

Presupun ca Raisa nu are vreo obligatie scrisa si ca nu este vreun document scris care sa ateste ca ferotaniile sunt la ea

Asa ca foarte bine le poate arunca la gunoi

 

Pe mine nu ma mai intereseaza subiectul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca facerea de bine e fuck*re de mama.

 

 

No, gresit, asa se intampla cand te bagi ca musca-n dosu calului !!!! Facerea de bine era aia cand luai tobele si cel care trebuia sa le primeasca iti mai zicea si doua de dulce ca ai intarziat cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce telenovela sa mor yo =)) ma bufneste rasu cand ma gandesc la oamenii astia

:)

 

Apropo Cavalere, pacat ca nu ne poti onora cu prezenta. Dar sunt de acord cu tine ca mai important este sa-ti pui mobra la punct, sa mearga bine. De intalnit ne-om intalnii noi si cu alte ocazii. Numai bine :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Apropo Cavalere, pacat ca nu ne poti onora cu prezenta. Dar sunt de acord cu tine ca mai important este sa-ti pui mobra la punct, sa mearga bine. De intalnit ne-om intalnii noi si cu alte ocazii. Numai bine :agree:

 

 

da si mie imi pare rau. asta e :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce telenovela sa mor yo =)) ma bufneste rasu cand ma gandesc la oamenii astia

Asta e, mai apar si neintelegeri. Si inca a fost bine in cazul lor... Fata oricum n-are ce vina sa aiba in toata treaba, desi n-ar fi stricat sa mentioneze pe scurt povestea tobelor cand a vrut sa le puna in vanzare.

 

===

 

 

Ok, sa trecem la chestiuni mai seriose. Intanirea. Ultima lista (postul #2831) arata cam asa:

 

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)

 

Deci, daca raman doar cei care "s-au trecut" pe ea minus Cavaleru, am fi:

 

Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

Linx - 2-4 octombrie

Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

Viezuresiret - 2-4 oct

1Bandit - oricand

 

E prea mare apatia... Stiu ca s-a mai vorbit, s-a mai votat de vreo 2, 3 ori, dar haideti sa ducem pana la cap lista asta si sa tragem o concluzie finala. Pana duminica ar trebui sa avem un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok - 25-27 septembrie + (Ze beast)

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e, mai apar si neintelegeri. Si inca a fost bine in cazul lor... Fata oricum n-are ce vina sa aiba in toata treaba, desi n-ar fi stricat sa mentioneze pe scurt povestea tobelor cand a vrut sa le puna in vanzare.

 

===

 

 

Ok, sa trecem la chestiuni mai seriose. Intanirea. Ultima lista (postul #2831) arata cam asa:

 

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)

 

Deci, daca raman doar cei care "s-au trecut" pe ea minus Cavaleru, am fi:

 

Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

Linx - 2-4 octombrie

Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

Viezuresiret - 2-4 oct

1Bandit - oricand

 

E prea mare apatia... Stiu ca s-a mai vorbit, s-a mai votat de vreo 2, 3 ori, dar haideti sa ducem pana la cap lista asta si sa tragem o concluzie finala. Pana duminica ar trebui sa avem un raspuns.

 

Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

Linx - 2-4 octombrie

Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

Viezuresiret - 2-4 oct

1Bandit - oricand

korben Dallas - 25-27 sept

Leonardsen - orcand dar la pensiune

 

daca am completat gresit sa fiu scuzat dar eu asa am retinut :agree:

Mesaj completat

ishmael zi frati-mi si tu ceva. cand ai vrea sa vi ca am inteles ca tu vrei numai la pensiune. asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu voi sti daca pot veni decat cu o zi inainte.

Iar eu nu voi sti daca am fost decat cu o zi dupa :agree:

 

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben - 2 - 4 octombrie, ca e dupa salariu.

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok - 25-27 septembrie + (Ze beast)

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cavaleru - 2-4 octombrie - + Claudia

2. Korben - 2 - 4 octombrie, ca e dupa salariu.

3. Rocker - 25-27 septembrie(preferabil)- + Maia

4. Linx - 2-4 octombrie

5. Fotok - 25-27 septembrie + (Ze beast)

6. Marius'95

7. Dr_dejavu - Spune ca e indiferent.. Sa stie cum sa`si planifice treburile si el face prezentza inpreuna cu Tzuica.. biggrin.gif

8. Viezuresiret - 2-4 oct

9. Leonardsen

10. 1Bandit - oricand

11. Radu_tdm_tm

12. Flavius.corhei

13. Fuschia

14. Yamahaia

15. Ishmael

16. Ratonyx

17. Ravenshield

18. Zsak

19. Basea

20. Stefancst

21. Woosh

22. Loti61

23. cretzu gigicu (Calin)-25-27 septembrie

 

...sunt un TDM-ist relativ nou, motociclist de asemenea...va salut pe toti...si Sibiul la fel :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoho de cand imi tot povesteste rockeru de tine. ma bucur ca ti-ai luat inima in dinti si ai postat.

 

bine ai venit. s-o stapanesti sanatos si fara probleme.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti fratilor 25-27 septembrie........... cred ca o sa imi tai venele daca nu vin sa beau o gura de tuica de la doktoru si sa va strang mana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad k vom fii putini, si dak tinem in sept, sau 2-4 oct.. Ii aceeasi lucru, doar k vin alte persoane.

 

Ce se intampla dak mai incercam o mutare cu o saptamana in urma? 9-11 oct?

 

Asta doar in cazul in care am veni mai multi.. Cei frigurosi pot sta la pensiune. Iar noi.. Cu tzuica si cu corturile ne campam aproape.

 

:>

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni nu va faceti probleme ca nu ma supar pe nimeni dar am vrut sa aflu si eu citeva pareri de la voi. dar parerile au cam intirziat. multumesc pentru indicatii. asfalt uscat. :cheers:

Mesaj completat

Vad k vom fii putini, si dak tinem in sept, sau 2-4 oct.. Ii aceeasi lucru, doar k vin alte persoane.

 

Ce se intampla dak mai incercam o mutare cu o saptamana in urma? 9-11 oct?

 

Asta doar in cazul in care am veni mai multi.. Cei frigurosi pot sta la pensiune. Iar noi.. Cu tzuica si cu corturile ne campam aproape.

 

:>

 

:cheers:

imi pare rau dar mam uitat prea tirziu pentru adunare. eu am fost in serbia la kikinda la o adunare moto si seara am venit la sanicolau mare la concertu lui cargo. daca faceti vreo adunare saptamina asta? cind si unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad k vom fii putini, si dak tinem in sept, sau 2-4 oct.. Ii aceeasi lucru, doar k vin alte persoane.

 

Ce se intampla dak mai incercam o mutare cu o saptamana in urma? 9-11 oct?

Varianta unu: o lungim pana la Craciun

Varianta doi: daca se aduna tedemistii aradeni e gata intrunirea :cheers: ca suntem majoritari

Asa ca putem face o recapitulare/repetitie/antrenament la Pecica: aer curat, tuica buna, si alte chestii favorabile

 

Propun (serios) tedemistilor aradeni si timiseni sa ne deplasam duminica 13 (!) la Zoli sa discutam la un pahar de salam si o felie de tuica

Daca nu ne primeste Zoli, ne punem in fata primariei

 

Si finca m-ati enervat, eu vin la Orastie si in septembrie, si in octombrie, si in noiembrie

In decembrie nu, ca imi expira RCA-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni nu va faceti probleme ca nu ma supar pe nimeni dar am vrut sa aflu si eu citeva pareri de la voi. dar parerile au cam intirziat. multumesc pentru indicatii. asfalt uscat. :cheers:

Mesaj completat

 

imi pare rau dar mam uitat prea tirziu pentru adunare. eu am fost in serbia la kikinda la o adunare moto si seara am venit la sanicolau mare la concertu lui cargo. daca faceti vreo adunare saptamina asta? cind si unde?

 

 

radule vezi pe pagina atentrioara o lista trece in dreptul tau una din cle doua perioade care iti este pe plac. dai copy paste la ultima lista si te treci acolo

 

25-27 sept sau 2-4 octombrie

Mesaj completat

astept sa intervina rockeru sa va povesteasca care sunt temperaturile de la el din ograda diminetza :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ma scuzati ca intervin in mijlocul discutiilor dar ati putea sa ma lamuriti va rog si pe mine ? Tocmai am desfacut carburatoarele, si in camera unde se gasesc flotoarele (cea cu capac din plastic) am ca un fel de jeg verde, ca apa de balta care face mizerie din aia verde. Aveti idee ce e? In cealalta camera cu flotor totul e curat, chiar foarte curat. Ce poate fi ?

Si inca o chestie, am facut o poza cu telefonul dar nu e super calitate ca ii facuta la bec (deh, e noapte) la pozitia a treia am bujiile negre, oricum ma duc si peste 3-4000 rpm motorul se plafoneaza, nu trage cum ar trebui. Credeti ca daca mut opritorul spre capatul de sus al tijei (capatul scurt) cu 1 sau 2 pozitii se remediaza problema ? Maine o sa curat carburatoarele cu solutie, si as vrea sa rezolv problema, imi consuma si cam mult.

Mersi si ASFALT USCAT !

Va salut cu farul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca muti la pozitia 1, motorul o sa consume mai putin si o sa traga mai liniar. practic: tai cam 1,5 litri din consum si dispare explozia de putere de dupa 3500rpm

 

chestia verde nu stiu ce e, sa nu fie antigel dar nu stiu cum poate ajunge in carburator, curatele si vezi daca mai apare

 

bujiile sunt negre pt ca ai amestecu prea bogat sau mergi subturat :cheers:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca muti la pozitia 1, motorul o sa consume mai putin si o sa traga mai liniar. practic: tai cam 1,5 litri din consum si dispare explozia de putere de dupa 3500rpm

Nu dispare explozia de putere pentru ca nu o are

Am testat motorul, de la 3000 in sus parca e strans de gat

 

Flavius, pune linistit acele de dozaj pe pozitia 1, adica sa coboare la maxim

Si cum zice El Cavaliere, dupa 3500 rpm ar trebui sa sara de sub tine

Mai exact la 3755 rpm :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...