Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

e stabil, are 2ua table dalea in fata si 2ua in spate. si ce sa zic, la 140km/h nu s-a clintit. de zgariat nu s-a zgariat. dedesubt l-am prins cu grija si in partea de sus e plastic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da e stabil si eu il am prins de aripioara,la mine din pacate a fost gaurita in 3 locuri,gauri....am zis sa ma folosesc de ele si chiar e ok foarte stabil si am mers si peste 140.oricum scrie pe ele ca mai mult de 120 km/h nu ai voie....dar e ok sta bine si chiar e un avantaj ca nu e asa de inlta ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cavalerule, crezi ca am innebunit? Nici prin gand nu-mi trece sa dau TDM-ul. De-abia l-am luat, nici nu am avut timp sa ne cunoastem bine, sa ne acomodam, de-abia am cunoscut niste oameni minunati si tu crezi ca am luat-o razna? Nici gand! Dar daca imi iese o treaba, as cumpara un Domi impreuna cu cumnatul meu. TDM-ul ramane TDM- in curtea mea forever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc....Am facut si poze pentru coburi. Cine e intresat ma poate contacta la 0754826060.

 

salut, oferta pt side-case mai este valabila? m-ar interesa...

cat costa si unde le-as putea vedea?

multumesc

Mesaj completat

Un topcase mare si ieftin nu vrea nimeni ? :D

 

salut, mai ai top-case-ul ? m-ar interesa pe mine....

Mesaj completat

de tinut minte solutia asta e iefitina si foarte buna.

 

buna treaba.

 

intre timp un prieten a facut pt noi urmatoarea sigla.

 

post-21191-1274476748_thumb.jpg

 

sper sa va placa

 

salut, ma intereseaza si pe mine sigla si mai ales scrisul "TDM" vectorizate daca se poate te rog

trimite-le pe mail la awaz123@gmail daca vrei

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti !!!!! oameni buni am redus pretul la TDM - ul meu , imediat ie iarna si sant fara masina daca stitii cineva care vrea sa cumpara un mombra TDM din 94 atunci stitii unde ma gasiti, motorul stitii ati vazut a intalnirea TDM istilor .

Orevua domnilor , ASFALT USCAT .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !!!!! oameni buni am redus pretul la TDM - ul meu 1400 eu, imediat ie iarna si sant fara masina daca stitii cineva care vrea sa cumpara un mombra TDM din 94 atunci stitii unde ma gasiti, motorul stitii ati vazut a intalnirea TDM istilor .

Orevua domnilor , ASFALT USCAT .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !! oameni buni am redus pretul la TDM - ul meu 1400 eu, imediat ie iarna si sant fara masina daca stitii cineva care vrea sa cumpara un mombra TDM din 94 atunci stitii unde ma gasiti, motorul stitii ati vazut a intalnirea TDM istilor .

Orevua domnilor , ASFALT USCAT .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !! oameni buni am redus pretul la TDM - ul meu 1400 eu, imediat ie iarna si sant fara masina daca stitii cineva care vrea sa cumpara un mombra TDM din 94 atunci stitii unde ma gasiti, motorul stitii ati vazut a intalnirea TDM istilor .

Orevua domnilor , ASFALT USCAT .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !! oameni buni am redus pretul la TDM - ul meu 1400 eu, imediat ie iarna si sant fara masina daca stitii cineva care vrea sa cumpara un mombra TDM din 94 atunci stitii unde ma gasiti, motorul stitii ati vazut a intalnirea TDM istilor .

Orevua domnilor , ASFALT USCAT .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gata, am facut invisible toata cearta pt ca vad ca nu va opriti.

Mesaj completat

PS nu dau ban. warn-ul e un fel de averisment. in fine. va rog incetati si folosti mesajele private pt astfel de conversatii pt ca pe 90% din cei care posteaza aici nu suntem interesati.

Ma dezamagesti

un moderator adevarat nu-si face publice decizile, ci le comunica celui vizat

Prin posturile acestea ai facut mai mult rau decat bine, nu ai facut altceva decat sa ne atragi atentia ca esti moderator, ceea ce stim deja

 

A modera inseamna si a corecta/sterge posturile care isi bat joc de limba romana, dar tu ai preferat sa stergi postul care atragea atentia asupra acestor greseli

 

La revedere, tedemisti, eu ma retrag in pestera mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dezamagesti

un moderator adevarat nu-si face publice decizile, ci le comunica celui vizat

Prin posturile acestea ai facut mai mult rau decat bine, nu ai facut altceva decat sa ne atragi atentia ca esti moderator, ceea ce stim deja

 

A modera inseamna si a corecta/sterge posturile care isi bat joc de limba romana, dar tu ai preferat sa stergi postul care atragea atentia asupra acestor greseli

 

La revedere, tedemisti, eu ma retrag in pestera mea

 

daca tu asta crezi ca insemna a modera te inseli amarnic. Nu am sters numai postul tau ci l-am facut invisible impreuna cu restul care au degenerat intr-o oribilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Korben:

 

N-am prins posturile cu pricina, dar sint convins ca n-a avut intentii rele Cavaleru ci doar a vrut sa inabuse din fasha conflictul. E pacat sa ne certam intre noi.

Spre sentimente cit mai pasnice ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry, e Bridgestone battlax 021 r

Rokeru are si era multumit de el.

 

tu pa ce termin Karoo-ul asta o sa incerc un K76 sau poate raman tot la Karoo ca imi place ca in offroad poti pune baza in el.

 

am mers prin niste noroie de paste groaznice. daca aveam gume mai de strada sigur tranteam mobra. asa in schimb am mers fara griji si probleme chiar si cu a doua ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare TDM-istsi are careva dintre voi concediu luna viitoare si e dorric de o ieseala ? Vreau sa fac urmatorul traseu ARAD SEBES-ALBA TRANSALPINA LA BAIA DE FIER vizita la PESTERA MUIERILOR anapoi pina la DN 7A VOINEASA BREZOI RAMNICU VALCEA CURTEA DE ARGES TRANSFAGARASAN SEBES ALBA CAMPIA TURZI CHEILE TURZI pe urma APUSENI si anapoi ARAD cazare cort as vrea sa stau o saptamana doua pe acest traseu plecare din ARAD 3 ori 6 septembrie daca e cineva amator dati un semn ,PM sau pe forum . Asfalt uscat la toata lumea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumninica am ignorat avertizarile de ploaie si am facut o tura usoara Bv Sighisoara -MEdias -Sibiu si Bv ajuns la Sibiu in centru ne intalnim cu Korben (intamplator) si cum vorbeam noi langa ,motoare poposeste un tip cu sotia si nu mai pleca ne intoarcem sa-l intrebam de sanatare si ne da doua carti de vizita cu un site si forum despre TDM -uri si posesorii lor el fiind posesorul a doua modele de 850 3vd cumparate noi din show room , este bine sa aveti pe cineva care stie franceza langa voi daca nu va descurcati prea bine cu ce ati invatat la scoala .Am discutat cateva minute ne-a facut si poze si a spus ca va organiza o intalnire mare de TDM-URI ( au mai fost intalniri de genul tdm -isti din Europa uniti-va) la anul impreuna cu cei de la Carpe sau cel mult va incerca, in Franta Anglia si Belgia sunt destul de populare motoarele noastre . daca aveti timp acesta e saitul :

 

http://www.ouestlekeum.com/tdm/html/index.php

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca e prea multa franceza

o sa incerc cu google crome si sa ii dau translate in engleza ca sa inteleg. din pacate dupa 11 ani de franceza prin scoala nu prea imi mai amintesc mare lucru ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

google tranlsate, nu google chrome, pentru ca traducerea o face serverul google, nu browserul

poti cere traducerea direct in romana, ca oricum iese o varza totala

 

individul a spus ca se lucreaza la varianta in engleza a site-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... Am discutat cateva minute ne-a facut si poze si a spus ca va organiza o intalnire mare de TDM-URI ( au mai fost intalniri de genul tdm -isti din Europa uniti-va) la anul impreuna cu cei de la Carpe sau cel mult va incerca, in Franta Anglia si Belgia sunt destul de populare motoarele noastre .

 

La anul se implinesc 20 de ani de la lansarea primului TDM. Se discuta si pe CarpeTDM (un fel de comunitatea TDMistilor din Marea Britanie pentru cine nu stie inca) despre posibilitatea organizarii unei intruniri la care sa se prezinte cat mai multi participanti. Din cate am citit, se mergea pe ideea suprapunerii acestui eveniment cu adunarea anuala a TDMistilor din Germania, acestia avand si mai multa experienta in organizarea unor evenimente de amploare mai mare. Detalii aici:

 

http://www.carpe-tdm.net/ipb/index.php?sho...=17524&st=0

http://www.carpe-tdm.net/ipb/index.php?showtopic=17986

 

Din cate observ totusi, exista o segregare destul de puternica printre TDMistii europeni, fenomen accentuat si intretinut de existenta unor comunitati care discuta numai in limba si pe forumul lor (TDM Italia, UK, Germania... probabil si Franta, Grecia etc). Exista exceptii pe Carpe TDM, engleza fiind totusi o limba mai populara, dar pana acum printre sute de englezi, scotieni etc nu stiu daca am vazut vreun italian sau mai mult de 2-3 germani, francezi, elvetieni etc. Daca s-ar face o intrunire la anul care sa aiba un caracter international si sa stea si sub semnul aniversarii celor 20 de ani de la nastere, ar fi un prilej frumos pentru o calatorie prin Europa, mai ales daca nu ar fi foarte departe de casa (Germania), nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca e prea multa franceza

o sa incerc cu google crome si sa ii dau translate in engleza ca sa inteleg. din pacate dupa 11 ani de franceza prin scoala nu prea imi mai amintesc mare lucru ..

 

google crome foloseste google translate, dar totul este integrat in browser din cauza asta am zis direct google crome

Mesaj completat

La anul se implinesc 20 de ani de la lansarea primului TDM. Se discuta si pe CarpeTDM (un fel de comunitatea TDMistilor din Marea Britanie pentru cine nu stie inca) despre posibilitatea organizarii unei intruniri la care sa se prezinte cat mai multi participanti. Din cate am citit, se mergea pe ideea suprapunerii acestui eveniment cu adunarea anuala a TDMistilor din Germania, acestia avand si mai multa experienta in organizarea unor evenimente de amploare mai mare. Detalii aici:

 

http://www.carpe-tdm.net/ipb/index.php?sho...=17524&st=0

http://www.carpe-tdm.net/ipb/index.php?showtopic=17986

 

Din cate observ totusi, exista o segregare destul de puternica printre TDMistii europeni, fenomen accentuat si intretinut de existenta unor comunitati care discuta numai in limba si pe forumul lor (TDM Italia, UK, Germania... probabil si Franta, Grecia etc). Exista exceptii pe Carpe TDM, engleza fiind totusi o limba mai populara, dar pana acum printre sute de englezi, scotieni etc nu stiu daca am vazut vreun italian sau mai mult de 2-3 germani, francezi, elvetieni etc. Daca s-ar face o intrunire la anul care sa aiba un caracter international si sa stea si sub semnul aniversarii celor 20 de ani de la nastere, ar fi un prilej frumos pentru o calatorie prin Europa, mai ales daca nu ar fi foarte departe de casa (Germania), nu?

 

depinde cand va avea loc intrunirea. chiar ar fi o treaba sa mergem si noi acolo.

 

mie mi-e dor de mersul pe doua roti. si cred ca o sa imi iau un maxiscooter. pe TDM nu ma vad urcat prea curand din pacate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...