Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari. Frumoasa iesire. Imi pare tare rau ca nu am putut sa vin. Apropo de postul meu de acum mai multe pagini, unde ii laudam pe cei de la K&Log pt profesionalism si promptitudine...retrag tot ce am spus atunci. Cu alte cuvinte, am motorul in service de 10 zile, pt schimbarea garniturii de capac de chiulasa, a intinzatorului de lant de distributie si rectificarea supapelor. Garnitura si intinzatorul erau comandate mai de mult timp, deci la astea nu au fost probleme. Pastilele pt rectificarea supapelor in schimb, alta poveste...abia azi le-au primit (a 10-a zi), dupa ce in fiecare zi eram dus cu zaharelul.."maine dimineata ajung sigur....diseara o iei". De tare multe ori am auzit textul asta, multumita caruia am ratat si intalnirea. Mi-e rusine sa scriu aici ce le-am transmis lor in ultimele zile :angryfire:

Editat de jerlo1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari. Frumoasa iesire. Imi pare tare rau ca nu am putut sa vin. Apropo de postul meu de acum mai multe pagini, unde ii laudam pe cei de la K&Log pt profesionalism si promptitudine...retrag tot ce am spus atunci. Cu alte cuvinte, am motorul in service de 10 zile, pt schimbarea garniturii de capac de chiulasa, a intinzatorului de lant de distributie si rectificarea supapelor. Garnitura si intinzatorul erau comandate mai de mult timp, deci la astea nu au fost probleme. Pastilele pt rectificarea supapelor in schimb, alta poveste...abia azi le-au primit (a 10-a zi), dupa ce in fiecare zi eram dus cu zaharelul.."maine dimineata ajung sigur....diseara o iei". De tare multe ori am auzit textul asta, multumita caruia am ratat si intalnirea. Mi-e rusine sa scriu aici ce le-am transmis lor in ultimele zile :angryfire:

 

Jerlo, chiar imi pare rau ca n-ai reusit sa vii!

Da' lasa, poate la anu' ajungi. Asta in cazul in care iei motocicleta de la K&Log si o duci la Ambulanta moto. Altfel, mi-e teama ca ratezi si intrunirea viitoare! :lol:

Glumesc! Sper ca-n weekend-ul asta sa fii calare!

 

@Fotok : Fetele zic ca ar cam fi cazul ca la anu' sa nu pierzi ocazia de a imortaliza o noua victorie a lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari. Frumoasa iesire. Imi pare tare rau ca nu am putut sa vin. Apropo de postul meu de acum mai multe pagini, unde ii laudam pe cei de la K&Log pt profesionalism si promptitudine...retrag tot ce am spus atunci. Cu alte cuvinte, am motorul in service de 10 zile, pt schimbarea garniturii de capac de chiulasa, a intinzatorului de lant de distributie si rectificarea supapelor. Garnitura si intinzatorul erau comandate mai de mult timp, deci la astea nu au fost probleme. Pastilele pt rectificarea supapelor in schimb, alta poveste...abia azi le-au primit (a 10-a zi), dupa ce in fiecare zi eram dus cu zaharelul.."maine dimineata ajung sigur....diseara o iei". De tare multe ori am auzit textul asta, multumita caruia am ratat si intalnirea. Mi-e rusine sa scriu aici ce le-am transmis lor in ultimele zile :angryfire:

 

lasa frate ca mai facem ceva in septembrie :D

 

eu ti-am zis la telefon solutia, dar tu batman, batman.

 

data viitoare asculta batranii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa frate ca mai facem ceva in septembrie :D

 

eu ti-am zis la telefon solutia, dar tu batman, batman.

 

data viitoare asculta batranii :P

 

 

Frate, cand am vb cu tine, mobra era deja bucati de aproape o saptamana. Oricum, nu mai calca motoreta mea in service, decat in momentul in care toate piesele comandate au ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, cand am vb cu tine, mobra era deja bucati de aproape o saptamana. Oricum, nu mai calca motoreta mea in service, decat in momentul in care toate piesele comandate au ajuns.

 

era treaba de 20min ce aveai de facut cu pastilele. te duceai aplicai solutia si aveai mobra gata in 2 ore :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baietii superr tare intalnirea care atii rezolvat superr superr !!!!!! acum vind si eu Cbr 919 ul meu si cred ca cumpar un Turing sau shimb cu unu vad com pot sa rezolv , lipseste foarte mult macadmul si cu CBR nu pot sa cobor de asfalt , de asta vind CBR 919 stare foarte buna schimbat aproape tot consumabile, daca stitii cineva sau schimba mobra cu un vitezan sa ma anuntati terog . asfalt uscat Tibi din Sfantu

 

Linc ; http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-cbr%20919%20rr-din-1995-380637.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rockere, cand vin la tine sa pap o ciorba? Ma omori cu mancarea traditionala facuta la voi. :D

Cand vrea muschiu tau. Stii bine ca esti binevenit oricand la noi. Te asteptam :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor!

stie cineva un electrician ca nu-mi mai merg semnalele ,becurile sunt ok ,siguranta e buna ,releul de semnalizare stie cineva pe unde mai e bagat si ala :cheers: /sau alte idei de unde ar putea fi problema

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor!

stie cineva un electrician ca nu-mi mai merg semnalele ,becurile sunt ok ,siguranta e buna ,releul de semnalizare stie cineva pe unde mai e bagat si ala :cheers: /sau alte idei de unde ar putea fi problema

multumesc

- releul de semnalizare e sub rezervor lipit de suportul de baterie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator CristiBoroi

Vad ca mobra mea papa becurile ca pe alune. Aproape lunar schimb cand faza scurta cand faza lunga. Sa fie de la vibratii? Sunt becuri speciale de moto? Ca nu ma prind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca mobra mea papa becurile ca pe alune. Aproape lunar schimb cand faza scurta cand faza lunga. Sa fie de la vibratii? Sunt becuri speciale de moto? Ca nu ma prind.

 

vezi ca exista niste philipsuril speciale anti-vibratii. incearca de acolo o pereche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vibratii? La TDM? Du-te maa... eu cred mai degraba ca e vorba de contacte imperfecte sau oxidate la mufa becului.

 

Ori asta ori incarcarea belita.

 

mie mi se pare ca vibreaza tdm-ul sau poate din cauza ca nu am mers cu un monocilindru mi se pare asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca vibreaza tdm-ul sau poate din cauza ca nu am mers cu un monocilindru mi se pare asta.

 

Orice moto vibreaza. Depinde cat de mult o face. Depinde cu ce o compari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- indiferent,nu are voie sa arda becu,aia ar insemna ca trepidatile sa rupa filamentul,ceea ce nu cred.ce cand dai cu masina intr-o hartoapa ramai fara faza??se poate cel mai probabil sa fi prins vreo coincidenta tampita...motiv sa treci pe xenon.

 

mie mi se pare ca vibreaza tdm-ul sau poate din cauza ca nu am mers cu un monocilindru mi se pare asta.

- clar vibreaza mai putin decit un monocilinru si mai mult decit un 4 in linie ...si mie mi se pare ca vibreaza TDM-u ,unu din motivele pentru care as vrea sa il schimb cu unu in 4 cilindri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca mobra mea papa becurile ca pe alune. Aproape lunar schimb cand faza scurta cand faza lunga. Sa fie de la vibratii? Sunt becuri speciale de moto? Ca nu ma prind.

 

Ai verificat tensiunea de incarcare?

Poate e defect releul de incarcare si iti baga 16-17 V

 

mie mi se pare ca vibreaza tdm-ul sau poate din cauza ca nu am mers cu un monocilindru mi se pare asta.

 

Cristi, TDM-ul nu vibreaza, iti spun eu

Nu are voie, are arbori de echilibrare

Daca vibreaza, ceva nu e OK

Reglaje improprii sau uzura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai verificat tensiunea de incarcare?

Poate e defect releul de incarcare si iti baga 16-17 V

 

 

 

Cristi, TDM-ul nu vibreaza, iti spun eu

Nu are voie, are arbori de echilibrare

Daca vibreaza, ceva nu e OK

Reglaje improprii sau uzura

 

 

o fi cazul sa verific jocul la supape :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o fi cazul sa verific jocul la supape :D

 

Pt supape, iti recomand cu caldura sa te duci la k&log :lol: . Te rezolva repedeeeeee. In sfarsit, azi am reusit sa recuperez motorul. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...