Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare...din pacate ma sare schema anul acesta sa vin si io la intrunirea TDM ,dar o sa fiu si eu pe la ranca aproape de locatie,vacanta anuala cu colegi de servici,o sa va fac cu mana din autobuz :wave: ,,,sa aveti vreme frumoasa si sa faceti poze :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata sa vezi ce caucioace mi-am pus!!! pfoai ca sunt isteric numa cand ma uit la motor....

 

Glumesc. adica am un k76 spate si un k60 pe fata. ala de pe spate zici ca se transforma daca merg cu mai putin de 50 la ora. s-a inaltat bivolu.

 

Diferenta e ca de la un peujout 207 la un toyota landcruiser. si ambele au costat 600, adica cu un mil juma mai ieftin decat prima optiune de cauciuc pe spate pilot road 3

 

Daca maine ploua ca acum nu vin de vineri.

 

Cava! vreau si eu o casuta!

Editat de andreiganea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vii de vineri sau de samabta? :)

- momentan e vineri seara si nu sunt plecat din diverse divergente,si m-am trezit azi sa ma uit peste acte nu am nici asigurare...shit.sper sambata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

v-am vazut pe drum, pe unii din voi, mai exact 3, eu din pacate trebuia sa ajung acasa veneam.. de la cluj.

in sfarsit am adus-o acasa, m-am dat si eu cu ea.(n-am mai mers pe tdm pana acum) da imi place la nebunie

 

post-15737-0-70937800-1307179955_thumb.jpg

 

a reusit cineva sa faca suspensia fata mai tare la tdm? mi se pare prea sensibila la orice denivelare.

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt un posibil viitor proprietar de TDM 900, motocicleta pe care am pus ochii, are anvelopa spate terminata, deci un set nou s-ar impune.

Asa ca intrebarea mea este, ce anvelope folositi voi in special pt TDM 900, cu orientare spre touring 90% sosea (bagaje si de cele mai multe ori pasager, deci ceva greutate si pe spate).

Pe fosta motocicleta(f650gs) am avut un set de Continental Trail Attack care mi-au placut foarte mult pe asfalt. Am reusit sa parcurg cu ele 10.000 de km si la ritmul in care se uzau cu siguranta ajungeam la 20.000, toate astea cu o aderenta superba pe asfalt, mult peste Metzeler Tourance de ex (in offroad- no comment :P ) Avand in vedere exp anterioara as merge acum pe conti road attack, dar poate reusiti sa ma convingeti ca am nevoie de altceva.

 

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele si filmele mele

 

Eu am avut Dunlop D220 din fabrica si au fost bune. Acum am Michelin Pilot Road 2 si in primii 10'000 km am circulat ca pe patinoar. Acum par ceva mai aderente... Urmatorul va fi Dunlop Roadsmart.

 

 

 

Baieti, ceva link-uri de transfer direct? Eu unul as aprecia pozele in formatul lor natural, la mine pe calculator si de luat una cate una... oi merge eu incet da totusi :rolleyes:

:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- mie personal imi mananca foarte mult tdm-ul si in oras si afara ,cred ca undeva in jur de 9-10 in oras cu carburatoarele curatate si sincronizate...nu stiu ce sa mai fac cu el,de mers merge impecabil,ce e drept ca ar trebui sa schimb bujiile si sa pun inapoi filtrul original(momentan am sport) si sa mai incerc un nou reglaj la carburatoare.noi sa fim sanatosi.

 

Corect,

nici eu nu inteleg ce e cu consumurile alea mici frate, dar si mie in oras imi ia 6.9%. Schimb la 4000 rpm, fara accelerari bruste.

In primavara am schimbat clapetele de soc si toate garniturile/oringurile. Cuiele sunt pe pozitia 4, nu pe 3 cum vin din fabrica. Se simte ca nu trage asa tare de cand le-am coborat 1 pozitie.

Sincronizarea la carburatoare am facut-o, e ok. iar tuburile nu sunt ovalizate. Bujiile sunt schimbate in primavara.

Filtrul de aer schimbat anul trecut.

Editat de flavius.corhei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://picasaweb.google.com/florin.gtr/IntalnireaTDMEditiaAIVAObarsiaLotrului2011#

 

Baieti, ceva link-uri de transfer direct? Eu unul as aprecia pozele in formatul lor natural, la mine pe calculator si de luat una cate una...

Pentru Picasa e foarte simplu... se instaleaza aplicatia cu acelasi nume si din linkul cu poze se alege optiunea "Descarca album" sau ceva de genul. Un avantaj ar fi si ca pozele uploadate la ei pe site beneficiaza de niste filtrari subtile dar foarte eficiente care fac imaginile sa arate ceva mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate se impune o schimbare a acelor/cuielor cu unele noi?

Cristi, am postat pe forum poze cu cotele tuburilor, si nu sunt uzate. au valoarea nominala.

Desi altceva nu imi dau seama ce poate fi.

Ar mai fi eventual membranele de aer, o sa caut numarul reperului diseara cand revin de la servici, sa va dati si voi cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://picasaweb.google.com/florin.gtr/IntalnireaTDMEditiaAIVAObarsiaLotrului2011#

 

 

Pentru Picasa e foarte simplu... se instaleaza aplicatia cu acelasi nume si din linkul cu poze se alege optiunea "Descarca album" sau ceva de genul. Un avantaj ar fi si ca pozele uploadate la ei pe site beneficiaza de niste filtrari subtile dar foarte eficiente care fac imaginile sa arate ceva mai bine.

 

:( Nu prea ma ajuta - stau sa instalez bartai aplicatia lor pe care oricum nu o folosesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- intrebare:intalnirea ospatarilor sau taximetristilor TDM-isti se organizeaza :crack: ?asa cam cum se face si la revel ,imi pare sincer rau ca nu am putut veni,superba adunare va felicit pentru reusita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...