Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am luat si eu motorul de la Patrick, am venit cu el la munca si merge super, singurul minus e ca sunt incepator si eram sa il scap o data pe loc, nu ajung prea bn jos...i.am facut itp.ul, luni urmeaza sa il inmatriculez definitiv. Sa vad cand il vopsesc sa pun si niste poze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha... Azi am trecut și eu pe la Patrick și mi-a schimbat simeringu de la pinionul de atac... Uimitor a fost consumul. Mers pe autostrada (Constanța-București) constant 120km/h, apoi până la Patrick și sectorul 6, apoi înapoi pe autostrada....am alimentat și mi-a ieșit consum 4,5%.

 

Apropos, Patrick!!!! Reusisi operațiunea, m am tot holbat și numai pierde ulei. Mulțumesc frumos! Băieți, folosiți l cu încredere pe Patrick!!! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

intrerup putin sa intreb: ce ulei recomandati? Am citit pe aici de 15w50. Motorex ar fi ok? Sintetic/semisintetic? Eventual un nume complet/link ar fi perfect.

Pt un 3VD.

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea.... Mai ales că e vb de un motor cu ceva vechime și km....indicat este 15w 50 semisintetic (exclus sintetic). Carte recomanda în prima faza 10w semisintetic... Apoi da și alternative 15w și 20w

 

La mine aproximativ din linie în linie măsoară aproximativ 5l.la jumate mai am în rezervor cam 10l

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze pentru off topic:

Vand pinion de atac - foaie spate ( rulate in jur de 600 Km ) si disc frana spate de Yamaha Tdm -> 0786548819

 

 

 

 

 

poate nu ma pricep eu... da numa 600 de km nu au minunile, la cum arata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schibase kitul de lant si cam la o luna ia pocnit motorul, din cate stiu si eu si el ( prietenu pt care am pus anuntul) nu facuse mai mult de 600 km, pot face poze mai detaliate la cerere iar pretul este 75 lei bucata sau 100 ambele la pachet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schibase kitul de lant si cam la o luna ia pocnit motorul, din cate stiu si eu si el ( prietenu pt care am pus anuntul) nu facuse mai mult de 600 km, pot face poze mai detaliate la cerere iar pretul este 75 lei bucata sau 100 ambele la pachet!

ia baga neste poze detaliate sa vaza si ochiu' nost cum arata neste astea la 600 km

 

sau astea is piesele ramase in urma schimbului kitului de lant?

 

da restul motocicletei unde e ??

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo și de la mine.ma uit la motoarele astea din poze....mozolite , motoare care își fac treaba. Oamenii care le dețin sunt motocicliști adevărați se plimba cu ele nu contează pe ce vreme... Mă uit acum și la al meu,motor. Stă în garaj ca în showroom, nu are fir de praf,ți e mila sa te urci pe el sa nu l zgârii... Se pare ca am uitat de ce l am luat...oare doar sa l lustruiesc?!

 

Bravo și de la mine.ma uit la motoarele astea din poze....mozolite , motoare care își fac treaba. Oamenii care le dețin sunt motocicliști adevărați se plimba cu ele nu contează pe ce vreme... Mă uit acum și la al meu,motor. Stă în garaj ca în showroom, nu are fir de praf,ți e mila sa te urci pe el sa nu l zgârii... Se pare ca am uitat de ce l am luat...oare doar sa l lustruiesc?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo și de la mine.ma uit la motoarele astea din poze....mozolite , motoare care își fac treaba. Oamenii care le dețin sunt motocicliști adevărați se plimba cu ele nu contează pe ce vreme... Mă uit acum și la al meu,motor. Stă în garaj ca în showroom, nu are fir de praf,ți e mila sa te urci pe el sa nu l zgârii... Se pare ca am uitat de ce l am luat...oare doar sa l lustruiesc?!

 

Eu ce sa mai zic? In timpul saptamanii deabia imi vad capul de munca, mult mai lejer sa iau autobuzul pana la munca 3-4 statii... in weekend la fel, ocupat, cand am avut timp, vremea urata... E clar ca nu suntem motociclisti Crivascule, suntem posesori de mobre :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine, situatia nu e cu mult diferita: am facut anul asta doar 200 de km pe doua roti si mobra aduna praf in garaj dupa ce am bagat un sac de bani in fundul ei in toamna/iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apropii si eu de 200 cu chinezu'. Mai mult am iesit cu VF-ul pana sa il dau... dar nici acolo nu cred ca am depasit un 3-400 de km. In schimb pe forum am tot motociclit... :crack:Macar am recuperat TDMu' la cati bani am bagat si eu in el...

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...