Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vandut si Deauville....in sfarsit!!!!

Era ala crem de pe bikeshop?

 

PS: am terminat si eu mobra. Vacanta de saptamana viitoare s-ar putea sa fie de doar 2 zile, asa ca intr-una fac asigurare si ITP si poate o mai scot si eu la plimbare duminica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot cautat pe site-uri sa cumpar o sonda de apa si n-am gasit. ma poate ajuta cineva cu un link?

 

maine tdm-istii la bere, da? vin si eu prima data :P

 

100 de lei, livrare in 7-10 zile.

 

ambulantamoto.ro e partener oficial Yamaha Romania. :)

Editat de ottoMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și asigurarea pe jumătate de an este aprox.100 lei +/-

Uite sa mai vorbesc eu prostii inainte sa verific... 160 ron asigurarea pe 6 luni... Semn ca imbatranesc probabil... Sambata ITP si e gata de drum vaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact asta voiam sa postez si eu. ieri am inscris-o si i-am facut asigurare pe 6 luni. 160 de leuti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tine cred ca e varsta, avand >30. La mine la inmatriculare pt. chinezul de 150cc, a fost mai mult ca la TDM acum. E posibil (am auzit) sa fie asa din cauza ca am motorul de ceva ani si (pe langa persoana mea minunuanta care nu a inregistrat accidente) si nu a fost implicat in incidente nici el. Deh, daca mai mult a stat. Timp sa am acum, ca l-as fugari ceva vara asta...

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. am 36 anul asta. dar permisul de moto il am din 2013...nu stiu cum naiba socotesc astia...in fine, e ok 160 de lei..ma asteptam la mai mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sâmbătă şi duminică, 7-8 iunie 2014, va avea loc o etapă de CN şi CE Motocros, la Buzău.
La berea de azi, s-a stabilit că ar fi interesant de făcut o plimbare, duminică, la etapa de motocros şi la Vulcanii Noroioşi.
Vremea se anunţă bună pentru duminică.

Cine e interesat, să se uite pe tdmromania sa afle detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mâine dimineaţă plecarea din Bucureşti, de la benzinăria Agip de pe Colentina la intersecţia cu Fundeni (lângă avion), la ora 10.

Cursele încep la ora 11, iar circuitul este lângă Gura Câlnău.



Uite și câteva poze de la plimbarea de duminică :

 



  • Drag popor tedemist (3VD & 4TX), se află la mine, în teste, varianta β(eta) a computerului de bord.

În momentul de față indică doar cantitatea de benzină din rezervor și temperatura ambientală.
Următoarele funcții vor fi : tempreatura apei, temperatura motorului, turația motorului, distanța parcursă de la alimentare, distanța rămasă de parcurs până la terminarea benzinei, viteza medie, ora și ziua, etc. Puteți vedea device-ul în ultima fotografie.

post-56994-0-99310700-1402302708_thumb.jpg

post-56994-0-12846600-1402302731_thumb.jpg

post-56994-0-65510200-1402302744_thumb.jpg

post-56994-0-45093500-1402302775_thumb.jpg

post-56994-0-39792000-1402302789_thumb.jpg

post-56994-0-35474300-1402417167_thumb.jpg

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta finală va fi pentru montare în locul indicatorului de benzină de la 4TX-urile de după 1999 sau în locul indicatorului de temperatură de apă la 3VD si 4TX.

A mai apărut ideea schimbării turometrului cu un afișaj mare care să conțină un turometru digital care să arate precum cel analogic și alături să avem restul de informații de care avem nevoie (cantitate benzină - la eroare de 0,1 litri!!! - distanță de la ultima alimentare, km pe care-i mai poți face cu benzina din rezervor, viteza medie, dată, oră, temperatură apă, temperatură motor, etc). Prețul ar fi de 300 lei. Vom vedea când vom ajunge la varianta finală.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. recomandare, dar le-am dat deja Leaveyou, cand v-am trimis voua, le promisesem deja lui Creambigman... Cine mai are nevoie de piese, mai negociem pe unde e cazul. Nu trimit piese inutilizabile pt. ca in primul rand piesele erau in stare decenta-buna-f. buna (adica unele chiar noi noute).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tedemiștii bucureșteni avem o invitație la discuții și o bere (și-un platou cald ;) ) joi, 26 iunie, ora 19 la locul stabilit (str. Matei Voievod, nr. 67), despre plecarea la INTDMRO. Ideea ar fi să stabilim traseele de ajungere la locație.


» Post actualizat in 23 Jun 2014 17:30

O să vă aduc și tricourile, așa că veniți în număr cât mai mare, ca să nu mai car io toate tricourile până la Vatra Dornei. Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...