Sari la conținut

Motorrock.ro


silverpistons
 Share

Postări Recomandate

in weekendul 3-5 august nu e la Iasi si Pitesti? :lol:

Ce rau imi pare :lol: .Chiar daca nu mi-am luat permisul inca, tot vroiam sa vin. :nono:

 

M.C ROAD RIDERS inca nu a anuntat data oficiala a organizari intuniri de Pitesti !!!

 

Revenim ,atunci cand trebuie si suntem pregatiti de organizare ,cu informatii !

 

;)

 

P.S Cat despre amanarea super intruniri de la Ploiesti Motorrock IV, avem numai cuvinte obscene adresa clasei politice din Romania :smoke:

Editat de SOCKY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 275
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cristoshi, pashtici si dumnizăi...

veste mai proasta nici nu puteam sa aflu :nono:( . mi-am organizat anul in jurul acestei intruniri: mi-am luat concediu pt aunci, mi-am amanat un examen...OMFG!!! si mai ales k era posibilitate mare sa vin si eu calare

 

(multe cuvinte urate)

 

oricum rog din suflet SILVER PISTONS sa ne tina la curent cu ultimele noutati, si sa nu renunte!!!! Suntem cu voi, fratilor!!!

 

PS: Felicitari pentru site, m-a lasat cu gura cascata...s-a zbarlit parul in cap cand am reascultat "negru-voda" live....oooh, sweet memories...

Editat de Geesus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristoshi, pashtici si dumnizăi...

veste mai proasta nici nu puteam sa aflu :smoke:( . mi-am organizat anul in jurul acestei intruniri: mi-am luat concediu pt aunci, mi-am amanat un examen...OMFG!!! si mai ales k era posibilitate mare sa vin si eu calare

 

(multe cuvinte urate)

 

oricum rog din suflet SILVER PISTONS sa ne tina la curent cu ultimele noutati, si sa nu renunte!!!! Suntem cu voi, fratilor!!!

 

PS: Felicitari pentru site, m-a lasat cu gura cascata...s-a zbarlit parul in cap cand am reascultat "negru-voda" live....oooh, sweet memories...

am ramas masca cand am citit :nono: nu stiu daca ar fi o solutie sa programati intrunirea cu o saptamana inainte......singurii care pot spune sunt prietenii nostrii de la SILVER PISTONS.orium ar fi,noi va vom fi alaturi si va sustinem ;) BAFTA!!!!!!!!

Editat de hasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce deprimant e sa vezi cum a inceput in forta totul, plin de entuziasm

 

 

sunt sigura ca o sa se gaseasca o solutie, trebuie sa se gaseasca pentru ca prea multi vrem chestia asta

 

totusi, dragelor si dragilor, mergeti la vot!!! hai sa avem si noi putin spirit civic si sa schimbam ceva...nu e de vina Romania pt tot ce se intampla :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa aflam care este legea de fapt ,cuvint cu cuvint, si sa gasim modalitati sa o pacalim... De exemplu nu ai voie sa vinzi bere... ok... oricum nu o sa vina nimeni cu vre-un stand, asa facem cheta si luam bautura cu 2 zile inainte sau isi aduce fiecare ce vrea si cit vrea... Nu avem voie sa facem concerte.... facem niste focuri de tabara si o sa se cinte la chitara.....Iar daca vine garda spunem ca am iesit la un gretar si au mai venit si vre-o 200 de prieteni de prin tara in vizita...

Daca vrei gasesti o gramada de posibilitati.... Parca prea am asteptat perioada asta din mai ca sa ne intilnim si acum sa ni se dea peste nas.... Macar un mare chef sa iasa acum iar Motorrocu' ala mare o sa il facem prin iunie ,august cind o sa putem....

Acest eveniment nu este recomandat celor slabi de inima si oamenilor care nu au nici o treaba (care nu stiu despre ce e VORBA)... O sa fie exclusiv pentru motociclisti...<1%>

Cine stie cu ce se maninca viata asta pe 2 roti nu va spune nu in fata unei astfel de provocari..... dar daca pina la urma va e frica de omul cel rau imbracat in albastru puteti foarte bine sa stati acasa.... Dar parca nu prea imi vine mie sa cred ca o sa va petreceti weekendul in fata televizorului in loc sa veniti cu un rucsac plin de bere si 2 fripturi ca sa inchinam un pahar in cinstea celor care ne conduc................tara.....

 

 

 

;)

dupa vot merge un mic, o bere :nono:

eu ma bag :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce aiurea :wave: si cat am asteptat fest asta :duel: mare pacat...

 

totusi, sper sa reusiti si sa anuntati oamenii sa vina, pt ca merita... :rock:

 

noi, o sa asteptam cuminti si nerabdatori :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DEOARECE MOTORROCK-UL ESTE TRADITIONAL PRIMA INTRUNIRE A RIDERILOR - PROPUN SA SE DESFASOATRE IN WEEK-END-UL URMATOR 25 - 27 MAI.

 

Cred ca daca se discuta cu fratii din celelalte cluburi care ar avea organizata intinlirea in acel week-end , se poate ajunge la o intelegere.

 

TOTI NE DORIM MOTORROCK 4!!!!!!!!!!!!!!!!! CA SA FIE PRIMA INTRUNIRE LA UN ROCK ADEVARAT CU FIARELE DIN DOTARE.

 

:ok: :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai , lasati demonstratiile si petitiile si alte rahaturi ca nu rezolvam absolut nimic... Eu zic sa aflam care este legea de fapt ,cuvint cu cuvint, si sa gasim modalitati sa o pacalim... De exemplu nu ai voie sa vinzi bere... ok... oricum nu o sa vina nimeni cu vre-un stand, asa facem cheta si luam bautura cu 2 zile inainte sau isi aduce fiecare ce vrea si cit vrea... Nu avem voie sa facem concerte.... facem niste focuri de tabara si o sa se cinte la chitara.....Iar daca vine garda spunem ca am iesit la un gretar si au mai venit si vre-o 200 de prieteni de prin tara in vizita...

Daca vrei gasesti o gramada de posibilitati.... Parca prea am asteptat perioada asta din mai ca sa ne intilnim si acum sa ni se dea peste nas.... Macar un mare chef sa iasa acum iar Motorrocu' ala mare o sa il facem prin iunie ,august cind o sa putem....

Acest eveniment nu este recomandat celor slabi de inima si oamenilor care nu au nici o treaba (care nu stiu despre ce e VORBA)... O sa fie exclusiv pentru motociclisti...<1%>

Cine stie cu ce se maninca viata asta pe 2 roti nu va spune nu in fata unei astfel de provocari..... dar daca pina la urma va e frica de omul cel rau imbracat in albastru puteti foarte bine sa stati acasa.... Dar parca nu prea imi vine mie sa cred ca o sa va petreceti weekendul in fata televizorului in loc sa veniti cu un rucsac plin de bere si 2 fripturi ca sa inchinam un pahar in cinstea celor care ne conduc................tara................................................................................................................................................................................................................(multe cuvinte urite)....

Ginditi-va bine....................

:wave: :duel: :blbl: :ok: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce au zis baietii din Silver Pistons nu prea merge treaba cu reprogramarea! si e de inteles......

Trebuie luptat sa ramana cum s-a stabilit, sau facut CEVA in conditii legale ptr ca data viitoare cand "prietenii nostri de sus" vor sa isi mai bata joc de tzara asta sa se uite pe calendar inainte sa se asigure ca nu ne deranjeaza!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dezamagire, tristete, furie....... FRUSTRARE

 

la fel ca si ceilalti forumisti care au scris inaintea mea si eu asteptam cu nerabdare intalnirea de la Ploiesti.

din cate am inteles pana acum, ori se gaseste o solutie ca FESTIVALUL MOTOARELOR a.k.a. MotoRRock sa se tina in perioada stabilita deja, ori nu o sa mai aibe loc anul asta.

 

Cineva spunea ca ar fi o idee sa amenajeze o urna de vot in Bucov, ideea care dupa mine ar fi ok si in plus , la intrare, pe langa jucarii putem prezenta buletinele cu stampila de vot si pe langa organiozatori, la intrare sa fie si un nene din partea oficialitatilor.

Ce spuneti? E posibil?

 

Bafta :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DEOARECE MOTORROCK-UL ESTE TRADITIONAL PRIMA INTRUNIRE A RIDERILOR - PROPUN SA SE DESFASOATRE IN WEEK-END-UL URMATOR 25 - 27 MAI.

 

Cred ca daca se discuta cu fratii din celelalte cluburi care ar avea organizata intinlirea in acel week-end , se poate ajunge la o intelegere.

 

TOTI NE DORIM MOTORROCK 4!!!!!!!!!!!!!!!!! CA SA FIE PRIMA INTRUNIRE LA UN ROCK ADEVARAT CU FIARELE DIN DOTARE.

 

:rock: :duel:

poi weekendul urmator e intrunirea de la Cluj :blbl:

adica fix 25-27 mai ....

pt guvern si alte camere ..... presedentii si alte oficialitati......"mai usor cu ciolanu fratilor "..... daca mai continuati in halul asta nu o sa mai aiba cine a va vota :ok: :wave: de azi au scumpit iara benzina ..... mama lor de z.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba oameni buni... io am citit legea aia a referendumului de mi-au sarit ochii!!! nu scrie NICAIERI de kestia cu manifestari, amanare, etc etc etc

Sunt convinsa ca-i doar o strategie a primarului de ploiesti (pesedist, fie vorba-ntre noi) sa tina banii d ela buget pt campania asta, pt referendum! normal ca-i convine s adea bani pt manifestari d-astea d-abia in iunie, ca-n mai a primit ordin de sus sa dea zahar, ulei si malai la amarati, sa se duca sa zica DA la refe,...

Tocmai d-aia noi ar trebui sa mergem sa zicem NU! sic...

 

cititi si voi legea, daca gasiti ceva bagati aici...ca poate mi-au sarit mie ochii si n-am vazut bine:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 15-17 iunie, la Sibiu, e ArtMania Festival, unde vin trupe grele din afara. Sunt multi care nu vor dori sa piarda asa ceva si vor renunta la intrunirea de la Bucov.

Ar trebui sa se propuna o alta data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand "prietenii nostri de sus" vor sa isi mai bata joc de tzara asta sa se uite pe calendar inainte sa se asigure ca nu ne deranjeaza!!!

 

Da, mari nesimtiti oamenii aia, sa faca ei referendum fara sa consulte inainte calendarul intrunirilor moto :duel: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat un pm lui silverpiston cu exact aceeasi problema (nu stiu daca l-a citit) :

 

- in Legea nr. 3/2000 privind organizarea si desfasurarea referendumului (publicata in Monitorul Oficial nr. 84 din 24 februarie 2000) nu scrie nimic legat de intrunirile publice..sau eu unu nu am vazut.

 

- in Legea nr. 60/1991 privind organizarea si desfasurarea adunarilor publice (publicata in Monitorul Oficial nr. 192 din 25 septembrie 1991) nu scrie nimic legat de referendum

 

http://legislatie.resurse-pentru-democratie.org/3_2000.php

 

http://legislatie.resurse-pentru-democratie.org/60_1991.php

 

Daca exista alte adnotari la legile astea nu stiu - de aia trebuie vorbit cu o persoana in tema...jurist, avocat....asta daca nu e prea tarziu deja si s-au amanat toate alea. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 15-17 iunie, la Sibiu, e ArtMania Festival, unde vin trupe grele din afara. Sunt multi care nu vor dori sa piarda asa ceva si vor renunta la intrunirea de la Bucov.

Ar trebui sa se propuna o alta data.

 

 

15-17 iunie .. Artmania ... stim... nu e bine

8-10 iunie.. Intrunirea de la Bacau.. stim.. nu e bine...

 

In concluzie.. nu e NIMIC inca stabilit.. cum se fixeaza o data de care sa fie toti de acord, si sa nu se suprapuna peste vreo data importanta.. va fi anuntata aici, cat si pe site-ul MotorRock.

 

Pana atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ce citesc aici!Si deschisesem si un topic sa aflu vestea...din pacate proasta.Intalnire sau nu eu voi face o plimbare in acest weekend la Ploiesti in acea locatie in care se desfasoara in mod normal mOTORROCKUL si sper sa nu ma deranjeze nimeni cand imi mananc micii si imi beau berea ca de votat nu e cazul.Nu vreau sa instig,dar vor fii multe locuri libere la Bucov. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ASA SI...?! CE POATE SA NE FACA? NE IAU PE TOTI LA AMENDAT?! NU FACEM PARADA ,SI GATA!(ca probabil nu vom avea sprijinul politiei)

Problema se pune,ce patim daca organizam,nu ca nu avem voie.

Daca e nevoie de cadru privat,atunci baietii sa vorbeasca cu proprietarul Bucovului,care o fi ala,sau daca e consiliul local,atunci se poate gasi un alt spatiu,ca oricum e ca si cum inchiriezi restaurantul sau locatia pentru o nunta.

 

In fond asta e si spiritul moto,...anti-sistem.

 

Sa-mi scuzati incoerenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel si circuitul din jurul Casei poporului e tot in weekendul cu referendumul.

Asa ca probabil sunt mai multe chestii la mijloc.

Exact! Adica pt aia se poate.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...