Sari la conținut

Motorrock.ro


silverpistons
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 275
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut

eu nu am mai fost pana acum la motorrock si as dori sa va intreb cate ceva ?

posibilitati de cazare sunt ? sau numai la cort ?

se pot face rezervari ?

10x

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super beton partea cu Dac motors......cum deja am si spus anterior..

Ar mai fi o problema, undeva vis-a-vis de intrare,spre toalete etc,era un gard mobil, se circula in voie pe acolo,daca tot puneti paza strasnica la intrare e si pacat sa nu fie tot perimetrul asigurat. Eventual niste sarme si un patent si tot rezolva ceva...

Mult succes si abia astept sa va calc pragul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super beton partea cu Dac motors......cum deja am si spus anterior..

Ar mai fi o problema, undeva vis-a-vis de intrare,spre toalete etc,era un gard mobil, se circula in voie pe acolo,daca tot puneti paza strasnica la intrare e si pacat sa nu fie tot perimetrul asigurat. Eventual niste sarme si un patent si tot rezolva ceva...

Mult succes si abia astept sa va calc pragul!

 

o sa fie anu asta mai bine!!!

 

 

tu fa-ti probleme cum o sa intri :baldy: nu cum o sa fie paza!!! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravooo-Prezent :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa fie anu asta mai bine!!!

tu fa-ti probleme cum o sa intri :kick: nu cum o sa fie paza!!! :lol:

DMW-ule, voi veniti? Cum o sa faceti cu bebelu'? :crack:

 

Vaaai, sper sa nu ratez MotorRock-ul de anul asta! Fac tot posibilul sa semnam condica! :P

 

 

A, si subscriu si eu in ceea ce priveste site-ul. E super facut! :lol: Felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DMW-ule, voi veniti? Cum o sa faceti cu bebelu'? :crack:

 

Vaaai, sper sa nu ratez MotorRock-ul de anul asta! Fac tot posibilul sa semnam condica! :lol:

A, si subscriu si eu in ceea ce priveste site-ul. E super facut! :kick: Felicitari!

DMW are bebe?? oho.... sa va traiasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Dragii mei,

ne aflam la exact o luna distanta de evenimentul cel mai important din 2007 pentru noi cei din Silver Pistons -Free Spirit, evenimentul care nu intamplator deschide spectaculos sezonul intalnirilor motociclistice: MotoRRock IV.

Nu exista, asadar, un moment mai prielnic decat acesta, pentru a incepe sa va povestim cate ceva despre ce facem noi de cateva luni incoace, pentru a asigura atat cat putem ca lucrurile vor ramane pe o panta ascendenta in tot ceea ce priveste festivalul nostru.

Am avut placerea sa va prezint site-ul dedicat motoRRock, am lasat sa se inteleaga cate ceva si despre concursurile programate.

E momentul sa vorbim de ceea ce va fi pe scena MotoRRock.

E momentul sa aducem in scena armele grele.

 

• Avem cel putin doua trupe care vin de peste granita. Integrarea se serbatoreste la motoRRock IV prin infratirea cu muzica de calitate „de afara”.

• Avem citeva nume mari, care vor sa ne faca tuturor o mare mare bucurie alegind MotoRRock 4 pentru a-si lansa noile albume.

• Avem o melodie scrisa special pentru MotoRRock, si epntru cei care vin aici.

 

Si prima trupa anuntata, sint suedezii:

 

Noastradameus

 

Texte inteligente, riff-uri grozave si o voce puternică, toate amestecate cu bun gust muzical, iată în câteva cuvinte o rețetă care a dus la impunerea excelentei trupe suedeze de power metal, Nostradameus.

Istoria acestora începe în mai 1998 cand Freddy Persson (vocal si bas fretless) si Jake Freden (chitara – 7 corzi) discutau despre lipsa de pe piața muzicală a momentului a unor trupe care să continue ceea ce începusera în anii‚ 80 Iron Maiden, Judas Priest sau Helloween Âşi nu numai. Astfel a apărut ideea formării Nostradameus în care au fost cooptați alti 2 membri (Lennart Specht – chiatară; Esko Salow – tobe). Thomas Antonsson (ch. bas) s-a alăturat Nostradameus mai târziu, inițial Freddy Parson fiind cel care a preluat acest instrument.

Ideea proiectului era de a participa în festivaluri muzicale locale însă, în urma unei astfel de competitii, trupa este contactată de unul din membrii juriului , Magnus Lundback, Âşef al casei de productii Gain, care le propune înregistrarea unui demo in studioul propriu. Odată cu acest demo, lucrurile încep să ia amploare.

In Aprilie 1999 trupa semnează cu AFM Records (Germania), Âşi călătoria muzicală a continuat prin cele 5 albume lansate până in prezent de Noastradameus:

„Words of Nostradameus”,

„The prophet of evil”,

„The third prophecy”.

„Hellbound”

Âşi albumul „Pathway”(lansat pe 17 ianuarie 2007) în al cărui turneu de promovare se află acum.

Puteti sa ii auziti pe siteul www.Nostradameus.com

Silver Pistons Free Spirit este incântata să promoveze această trupă pe scena MotoRRock, continuând tradiția deschisa de MotoRRock 2006 de a prezena în cadrul festivalului nume cu rezonanta internaționala, precum Riot (Italia), dar Âşi cu „autohtonii” moldoveni Zdob Âşi Zdub.

Si asta este numai inceputul!

post-1534-1176967280_thumb.jpg

post-1534-1176967309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referendumul o sa fie pe 19 mai.

 

Puteti aduce macar o urna mobila?

 

ca tocmai ai adus vorba de Referendum si de urne mobile ... o sa va dau o veste mai putin buna...

 

Conform prevederilor legale (o sa vina detalii, referire exacta la Legea exacta) , cu 24 de ore inainte si IN TIMPUL alegerilor ( aici intra si Referendumul ) , este interzis organizarea oricarui eveniment , concert, etc ...

 

Zilele Ploiestiului, care fusesera programate in weekendul in care din nefericire se face si un Referendum .. au fost amanate pentru aproximativ o luna , in al 3-lea weekend din iunie, in data 15-17 iunie.

 

Asadar, MotorRockul fiind o actiune la care participa ( si ) Primaria, fiind incadrat in cadrul Zilelor Ploiestiului, suntem nevoiti sa anuntam cu mahnire in suflet amanarea acestui asteptat eveniment.

 

Puteti injura Parlamentul, Presedintele, Referendumul, pe Tariceanu, sau puteti da vina pe UE, pe NASA sau Autoritatea Irlandeza pentru Salvarea Cainilor Vagabonzi din Elvetia .. insa nu aruncati cu roshii in noi .. Silver Pistons, si chiar si Primaria Municipiului Ploiesti nu au absolut nici o vina ca acea lege exista, si ca Referendumul este EXACT in acel weekend.

 

Potrivit legii, organizarea acestor evenimente este interzisa, vanzarea bauturilor alcoolice este interzisa, iar evenimentele, concertele deja programate vor fi anulate , sau mutate in alte zile (alegerea organizatorului)

 

Asadar , MotorRock Ploiesti va fi. Va fi , insa intre 15-17 iunie.

 

Daca vrem sa tinem in 18-20 mai, va trebui sa facem un MotorRock fara scena, fara concerte, fara parada, si fara bauturi alcoolice, ceea ce nu cred ca e cineva care doreste asa ceva.

 

Alte detalii vor veni de la colegii mei, sunt sigur :nono:(((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai rau de atat nici ca se putea..... :lol: :lol: :lol: :lol: :pow: :D Sa f*t in gura toti parlamentarii si toti cacanarii din politica!!!Huooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Multa :nono: ;) :smoke:

 

 

Cand toata lumea era in fierbere...si nu mai era mult... :lol: :lol: :lol: la toata clasa politica!!!!!!!!

Editat de mixi_dixi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...