Sari la conținut

Motorrock.ro


silverpistons
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 275
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

MotoRRock 4 impotriva legii

 

deci colegul meu Poison s-a grabit putin cu anuntul lui, eu am asteptat sa fac acest anunt cu toate informatiile corect

 

 

Eforturile de organizare a unui asemenea festival sint coplesitoare si ocupa mai multe luni dintr-un an!

Si ca sa faci aceste eforturi si sa nu prevezi ca un referendum itzi opreste totul tocmai cind rezolvasesi 980 din cele o mie de probleme este cumplit!

Deci legal nu avem voie sa facem MotoRRock 4!

Eu acuma vin din nou pentru a nu stiu cita oara de la discutii in incercarea de a rezolva ceva.

In ziua de 19 mai cind este referendumul cit si 24 de ore inainte sint interzise adunari publice de orice fel si comercializarea de alcool!

 

Ne cerem scuze fata de totii prietenii pe care ii asteptam, desii nu este vina noastra, nici nu va imaginati cite eforturi s-au facut iata in zadar, citi bani cheltuiti degeaba si cite bilete de avion de exemplu cumparate degeaba. Noi aveam anul acesta in program trupe foarte tari din 4 tari, plus floarea muzicii romanesti de calitate, si surprize motociclistice de amploare, si da, reusisem sa rezolvam 99 la suta din aceste lucruri!

Deci Referendumul ne-a zadarnicit toate eforturile!

 

Acuma, in weekendul 15-17 iunie in capitala europeana la Sibiu are loc festivalul ArtMania unde programul ca si trupe este foarte frumos, ca dealtfel in fiecare dintre weekendurile din vara asta fac alte cluburi intilniri, si chiar nu este frumos sa facem peste ei!

 

Noi vom incerca sa vedem ce am putea sa mai facem totusi si o sa anuntzam din timp, insa de 18-20 mai nu mai exista MotoRRock 4 si nici de 15-17 iunie. Noi vrem sa mentzinem sau chiar sa ridicam mult valoarea MotoRRock-ului si nu acceptam sa facem ceva de mintuiala sau slab sau comercial.

Inca o data, desii nu avem nici o vina si nu mai dormim noaptea de suparare, noi ne cerem scuze si asteptam suportul vostru si orice idee constructiva!

 

Noi nu renuntam si vom lupta in continuare! Aveti incredere in noi!

 

Multumim si ne scuzati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare, mare, MARE pacat.

Nu credeam ca nivelul personal de lehamite de jocurile si interesele politice va ajunge la acest nivel.

 

Dan, cred ca pot spune in numele tuturor dacilor ca orice problema ai doar trebuie sa ne anunti si vom raspunde prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca nivelul personal de lehamite de jocurile si interesele politice va ajunge la acest nivel.

 

N-are nici o treaba cu "jocurile si interesele politice" ;) Ce vroiai sa amane referendumul, ca e motorrock? :nono:

 

Ar fi fost frumos, nu zic, dar n-avem ce face. De oprit sa ne intalnim la o bere undeva pe un camp nu ne opreste nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah... sunt f. suparat, ca si voi, si tot ce pot sa spun este ca daca Romania intra in vre-un razboi, daca cineva are de gand sa cotropeasca tara asta de (cuvant urat) cu oameni de (cuvant urat), io nu-mi apar saracia si nevoile si neamul, ci FUG !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MotoRRock 4 impotriva legii

Inca o data, desii nu avem nici o vina si nu mai dormim noaptea de suparare, noi ne cerem scuze si asteptam suportul vostru si orice idee constructiva!

 

Idee (mai mult sau mai putin constructiva) : Ne organizam, facem demonstratie, petitie, ce e mai bine... si-i amenintam ca daca nu ne lasa sa tinem MotoRRock-ul motociclistii nu merg la vot ;) ...eventual am putea cere sa se organizeze o sectie de votare in parcul Bucov. :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ar mai fi o solutie..uitandu-ma pe programul intrunirilor,weekendul 3-5 august este liber,dar ramane chestia nasoala cu formatiile...cine mai poate veni si cine nu... :nono: O alta solutie ar fi ce spunea Hai-hui mai sus ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu avem de ales si tre sa acceptam situatia, singurul lucru ce ne-ar putea face sa privim lucrurile cu alti ochi ar fi ca atunci cand va avea loc, sa iasa un eveniment de care sa se auda la BBC, EURONEWS, CNN si FOX NEWS pana la urmatoarea editie cand toti vor trimite care de reportaj pentru a filma asa maretie de intalnire moto cu motociclisti din toata lumea.

Si va asigur ca aici la Ploiesti se depun toate eforturile ca asa sa fie.

Sanatate, Mult noroc si la cat mai putine Suspendari, mama lor de parlamentari cretini, idioti, de ca_at, biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip........... na ca iar m-am enervat :nono: ;) :smoke: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aiurea! :smoke:

 

@Hai-Hui, nu se pot aduce urne de vot pentru simplul motiv ca intrunirea ar fi ilegala daca s-ar tine in weekendul ala. ;) Iar pentru demostratii si petitii timpul e prea scurt acum...

 

Pacat de munca oamenilor astora care s-au chinuit sa iasa ceva frumos, de banii aruncati pe freastra si stress-ul inutil. Si toate din cauza unor mofturi si interese politice! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pentru demostratii si petitii timpul e prea scurt acum...

 

Teoretic ar fi timp, dar nu cred eu ca suntem in stare de asa ceva...

Poate s-ar putea face o demonstratie in Vama daca tot se aduna lumea...insa avand in vedere starea de (in)constienta in care se vor afla majoritatea :nono: cred ca pica si varianta asta... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte, foarte nasol.

Cand ma gandesc ca intreaga luna mi-am programat-o legat de Ploiesti, acum toate se schimba.

Tara de caca.

 

 

Nu...nici pe departe....nu tara e maro,ci pamantenii din ea... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai , lasati demonstratiile si petitiile si alte rahaturi ca nu rezolvam absolut nimic... Eu zic sa aflam care este legea de fapt ,cuvint cu cuvint, si sa gasim modalitati sa o pacalim... De exemplu nu ai voie sa vinzi bere... ok... oricum nu o sa vina nimeni cu vre-un stand, asa facem cheta si luam bautura cu 2 zile inainte sau isi aduce fiecare ce vrea si cit vrea... Nu avem voie sa facem concerte.... facem niste focuri de tabara si o sa se cinte la chitara.....Iar daca vine garda spunem ca am iesit la un gretar si au mai venit si vre-o 200 de prieteni de prin tara in vizita...

Daca vrei gasesti o gramada de posibilitati.... Parca prea am asteptat perioada asta din mai ca sa ne intilnim si acum sa ni se dea peste nas.... Macar un mare chef sa iasa acum iar Motorrocu' ala mare o sa il facem prin iunie ,august cind o sa putem....

Acest eveniment nu este recomandat celor slabi de inima si oamenilor care nu au nici o treaba (care nu stiu despre ce e VORBA)... O sa fie exclusiv pentru motociclisti...<1%>

Cine stie cu ce se maninca viata asta pe 2 roti nu va spune nu in fata unei astfel de provocari..... dar daca pina la urma va e frica de omul cel rau imbracat in albastru puteti foarte bine sa stati acasa.... Dar parca nu prea imi vine mie sa cred ca o sa va petreceti weekendul in fata televizorului in loc sa veniti cu un rucsac plin de bere si 2 fripturi ca sa inchinam un pahar in cinstea celor care ne conduc................tara................................................................................................................................................................................................................(multe cuvinte urite)....

 

 

Ginditi-va bine....................

Editat de MAX666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane ar mai fi o solutie..uitandu-ma pe programul intrunirilor,weekendul 3-5 august este liber,dar ramane chestia nasoala cu formatiile...cine mai poate veni si cine nu... ;) O alta solutie ar fi ce spunea Hai-hui mai sus :lol:

in weekendul 3-5 august nu e la Iasi si Pitesti? :smoke:

Ce rau imi pare :lol: .Chiar daca nu mi-am luat permisul inca, tot vroiam sa vin. :nono:

Editat de blackrose
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentul de fata conform legii referendumului nr. 3/2000 se interzic manifestarile cu caracter electoral sau propagandistic. Am discutat cu avocati si festivalul poate avea loc daca este o manifestare intr-un spatiu privat care daca ar fi interzisa ar trebui sa se interzica si nuntile din circiumi,teatrele ,concertele - inclusiv Blind Guardian si Lord Belial. Solutia ar fi sa se gaseasca o locatie privata, daca s-ar putea... un camping ceva....

Editat de egobrain
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De anul trecut din decembrie ma gandesc si pandesc MOTORROCK-ul, dar se pare ca a fost cam degeaba, inca nu imi pierd sperantele dar sunt dezamagit. :lol: :nono:

In Ianuarie ii ...... ;) bip.. :smoke: .pe parlamentari in legatura cu taxa, acum am alte motive, pe langa faptul ca avem probleme destule nu ne lasa nici sa ne relaxam si noi ca oameni "sa uitam de grij si probleme " in cazul in care se va amana "si nu prea cred" nu cred ca va mai atat de placut.....

 

Poate se va gasi o solutie :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inainte sau in timpul referendumurilor (alegerilor) nu se fac adunari populare, atunci formula 3, fix in jurul parlamentului, de ce se mai tine, ca e tot in aceeasi perioada? Meciurile de fotbal se amana? Ca tot "adunare populara" este.... daca tot se anuleaza astfel de evenimente, atunci sa le anuleze pe toate. Si despagubirile cine le plateste?????

Spui legislatia romana si....tragi apa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...