Sari la conținut

Cum Arata Moartea La 18-22 De Ani.


stulewa
 Share

Postări Recomandate

partea proasta e ca acest gen de oameni dau un nume rau celorlalti care isi vad de treaba/pasiunea lor.

 

nu domnule...partea proasta e ca se infig in pietoni cu ele si ii omoara...cum a facut pustiul ala acum cateva zile...

asta cu "ii pun intr-o lumina proasta pe ceilalti motociclisti" e bullshit...oricum in trafic dau peste tine si daca te plac si daca nu...dau peste tine din neatentie sau pt ca sunt de-a dreptul dobitoci...

iar ce cred pietonii sau presa sau altii chiar nu conteaza...oricine e atat de imbecil incat sa catalogheze un om prin prisma faptului ca are motocicleta chiar nu merita vreun dram de atentie.

 

o sa fiu injurat pt urmatoarea concluzie: daca ii sfatuiti sa nu-si ia motocicleta (care reprezinta un pericol pt ei)....nu-i nimic o sa isi ia masina (care reprezinta un pericol pt toti ceilalti)

 

si cand aud de dobitoci din-astia...a murit ca mergea cu 100km/h fara casca ... :crack: un pericol in minus pt ceilalti...chiar nu merita mila

Editat de Out of Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu domnule...partea proasta e ca se infig in pietoni cu ele si ii omoara...cum a facut pustiul ala acum cateva zile...

asta cu "ii pun intr-o lumina proasta pe ceilalti motociclisti" e bullshit...oricum in trafic dau peste tine si daca te plac si daca nu...dau peste tine din neatentie sau pt ca sunt de-a dreptul dobitoci...

iar ce cred pietonii sau presa sau altii chiar nu conteaza...oricine e atat de imbecil incat sa catalogheze un om prin prisma faptului ca are motocicleta chiar nu merita vreun dram de atentie.

 

o sa fiu injurat pt urmatoarea concluzie: daca ii sfatuiti sa nu-si ia motocicleta (care reprezinta un pericol pt ei)....nu-i nimic o sa isi ia masina (care reprezinta un pericol pt toti ceilalti)

 

si cand aud de dobitoci din-astia...a murit ca mergea cu 100km/h fara casca ... :kick: un pericol un minus pt ceilalti...chiar nu merita un gram de mila

:crack: Perfect spus si scris !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu selectia naturala ,asa scapam de cocalari ,eu daca as fi becalli le-as da gratis la toti zmecherii si tiganii,si impresionisti numai R1 :kick:

:crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

asta cu "ii pun intr-o lumina proasta pe ceilalti motociclisti" e bullshit...oricum in trafic dau peste tine si daca te plac si daca nu...dau peste tine din neatentie sau pt ca sunt de-a dreptul dobitoci...

iar ce cred pietonii sau presa sau altii chiar nu conteaza...oricine e atat de imbecil incat sa catalogheze un om prin prisma faptului ca are motocicleta chiar nu merita vreun dram de atentie.

...

 

:crack: Perfect spus si scris !!!

 

E o mica problema cu atitudinea asta ... hai sa ne imaginam doua scenarii (amandoua de "Doamne fereste!"):

 

1) Sa ne imaginam ca in cazul confratelui accidentat pe Titulescu de idiotul de la Zapp celalalt sofer ar fi fost un anti-motociclist convins, axat pe ideea ca suntem TOTI niste iresponsabili, niste dezastre care asteapta sa se intample ... ar mai fi avut macar un martor credibil pentru cand o sa-l identifice pe criminal?

 

2) Parchezi motocicleta si intri intr-o firma (cu vreo treaba) sau la o terasa (sa bei un suc, dupa un drum "de placere" intr-o zi calda de vara) ... abia ai luat ceva distanta de motocicleta ca apare o baba telenovelista care zice "aha, inca unu' din ashtia, care e toti neshte kremenali nenorociti, ia sa-i imping rashnita dupa cric; cu cat il costa mai mult cu atat mai bine, ca oricum nu are de unde sa-mi ia mie bani de reparatii, ce-o sa-mi faca?" ... nu radeti, poate ca in momentul asta o asemenea situatie e INCA utopica, dar in curand am putea ajunge la asa ceva ...

 

ideea este ca ... size does not matter, NUMBERS DO!

 

imaginea pe care o avem e f. importanta pentru siguranta noastra in trafic si nu numai ...

 

cu prostia (singura) te mai descurci (eviti/ignori/iei distanta)

cu o gloata calma ai iar sanse

cand se combina prostia, gloata si ura ... o sa ne dorim sa fi avut de a face cu trinitroglicerina ca aia e mai putin periculoasa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog...scenariile sunt la fel de utopice ca si urmatoarele scenarii de "doamne ajuta":

 

1) un motociclist face o manevra gresita si cade...soferul unei masini din apropiere fiind indragostit pana peste cap de motociclisti ii zice" lasa ca zgariem masina mea cu cheia un pic si zicem ca te-am lovit eu ca sa ti-o faci pe asigurare...si-asa nu am puncte de penalizare"

 

2)parchezi motocicleta intri intr-o firma si cand iesi vezi o babuta telenovelista a carei vedeta preferata e luis fernandes cu a lui suzuki/honda/kawa/yamaha/ducati care-ti spala motocicleta...si s-au oprit si doua blonde cu buzele umede sa o ajute ca e batrana saraca...si tu aveai tobele incinse :crack:

 

nu m-ai inteles...

daca nu ma intereseaza parerea lor nu inseamna ca voi face ceva inadins sa ii enervez...ci doar nu ma voi chinui sa le schimb parerea atata timp cat stiu ca am de-a face cu o minte ingusta...

 

p.s. nu e ca si cum aia care sunt pro-motociclete te fac mandru de asta: "frate sa moara mama motocicletele e viata mea...cat i-ai dat cel mai mult frate? in cat timp prinde suta? accelereaz-o sa aud si io toba frate...ma plimbi si pe mine?" ...sunt oameni si oameni

si intr-adevar trebuie sa recunosc ca si mie imi face placere cand plimb vreun/vreo prieten/prietena care merge pt prima oara pe moto si dupa o saptamana imi spune ca si-a schimbat modul de a vdea motocicletele in trafic si ca vede acum cate miscari face aiurea care ar pune un motociclist in pericol "daca ar fi acolo"...dar...asta tine de om...daca ala ar fi (cuvant urat) ce-ar intelege el din plimbare ar fi: "mama cat de tare frate" ..moment in care poti s-o lasi asa...ca nu va intelege vreodata altceva

Editat de Out of Control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta cred ca este problema! Cei care isi iau motorete mari....incepatori fiind.......NU STIU LA CE RISCURI SE SUPUN!

Bafta! :crack:

 

stai linistit k or sa-si de-a seama cum sta treaba dupa niste cazaturi minore dak or sa aiba norocu asta sa fie minore , eu mi-am luat 3 trante (2 din vina mea si una din vina altuia) si respect f mult fieru, in oras numai 60 -70 km/h , si am realizat cat de avantajos si de frumos este sa mergi incet , ai timp sa vezi si sa anticipezi miscarile tuturor celor cu care imparti strada si iti multumesti de fiecare data knd scapi cu bine dintr-o situatie nasoala,oricum nu ai cum sa le influentezi deciziile de as lua motoare mari k incepatori fiind , azi tocmai am fost cu un prieten kre nici nu si-a luat permisu la pitesti sa isi ia R1 , i-am explicat si stie si el f bine ce inseamna R1,dar nu ai cu cine sa te intelegi, asta se rezolva la prima tranta sau dak face motoru praf,atunci ti se duc gargaunii si incepi sa vezi in ce mare cacao te-ai bagat dak ii dai gaz , pana la urma si R1,Hayabusa si altele stiu sa mearga cu 50 , dak ai cap si te stapanesti ai viatza frumoasa dak nu invetzi mai dur pe pielea ta !! bafta multa si asfalt uscat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai pus problema domnule Stulewa, ar trebui sa se dea un test de inteligenta inainte sa iti cumperi motocicleta :kick:

 

"orice PROST stie sa accelereze, mai PUTINI sunt aia care stiu sa si franeze!!!!!"

 

luati aminte chestia asta, numai bine si multa bafta. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: :kick: :lol: :lol:

FRATE ESTE TOTAL ADEVARAT... SA VEDEM ACUM RASPUNSURI LA ACEASTA INTREBARE... totul se naste din lipsa banilor.. daca este vreunul pe acest forum si imi zice ca daca ar avea bani nu si-ar lua un motor de ultima generatie...ala este pentru mine o nulitate... este exact ca si cu femeile.. cand vezi o tipa buna spui ca nu ai vrea sa te culci cu ea...si reciproc si pentru fete...

 

 

Cand am achizionat moto...am avut 2000 euro!

Aveam de ales intre ktm de 125 supermoto si yamaha de 750 cm!

Ma stiu ca-s turbat!

Am ales ktm! Eu zic, ca mi-am vazut lungul nasului!

Eu m-am gandit ca daca ma sui pe yamaha....nu o sa traiesc mult! Sunt sigur ca si altii au gandit ca mine!

Dar in acelasi timp....majoritatea nu gandeste asa!

Bafta tuturor! :P

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma gandesc strict la ZX4R .... cred ca este acceptabil pentru un asha zis incepator....ca am mai mers prin poligon cu destule moto :crack: si un RS 50 :kick: .... bineinteles ca pot sa-mi iau si ZX7R....dar oare se renteaza viata ptr putina adrenalina ? mai bine stau 1 an , 2 cu asta de 400 si apoi daca ma simt in stare trec si eu la 600 . . . bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu nefericita ocazie sa asist la ingroparea unei cunostinte...a avut un Ducati Monster,l-a lovit tramvaiul,neavand casca legata,i-a zburat din cap si a dat cu capul de sina tramvaiului,zburandu-i creiere...a avut viteza de 35km/h...avea prioritate fata de tramvai,dar nu i s-a oferit...Dumnezeu sa il odihneasca in pace!!!Cristi,nu te vom uita!!!...a fost un tip fain,din Curtici(Jud.Arad)...God rests his soul!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Din partea mea sa moara, putzin imi pasa mie de ala care e tare in basca pe o Hayabusa SA MOARA! :D

yo am un malaguti am ceva km cu el si vreau un enduro

lasati asfaltu LONG LIVE THE MUD

asfalt uscat(pentru voi) mult noroi (pentru endurist)

si salutari cu faru la toata lumea :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am achizionat moto...am avut 2000 euro!

Aveam de ales intre ktm de 125 supermoto si yamaha de 750 cm!

Ma stiu ca-s turbat!

Am ales ktm! Eu zic, ca mi-am vazut lungul nasului!

Eu m-am gandit ca daca ma sui pe yamaha....nu o sa traiesc mult! Sunt sigur ca si altii au gandit ca mine!

Dar in acelasi timp....majoritatea nu gandeste asa!

Bafta tuturor! :rock:

:moto:

 

hai, mai, vecine, las-o dreacu', zau :rock: :rock: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de polemica pe aici.. de unde s-a plecat, unde s-a ajuns, pe unde s-a deviat, greu de zis, dar am fost "plimbati" prin toate "compartimentele" ...

 

Pentru ca "liberul arbitru" exista si se manifesta, el trebuind sa fie liber, iar la majoritatea este, chiar daca, pe alocuri, nu ar trebui datorita inteligentei "sublime" dar lipsa, toata lumea isi va lua ce doreste, ce isi permite, dupa criteriile propri, cu sau fara influente externe.

 

Asa cum zicea o campanie impotriva accidentelor cu motociclete " Nu fii doar un numar dintr-o statistica" si bine zicea, exista categorii de motoare, categorii de varsta, categorii sociale si mai stiu eu ce alte criterii, care in combinatie duc la amalgamul letal.

 

Incercam sa ridicam un semn de alarma, sa dam un sfat, sa aratam consecintele unei alegeri gresite, sa deschidem ochii si mintea unora, care inca au posibilitatea de a face o alegere. Cel putin am incercat, ne pare f bine cand si reusim. Daca fiecare pasare piere pe limba ei, cine sunt eu, sa ii schimb "limba". Cine sunt eu sa decid, sau sa aleg pentru el?

Nu e in stare sa isi foloseasca neuronii, nu imi ramane decat sa ma rog sa nu ia pe nimeni pe alte taramuri cand face pe "racheta".

 

Ca are x sau x ani, ca are racheta sau moped, ca se da pe Magheru, sau pe circuit, sau prin tara, ca are 2 km sau 20K km, ca are echipamenet de jjj E sau de 2 E, ca il poarta sau nu, e problema fiecaruia, atata vreme, cat nu deranjeaza pe nimeni, nu jeneaza pe nimeni. Din pacate cam greu sa nu intre in conflict cu nimeni si nimic, dar macar sa aibe in cap respectul fata de ceilalti, daca fatza de sine nu ii pasa.

 

Manifestarea libertatii este atunci cand cel de langa tine isi poate exercita acelasi drept la libertate, fara ca cele doua sa intre in conflict. Cei ce au avut de zis, au zis, cei ce au urechi au auzit .... ne mai ramane doar sa simtim ca aceste lucruri spuse de majoritatea cu buna intentie, au facut un bine, cel putin unul, cuiva.

 

IT'S GOOD TO LIVE, TO TELL THE STORY!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!

Domnilor,in luna lui mai anul trecut cand a fost acel show auto-moto din Piata Constitutiei,eram hotarat sa-mi cumpar un Hornet.S-a intamplat ca in timp ce eram acolo sa se petreaca accident teribil cu cel care a fost director la primaria sector 4,deci am fost martor la accident din nefericire.Dupa toate cele vazute,cel putin pentru o vreme mi-au trecut poftele de moto si nu mai sunt chiar tanar,am 37 de ani,asa ca mi-am cumparat masina.Inca mai am timp sa ma razgandesc.Salutari tuturor si multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...