Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mii de multumiri.Ma uitam la Michelin PR 2 sau 3 si eram curios daca sunt majore diferentelemde grip intre cele 2 modele.Am sa studiez si celelalte variante sugerate de colegii gsr-isti.

 

V

 

Buna Dimineata,

 

Isi poate face cineva pomana cu un Service manual ptr.GSR? Link-urile postate anterior nu functioneaza.

 

Merci

V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Isi poate face cineva pomana cu un Service manual ptr.GSR? Link-urile postate anterior nu functioneaza.

 

Merci

V

 

Ti-as face o copie la al meu dar 1.tu esti din Bucuresti iar eu din Iasi iar 2 e in spaniola,italiana si germana.

Cu toate ca e maricica cartea as putea sa o scanez si sa iti trimit un mail..you choose.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as face o copie la al meu dar 1.tu esti din Bucuresti iar eu din Iasi iar 2 e in spaniola,italiana si germana.

Cu toate ca e maricica cartea as putea sa o scanez si sa iti trimit un mail..you choose.

 

Am eu ...are 155 mega..da-mi PM si ti-l trimit pe transfer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un catalog online, de piese, pt. Suzuki ?

Am cateva repere la motor pe care as vrea sa le inlocuiesc, dar mai intai, vreau sa imi fac o idee de pret.

La fel cum ma orientez la BMW, pe www.realoem.com, mi'ar placea sa gasesc si pt. Suzuki GSR.

Merci.

 

Si va salut si eu, ca fost si actual posesor de GSR 600.

De doua zile, mi'am cumparat un GSR din Italia...asta dupa ce , anul trecut, il vandusem pe cel pe care il cumparasem aproape de nou.

Fostul avea 8.000 km, air actualul are 19.000. Cu cel vechi, nu am avut nici o problema, iar cu asta....am de schimbat o prindere la far, maneta de frana ( cca 1 cm lipseste) si imi trebuie un topcase ( are placa Givi monokey si suport de topcase)

 

DSC01128.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un catalog online, de piese, pt. Suzuki ?

Am cateva repere la motor pe care as vrea sa le inlocuiesc, dar mai intai, vreau sa imi fac o idee de pret.

La fel cum ma orientez la BMW, pe www.realoem.com, mi'ar placea sa gasesc si pt. Suzuki GSR.

Merci.

 

Si va salut si eu, ca fost si actual posesor de GSR 600.

De doua zile, mi'am cumparat un GSR din Italia...asta dupa ce , anul trecut, il vandusem pe cel pe care il cumparasem aproape de nou.

Fostul avea 8.000 km, air actualul are 19.000. Cu cel vechi, nu am avut nici o problema, iar cu asta....am de schimbat o prindere la far, maneta de frana ( cca 1 cm lipseste) si imi trebuie un topcase ( are placa Givi monokey si suport de topcase)

 

DSC01128.jpg

Baga-te aici: http://www.oemmotorparts.eu/oem3.asp?M=Suzuki&T=GSR600

Alegi anul si ai si desene si preturi. Si culmea e ca sunt foarte aproape de adevar. Am verificat pe propria piele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Liniste si pace in topicul nostru.

Vin eu cu o intrebare : ce ulei folositi ? (ma scarmana curiozitatea ce brand de ulei folositi, nu alte bazaconii gen 10w40 daca sau 10w50 daca.....)

 

La multi ani si toate cele bune!!!!!!

 

Hai cu varaaaaa!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liniste si pace in topicul nostru.

Vin eu cu o intrebare : ce ulei folositi ? (ma scarmana curiozitatea ce brand de ulei folositi, nu alte bazaconii gen 10w40 daca sau 10w50 daca.....)

 

La multi ani si toate cele bune!!!!!!

 

Hai cu varaaaaa!!!!

Eu unul o sa fac schimbul de ulei cu BEL RAY EXS 10W50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! La multi ani! Am si eu o rugaminte la dumneavoastra: lucrez la proiectul de licenta si trebuie sa fac un model 3D (Catia V5) al motocicletei. M-ar ajuta foarte mutl niste poze cu subansamblele demontate. Am lucrat pana acum rotile si bascula. Niste poze cu cadrul demontat m-ar ajuta foarte mult. Mi-ar trebui si imagini cu furca. Eu am cautat pe internet, dar se pare ca e un model prea rar de motocicleta. Nu stiu exact daca nu cumva subansamblele provin de pe alte modele (gen GSXR), in cazul asta as gasi poze mult mia usor! Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,sanatate si asfalt uscat cat mai repede :P dragi gsr-isti.din 19.12.2012 sunt mandru si fericit posesor de gsr 600 k6.

 

 

la popas...prin munti

post-39683-0-34079700-1357397979_thumb.jpg

Editat de BikerMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...