Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Salutare....am o problema care ma apasa!!!!!!!!!!!!!

Mi se opreste afisajul electronic.....dupa care iar apare....iar se opreste ...

Iar turometrul ramane blocat la o anumita turatie cand se opreste afisajul.......

Oare ce poate fi......

HHHH EEEEE LLLLL PPPPPP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

postez pentru un prieten gsr-ist care inca asteapta confirmarea pt cont.

 

Salut! Am un Suzuki GSR 600 k6 din 2006 si am vrut sa ii schim antigelul, problema e in felul urmator. rezervorul se ridica exact ca o capota de masina si cand am ridicar cred ca am dezamorsat pompa de benzina. inainte cand puneam contactul are bazaitul acela cum incarca pompa acum face decat un bzz scurt. Cine stie sa imi explice cum pot amorsa din nou pompa.
PS: mentionez ca acum are suficienta benzina de unde sa traga si am pus contactul de mai multe ori sperand ca se amorseaza singura dar nimic

 

daca puteti sa-l ajutati sa rezolve problema trimiteti mesaj pe fb. multumesc.



postez pentru un prieten gsr-ist care inca asteapta confirmarea pt cont.

 

Salut! Am un Suzuki GSR 600 k6 din 2006 si am vrut sa ii schim antigelul, problema e in felul urmator. rezervorul se ridica exact ca o capota de masina si cand am ridicar cred ca am dezamorsat pompa de benzina. inainte cand puneam contactul are bazaitul acela cum incarca pompa acum face decat un bzz scurt. Cine stie sa imi explice cum pot amorsa din nou pompa.
PS: mentionez ca acum are suficienta benzina de unde sa traga si am pus contactul de mai multe ori sperand ca se amorseaza singura dar nimic

 

daca puteti sa-l ajutati sa rezolve problema trimiteti mesaj pe fb. multumesc.

s-a rezolvat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Va salut,

Pentru cine are nevoie am de vanzare manete stock (ambreiaj+frana) stare impecabila,demontate de pe un GSR-2007,pret 120 lei.Mai am si o pereche de Crash pad-uri facute pe strung din material de Teflon,pret 80 lei.Pentru cine este interesat se pot trimite poze pe mail.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mi-a murit bateria la GSR. Merita sa iau una tot ca aia originala (Yusafa, sau ceva de gen parca e), sau sa merg pe un alt model?

Si eu am aceiasi problema la GSR-ul meu, si chiar ma gandeam ce sa imi iau (apreciez orice sugestie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. caut un radiator gsr 600 2008 aveti idee de unde as procura unu sau cumva compatibilitati de la alte mobre eventual are cineva sh

daca aveti idei sunt numai ochi si urechi . stima

131,67 USD cu free shipping:

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-good-quality-Radiator-Motor-Cooling-System-Assembly-for-Suzuki-GSR400-GSR-400-600-04/1481997282.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am reparat radiatorul (facut dupa colt) cu ajutorul unor meseriasi din Timisoara. S-au refolosit capacele laterale si profilul superior si inferior (pentru prinderi), s-au inlocuit "fagurii". Cost: 400 lei. Trimis radiatorul, comunicat telefonic pretul, dat ok ... toata treaba a durat pana in 10 zile. Daca nu ai alte solutii contacteaza-ma sa-ti dau amanunte: 0743336668

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am eu manual de reparatie, dar in engleza. Nu pot sa-l urc, ca e prea mare. Da-mi un mail pe dodo_tk at yahoo dot com si ti-l trimit. Pune un subject sa se vada, ca e mail-ul meu de Spam & Junk si s-ar putea sa intru cu delete-ul in el :))

Editat de dodo_tk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aceiasi problema la GSR-ul meu, si chiar ma gandeam ce sa imi iau (apreciez orice sugestie)

Aparent, cea mai recomandata ar fi YUASA YTX9-BS.

Mai astept o sapt sa se mai incalzeasca un pic si o sa comand si eu una, ca cea originala e kaput :) (initial mi s-a parut ca e tot Yuasa, insa azi am constatat ca e alt producator, model FTX9-BS)

Editat de LYM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Vine primul sezon pentru mine si as vrea sa stiu si eu ce trebuie sa-i fac ca s-o pregatesc de vara.

 

Am inteles ca trebuie facut schimb de ulei. De care imi recomandati sa-i pun? Si unde gaseac si eu un pret mai bun pentru el?

 

Ce altceva mai trebuie sa-i schimb / verific? Am dat o tura cu ea saptamana asta. Ea merge ceas dar nah ... zic sa fac si eu lucrurile ca la carte.

 

Ce service imi recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ii tai evacuarea veche si montez ceva sport...pot sa apara probleme de functionare?

Cum adica sa-o tai?.Se poate desface foarte usor de la teava de lagatura de sub sa,dupa care inafara de tobele sport pe care vrei sa le montezi iti mai trebuie o teava de legatura intre cele 2 evacuari.

La functionarea motorului nu prea ar avea ce sa afecteze,dar nu sunt sigur 100%,cel mai bine vorbesti cu un mecanic priceput! (ca sunt foarte multi si nepriceputi!)

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un echilibru intre admisie (filtru de aer), evacuare (toba) si injectie (harta, diagrama, cum vrei sa-i zici). Daca-i schimbi doar toba, in afara de galagie s-ar putea sa mearga mai prost. S-apoi trebuie doua tobe, asa-i modelu'. Exista si un model de toba sport care imita toba originala numai ca-i mai mica, tot cu doua iesiri. Si nu in ultimul rand, nu sunt tocmai ieftine, mai bine baga banii in echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Are cineva in plus sau stie de unde pot lua mai ieftin suportul de prindere oglinda+frana? Mi-e suficienta bucata crapata (vezi poza).

Multam.

Mi-e teama ca doar la dezmembrari. Era cineva din Cluj, baiat serios. Am cumparat de la el jambele, poate mai are cate ceva.

Accident stupid, moto stationata, prinsa intre doua masini, rupta in doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e teama ca doar la dezmembrari. Era cineva din Cluj, baiat serios. Am cumparat de la el jambele, poate mai are cate ceva.Accident stupid, moto stationata, prinsa intre doua masini, rupta in doua.

Multumesc. Poti sa mi dai PM cu niste date de contact?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...