Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Enduristule, te tzakanishi, bre?

Ma plictiseam si am avut o inspiratie de moment.Abea astept plecarea.

Am rezolvat cu ambreiajul,am schimbat uleiul si filtrul,antigelul,am facut cateva probe cu poponetzul pe airbox si e Ok.Vreau sa mai aerisesc putin franele apoi ii pun carenele si e gata.Weekendul viitor vin calare la SMAEB.

Ivane ,tu fa rezervare la maseuze ca ma doare kuru si picioarele de atata lucrat pe langa motor. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai sa ne mai si delectam.

 

Pentru ca eu in scoala am fost invatat ca "cei care stie sa spune la cei care nu stie". Asa ca urmeaza rubrica "Stiati ca?":

 

- stiati ca exista o motocicleta cu roti ajutatoare?

- stiati ca exista o motocicleta cu 10 locuri?

- stiati ca exista o motocicleta cu 10 locuri si roti ajutatoare?

 

Daca nu (dar si daca da), iata dovada:

 

 

Uralul e cea mai miez

post-4291-1271616836_thumb.jpg

post-4291-1271616862_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o problema: imi apare pe afisaj FI (cred ca Fuel Injection) si palpaie led-ul rosu. Am crezut initial ca e de la lichidul de racire, insa si lichidul de racire si uleiul si FI au led-ul comun. Ce dracu are???? Eroare de la calitatea benzinei?? Probleme mai nasoale?? Ce sa-i fac????

 

Multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi de la sonda lambda sau catalizator...oricum, nu-i bai mare, capra va merge, dar daca vrei sa "stingi" led-ul o sa trebuiasca sa bagi mina adinc in punga. Asta doar daca nu ai bagat benzina de proasta calitate si dupa ce scapi de ea sau o aditivezi cumva se va stinge led-ul singur!

Pentru linistea lui Dan, pot sa informez poporu' (deci si pe el!) ca maseuzele lucreaza zilnic si o fac foarte bine, contra unui onorariu de 20 lei/sedinta de masaj de 20 minute (masaj general reconfortant)...si stiu asta din proprie experienta, fiindca pe data de 09.04. anul in curs, mi-am delectat oasele cu o sedinta de masaj pe cinste. Am vorbit cu ele si daca avem solicitanti mai multi, se pot deplasa la "locul faptei" contra decontarii transportului si a unei comenzi ferme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... maseuzele lucreaza zilnic si o fac foarte bine, (masaj general reconfortant)...si stiu asta din proprie experienta, fiindca pe data de 09.04. anul in curs, mi-am delectat oasele cu o sedinta de masaj pe cinste.

se termina cu "happy ending" sau cu "hand job" ?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate fi de la sonda lambda sau catalizator...oricum, nu-i bai mare, capra va merge, dar daca vrei sa "stingi" led-ul o sa trebuiasca sa bagi mina adinc in punga. Asta doar daca nu ai bagat benzina de proasta calitate si dupa ce scapi de ea sau o aditivezi cumva se va stinge led-ul singur!

Pentru linistea lui Dan, pot sa informez poporu' (deci si pe el!) ca maseuzele lucreaza zilnic si o fac foarte bine, contra unui onorariu de 20 lei/sedinta de masaj de 20 minute (masaj general reconfortant)...si stiu asta din proprie experienta, fiindca pe data de 09.04. anul in curs, mi-am delectat oasele cu o sedinta de masaj pe cinste. Am vorbit cu ele si daca avem solicitanti mai multi, se pot deplasa la "locul faptei" contra decontarii transportului si a unei comenzi ferme.

 

Este vorba despre doamnele acelea dragute de la Baile Romane din cadrul Hotelului Roman? Cele care sunt amabile te servesc si cu un ceai etc. etc.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neica, nu va asteptati la vre-un final fericit sau finalizari ero(t)ice...is maseuze normale, femei dragute in halate albe, care isi fac meseria si atit! E vorba de maseuzele de la hotel Ferdinand, cite doua sau trei pe tura, exceptind turele cind au in componenta si pe sefa lor Cristinuca, o lipitana de 1,80m, 26 anisori si dimensiuni de top model! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Enduristu-le esti nebunatik RAU!!!! M-AM/NE-AM SPART DE RAS !!!!!!!! sa moara lulu cat de tare ai potrivit replicilii si zapacitu' ala era tare simpatic ...in special ne-a placut faza ca daca nu merge si el nu mai e primit joi la sedinta si incriminarea lui Nashu - aka - Sebi pt cine nu stie :wacko:.

 

In alta ordine de idei - si eu am schimbat lichidul de frana, garniturile, placutele, totul e ok pe frana fata. mai e ceva de aeriseala ca mi s-a parut maneta un ic cam moale. Urmeaza ...intr-o zi insorita (futu-i ploaea masii) sa schimb si uleiu si filtru plus curatirea lanticului.

 

Piticutzulee - ca sa fii sigur du-o la nenea mecanicu sa-ti mai zica o parere.

 

Bai baeti joia asta tb sa ne vorbim de cum planificam SMAEBUL la ce ora ce si cum.

In afara de asta saptamana viitoare TREBUIE neaparat sa avem o intinlire de brifing inainte de plecare. Discutam de locatie caci la cheers nu ne prea intelegem cand da Gica muzica tare in boxi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, va rog sa va faceti aparitia cel tarziu la ora 9 :wacko: Danke :laugh:

 

...apropo, UNDE DRACU NE VEDEM!?

Pai cica la o terasa dar ...care? Astia de la Bordo au scos ceva mese pe afara?

Mesaj completat

Da ,au scos, dar nu mai e terasa de anul trecut.A ramas cam 1/2 sau mai bine zis cam 2/5.Daca vreti sa mergem acolo cred ca ar trebui sa rezervam masa.Problema e ca niciodata nu stim cati suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai la Cheers ca e mai sigur,macar stim ca avem masa

He he! La Bordo, nu la Cheers. Ca la Bordo ati ajuns si voi, iar de la Bordo am ajuns si eu acum (ce-i drept, ca o pauza de-un banc - asa, vreo ora, in fata portii la noi :rolleyes: )...

 

De-acum inainte la Bordo ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A doua intalnire oficiala a posesorilor Honda Dominator

 

Versiunea scurta: 30 iulie - 1 august 2010

 

Versiunea completa: 30 iulie - 6 august 2010

 

Locul desfasurarii: Muntii Apuseni

 

P.S. Evident, tot ce inseamna motocicleta enduro-touring... portile sunt larg deschise (alte tipuri de motocicleta pot avea de suferit pe mare parte din traseele din Apuseni; iar motociclistii... cu atat mai mult)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la drumul spre Herculane,prin amabilitatea lui Ivan am aflat urmatoarele:

 

Pe Vilcea este un drum sa-ti omori copiii, sau cel putin zona intre Pitesti-Rm.Vilcea e dezastru...asa ca vedeti cum va reorientati, fiindca pe Craiova este asfalt nou si in afara de radare nu aveti motive sa mergeti incet sau sa rupeti suspensiile la capre! Voi decideti! Astept vesti! Seara buna!

 

tinand cont ca merg si masini ,eu zic sa ajungem la Targu Jiu pe ruta Craiova - Filiasi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la drumul spre Herculane,prin amabilitatea lui Ivan am aflat urmatoarele:

...

tinand cont ca merg si masini ,eu zic sa ajungem la Targu Jiu pe ruta Craiova - Filiasi

Eu cand am fost ultima data pe ruta Pitesti-Rm. Valcea (si apoi retur)... am dat "blana" la conserva, in special pe Dealul Negru (in localitati am facut "economie" la puncte si portofel, asa ca am mers relativ regulamentar). Asta se intampla acum 4 saptamani.

 

Ce e drept, in ianuari, pe acelasi traseu, era rupt-rupt drumul. Banuiesc ca Ivan nu a mai fost recent pe ruta aceasta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am dat "blana" pe Dealul Negru

:peace: ..nebunaticule :D

Nu o sa ajungem pana la Dealul Negru .Eu am fost de Pasti pe drumul spre Alba prin Valea Oltului si mi s-a parut bun drumul pana la Ramnicu Valcea. Sper sa ne dea Ivan ( sau Shuvix ) informatii despre drumul Ramnicu Valcea-Tg. Jiu.

 

Bai za uei, Joi ne vedem pe la 19:00 la Bordo,punem tara la cale si fugim acasa la bagaje si nani,OK ?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...