Sari la conținut

Plimbare!


ray
 Share

Postări Recomandate

Vad multa lume interesata :D foarte bine, foarte bine...

cu cat mai multi cu atat mai .. multa veselie :(

lui moscku ii raspund cu o comparatie:

buc-cheia: 60km dn1, radare, sate, doua benzi pe sens; 40km sate multe si aglomerate, o sg banda pe sens; si apoi 40km curbeee :D

buc-bz-siriu(nehoiu): 100km e85, doua benzi pe sens, sate dar..mai rar, radare si mai rar (aproape deloc.. le cam stiu eu ca fac drumul des), si apoi .. 75km curbeeeee :bounce: :peace: :moto:

 

asa ca..alege tu :(

sau propune un traseu

discutam astazi cu stephon si ne gandisem la o Sighishoara in ziua de vineri, si sa ne intoarcem tot vineri si cred ca ar fi cea mai misto idee, eu de altefel as mai propune o Szarmisegetuza dar e cam lung traseul.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca vretzi plimbare scurta plimbatzi-va pana la snagov si inapoi.....si inca ceva vineri nu se munceste... sau cel putzin la noi, pentru ceilalti... condoleantze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un drum de 300-350 km suna tentant, altfel facem cam mult pe drum, si cum dupa Paste nu toata lumea va fi odihnita....

La cheia, nu e cine-stie ce, decat daca facem si un gratar !!

La Buzau... nu stiu, parca e cam monoton, din ceea ce stiu eu.

Sau mai sunt variante :

1) Voineasa / Lacul .... nu maai stiu cum = cca 120+60+50=230 *2= 500 km

2) Cozia = un pic dupa ramnicul Valcea ( 400km dus/intors)- sunt si cateva locuri pe munte unde se poate ajunge cu motorul = varful Cozia, Manastirea "Scarisoara"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergem...care mai merge la germanos? :D

 

PLIMBARE???:bounce:

eu merg la Germanos.

 

discutam astazi cu stephon si ne gandisem la o Sighishoara in ziua de vineri, si sa ne intoarcem tot vineri si cred ca ar fi cea mai misto idee, eu de altefel as mai propune o Szarmisegetuza dar e cam lung traseul.... :cheers:

 

 

Nu stoiu daca poti face un trase de genu asta dus intors in aceeasi zii.

Daca e de plecat de simbata si ne intoarcem luni, suna misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300km cu tot cu cei 200 bucuresti-buzau-bucuresti?

 

Daca da, suna interesant :bounce: Plus ca e un traseu facut mai rar (eu l-am facut doar de 2 ori)... ar fi ok!

Later edit: sunt cam 175 km DUS.. plus 175km intors, ar fi 350km in total! Adica mai mult cu vreo 70 decat Cheia.

Eu zic ca se merita, ce ziceti gasca, mergem asa? :peace:

Sunt fix 101km de la petromul de la iesirea din buc pana la petromul din buzau. De aici mai sunt cam 60-70km pana la siriu.Cel putin Bucuresti-Buzau se face foarte repede

 

Hai detzi fratzilor spre munte undeva, ce sa facem la Buzau? e de cacao campuri si iarasi campuri ce e de vazur la buzau? venitzi cu ceva mai intteresant, o cetate o ruina, un gratar, o padure, o baltoaca ceva... mie personal mi-e sila de campii de Bucuresti ziduri si blocuri....

Nu cred ca ai fost prin buzau ,mai exact spre siriu de spui de campii si alte cele,dar ma rog. Iar daca barajul de la Siriu nu iti spune nimic....e cam nasol :D

 

Ps:de aia se tin o gramada de etape de enduro la buzau ,ca e camp ,nu? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va lasati intimidati de ID. SINNER here, Bea ia o pauza mica.

 

So.

Prefer Cheia pt k stiu traseul si configuratia curbelor. Ma avant altfel pe un drum cunoscut.

As merge pe varianta ta numai din prisma faptului cum ca ar fi mai multa curba.. he hea.. adica e mai rentabil la kil.. , dar nu cunosc traseul.

 

Deschid un topic pt cine vrea cheia sambata. Luni ma bag cu voi unde vreti sa mergeti oricum.

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va lasati intimidati de ID. SINNER here, Bea ia o pauza mica.

 

So.

Prefer Cheia pt k stiu traseul si configuratia curbelor. Ma avant altfel pe un drum cunoscut.

As merge pe varianta ta numai din prisma faptului cum ca ar fi mai multa curba.. he hea.. adica e mai rentabil la kil.. , dar nu cunosc traseul.

 

 

Pai ,asta e si ideea: sa-l cunosti si pe asta ,iar urmatoarea data sa alegi unde ti-a placut mai mult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt enduristi dornici sa mearga la vulcanii noroiosi vineri?

Da chiar o aveam in plan, dar vineri ar trebui sa fie o zi importanta pentru noi, in care sa stam si sa mai cugetam putin si la cele spirituale iar in afara de asta chiar lucrez (obligat la serviciu).Asa ca ramine pe data viitoare, cind voi face anuntul de plecare (in cazul in care nu-l v-a face altcineva inainte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez Siriu. Traseul e superb, proaspat asfaltat, avem ce vedea (inclusiv barajul..)

 

plus ca il "culegem" si pe silviu.c de pe drum :cheers:

 

sunteti de acord? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez Siriu. Traseul e superb, proaspat asfaltat, avem ce vedea (inclusiv barajul..)

 

plus ca il "culegem" si pe silviu.c de pe drum :cheers:

 

sunteti de acord? :D

 

Si eu tot pe varianta pt. SIRIU merg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 12, benzinaria Lukoil (parca e) din Spataru (parca asa se numeste...corecteaza tu Silviu daca e nevoie :D ) -- au si o cafenea unde ne putem astepta la un suc eventual.

 

Este chiar la intrarea in Buzau dinspre Bucuresti.. de fapt la 2-3 km de Buzau, deci nu se pierde nimeni venind din Bucuresti ca e .. drept inainte 100km :cheers:

 

Eu ma prezint direct la Buzau pt ca Pastele il fac in familie la Focsani si luni dimineata plec din Focsani direct la Buzau la intalnire.

 

Restul de bucuresteni, puteti pleca de la Mol Colentina (imediat dupa ce se termina blocurile, dupa intersectia cu sos.Fundeni, la 100-200m pe dreapta), dar la 11 cel tarziu.

 

 

 

phew..

 

 

e bine???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,m-as baga si yo,mai ales k in priciupiu dum sau luni o sa plec de undeva de langa Faurei,in functie de gasca(dar pe 2 roti o sa fiu doar eu), si am putea merge catre Siriu. O sa mai vb cu Ray la tel,ptr k acolo n-o sa am net.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ora 12, benzinaria Lukoil (parca e) din Spataru (parca asa se numeste...corecteaza tu Silviu daca e nevoie :bounce: ) -- au si o cafenea unde ne putem astepta la un suc eventual.

 

Este chiar la intrarea in Buzau dinspre Bucuresti.. de fapt la 2-3 km de Buzau, deci nu se pierde nimeni venind din Bucuresti ca e .. drept inainte 100km :D

 

Eu ma prezint direct la Buzau pt ca Pastele il fac in familie la Focsani si luni dimineata plec din Focsani direct la Buzau la intalnire.

 

Restul de bucuresteni, puteti pleca de la Mol Colentina (imediat dupa ce se termina blocurile, dupa intersectia cu sos.Fundeni, la 100-200m pe dreapta), dar la 11 cel tarziu.

phew..

e bine???

Sau la McDonalds ,in centru??....alegeti voi ,chiar mi-e indiferent ,macar sa veniti cat mai multi :cheers:

 

 

Ps:fiind a doua zi de pasti ,putem merge si la manastirea Ciolanu ,un alt punct de atractie turistica(e oricum in drumul nostru ,ma rog ,ocolim vreo 5km) ,super frumos peisajul ,dar o portiune cam nasoala de drum de vreo 4-5km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate va intalniti si cu ceva brasoveni, ce spuneti ? Duminica trecuta am facut o tura scurta pana la Siriu si ne-am intersectat cu niste motociclisti de pe langa Buzau sau din Bucuresti..nu mai retin exact.

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in.

Insa n-am inteles exact ora si locatia. 10:30 sau 11, la benzinarie sau la mcDonald?

Am zis de Mcdonald ca idee...locatia ,ca si ora e la alegerea voastra ,mie imi e indiferent. :cheers: .Dupa cum spuneam drumul Buc-bz o sa-l faceti destul de rapid :D

 

Poate va intalniti si cu ceva brasoveni, ce spuneti ? Duminica trecuta am facut o tura scurta pana la Siriu si ne-am intersectat cu niste motociclisti de pe langa Buzau sau din Bucuresti..nu mi retin exact.

Noi nu am mai fost pe siriu de mai bine de o luna ,dar poate ne vedem la Crasna :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...