Sari la conținut

Am Patit-o Si Eu - o4.04.2007


VladSpeed
 Share

Postări Recomandate

Trebuia sa mi se intample si mie . . . asha ca hai sa va povestesc...eram azi prin poligon...ma plimbam cu moto de la scoala ...usor la relanti...knd din dreapta mea venea o tipa pe un GS 500...avea viteza si nu dadea semne ca ar opri...ma apropii de marginea poligonului...si ea tot venea spre mine fara sa actioneze vreun pic frana...knd mai avea ea 2 m ...am accelerat....si am facut un wheelie...ghinionul meu a fost ca eram lg bordura si mi-a muscat roata spate din bordura :cheers: :D :bounce: am fost proiectat intr-o masina...rezultatul... il vedeti in poze :peace:

post-15835-1175712955_thumb.jpg

post-15835-1175712981_thumb.jpg

post-15835-1175713011_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na... asta e prima de genul asta pe care o aud...

In filmu' ala cu accidente nu zicea nika despre asta, nu? :cheers:

Fa-te bine repede, sa poti sa dai examenu'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na... asta e prima de genul asta pe care o aud...

In filmu' ala cu accidente nu zicea nika despre asta, nu? :cheers:

Fa-te bine repede, sa poti sa dai examenu'!

 

 

 

si eu abia astept sa ma fac bine . . . e un chin cu ghipsul asta pe picior...va doresc sa nu aveti parte de nici un incident ...sunt extrem de urate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vezi si sa nu crezi si in poligon ,cred ca ar trebui pus la sfaturi pt incepatori,ce motor sa-mi iau ,ce naiba ma nu ai maneta de frana la GS sau e prea greu sa opresti sa vezi ce vrea femeia la ghidon?? in fine bine ca nu ai patit mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa ne accidentam intre noi pana la examenul de permis :cheers: ....sa te faci bine cat mai repede!!!

 

PS: GS ul era cel de la Motoacademy al lui Marius(instructor) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi a fost dat sa vad in poligon accidente (inainte sa mi iau permisul).........un baiat a franat in curba si avea viteza destul de mare..pe jos nisip...si s a dus...baiatul destul de grav cu piciorul...si motorul era un Aprilia Pegaso 650 nou-nout :cheers: .....atentie mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca se intampla asa ceva in poligon

iar tipa aceea ar trebui sa se mai gandeasca inainte de a sustine examenul moto....

fara nici o ofensa !!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uhh nasol. sper sa nu te fi demoralizat micul incident.

 

La bagdazar la ortopedie ha? :cheers: am si eu .....1 zi de cand nu am mai fost acolo :D

 

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca tocmai in poligon se pot intampla diverse... ma si minunez ca nu am patit nimic cat am facut scoala. Si mi se face acum abia groaza cand stiu cum mergeam fara casca si cu tricou pe mine :cheers: ... asta e, asa se face scoala, pe principiul romanesc "lasa ca merge si asa".

 

Imi aduc si acum aminte ca "exersam" la niste opturi cand a intrat un tip peste mine, ma rog, am reusit sa ies de acolo in timp util, dar omul venea senin sa faca jaloane in opturile mele fara sa se gandeasa... :-)

 

Sanatate si sa te faci bine in curand, ca sa poti da totusi examenul, doar nu o sa renunti din atat. Eu daca mai aud din astea cu "semne sa te lasi", chiar si in gluma spune, fac criza de nervi :D

 

Cat tgrebuie sa stai cu ghipsul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi de pe acest forum au cazut in poligon si au facut tot felul de prostioare in scoala si acum au permis si sunt niste profesionisti asa ca LASATI-O MOARTA cu vorbe de genul "nu esti facut pt 2 roti" and shit ca OMUL DIN GRESELI INVATA. Inclusiv din greseli din astea. Sau voi din prima cum v-ati urcat pe motor ati facut poligonul cu o mana, cu ochii inchisi. :cheers:

 

PS: Insanatosire grabnica! Ghipsul e teroare!

Editat de b16dmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: Am fost si eu in poligon pe 3 ...ciudat e ca GS 500 ala ..de acolo ..nu e pt cei care fac scoala ..ci pt cei care au deja carnet si nu au condus...pt cei care isi mai iau ore inainte sa intr in trafic :cheers: Ce sa iti spun ...nasol..io fac scoala cu Nikki si pe 3 a fost prima ora...sper sa nu patesc si eu ca tine ! Insanatosire grabnik :D ..te astept in poligon ! :bounce:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In poligon, in general, este de asteptat sa se intample lucruri de acest gen.Sa nu uitam totusi, ca majoritatea de acolo sunt incepatori, care nu stiu cum si cand sa reactioneze.

Pacat pentru piciorul tau, mai ales ca ai comis-o la inceput de sezon.Poate te refaci rapid, totusi.Bafta multa si sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LASATI-O MOARTA cu vorbe de genul "nu esti facut pt 2 roti"

 

...eu cred ca era vorba de femeia ce era cat pe ce sa intre-n el. Ce avea de gand respectiva oare ?...

Cu dansa ce s-a intamplat...nu ne spui ?

Insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e primu accident de genul asta care il aud :D

Iti dorim refarecere rapida si bafta la examen!

Sfat: cant te va manca piciorul pe sub ghips, baga o rigla :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...