Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stopul din poza nu este al meu. Am pus poza cu el ca sa stie toata lumea cum arata cel de IJ 56. Am identic, reconditionat. Zilele urmatoare am sa pun si poza cu el. Cand am sa pun poza am sa pun si pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Caut capac ce acopera filtrul de aer cel de sub sea de pe partea dreapta sau amandoua pentru MZ " gat de lup [ acele capace ce arata ca niste cutii de pe lateralele motocicletei ] si capacul de aluminiu care acopera carburatorul tot pt. aceiasi motocicleta .

Prima foto are capac iar cea de a doua pe partea cu toba nu are , despre acest capac vorbesc .

Multumesc .

post-29942-1292331233_thumb.jpg

post-29942-1292331261_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are un scaun de simson :rolleyes: ?

 

Salve!E cam dificil sa se potriveasca asa ceva,adica sa aiba cota de presare necesara.Eu procedez astfel:de la un atelier cumpar un ax cu came uzat de masina(si asa il arunca).Merg la un strungar bun,cu strung fara batai exagerate.Restul e usor.Nu uita sa incalzesti chiuloasa la vreo 80 de grade(o bagi in apa) inainte de a presa scaunul.Iti recomand ,daca nu ai si daca tot umbli,sa pui simeringuri pe cozile supapelor.Sper ca ai vorbit serios!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!E cam dificil sa se potriveasca asa ceva,adica sa aiba cota de presare necesara.Eu procedez astfel:de la un atelier cumpar un ax cu came uzat de masina(si asa il arunca).Merg la un strungar bun,cu strung fara batai exagerate.Restul e usor.Nu uita sa incalzesti chiuloasa la vreo 80 de grade(o bagi in apa) inainte de a presa scaunul.Iti recomand ,daca nu ai si daca tot umbli,sa pui simeringuri pe cozile supapelor.Sper ca ai vorbit serios!

 

Eu cred ca era vorba de scaunul pasagerului sau al conducatorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...