Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare. Are cineva prin curte un cadru de Jupiter 3. Daca se poate undeva mai aproape de galati. ca nu se merita sa vin la Hundedoara pentru el. Mulatm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , am si eu mare nevoie de un pinion de atac de cz sport 175 model 477, va rog daca aveti vreunul aruncat prin vreun colt , poate sa fie si uzat , nu conteza .si daca stiti unde as putea gasi piston segmenti pt cz sport . ms mult .iarna scurta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , am si eu mare nevoie de un pinion de atac de cz sport 175 model 477, va rog daca aveti vreunul aruncat prin vreun colt , poate sa fie si uzat , nu conteza .si daca stiti unde as putea gasi piston segmenti pt cz sport . ms mult .iarna scurta

Pinion de atac, am eu , daca iti convine cu unul sau doi dinti mai mare. Aveam cu 15 ( ala e pe moto acum), 16, 17....unul l-am dat, dar nu mai stiu sigur care....doar sa caut in zestrea motorului . Uzat sa nu pui, iti gata lantul.

Piston si segmenti incearca la Motor-Line Tg. Mures....tel:0747.106.860.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un prieten care doreste trei cauciucuri pentru ij planeta pe 18 si eu un cauciuc pe 19 pentru pus pe roata fata de cros sau enduro . Cine are cauciucurile solicitate sa faca oferta. Le dorim pe toate la pachet in functie de oferta.Apelati, pm, sau tel 0722875230.Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le am eu pe toate 3, doua noi noute si unul la 90% din capacitate.Fa rost de un magnetou de simson bun si mai dau si o diferenta.

Sanatate!

 

 

Este vorba de 4 cauciucuri (3 pe 18 pentru ijul prietenului si unul pe 19 pentru mine) pe care le vrem impreuna.In legatura cu magnetoul refa-i magnetizarea si se rezolva.Se poate reface si bobinajul.Succes

 

Mesaj completat

Le am eu pe toate 3, doua noi noute si unul la 90% din capacitate.Fa rost de un magnetou de simson bun si mai dau si o diferenta.

Sanatate!

 

 

Este vorba de 4 cauciucuri (3 pe 18 pentru ijul prietenului si unul pe 19 pentru mine) pe care le vrem impreuna.In legatura cu magnetoul refa-i magnetizarea si se rezolva.Se poate reface si bobinajul.Succes

Vezi ca magnetou vinde cineva din Prahova cu id de mess Alin Tuna probabil aceeasi persoana cu userul edkv de la licitatii motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu...aduna tot ce misca vechituri si cand mai cade si cate o motocicleta, insa din ce am intrebat eu, mi-a pierit cheful sa continui cu intrebarile....de la pret binenteles.:) dar daca are piese ce te intereseaza este ok cred.Mai greu cu livrarea si discutia, partea de net o administreaza fiul, iar partea fizica tatal, uneori tranzitia se face mai incetisor.

Editat de master_alexut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rugam frumos sa nu confundam personajele

d nul tuna alin este din bordenii mici

iar eu EDIVKV nu edkv sunt din ploiesti

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut o roata spate de mz sau ce alta marca o fi, dar sa fie pe 16. m-ar interesa tot ansamblul, roata pinion, sist de franare, ax.

completez, imi trebuie roata fata si spate complet echipate cu sist de franare si pinion. nu conteaza marca dimensiunea sa fie pe 16.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

1. Am nevoie de sertăraÂşul de lichid, frână față. Pt. Izh.

Doar sertăraÂşul. Adică rezervorul.

Sau eventual măcar un set de garnituri adica setul de reparație...

 

2. ÂŞtie cineva dacă rezervorul tip lacrimă de Nipra se potriveÂşte la fix pe Izh ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

completez, imi trebuie roata fata si spate complet echipate cu sist de franare si pinion. nu conteaza marca dimensiunea sa fie pe 16.

dezmembrez un cz 175 are roti pe 16 cu sistem de frinare si pinion in stare foarte buna .trebuie alte cauciucuri da un tel .0721919210

post-54408-1297370977_thumb.jpg

post-54408-1297371064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Am nevoie de sertăraÂşul de lichid, frână față. Pt. Izh.

Doar sertăraÂşul. Adică rezervorul.

Sau eventual măcar un set de garnituri adica setul de reparație...

 

2. ÂŞtie cineva dacă rezervorul tip lacrimă de Nipra se potriveÂşte la fix pe Izh ?

 

vb.de rezervorul de m72 ca nipru nu a avut rezervor lacrima,nu pica fara modificari pe ij cel de m72 dar vine perfect ala de ij56.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Am nevoie de sertăraÂşul de lichid, frână față. Pt. Izh.

Doar sertăraÂşul. Adică rezervorul.

Sau eventual măcar un set de garnituri adica setul de reparație...

 

2. ÂŞtie cineva dacă rezervorul tip lacrimă de Nipra se potriveÂşte la fix pe Izh ?

ce cauti tu este mai greu ,am avut si eu probleme cu pompa de frana si am inlocuit cu una de scuter cu tot cu levier si face aceiasi treaba,si gasesti si garnituri mult mai repede :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU
ce cauti tu este mai greu ,am avut si eu probleme cu pompa de frana si am inlocuit cu una de scuter cu tot cu levier si face aceiasi treaba,si gasesti si garnituri mult mai repede

 

Cred că aÂşa am să fac Âşi eu... Scot furtunul din etrierul de scuter, îl "țîp" dincolo Âşi gata treaba.

E cam 150 de lei un mecanism întreg.... dar poate pîcîlesc vreun plod să-i dau etrierul Âşi mai recuperez ceva.

 

Mai am un sistem întreg, să văd ce reuÂşesc să aleg din acela.

Între timp i-am dat un mesaj lui domnu dany_oldmoto, poate-poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...