Sari la conținut

28.04.2007 Accident


rat_jawa
 Share

Postări Recomandate

Mi-e greu sa cred ca o dubita vw poate sa se tina dupa asa o motoreta, chiar daca pilotul nu este foarte priceput, un passat are sanse dar un transporter e ceva mai ciudat!

 

Acum cam 10 ani am mai auzit o chestie de genul ca prin Bucuresti un motorist alergat de un Aro a fost prins, din ce cauza ? pt ca i-au sarit cheile din contact...

 

Sanatate multa si minte pe masura!

 

Pe drumul spre mare sunt vreo 5 tunuri(radare) minim la orice ora din zi sau din noapte, mergeti fratilor mai incet nitel macar prin localitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum nu s-a soldat incidentul asta cu moartea vreunui nefericit,povestea va fi uitata -pt ca senzationalul de consuma repede si cat e fierbinte- si vom auzi cat de curand de un alt caz asemanator sau poate si mai si....

Inconstienta si prostia distrug vieti...una e cand esti sinucigas,alta cand pui in pericol vietile altora!

 

Cat despre cei care incurajaza ,sustin sau practica asa ceva(vezi conducere fare permis,acte gratuite de bravura,etc) -nu stiti niciodata cand se intoarce roata si va paraseste norocul!Succese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa cred ca o dubita vw poate sa se tina dupa asa o motoreta, chiar daca pilotul nu este foarte priceput, un passat are sanse dar un transporter e ceva mai ciudat!

 

 

 

nu ma pot abtine sa nu remarc faptul ca ai mare dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"PS:Bineinteles ca,in ciuda evidentei,trebuia ca un papagal sa posteze mai sus si sa-i ia apararea dobitocului..ca doar sunt facuti din acelasi aluat,capul cit o nuca si creierul le sta lejer!

s1r1nx,baiatule,te-ar ajuta mai mult o alfabetizare,ca la cum te prezinti in propozitie esti varza cu carne!!

"

 

:duel:

 

Daca ai o urgenta de genul "iti naste nevasta" nu cred ca iti permiti sa pleci la mare cu motoru si sa iti lasi nevasta acasa asteptand sa ai o urgenta. Si a mea trebe sa nasca si nu imi permit s ascot motrul din curte... tocmai ca sa evit situatii de genul "urenta pe motor". nici macar pana la pescuit nu imi permit sa ma duc cand stiu ca e posibil sa am o urgenta cat de curand! Asa ca varianta spusa mai sus de un coleg de pe forum - nu are suport!

 

Bine ca n-a murit nimeni.

 

Degeaba ii iau unii apararea, putea sa scape motoru de sub cotnrol si sa mai omoare pe careva pe marginea drumului. Bine ca s-a oprit din cursa nebuneasca in conserva aia! Pacat de conserva!

Probabil ca s-a uitat prea mult la filme cu motoare, la Ghost Ridet sau alte

"opere de arta". Iar celor care ii iau apararea- sa fiti sanatosi si poate o sa invatati ca fitzele pe motor nu aduc nimic bun. Pe lumea ailalta nu intereseaza pe nimeni cate fitze ai avut in viata pe pamant.

Iar cei care fug de raspundere, de masina politiei, pentru mine nu sunt decat niste lasi. Adica legea e lege, daca te crezi deasupra ei - n-ai decat sa suporti consecintele. Iar cand o comiti si fugi ca bezmeticu - deja e dovada de lasitate. Toti mai gresim, da corect, omenesc si cinstit e sa raspundem pentru faptele noastre.

 

Un blocaj nu se poate face in cateva zeci de secunde / minute. Plus ca un blocaj al politiei poate fi usor evitat. Cred ca politia a procedat corect urmarind un fugar.

 

P.S- Amenintarile nu-si au rostul. Priviti fapta in sine - si nu mai ridicati in slavi asa-zisii ghost - rideri autohtoni - care de fapt sunt niste inconstienti sinucigasi. Ei nu trebuie sa fie un exemplu pozitiv. Atitudinea asta de "uaaau, ce tare e ala, fuge de politie, betooon..." e atitudine de doi bani. Ar trebui aratata fapta si consecintele (adica dosar penal + bani multi cheltuiti cu avocati, timp pierdut la politie si in sala de judecata, nervi etc.), mai ales pentru cei mai noi in ale motociclismului. Sunt multi, prea multi care se cred fitzosi , foarte multi incepatori care cred ca strada e a lor si sunt invincibili sau ca au ceva de demonstrat pe motor - si cu atitudinea asta ajung niste statistici la rubrica "Accidente". Te mananca palama- mergi frate pe circuit. Sau hai sa zicem, o autostrada .. aaa, e drept ca acolo nu sunt spectatori care sa auda zgomotl produs de OZN-ul ce ruleaza cu 150 -200 pe asfalt.

 

Hai ca nu mai zic nimic.

Repet, ma bucur ca n-a murit nimieni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a trecut cu 200+ prin dreptul unui radar si i-a facut semn sa opreasca a avut o zecime de secunda sa ia o decizie...Poate a crezut ca nu isi pun mintea cu el. Oricum dupa aia adrenalina isi spune cuvantul si nu mai conteaza cat iq ai sau cat esti de treaba ca persoana, oricum fugi pana la capat.

Ca in toate ocaziile judecatorii de pe motociclism.ro au dat verdictul si au stabilit si pedeapsa :duel:

Ca de obicei mi se face scarba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt tânăr, care conducea o motocicletă, a fost urmărit de două echipaje ale Poliției Rutiere, după ce nu a oprit la un control de rutină. Urmărirea acestuia s-a încheiat pe Bulevardul I.C. Brătianu din Constanța. Tânărul este cercetat de polițiÂşti pentru conducere a motocicletei fără permis. (Adevarul 30.04.07)

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt tânăr, care conducea o motocicletă, a fost urmărit de două echipaje ale Poliției Rutiere, după ce nu a oprit la un control de rutină. Urmărirea acestuia s-a încheiat pe Bulevardul I.C. Brătianu din Constanța. Tânărul este cercetat de polițiÂşti pentru conducere a motocicletei fără permis. (Adevarul 30.04.07)

E acelasi caz, daca nu ma insel.

 

PS: 82, ha? Hmmmmm!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a trecut cu 200+ prin dreptul unui radar si i-a facut semn sa opreasca a avut o zecime de secunda sa ia o decizie...

 

A avut timp destul sa se gândeasca atunci când a plecat de acasa fara A si fara inmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc sa va certati pentru ca nivelul barbatiei din voi e mare, ar fi mai bine sa invatati din prostiile altora.

cert e ca eram aproape sigura ca acum de 1 mai vor avea loc accidente cu motociclete. De ce? pentru ca am vazut cu cat extaz au plecat unii la mare, cica "sa vezi cat ii dau"... Multi au plecat sa isi etaleze fitzele nu pentru a se relaxa si simti bine cu prietenii.

 

intrebare: de ce fugea tipul de politie?

 

Fugea pentru ca il luase radarul inainte de Cernavoda si si-a dat seama ca zbura prea jos, nu a oprit la semnalul Politiei si de aici tine-te cursa.

Norocul lui ca inca traieste, sa povesteasca ce inseamna sa iti pierzi ratiunea si sa faci curse cu Politia dupa tine. Pacat ca inca o data vom fi catalogati toti ca fiind niste iresponsabili, ca de, daca facem parte dintr-o "turma" si o oaie e rebela, asa ne vor vedea pe toti.

 

IT'S GOOD TO LIVE TO TELL THE STORY!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

ar fi bine sa masori cuvintele alea (cu o rigla)..exista sansa sa fug cu tine legat de motoreta si nu ai aprecia gestul (punct aici ca stric topicul pt date de intalnire si alte detalii pm)

 

..In mod normal te ignoram,la 40 de ani am altele mai bune de facut decit sa pierd vremea cu tine,dar n-am putut s-o fac pentru ca:

1.Nu realizezi ca esti penibil,in sensul ca toti te judeca pentru felul in care gindesti(ma rog,e un fel de-a spune gindesti..) incurajind un pusti tembel sa faca ce-a facut,sarind la gitul celor care l-au blamat!

2.Eu am o virsta si ceva-n cap,dar unui pustan de douazeci si ceva de ani poate sa i se para cool ceea ce s-a intimplat,mai ales cind acel cineva are si aplaudaci caraghiosi de genul tau..

3.Cind doi iti spun ca esti beat culca-te..este o vorba perfect aplicabila in sensul tau.Citeste topicul si vezi citi condamna atitudinea acelui motociclist cit si spusele tale si pe urma GINDESTE inainte sa dai in taste!

4.Cuvintele nu am de ce sa mi le masor,sunt barbat si imi asum cele spuse,indiferent daca iti convine tie sau nu!

5.Despre partea cu legatul de motor eu stiu ce sa zic??

La 184 cm si 100 kg cred ca o sa te opintesti putin cu mine si ideea este sa reusesti din prima..daca ratezi exista posibilitatea sa te inod,te iau pachet la subrat si sa fug cu tine pina la Ploiesti!!

Pe motor sau fara..ramine optiunea ta..

Luigi Vicol

PS:Ai si numarul meu de telefon,in caz ca vrei sa-mi faci vreo urare..

0722/625.710

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprob si parafez ce spune nea Luigi. mai ushor cu starile razboinice, folositi-va prinosul de energie sa scoateti din voi ceva cu cap, nu atitudini de zmei cu neuronul pus pe neutral.

 

copilul ala fugea de manca pamantul deoarece nu avea permis. Punct. nu exista nici o cirumcumstanta atenuanta. asta se intampla cand vezi atatia altii facand la fel sau laudandu-se cu astfel de fapte de vitejie.

 

daca adaugi in ecuatie prostia, fitzele de doi bani, faptul ca nu avea ce cauta un motor ca ala, faptul ca deshi a lovit o mashina si e pasibil de inchisoare e posibil sa scape ieftin datorita unor relatii, atunci sper ca aplaudacii sa inteleaga responsabilitatea care vine odata cu urcarea la bordul unui vehicul pe doua rotzi.

 

..In mod normal te ignoram,la 40 de ani am altele mai bune de facut decit sa pierd vremea cu tine,dar n-am putut s-o fac pentru ca:

1.Nu realizezi ca esti penibil,in sensul ca toti te judeca pentru felul in care gindesti(ma rog,e un fel de-a spune gindesti..) incurajind un pusti tembel sa faca ce-a facut,sarind la gitul celor care l-au blamat!

2.Eu am o virsta si ceva-n cap,dar unui pustan de douazeci si ceva de ani poate sa i se para cool ceea ce s-a intimplat,mai ales cind acel cineva are si aplaudaci caraghiosi de genul tau..

3.Cind doi iti spun ca esti beat culca-te..este o vorba perfect aplicabila in sensul tau.Citeste topicul si vezi citi condamna atitudinea acelui motociclist cit si spusele tale si pe urma GINDESTE inainte sa dai in taste!

4.Cuvintele nu am de ce sa mi le masor,sunt barbat si imi asum cele spuse,indiferent daca iti convine tie sau nu!

5.Despre partea cu legatul de motor eu stiu ce sa zic??

La 184 cm si 100 kg cred ca o sa te opintesti putin cu mine si ideea este sa reusesti din prima..daca ratezi exista posibilitatea sa te inod,te iau pachet la subrat si sa fug cu tine pina la Ploiesti!!

Pe motor sau fara..ramine optiunea ta..

Luigi Vicol

PS:Ai si numarul meu de telefon,in caz ca vrei sa-mi faci vreo urare..

0722/625.710

Editat de foxdesert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca inca o data vom fi catalogati toti ca fiind niste iresponsabili, ca de, daca facem parte dintr-o "turma" si o oaie e rebela, asa ne vor vedea pe toti.

 

Pai tu nu vezi padurea de copaci, vere.

 

Majoritatea suntem vitezomani fara minte, cei care merg civilizat sunt exceptiile. Suntem vazuti EXACT asa cum suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici stirea pe protv

(unii politzisti sunt prosti!!! si nu stiu sa faca semnul de oprire am patzito eu si nu stiam din ce cauza au venit cu girofarul dupa mine ....asa ca.... numai el poate sa ne spuna ce si cum s a intamplat

si la viteza pe care o avea politzistii nici macar nu aveau timp sa iasa din masina :duel: )

http://www.protv.ro/filme/politistii-const...ile=18504#18504

a da si inca ceva media se joaca cu stirile cum vor ei....ca sa iasa mai bine pentru cine vor ei...

sunt curios in stire spune ca pe unele portziuni de drum aveau si 200km/h....cu ce masina au prins viteza asta :ok:)

omul probabil nici nu si a dat seama ca e masina de politzie in urma lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..In mod normal te ignoram,la 40 de ani am altele mai bune de facut decit sa pierd vremea cu tine,dar n-am putut s-o fac pentru ca:

1.Nu realizezi ca esti penibil,in sensul ca toti te judeca pentru felul in care gindesti(ma rog,e un fel de-a spune gindesti..) incurajind un pusti tembel sa faca ce-a facut,sarind la gitul celor care l-au blamat!

2.Eu am o virsta si ceva-n cap,dar unui pustan de douazeci si ceva de ani poate sa i se para cool ceea ce s-a intimplat,mai ales cind acel cineva are si aplaudaci caraghiosi de genul tau..

3.Cind doi iti spun ca esti beat culca-te..este o vorba perfect aplicabila in sensul tau.Citeste topicul si vezi citi condamna atitudinea acelui motociclist cit si spusele tale si pe urma GINDESTE inainte sa dai in taste!

4.Cuvintele nu am de ce sa mi le masor,sunt barbat si imi asum cele spuse,indiferent daca iti convine tie sau nu!

5.Despre partea cu legatul de motor eu stiu ce sa zic??

La 184 cm si 100 kg cred ca o sa te opintesti putin cu mine si ideea este sa reusesti din prima..daca ratezi exista posibilitatea sa te inod,te iau pachet la subrat si sa fug cu tine pina la Ploiesti!!

Pe motor sau fara..ramine optiunea ta..

Luigi Vicol

PS:Ai si numarul meu de telefon,in caz ca vrei sa-mi faci vreo urare..

0722/625.710

 

 

 

iar eu il voi astepta pe nea' Luigi la ploiesti sa preiau pachetul pana la constanta.

postul tau mi-a sarit in ochi si nu -mi dau seama cum poate cineva sa fie atat de dobitoc si agramat in acelasi timp :duel: .

multi copiii vor crede ca e ceva extraordinar de frumos si cool sa faci ce a facut idiotul.

0724177022 pentru reclamatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate terminati cu prosteala. Userul respectiv si-a primit portia.

 

Oricum, cand ti-o cauti, ti-o iei.

 

 

OT

Sa povesteasca cati au ramas fara permis din cauza vitezei in acest week-end

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vaitam ca nu suntem respectati in trafic, ne vaitam ca nu ne observa conservarii, vrem campanii antiaccidente, dar fugim de politie fara permis si cu moto neinmatriculata....E ceva , nu?

In ceea ce priveste fitzobikerii, functioneaza selectia naturala...in rest, cam fiecare doarme cum isi asterne...

Toate cele bune si asfalt uscat, fara incidente neplacute !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. :Sunt curios cate accidente vor fi acum de 1 mai(daca vor fi bineinteles) si cine vor fi vinovatii(daca vor fi).

Editat de scara_211084
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta este un CBR 900 RR. baiatul care a facut accidentul este un amic de-al meu! m-a amuzat sa aud la stiri ca i s-ar fi luat permisu' din simplul fapt ca...n-avea! motocicleta era neinmatriculata! d'aia fugea de garda! si nu o facea pentru prima oara! nu a putut da de A si nici nu a putut s-o inmatriculeze tot din cauza unor probleme cu politia, dar care tocmai se incheiasera! i s-a cam terminat si lui norocu candva!

 

stirea de la pro tv --> http://www.protv.ro/filme/politistii-const...l?id_file=18504

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce cursa "nebuneasca"... :duel: au astia de la tv niste termeni in ei...ala este chiar prost. daca faci un lucru, il faci ca lumea. si eu cu nepra ma bagam mai repede printre masini decat ala. patetic rau. ce-si face omul cu mana lui se numeste...lucru manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul fara carnet a facut o tampenie, dar nici ce vad la stiri nu cred 100%. Ca sa te angajezi la ProTV trebuie sa ai nota 10 la hiperbolizare.

Din ce se vede in filmarea politiei tipul merge mai mult decat precaut. Imi vine greu sa cred 200kmh cand vad cat de calm sta omul in spatele masinilor, si ce trafic dement este acolo. La cat de in spate este masina politiei eu ma indoiesc ca reuseste sa o vada in oglinzile alea mici, care mai si vibreaza pe deasupra. Pe toata durata filmarii nu a intors odata capul sa se uite dupa masina politiei. Daca ash fi fugit de politie, macar ma uitam sa vad cat de aproape/departe sunt aia.

 

Just my 2 cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motociclisti plini de respect pt legile romanesti ,inafara de a va vaita pt ca vom fi bagati toti in aceeasi oala-a sceleratilor...etc...-nu va dati seama ca POLITIA A URMARIT UN MOTOCICLIST PANA ACESTA A FACUT ACCIDENT??????????????????????????????

Sa nu raspundeti daca vreti sa incepeti cu 'bine ca nu s-antimplat altceva....-ca sunt de acord cu asta,ok?

In schimb ganditi-va la cum ne vad gaborii si ce atitudine au fata de noi-orice motoreta ai avea- si dupa tineti lectii civice!

POLITIA A URMARIT UN MOTOCICLIST PANA ACESTA A FACUT ACCIDENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Alta copilarie!!

L-a urmarit pina a facut accident??

Interesanta observatie!

Pai de acum incolo nu mai opresc nici eu la semanalul lor,ii alerg pina le ies ochii din cap,sunt atent sa nu fac accident si daca am noroc scap pentru ca poate politistii ramin fara benzina!!

Mergind pe logica ta nu ar trebui sa avem griji,nu?

Iar gaborii,cum le spui tu se uita absolut normal la un motociclist,raspund si la salut multi dintre ei..

Am si cunostinte printre ei si stiu ce spun..n-are nici draku ceva cu motociclistii.

Este adevarat ca lucrurile se schimba cind noi ne dam pe-o roata,sau mergem nebuneste prin oras,sau cind ne mindrim cu tobele noastre sport si cind ne turam motoarele de le gasesc dracii.

Pe mine nu m-a oprit niciun politai pina acum fara motiv nici cu masina nici cu motorul.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...