Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai popartainan..!!! vine si lupulainan la rondainan...!! nu mai am motor dar am sa adun din garaj ce mi-a ramas de la el:niste bujii si filtre uzate,bidone de ulei goale si pot sa vin cu prelata pe mine...ma primeaainan???

 

smile.png)

hei amigo,mai da-mi detalii despre motor ca fak astia misto de mine ca am ramas pieton.hai merci!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So...astazi impreuna cu grupul de "originali" am hotarat ca sambata sa facem una mica...pana la Slanic Prahova...tura scurta de toamna...va fi frig...maxim 13-14 grade...dar nu va ploua...sper sa fim cat mai multi asa cum ne-am obisnuit in vara asta...cred ca va fi si o masina cu noi asa ca va puteti lua neveste,amante,copii sau ce vreti voi...plecam in jur de 10-10:30 si ne intoarcem la maxim 17:30-18:00.... da' mai vb joi de la 18:00 la Rond...acolo e casa noastra !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai merg încã.Prin bunãvointza lui Costi,am scos Virogutza de la garaj.Iar mâine,sper sã am timp sã scot demarorul GS-ului,sã vãd ce are de nu vrea sã meargã.Sper sã fie doar periile murdare...Cã dacã-i dau de cap,poate joi,vã fac o surprizã....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai merg inca. Daca mai aveti propuneri de iesiri: alexcily@yahoo.com

 

Ce inseamna pentru voi, mai exact, "LA ROND"? Despre ce rond este vorba, care este locatia exacta a acestui rond?

rondul din capatul strazii Maior Coravu la intrarea pe Lia Manoliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So...astazi impreuna cu grupul de "originali" am hotarat ca sambata sa facem una mica...pana la Slanic Prahova...tura scurta de toamna...va fi frig...maxim 13-14 grade...dar nu va ploua...sper sa fim cat mai multi asa cum ne-am obisnuit in vara asta...cred ca va fi si o masina cu noi asa ca va puteti lua neveste,amante,copii sau ce vreti voi...plecam in jur de 10-10:30 si ne intoarcem la maxim 17:30-18:00.... da' mai vb joi de la 18:00 la Rond...acolo e casa noastra !!!!!!!

 

:mexicanwave:

 

Nu cred ca scap joi sa apar la rond, dar sambata sunt primul la benzinarie.

 

Are we there yet?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai merg încã.Prin bunãvointza lui Costi,am scos Virogutza de la garaj.Iar mâine,sper sã am timp sã scot demarorul GS-ului,sã vãd ce are de nu vrea sã meargã.Sper sã fie doar periile murdare...Cã dacã-i dau de cap,poate joi,vã fac o surprizã....

 

Hai ca-s curios de n-ai idee! La o adica, da-l incolo de demaror, s-o impingi ai incercat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-s curios de n-ai idee! La o adica, da-l incolo de demaror, s-o impingi ai incercat?

 

Deocamdatã cel putzin,as prefera sã nu-ncerc asa.243 kg la gol,cauciucuri foarte uzate,seaua cea nouã încã n-are arcurile fixate de cadru,etc,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdatã cel putzin,as prefera sã nu-ncerc asa.243 kg la gol,cauciucuri foarte uzate,seaua cea nouã încã n-are arcurile fixate de cadru,etc,etc...

243 kg!!! :dropsmilie: Jesus!

 

In alta ordine de idei: dati-mi va rog un sfat referitor la ulei. Prin fereastra mea de la motor apare ca nivelul de ulei e ingrijorator de mult sub linia de LOW. Da, cu motorul vertical si dupa ce a mers un pic, ca asa am citit in carte. Acuma vreau sa va intreb cat de daunator e sa merg cu el asa?

Am vorbit cu @BabyAngel sa imi aduca joi la intalnire uleiul pe care i l-a pus ea ca sa completez. Intrebarea mea e - poate astepta pana joi, sau e urgenta de genul "fugi si cumpara ulei nou si filtru si schimba acuma tot"? :oilleak:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbaretilor, imi ziceti si mie ce sa fac cu uleiul? Ca nu ma pot concentra la serviciu din cauza asta. :baldy: Care va pricepeti?

Deocamdatã,completeazã. La primãvarã, vezi dacã trebuie schimbat,sau nu.Depinde de cât de mult s-a mers cu uleiul ãsta,si cum aratã. Dacã nu e prea vechi în motor si nu-i înnegrit,poti sa-l mai folosesti.Dacã-ncepe sã se-nchidã la culoare,îl schimbi,inclusiv filtrul.Dacã ai gemuletz de observare si nu jojã,foloseste un betzisor sau o sârmã,desfã capacul pe unde se bagã uleiul,si scurge câteva picãturi,pe-un servetzel.Vezi cât de clar e ce mai ai tu,acolo.Când vrei sã schimbi ulei +filtru,îmi zici.N-are rost sã dai 50-100 ron la vreun mecanic,pt. operatiunea asta,când o poti rezolva si singur (prima oarã,cu asistentzã).

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdatã,completeazã. La primãvarã, vezi dacã trebuie schimbat,sau nu.Depinde de cât de mult s-a mers cu uleiul ãsta,si cum aratã. Dacã nu e prea vechi în motor si nu-i înnegrit,poti sa-l mai folosesti.Dacã-ncepe sã se-nchidã la culoare,îl schimbi,inclusiv filtrul.Dacã ai gemuletz de observare si nu jojã,foloseste un betzisor sau o sârmã,desfã capacul pe unde se bagã uleiul,si scurge câteva picãturi,pe-un servetzel.Vezi cât de clar e ce mai ai tu,acolo.Când vrei sã schimbi ulei +filtru,îmi zici.N-are rost sã dai 50-100 ron la vreun mecanic,pt. operatiunea asta,când o poti rezolva si singur (prima oarã,cu asistentzã).

 

Are gemulet. E cam maronel asa.. dar pe mine nu uzura lui ma ingrijoreaza acum, cat faptul ca e nivelul sub LOW. Adica tre' sa inclin motorul ca sa vad uleiul prin gemulet. Si am mers asa.. Completez maine.. sper sa nu-l fi bulit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are gemulet. E cam maronel asa.. dar pe mine nu uzura lui ma ingrijoreaza acum, cat faptul ca e nivelul sub LOW. Adica tre' sa inclin motorul ca sa vad uleiul prin gemulet. Si am mers asa.. Completez maine.. sper sa nu-l fi bulit.

 

completeaza neaparat. si vezi sa fie acelasi tip de ulei, 10W40 sau ce ai tu acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...