Sari la conținut

Accident La Intersectia Vatra Luminoasa Cu Mihai Bravu 07.05.2007 - Bu


tudvio
 Share

Postări Recomandate

:D astazi la intersectia vatra luminoasa cu mihai bravu, un cascat cu un BMW l-a acrosat pe PepsiMan in timp ce se intorcea acasa de la munca.

am aflat acum seara la telefon. este internat la spitalul Sf.Ioan cu o leziune la piciorul stang. nu stiu prea multe deoarece nu am putut vorbi prea mult cu el, dar maine revin cu amanunte dupa ce il voi vizita la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Shit. Tocmai imi zicea cineva de un accident aproximativ pe langa biker's (strada Vatra luminoasa vine in prelungiera lui Matei Voievod dupa ce se intersecteaza cu Mihai Bravu) cu un bmw si cica era nasol rau de tot. Nu dau mai multe detalii de frica sa nu denaturez adevarul pt ca a infoarmatia n-a ajuns direct la mine, plus ca n-am fost acolo. Sper sa se faca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu trec zilnic pe acolo si este foarte periculos era so patesc si eu de cateva ori ,doua accidente in 7 zile in aceeasi zona!!!! recuperare grabnica pepsi man

Nu ar trebui inchisa circulatiei moto ci ar trebui ca soferi sa inteleaga ca si noi circulam pe aceeasi sosele si respectam aceleasi reguli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai da a fost ceva lovitura la cum e strambat BMW-ul...il asteptam pe Pepsi sa posteze aici cand o putea....insanatosire grabnica si...trage de sofer sa iti plateasca daune nu il lasa asa, poate iti iei ceva mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

am vorbit dimineata cu el la telefon si se pare ca il mai tin in spital pentru niste investigatii, deoarece pe langa afectiunile pe care le are la picioare, acuza si dureri de spate.

vinovat a fost cel cu BMW-ul, deoarece nu a acordat prioritate, asa ca puya nu "circulatia moto" e de vina.

am sa trec, asa cum v-am spus mai sus, dupa amiaza pe la el si atunci am sa va dau mai multe amanunte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar la vatra luminoasa..zona aia ar trebui inchisa circulatiei moto,prea multe accidente..! recuperare rapida pepsi man

 

Nu mai dati idei cu inchiderea circulatiei, ca intalnim semnul acela pe care nu vrea sa-l vada nimeni pe unde ti-e calea mai draga (in Ardeal au pus deja semne de interzicere a circulatiei pe doua roti - nu se intelege prea bine daca sunt scutere sau motociclete - la iesirile din localitati!!?? :D , iar la Targu-Mures chiar la intrarea in oras!!!!! :rock: :rock: :rock:).

 

Insanatosire grabnica PepsiMan! :moto:

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avocat...in mortii lui poate iese el vinovat cand il loveste vreun iveco pe contrasens...si prin astea imi asum toate responsabilitatile vorbelor...eu deja am inceput o lista cu numere de inmatriculare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avocatu pixdii ma-sii, ca daca incepe cu porcarii poate il calca locomotiva pe strada cand nu traverseaza pe la trecere, sa vada si el cum e cu statul in spitale.

PepsiMan are o plaga la picior, l-au cusut si acum e OK, dar cica a fost destul de nasol. Abia isi luase motoreta aia, si eu il stiu cum merge, e foarte atent si precaut, bag mana in foc ca nu a plecat el pe rosu de nebun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am intrat si eu in intersectie, atunci l-am vazut pe motociclist cum statea intins pe masina. Ocupa putin din plafon din luneta si portbagaj. Am crezut ca nu e un impact deosebit pentru ca nu parea ranit si mai ales nu era pe jos intins sau doamne-fereste sub masina. Am parcat masina si m-am dus sa vad despre ce e vorba pt. ca motociclistul nu se dadea jos de pe masina si mi-am dat seama ca e lovit destul de rau. Speram sa nu fie coloana sau fractura de bazin dar totusi glezna stanga era destul de strivita si a curs destul sange. Off, e foarte greu cand participi live la un astfel de eveniment, desi am trecut si eu prin momente dificile. Sper sa-si revina rapid si sa nu ramana cu sechele din eveniment si mai ales sper ca va fi despagubit asa cum merita. Eu nu am vazut accidentul(cred ca s-a intamplat cu 2 sec. inainte de a intra eu in intersectie) dar un baiat cu un FZR care mi-a spus ca era undeva in spatele celui lovit, a zis ca a trecut pe verde. Si oricum se vede ca BMW-ul e lovit in partea dreapta, nu cred ca mai conteaza culoarea semaforului.

Astept si eu vesti despre starea baiatului de la prieteni lui si sper ca in viitor sa nu mai plece nimeni fara cizme !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am intrat si eu in intersectie, atunci l-am vazut pe motociclist cum statea intins pe masina. Ocupa putin din plafon din luneta si portbagaj. Am crezut ca nu e un impact deosebit pentru ca nu parea ranit si mai ales nu era pe jos intins sau doamne-fereste sub masina. Am parcat masina si m-am dus sa vad despre ce e vorba pt. ca motociclistul nu se dadea jos de pe masina si mi-am dat seama ca e lovit destul de rau. Speram sa nu fie coloana sau fractura de bazin dar totusi glezna stanga era destul de strivita si a curs destul sange. Off, e foarte greu cand participi live la un astfel de eveniment, desi am trecut si eu prin momente dificile. Sper sa-si revina rapid si sa nu ramana cu sechele din eveniment si mai ales sper ca va fi despagubit asa cum merita. Eu nu am vazut accidentul(cred ca s-a intamplat cu 2 sec. inainte de a intra eu in intersectie) dar un baiat cu un FZR care mi-a spus ca era undeva in spatele celui lovit, a zis ca a trecut pe verde. Si oricum se vede ca BMW-ul e lovit in partea dreapta, nu cred ca mai conteaza culoarea semaforului.

Astept si eu vesti despre starea baiatului de la prieteni lui si sper ca in viitor sa nu mai plece nimeni fara cizme !

sal, pepsi se simte relativ bine, am vorbit aseara la telefon, isi revine :D nu are fracturi etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l lasati sa scape...Raveboy..ne bazam pe tine sai dai o lectie kkatului aluia de avocat :rock:

 

Sper sa pateasca si el acelasi lucru sa vada cum e sa stai prin spitale.

 

Pepsiman,recuperare rapida omule,si sa ne vedem pe 2 roti cat mai repede :rock: :D :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal, pepsi se simte relativ bine, am vorbit aseara la telefon, isi revine :D nu are fracturi etc.

 

 

SUPER ! Ma bucur sa aud asta. Multumesc pt. raspuns.

Acum sper sasi recupereze banii de la avocatul ala iresponsabil care o luase razana cu declaratii de genul ca motociclistul a trecut pe rosu (nu avea de unde sa stie) si ca el nu avea viteza (de parca iti trebuie viteza sa tai calea cuiva).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si saptamana trecuta a fost accident la Vatra, ce naiba e cu intersectia aia?

Bine ca nu si-a rupt nimic si sa speram ca o sa isi revina repede.

Multa sanatate si putere lui PepsiMan, iar lui nenea care se crede stapanul strazilor ii dorim multa ...... eeee!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Idiotul responsabil de accident venea dinspre muncii si a facut la stanga spre Bikers pe Matei Voievod. Pepsimanu venea dinspre Obor pe banda I. Nu a avut nici o sansa. A franat si a claxonat si apoi a facut buf. Urmele de franare de la motocicleta se vedau pe cand ale celui cu masina nu. Am ajuns la 10 minute dupa ce m-a sunat Adi de pe capota masinii dar fusese luat deja de salvare. Acum e inca la spitalul SF. Pantelimon. Are muschii de la piciorul stang destul de rau loviti si il dureau destul de tare. Mai are si o cusatura la glezna unde a avut o rana destul de urata. Daca avea ghetele in picioare nu mai avea nevoie de cusaturi. Oricum o sa isi ia pumni pe treaba asta dupa ce isi revine.

E bine ca nu are nimic rupt dar impactul a fost destul de violent. E plin de vanatai.

Idiotul care l-a lovit a fost aseara la spital cand eram si noi acolo. A vorbit cu doctorul apoi a plecat linistit ca scapa de penal. Un jegos. Incearca sa se scoata.

In rest motocicleta este bine. Nu are nimic foarte grav. Motorul este ok, radiatorul nu e stramb. Mai exact are semnalele sparte, rezervorul indoit, ghidonul la fel, saua este sfasiata, plastice indoite pe stanga, scarita pasagerului indoita, carcasa de la turometru sparta, lampa spate sparta. Cadrul nu are nimic si nici furca.

 

Sper sa se faca bine repede si sa nu aiba probleme cu politia din cauza spagilor domnului avocat vitezoman.

Ma duc mai tarziu pe la el sa vad cum se mai simte si sa il pun la curent cu ultimele noutati. Am luat si noi legatura cu un avocat si sa speram ca nu va fi nevoie de el.

 

Aveti grija cum mergeti ca sunt multi vitezomani in libertate.

Multumiri pentru suport lui RaveBoy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am aflat si eu de la RaveGSXR....ce dracu ma nene?si in weekend am fost la voi la o bere, am trecut si pe la tine ozzy si pe la el si nu era acasa, apoi, m-a sunat el si era ok....ce de rahat cu orasu asta si cu nebunii de pe strazi...niciodata nu poti fi sigur :rock:

 

Adita tata, insanatosire grabnica, si naiba, de ce dracu nu ai luat ma cizmele alea de care vorbeai ca le ai?Cum te externezi trec pe acolo, ca nu am timp nici sa respir cu munca asta infecta, si discutam, si despre DOMNUL AVOCAT :D ...bafta si insanatosire grabnica, cat, despre motor, daca e belit, se face...ai tot sprijinul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...