Sari la conținut

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat

  1. Ora trecută
  2. Mutatis mutandis, aduce cu doctorul si ca stil de pilotaj. Un pilotaj foarte curat, precis, cerebral.. depasiri foarte curate, chirurgicale, care ii permit sa inchida perfect. Adversarii nu prea au replica la depasirile lui. el trebuie sa isi puna la punct prima parte a cursei. Intra mai greu in ritm, dar pe final este formidabil.
  3. Aprilia bună treabă. Iuhuuuuuu !!! Super cursa și pentru Ai cu cască Arai
  4. Din pacate, va ajunge la Yamaha. Trebuia sa ramana la Aprilia si putea ataca titlul. Bine, il poate ataca si anul asta, la cum arata clasamentul. Man, matematic ai dreptate.. totul este deschis, dar din pdvd al pilotului Bezzecchi, treaba nu sta bine. Omul a pierdut peste 100 de puncte in cateva etape... tot avantajul construit cu truda, in primele etape, este pierdut. Multe prostii, greseli, ghinion... si din pacate nu stie sa gestioneze presiunea unui asemenea campionat. Este un campionat foarte complicat. Nu cred ca il poate bate cineva pe JLo, la aroganta. Bine, era si alta clasa de pilot fata de RF.
  5. E cel mai peruculos când încep sa se rotească.A cazut exact ca Lorenzo aici la Assen pe o parte iar vibratorul l-a ridicat în aer și l-a intors. 190km/h În alta ordine de idei,cică Bagnaia a fugit înapoi aks în Italia ca ii naște mătura
  6. Extrem de urata cazatura lui Bezz Cica va fi transferat la spital pentru investigații. Sper ca nu si-a rupt nimic dar la cum a fost proiectat...
  7. Ai poze mai sus cu motorul meu cu alt subiect, are montate acele protectii luate de pe motea. sunt foarte multumit de ele, foarte bune, fara probleme dupa 3 ani.
  8. Adevărul ca Ogura a progresat fantastic anul asta : avea probleme cu quali,nu mai are.Avea probleme cu starturile nu mai are. Eh,nu se știe eu zic ca e deschis încă totul,având în vedere ce moto are Bezzechi. Însă...a pocnit-o la Brno (și la propriu și la figurat),a pocnit-o și aici big time...deja se adună. 2 Gp uri unde era favorit și putea aduna 50 pcte...a adunat a big zero în timp ce adversarii - atat Memelu cat si JM,n-au stat degeaba. RF asta e chiar mai arogant decât Lorenzo,ceea ce deja f greu de făcut Bezzechi cică e bine în linii mari dar a fost dus la spital la Groningen pt verificări.
  9. Ogura castigator de GP!!!!!!!!!! Superb piloteaza copilul asta! Omul cursei, fara nici o indoiala! Iar Trackhouse da din nou rusinica echipei de uzina. Ma tem ca Bezz a pierdut astazi campionatul.... MM iese pe plus, intr-o etapa declarata de el ca una de spurpavietuire.
  10. Interesanta cursa Ogura chiar merita o victorie,pacat de JM ca nu a putut reveni la RF dar bun rezultat și la Martin. Diggia rezultat f bun pt ca a greșit mult și la start și la depășirea la Marquez. Marcel a cazut în picioare - survival mode survival mode dar puncte solide. Pierzătorul cursei - Bezzechi.Si big time.
  11. LLP Aaa da pt ca amândoi au scurtcircuitat șicana dar Diggia nu a catadicsit sa piarda 1s. Diggia a greșit în primul rand pt ca a făcut un block-pass a la Marcel vs Rossi aici. Și după aia nici nu a pierdut timp. L-au penalizat finuț.
  12. Cu atat mai mult,du motocicleta la un service.
  13. Tin degetele incrucisate ptr Ogura, inclusiv (fara "e") cele de la picioare...
  14. A forțat și Diggia rău acolo...ca nu s-a mai încadrat nici el. E cam vina lui Diggia acolo. Heh cred ca ia penalizare Diggia.
  15. S-ar putea să vedem prima victorie a lui Ogura. M-aș bucura pentru el.
  16. Nu știu dacă JM mai are guma sau nu... Cred ca MM o sa piardă la Diggia. Ce păcat de Acosta si Bagnaia...
  17. A rămas comprimată suspensia spate acolo la Ogura. S-ar putea să vedem încă o dublă Trackhouse.
  18. Multumesc pentru info.O sa le comand si revin cu feedback
  19. MM a ieșit brusc la joc ca l-a văzut pe JM ca forțează și se depărtează. A schimbat rapid strategia de conservare iar Bezzechi s-a luat după el și a greșit. Părerea mea e ca JM ii forțează pe toți sa reacționeze. Sa vedem cine greșește primul și cine termina gumele. MM e pe soft ??? Cele 3 Aprilia par detașate... Sper sa fie o batalie în 3 pt locul 1 ca la moto2
  20. Azi
  21. Ogura aduce putin cu Doctorul, start asa-si asa, mai mult asa decat asa, dar spre final croseteaza....si nu un ciorap...
  22. De aia zic eu ca nu e challenger real la titlu - când apare presiunea,greșește. Cazatura a la Lorenzo pe Assen când si-a fracturat coloana.Nasol. Sa speram ca e ok.
  1. Încarcă mai multă activitate
MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...