Toată activitatea
- Ora trecută
-
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
ar trebui scos din calendar.. prea ingust, periculos -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
pff iese bez campion si anu asta si la anul. asa se stie un pilot genial. vezi Q pana de curand pe L4 vezi MM pe honda. asa imi pare si mie -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui B.B. în Cavaleruul Competitii Internationale
Pai baiatul ala a spus in interviu ca a tras de gaz fara sa vrea cand a încercat sa o ridice. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Imi pare rau sa iti demontez mitul,dar vezi ca e un interviu cu Rossi in care exact asta spune - "stiam ca daca va incerca undeva o va face pe acea sicana" si spune cu subiect si predicat ca asta avea de gand sa faca. Repet - nu critic manevra lui Rossi nici nu il scuz pe Marquez - chiar mi-a placut ce a facut Rossi acolo,insa a fost o batalie futile a la Dovi - pe cel mai prost circuit pt el, Marquez a iesit pe 2.Daca asta inseamna ca Rossi a castigat...atunci si Dovi a castigat in bataliile lui cu Marquez. Dar in fine,long time ago si oricum nu a dus la nimic. Bierer a fost cel mai tare cand a fost intrebat de ce il lasa pe Acosta sa participe la testul cu 850 desi pleaca la anul de la ktm "it's the best the fastest pilot we have by far and we wanna have his data" Ce sa mai zici... -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Diiiii -
10. NETHERLANDS TISSOT GRAND PRIX OF THE NETHERLANDS
un topic a postat Cavaleru în Competitii Internationale
Vineri 26 Iunie 2026 10:00-10:35 Moto3™ Free Practice Nr. 1 10:50-11:30 Moto2™ Free Practice Nr. 1 11:45-12:30 MotoGP™ Free Practice Nr. 1 13:40-14:00 Baggers™ Free Practice Nr. 1 14:15-14:50 Moto3™ Practice 15:05-15:45 Moto2™ Practice 16:00-17:00 MotoGP™ Practice 18:10-18:30 Baggers™ Free Practice Nr. 2 Sambata 27 Iunie 2026 09:40-10:10 Moto3™ Free Practice Nr. 2 10:25-10:55 Moto2™ Free Practice Nr. 2 11:10-11:40 MotoGP™ Free Practice Nr. 2 11:50-12:05 MotoGP™ Qualifying Nr. 1 12:15-12:30 MotoGP™ Qualifying Nr. 2 13:05-13:25 Baggers™ Qualifying Practice 13:45-14:00 Moto3™ Qualifying Nr. 1 14:10-14:25 Moto3™ Qualifying Nr. 2 14:40-14:55 Moto2™ Qualifying Nr. 1 15:05-15:20 Moto2™ Qualifying Nr. 2 16:00 MotoGP™13 Laps Tissot Sprint 17:10 Baggers™9 Laps Race Nr. 1 Duminica 28 Iunie 2026 10:40-10:50 MotoGP™ Warm Up 12:00 Moto3™ 20 Laps Race 13:15 Moto2™ 22 Laps Race 15:00 MotoGP™ 26 Laps Grand Prix 16:30 Baggers™ 9 Laps Race Nr. 2 Sanatate! - Azi
-
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
pe filmare pare ca in momentul in care o ridica comisarul ii trage de gaz si se sperie si o tranteste iar... -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui xt600 în Cavaleruul Competitii Internationale
L-a batut. Si l-a batut intr-o maniera antologica. Iti place sau nu, este una dintre manevrele a la Rossi care vor ramane in istoria competitiei. Depasirea aia prin gravel l-a afectat mult pe Mimisor... parca dupa cursa aia a declarat ca "de acum stiu ce am de facut". Stiu ca nu iti place, pentru ca a fost realizata de Rossi, dar manevra a fost geniala, arata inca odata in plus ce repede putea gandi situatiile si cum putea gasi solutii inedite "in timp real". Hai sa fim seriosi, stia ca MM este ghiolban, dar nu avea de unde sa stie !00% ca va intra la rupere acolo. Si a intrat, clar cu gandul sa il scoata de pe trasa. Foarte probabil, oricare alt pilot in situatia aia ar fi trantit-o in pietris, dar Rossi nu a fost orice pilot. Nu numai ca nu a trantit-o, dar a castigat cursa, ruland off road. Stiu, doare, dar asta e realitatea. La fel este si cu victoriile lui Dovi. Iti place sau nu, i-a tras-o de cateva ori in ultimul viraj. Asa cum i-a tras-o si Rins la Silverstone, la iesirea din ultimul viraj. Duelurile unu la unu nu sunt punctul tare al lui MM. In majoritatea situatiilor nu este suficient de lucid astfel incat sa gaseasca cea mai buna solutie. Nu este Rossi, colegu'! -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui georgem în Cavaleruul Competitii Internationale
Timpi destul de apropiați de timpii de ieri din cursă. Nu e rău deloc. Poate până începe sezonul următor, vor avea performanțe mai bune decât actualele motociclete cu pneuri Michelin. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Ovidiu M în Cavaleruul Competitii Internationale
O informație interesantă de la Chat: "Pedro Acosta are 132 de puncte, deci are cu 30 de puncte mai mult decât Binder, Bastianini și Viñales la un loc." -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Da, au decalat. Si din germanica se reașaza grila. Era vorba sa puna doar 2 piloti pe o linie ca la auto dar bănuiesc ca aia se mai discuta. Ar fi o aberatie -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Deci începând cu assen o sa ia start cu fața sus? Despre ce minciuna e vorba? *am crezut ca e poza, nu articol Da, de la assen se pleacă cu fața sus. O sa fie ceva bâlbe la start pana se obișnuiește lumea. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
Hah, i-ai prins. Stiam eu ca nimic nu scapa de ochiu vijilent a anafului romanesc. Ce sa mai, zic sa se reia cursa de la bruno si ca recompensa pentru daunele morale suferite de catre ingerașul pedepsit, zic sa-l lase pe el sa porneasca cu juma de ora înainte in cursa Acum sa revenim in lumea noastra asta păcătoasa. Tu crezi ca aia de la motogp nu au vazut filmarea? -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
True - s-a mers pana oamenii s-au prins ca alții scad presiunea sub presiunea recomandata sub safety și au început sa facă plângeri iar in urma plangerilor au cerut punctul de vedere al Michelin și aia au zis "n-aveti voie sa mergeți sub 1.88 ca explodează guma și noi picam vinovați"...și de aici a venit nevoia de a monitoriza presiunea și asa au apărut senzorii șamd Pai normal ca strica cursele - câți piloți nu au fost penalizați și li s-au luat rezultatele pt câteva sutimi de atmosfera? Ultimul Mir un podium luat... Personal sunt pro era Bridgestone cand gumele nu erau un issue. Înțeleg de ce oamenii vor sa scadă presiunea cât mai mult înțeleg si pe Michelin de ce nu vrea asta nu înțeleg insa de ce nu pun azot in gume pt ca astfel presiunea nu ar mai fi fluctuanta si nu ar mai exista aceste bajbaieli ale inginerilor de a pune 1.75 atm gen ca pe durata cursei sa se ridice la 1.88 îți dai seama ce calcule și ce bajbaiala implica asa ceva?Razna. Sa vedem ce va fi cu Pirelli. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui danypop în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.motogp.com/en/news/2026/06/22/holeshot-devices-banned-from-assen-grid-layout-to-change-from-germany/1074671?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=traffic&fbclid=IwY2xjawSmM2pleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR7crK0LE9sdArd1r576k6as-v9DfwFu03rQXVaVvsAwK0BvT2hdRIdDsVqCsw_aem_QSQTF12-XurtOW-cBu7SMw -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui ANAF în Cavaleruul Competitii Internationale
https://www.instagram.com/reel/DZ1k0G9iDIW/?igsh=eTJ6ZmVjdXduNG5y Stii ca minciuna are picioare scurte.. Pai cand te gandesti ca poate iei UN campionat si vine UN ghertoi din afara ce iti fute meciul, ce faci? N am Verificat DACA filmarea e vreun fake, dar nu cred ca cineva iti VA foote doua bucati degeaba -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Total diferit. Cate accidente au fost din cauza presiunii? A iesit vreun cauciuc de pe jantă? S a mers mult pe michelin fără senzori de presiune. De curând s au băgat. In fine, eram curios doar, nu ma apasă - dar știu ca toți de pe aici erau supărați de regula cu presiunea, ca strica cursele. Acum sunteți pro -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
Pt ca înainte se mergea cu o guma f bună (Bridgestone) si acum se merge cu o prună numita Michelin. Atunci gumele nu erau o variabila acum au devenit una enormă. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Cavaleru în Cavaleruul Competitii Internationale
de ce inainte nu erau airbaguri la costume si acum sunt obligatorii.. evolutie -
Reparatii aer conditionat auto
topic a răspuns lui ALEX-Guzzista în Gabi24ul BUCURESTI - discutii generale
Ok. Multumesc. -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui frigider în Cavaleruul Competitii Internationale
Atunci de ce ani de zile la rand s a mers fără presiune minima și nu a murit nimeni? -
9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA
topic a răspuns lui Method în Cavaleruul Competitii Internationale
100% se vor cronometra timpii altfel merg degeaba. Ca nu au oficial timing și ii cronometreaza echipele e altceva dar în mod clar vor fi cronometrati. Nu are cum sa nu mai fie o presiune minima admisă - dacă nu mai e atunci vor pune presiuni foarte joase pt ca va conta mult ca și grip însă va fi foarte periculos pt ca astfel gumele pot face explozie. Eu cred ca presiunea minima admisă e normala...nu e normal sa o facă cu aer atmosferic ci cu azot pt ca astfel va fi constanta.Dar o presiune minim admisă e normala și se practica cam peste tot. -
Salut, am dus masina pentru a descoperi pe unde e pierderea de freon,asta a costat 180 de lei iar devizul pentru a schimba condensatorul si senzorul de ulei al servodirectie a fost de 1650 de lei ceea ce mi s-a parut cam mult , asa ca am facut-o la mine la Targoviste cu jumatate din pretul cerut de ei.
-
Nu mai nimereste link-ul sa sa intoarca aici!
