Sari la conținut

Accident Usor Narko, Bz - Zona Xxl


bogdanawo
 Share

Postări Recomandate

salve!

 

Tocmai ce m-am intors din mica noastra plimbare plina de peripetii (eu si cu narko) si, din pacate, trebuie sa scriu aici.

Asadar, ce s-a intamplat. Narko venea calare pe crossista lui, din directia contactoare spre xxl, a intrat in rondul de la xxl, iesirea din mun Bz spre Ramnicul Sarat si, cand a ajuns in dreptul bulevardului Unirii, partea spre Ramnic, practic, urmatoarea strada ce intra in sensul giratoriu, o tanti blonda pe la vreo 35 de cotzi, cu o dacie 1300 cu numarul BZ86DAN, care venea din directia Ramnic spre Buzau si care avea nu unul, ci 2 semne "cedeaza trecerea" inainte de sensul giratoriu, s-a uitat la Narko, l-a vazut ca vine (adevarul e ca era bunisoara putoarea , mergea sa-i aplic "o mica corectie" :) ) si a zis ca nu are rost sa mai opresca pentru un motociclist handicapat si satanist care vine lansat cu vreo 60 la ora, chiar daca acesta are prioritate. Ok, pana aici, e unul dintre tiparele clasice. Narko franeaza vreo 8-9 m (cam atat era urma pe asfalt) si intra cu piciorul drept in aripa fata dreapta a daciei. Opreste motocicleta in fata daciei, o pune pe cric, apar si eu in rond, Narko incepe sa injure de mama focului si ii scapa un picior in usa dreapta fata facandu-i ditamai infundatura plus vopseaua julita. Opresc si eu, pun Domi pe cric si, de aici incepe adevaraciunea. Barbatul blondei (buuna, blonda :) ), aflat in dreapta, se da jos nervos din masina si sa se dea la Narko. Incerc sa-i despart, urlu la amandoi, se calmeaza 5 sec si se iau iar la injuraturi, se da si blonda si jos si incepe un mic scandal.

Sun la 112, imi iau aia datele si-mi zic ca trimit un echipaj. Trec vreo 15 minute pana apare minunatul echipaj de la rutiera, timp in care papagalul ala de 1,5m, juma' de buletin, tot incearca sa se certe cu Narko. Intru intre ei, il iau pe bou de haine, ii zic sa intre in masina ca-i crap capul, nimic, nene, idiot, pe bune! . In sfarsit, apar cei de la rutiera, stau ei ce stau si zic si spun si analizeaza apoi cheama un echipaj de la politia comunitara. Apoi mai cheama si un echipaj de la cercetari penale.

Si acum, concluziile si urmarile. Blonda (ah, ce-as fi calmat-o un pic B) ) se trezeste cu permisul suspendat iar Narko cu dosar penal pentru distrugere. Nici pe mine nu m-au uitat ca, deh, am atentat la sanatatea barbatelului blondei (buna putoarea :D ) si cica i-as fi rupt tricoul D&G la gat. Asa ca, eu am iesit mai subtirel de aici, m-am trezit cu un avertisment.

Mai departe, judecati voi sau trageti niste invataminte de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba in pana mea, acu te bate in strada si nu zice nimeni nimic daca e pilos, iar daca ii tragi una in portiera, iti face dosar...

 

asta e bun de aviz pt vitejii care fac pe zmeii....deci, sa inteleg ca daca ala ma imbranceste si cade si motoru in asa zisul scandal, isi ia dosarel?interesant, pe bune....

 

tie ce naiba ti-au dat pt ca l-ai tras pe ala de tricou sa ii desparti?aia-s prosti?

 

PS: nu arata ca si cum portiera s-a lovit in timpul busiturii? :)

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba in pana mea, acu te bate in strada si nu zice nimeni nimic daca e pilos, iar daca ii tragi una in portiera, iti face dosar...

 

asta e bun de aviz pt vitejii care fac pe zmeii....deci, sa inteleg ca daca ala ma imbranceste si cade si motoru in asa zisul scandal, isi ia dosarel?interesant, pe bune....

 

tie ce naiba ti-au dat pt ca l-ai tras pe ala de tricou sa ii desparti?aia-s prosti?

 

PS: nu arata ca si cum portiera s-a lovit in timpul busiturii? :)

ba da, dar, asta fu decizia garcilor, distrugere, se continua cu dosar penal

pana la urma, narko a declarat ca al doilea picior a fost intentionat.

deh, intimidarea garcilor care i-au spus ca va avea de platit cat sa stea toata vara la parculet, langa fitzobaicari

asta pusti de 19 ani, a pus botu' si asta fu.

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am inteles mai pregnant este ca tu ai facut o pasiune exacerbata pentru blonda aia. . .mai mare entuziasmul pentru aia, pe care ai vrea sa o inviti la o partida de sah, decat supararea pentru paguba prietenului tau. .Narko. . de unde are porecla asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut niste betivi cocalari au gandit ca ar fi fain sa imi rastoarne motorul.

am stat in casa, am sunat la 112, a venit politia, au plecat la sectie si le'a facut dosar penal pentru distrugere, aveam martor, smecherasii erau la un chef la mine in bloc, si am mers cu politia peste ei in casa.

intr-un final, am renuntat la plangere dupa ce ne-am inteles sa imi dea niste bani (unul din ei era student la mama la faculta :) hehe. nu mai e)...

 

a fost prima oara in viata mea cand au fost super ok politistii !! .... am fost si mirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh , se poate orice in romania . Eu era sa ma aleg cu dosar penal pentru ca l`am batut pe un hot in timp ce incerca sa`mi fure motorul ... prima data mi`a zis ca si`a uitat cheile acasa de la motorul meu ... cum sa nu`i bati? Apoi sa mai ai si dosar penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh , se poate orice in romania . Eu era sa ma aleg cu dosar penal pentru ca l`am batut pe un hot in timp ce incerca sa`mi fure motorul ... prima data mi`a zis ca si`a uitat cheile acasa de la motorul meu ... cum sa nu`i bati? Apoi sa mai ai si dosar penal.

 

 

defapt, nu ma mai mira nimic in tara asta. ce dreaq trebuia sa'l faci ... sa'l servesti cu o cafea si sa chemi pulitia? :) care apoi il elibera. sa'i ia dreaq. totusi, cum s'a intamplat atunci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

feriti-va de blonde in Dacii 1310. sunt paguba garantata... si mahalagioaice pe deasupra.

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-au intimidat gaborii, dar chiar nu mai aveam cum sa motivez a 2-a busitura pe portiera masinii....asta e, o sa ma intalnesc azi cu blonda aia, si-o sa vad ce rezolv....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lectie buna pentru toti zmeisorii din trafic care cred ca poti sa dai picioare, magneti, pumni si ce mai pot cara, in masini. Bine ca nu s-a terminat mai urat.

 

PS: bogdanawo, pe PV e trecut probabil numarul.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O lectie buna pentru toti zmeisorii din trafic care cred ca poti sa dai picioare, magneti, pumni si ce mai pot cara, in masini. Bine ca nu s-a terminat mai urat.

 

PS: bogdanawo, pe PV e trecut probabil numarul.

e o lectie, dar e cam scumpa

mi-a zis narko ca are numarul de telefon al blondei, urmeaza sa se intalneasca cu ea sa stabileasca sa-l ierte B) :)

in pv-ul meu nu e trecut nici un numar, doar numele barbatelului blondei Dragomir Bogdan, ca cica i-am adus injurii jignitoare. era bine sa-i las sa-si scoata ochii si sa fi facut poze

ca sa nu mai spun ca, in timp ce se tot certau astia cu politia, lui narko ise face sete si ma duc sa-i iau un suc, iar kelemekul ala de barbatel ural din toate puterile: sariti pe el, nu-l lasati sa plece, ca m-a batut, m-a agresat, aoleu, cum ii posibil sa-l lasati sa plece?

si i-a zis narko: ho, ma, ca s-a dus sa-mi ia un suc! si s-a calmat boul, cica: aaa? da? :)

bai, handicapati mai sunt unii oameni, handicapati rau uffffffffffffffffff

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-au intimidat gaborii, dar chiar nu mai aveam cum sa motivez a 2-a busitura pe portiera masinii....asta e, o sa ma intalnesc azi cu blonda aia, si-o sa vad ce rezolv....
A doua busitura a aparut cand, juma de buletin te-a impins in masina sau pe masina, atunci prietenul tau l-a tras de tricou si de aceea avea tricoul rupt, ca sa te scape, sa va desparta. Poate cineva a vazut acea scena, dar acum e prea tarziu, deoarece cred ca ati dat ceva declaratii...poate un cetatean a trecut intamplator pe acolo si a vvazut cand te-a impins spre masina ,nu stia ce s-a intamplat si nici nu a oprit . Poate era un vecin de-al tau, sau un coleg de servici,care a aflat a doua zi de la tine si vrea sa aduca la lumina adevarul, cine stie...?Oricum la intersectii si sens giratoriu, trebuie evitata viteza, tocmai de aceea intrat cu prudenta, mai ales unde nu e vizibilitate in acele intersectii. Chiar conteaza ca era blonda... daca intri la wc dupa ea, tot naspa pute. Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e o lectie, dar e cam scumpa

mi-a zis narko ca are numarul de telefon al blondei, urmeaza sa se intalneasca cu ea sa stabileasca sa-l ierte B) :)

in pv-ul meu nu e trecut nici un numar, doar numele barbatelului blondei Dragomir Bogdan, ca cica i-am adus injurii jignitoare. era bine sa-i las sa-si scoata ochii si sa fi facut poze

ca sa nu mai spun ca, in timp ce se tot certau astia cu politia, lui narko ise face sete si ma duc sa-i iau un suc, iar kelemekul ala de barbatel ural din toate puterile: sariti pe el, nu-l lasati sa plece, ca m-a batut, m-a agresat, aoleu, cum ii posibil sa-l lasati sa plece?

si i-a zis narko: ho, ma, ca s-a dus sa-mi ia un suc! si s-a calmat boul, cica: aaa? da? :)

bai, handicapati mai sunt unii oameni, handicapati rau uffffffffffffffffff

uitati si 2 poze facute de mine cu telefonul, sa vedeti cam ce iures era, cate forte de politie si cati oameni stransi:

 

post-10133-1212925095_thumb.jpgpost-10133-1212925126_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar handicapat ci stia binisor legea daca v-a facut cadou un dosar penal. Multi se intimidau si lasau capu in pamant iar asta desi muierea lui era sa va calce, tot el s-a dat victima. Lectie de viitor, in masini mai sunt si descuiati, mai bine te abtii sa-i indoi usa, nu merita dosar penal pentru asta.

 

Voi ati luat un dosar, dar alt zmeu de pe aici, fara sa fie atins, a dat intr-un jeepan si l-au invinetit apoi.

 

Inainte sa fii zmeu, intreaba-te daca poti sa zbori rapid ca zmeii. Daca nu, mai bine te calmezi.

 

Gata, am gasit si zmeul invinetit: /index.php?showtopic=182022

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu chiar handicapat ci stia binisor legea daca v-a facut cadou un dosar penal. Multi se intimidau si lasau capu in pamant iar asta desi muierea lui era sa va calce, tot el s-a dat victima. Lectie de viitor, in masini mai sunt si descuiati, mai bine te abtii sa-i indoi usa, nu merita dosar penal pentru asta.

aici sunt de acord cu tine, insa, nu eu i-am indoit usa

eu cica i-as fi rupt tricoul D&G

pacat ca nu am si o poza cu el

era misto, tricou cu guler si pe deasupra sacou :) a veri siecsi madarfacar :)

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...