Sari la conținut

Accident grav langa Basarab, Constanta


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

Aseara pe la ora 10:30, eram in microbuz ,veneam de la bucuresti spre constanta,,si prin apropiere de Basarab, lume multa,politie ,salvari si pompieri. UN camion era pe contrasens 2 persoane intinse pe jos si cam atat. Dar cand neam apropiat mai mult , am avut socul sa vad o YAMAHA r1,sau R6 de culoare rosie cu alb infipta sub camion, persoanele de jos fiind motociclistul cu pasagerul :rose:. NU stiu exact de sa intamplat dar din cate am vazut presupun ca barbatul care conducea camionul sa vrut sa faca stanga ,fara sa-l vada pe motociclist. Cine stie mai multe detalii sa ne spuna si noua.

 

Sa speram ca nu dam cu R.i.P iar :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin Sandu a rămas internat cu politraumatism prin accident rutier, fractură femur stîng, iar Alina Eugenia Manole a fost diagnosticată de medici cu fractură gambă stîngă, ambele oase, contuzie toraco-abdominală Âşi fractură coloană. La testarea Âşoferului autocamionului cu aparatul Drager, oamenii legii au constatat că acesta nu consumase băuturi alcoolice înainte de a se urca la volan.

:blink: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist.Sa speram ca se insanatosesc cat de repede si cat de bine...din pacate sunt sanse mari ca si atunci cand stai langa motocicleta pe cric sa vina vreun "destept" sau "profesionist" sa te pocneasca....deci mai multa grija ,mai ales in orase, la circulatia preventiva.pana la urma, e deajuns un caine nenorocit sa iti intre la roata si esti dus destul de serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nasol bre.nu mai e zi pe finele sezonului asta sa nu aud de motociclisti imprastiati.si in ultima vreme parca sunt accidente din ce in ce mai grave.nu mai zic de alea de nu apar pe forum ca-s comise de mari reiseri care n-ar suporta umilinta recunoasterii unei clavicule rupte. si majoritatea numa cu "neacordarea prioritatii" si tembeli de trec linia continua sa intre pe interzis. ar trebui facuta o campanie pe sistemul "ai calcat pe contrasens te violam in beci trei zile la rand" ca altfel nu se simt deloc astia. uitati si voi ce accident.a derapat cica.

doamne fereste de urmarile accidentului de mai sus ca dupa diagnosticele preliminare nu arata deloc bine. le tin pumnii sa se faca bine.dar bine cum erau inainte de tragedia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Speram sa se insanatoseasca.

 

Uitati comentariu lasat pe adresa ziarului(scuzati-i gramatica,e analfabet:) )

motociclisti

de la ani (07:30:35 02 Octombrie 2009)

 

cand va ti luat motociclete ati stiut ca v ti luat sicriu pe doua roti. sunteti un pericol pe sosele.depasiti aiurea,nici soferi nu va vad.mergeti cu prudenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu numai primul comentariu mai e si nr 13 .. la fel de dusi sunt .. ok .. cand motociclistul greseste inteleg sa zica ..da domne un nebun .. ala care a gresit, ca nu sunt toti la fel.. dar cand omu isi vede de mersul lui si vine un inapt de pe contrasens .. si tu te trezesti sa zici ca si-o merita si sa ii scoti tot pe ei vinovati.. deja imi vine sa-i calc pe cap :rose: :blink:

asta ca sa numai zicem de bunul simt LIPSA totala.. unul nu a zis.. pacat de ei.. direct sunt vinovati

 

 

motociclistilor le doresc enorm de multa sanatate si pe viitor sa aiba mai mult noroc :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un prieten. motocicleta e o yamaha r6, nu a avut nici o vina, el nu e la prima motocicleta, a mai avut una inainte de 125cmc, nu ii placea viteza, mergea normal. acum e inca in stare grava la spital, cine e din cta si vrea sa doneze sange, luni pana in ora unu la spitalul mare.

Editat de danieI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

face mosu puscarie?

nu prea cred.oricum sper sa nu mai aiba nici macar un vis frumos restul vieti lui.si sper sa prinda 90 de ani.

Mesaj completat

la topic se zice ca e destul de grav.cred ca e foarte graj ca accident.fractura de coloana si politraumatism.astia nu mai sunt oameni pt restul vietii.

Mesaj completat

grav*

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog cine poate sa doneze sange, mergem luni dimineata mai multi, ne intalnim in fata la spitalul mare. toata treaba nu dureaza mai mult de jumatate de ora si nu trebuie sa mananci nimic inainte. multumesc anticipat

Mesaj completat

multumesc celor care au venit. cosmin se face bine incet si sigur, pe alina au trimis-o la bucuresti.

Editat de danieI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic... de 3 saptamani fac naveta Medgidia-Constanta... vai de mama lui de trafic... e criminal ce se intampla cu camionagii astia... le cad din bena must de struguri, nisip, caramizi, acu vreo saptamana inainte de Medgidia era o anvelopa de trailer imprastiata pe jos... animale... chiar ii doare in Pix de traficul din tara... ei considera ca daca sunt sus... sunt intangibili...

Feriti-va voi... ca ei nu au de gand... prea putin sunt oameni...

 

Insanatosire grabnica motociclistilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic... de 3 saptamani fac naveta Medgidia-Constanta... vai de mama lui de trafic... e criminal ce se intampla cu camionagii astia... le cad din bena must de struguri, nisip, caramizi, acu vreo saptamana inainte de Medgidia era o anvelopa de trailer imprastiata pe jos... animale... chiar ii doare in Pix de traficul din tara... ei considera ca daca sunt sus... sunt intangibili...

Feriti-va voi... ca ei nu au de gand... prea putin sunt oameni...

 

Insanatosire grabnica motociclistilor...

 

La faza cu "prea putini sunt oameni" te contrazic. Am intalnit foarte multi care imi fac loc sa trec chiar daca uneori ies de pe partea carosabila, imi fac semne cand sa stau sau ca pot sa-i dau drumu. Ca sunt si multi care sunt jegosi, e adevarat, dar sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala. Exact cum nu putem baga toti motociclistii in aceeasi oala.

OnTopic: Insanatosire grabnica celor doi.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand eram in scoala de soferi cu masina in plin Bucuresti, si in fata mea s-a desartat la propriu intr-o intreaga intersectie un camion plin cu pietre de moara, stiu ca trebuie sa stau FOARTE DEPARTE de astfel de camioane. Am avut inspiratie de moment si am tras dreapta ca altfel se desarta ala exact pe masina. A fost exact in saptamana de dupa accidentul cu bena de pe DN1, si uitandu-ma siderata la cum curge toata incarcatura in toata intersectia, chiar ma gandeam ca daca eram pe 2 roti nu stiu ce s-ar fi intamplat.

De atunci cand ii vad nu stiu cum sa ma dau mai la o parte din calea lor, cum sa-i ocolesc mai cu mare bagare de seama. Fiti foarte atenti la basculante, camioane, tractoare ca nu e deloc de glumit. Mai mare atentie la astia decat la TIRuri. Soferii de TIR majoritatea sunt soferi care circula si in afara tarii si au parca mai mult bun simt. Astialalti sunt ceva de groaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu "prea putini sunt oameni" te contrazic. Am intalnit foarte multi care imi fac loc sa trec chiar daca uneori ies de pe partea carosabila, imi fac semne cand sa stau sau ca pot sa-i dau drumu. Ca sunt si multi care sunt jegosi, e adevarat, dar sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala. Exact cum nu putem baga toti motociclistii in aceeasi oala.

OnTopic: Insanatosire grabnica celor doi.

 

Bre vorbeam de camionagii care sunt soferi pe tractoare si apoi dintrodata se vad pe TIR... sau ceva mai de soi... e plin de ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capitane, la 300 /h se mai vede ceva ?! :)

Mesaj completat

On topic ! naspa, :)

Offtopic: Ce te face sa crezi ca pe Hayabusa gazul se foloseste ca pe scuteras pe post de buton On/Off si ca el ori sta pe loc ori merge cu 300km/h?

 

Ontopic: Dupa ce scrie in articolul din ziar protagonistul acestui accident mergea regulamentar si camionul i-a intrat pe contrasens, si dat fiind ca atat el cat si pasagera au supravietuit unui impact frontal nu cred ca avea cine stie ce viteza. In cazul asta eu cred ca e mai mult o intamplare ca erau pe SS si nu pe altceva. Mai e un articol pe aceeasi tema si in Adevarul.

As vrea sa stiu care e starea celor implicati in accident si daca mai e nevoie de donat sange/pin topic/etc. (in caz ca da va rog P.M.).

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doctorii au garantat ca amandoi vor fi la fel, ea va merge sigur. Doar ca vor trece prin mai multe operatii, Alina trebuia operata de ceva timp, dar cu greva medicilor, operatia s-a amanat. Nevoie de sange este, pentru ca ei vor trece prin mai multe operatii. Daca puteti si aveti ocazia, donati sange, poate va motiveaza acele bonuri de masa in valoare de 60 ron si un concediu medical pentru o zi. Va vor intreba numele, sa le spuneti ca donati sange pentru Sandu Cosmin. daca am timp mai pe seara poate urc niste poze cu motocicleta praf. Multumesc.

Mesaj completat

asta e motocicleta, dupa accident.

post-38870-1255098560_thumb.jpg

post-38870-1255098598_thumb.jpg

post-38870-1255098631_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... i-as casapi pe medici aia care sunt in greva iar oameni sunt pe targi peste tot .

I-as infasura in codul lui Hipocrat si le-as da foc .

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara pe la ora 10:30, eram in microbuz ,veneam de la bucuresti spre constanta,,si prin apropiere de Basarab, lume multa,politie ,salvari si pompieri. UN camion era pe contrasens 2 persoane intinse pe jos si cam atat. Dar cand neam apropiat mai mult , am avut socul sa vad o YAMAHA r1,sau R6 de culoare rosie cu alb infipta sub camion, persoanele de jos fiind motociclistul cu pasagerul :cheers:. NU stiu exact de sa intamplat dar din cate am vazut presupun ca barbatul care conducea camionul sa vrut sa faca stanga ,fara sa-l vada pe motociclist. Cine stie mai multe detalii sa ne spuna si noua.

 

Sa speram ca nu dam cu R.i.P iar :hug:

 

 

Nu dati cu RIP

 

E vorba despre un baiat si o fata dupa cum bine stiti ambii din medgidia ce se intorceau de la constanta cand un camion le taie fata ca sa zic asa.

 

Ambii sunt inca si acum internati la spitalul mare din constanta in stare nu tocmai buna.

 

Sunt un prieten de-al lor cu care obisnuiam sa ies la plimbare cu moto.

 

Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...