Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

experienta ? din 86 detinator cat A,avand mai multe motociclete.moto din cauza il are din oct 2007 .a fost prima iesire .nu a avut viteza exagerata ,a alunecat pe noroiul dus de tractoare ,carute, pe drum. ..fost triplu campion national la go-kart , intre ani 85-90 ,MIRZA IOSIF ,mecanic auto la DACIA-SERVICE din Marghita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.explicatie,cauciuc +asfalt rece,aderenta aproape nimic.

Aderenta este buna(70%din aderenta de vara), eu circul si la 0 C si e in regula, ajuta si microporozitatile formate in asfalt din cauza procesului de inghet-dezghet.

Cum experienta are ,nebunie la varsta lui nu cred ca mai e cazul ....

 

Incredientele lipsa : Noroi,praf(de asta nu ducem lipsa) si eventual ceva gropi,denivelari,damburi, etc

 

Parerea mea :bigstar: .....nu stiu care e si parerea lui :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

a auzit cineva azi de ceva accident de motor?

ca eu m`am intalnit cu o cunostinta pe centru si mi`a spus ca acuma vine de la spitalu Judetean si or fost aduse 2 persoane care or avut accident cu motocicleta o fata de 18 ani care era pasagera si baiatu de 23 care conducea motoru si se zice ca or murit :what:

 

stie cineva ceva concret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Motociclişti acroşaţi lângă Oradea

Vremea primăvăratecă scoate caravanele motociclistice pe şosea, surprinzându-i pe şoferii care uită că au şi oglinzi retrovizoare. Duminică la ora 15, un şofer orădean inconştient a stricat voia bună a unei trupe de motociclişti care veneau dinspre Sânmartin spre Oradea, pe DN 76.

Motociclişti acroşaţi lângă Oradea

„Dând să vireze peste marcajul axial dublu continuu, orădeanul P.L. (47 ani) a apăsat brusc pedala de frână a autoturismului Skoda, fiind astfel lovit din spate de o motocicletă Kawasaki pilotată regulamentar pe banda a doua de beiuşeanul J.C.D. (26 ani)”, precizeazăputătorul de cuvânt al Inspectoratului Poliţiei Judeţului Bihor, subinspector Alina Dinu.

 

În urma impactului motocicleta s-a răsturnat pe şosea. Norocul motociclistului şi pasagerei sale fiind că ceilalţi colegi au ocolit şi semnalizat din timp accidentul şoferilor care veneau din spate astfel că nu s-a mai produs o a doua coliziune.

 

Chiar şi aşa, pasagera beiuşeană B.R. (37 ani), a suferit leziuni în condiţiile în care purta cască de protecţie. După primul ajutor acordat de Serviciul de Ambulanţă, motociclista a refuzat internarea în spital.

 

 

 

 

Remember 1 iunie 2007

 

O manevră absolut asemănătoare a unui şofer inconştient a curmat viaţa unui motociclist orădean şi a pasagerei sale, chiar în ziua de deschidere a Zilei Internaţionale a Motocicliştilor, ţinută în Băile 1 Mai de 1 iunie 2007.

 

Deşi purtau inclusiv veste de protecţie, orădeanul Zsolt-Janos F. (34 ani) şi prietena sa Timea (22 ani) nu au mai avut nicio şansă de suipravieţuire după ce motocicleta lor a izbit o autoutilitară Iveco ce a dat să vireze tot peste linia dublu-continuă.

 

„Fazek, aşa cum îi spuneam noi, era un motociclist adevărat! Circula regulamentar, echipat corespunzător... Indiferent de căldura de afară, el era echipat până în dinţi! Nu era un maniac al vitezei şi nu făcea manevre care să pericliteze în vreun fel viaţa lui sau a participanţilor la trafic. Avea experienţă de peste zece ani. Am făcut nenumărate excursii şi plimbări prin toată ţara şi niciodată nu l-am văzut să fie primul. Din contră, pilota regulamentar pentru ca novicii să înveţe şi să perceapă real motociclismul şi motoarele de mare putere”, spuneau atunci prietenii motociclistului, fiu de doctor.

 

Din nou soferi neatenti si inconstienti care intorc peste linia continua. Sa ii ia naiba pe toti handicapatii astia de soferi !!!!

 

 

http://www.bihon.ro/stiri/oradea-bihor/art...080225-09280863

Editat de cristian8214
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la negreni un grup de unguri cu motoare unu si unu, la plecare unul din ei sa se sparga-n figuri in fata noastra, nu stim ce a vrut sa incerce, cert e ca o picat cu zx10 (o bijuterie de motor) si si-o spart pe la baia de ulei ceva si acolo la lasat. el purta costum si nu a patit nimic

aveti grija

si asfalt uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a mai fost un accident cu un scuter pe podu decebal ... lo acrosat o masina ... motociclistu si`o rupt picioru nasol de tot da in rest nu o avut nimic grav ... mami o vazut live accidentu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si a mai fost un accident cu un scuter pe podu decebal ... lo acrosat o masina ... motociclistu si`o rupt picioru nasol de tot da in rest nu o avut nimic grav ... mami o vazut live accidentu :)

Mama lor de oglinzi! :) Sau conservari? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati auzit careva de un accident in Cantemir in care o masina ar fi dat peste un motociclist si daca a patit ceva? Ca mi-a zis cineva de el dar nu stie nimic mai mult

Ieri am trecut pe langa un accident in cantemir,pe la ora 19, era plin de politie, si aglomeratie destul de mare, nu am vazut decat resturi de plastic pe asfalt si o dacia nova infipta intr-un stalp.

Dupa cum era marcat locul accidentului si cum luau masuratori politistii, se pare ca ar fi fost persoane accidentate.

Motocicleta nu am vazut, e drept ca fiind foarte aglomerat si noapte, nu se vedea mare lucru.

Sper sa nu fie acesta cel de care intrebi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mergand pana in sat (Tileagd) am dat de un accident moto dupa Osorhei chiar in curba periculoasa tip "S", era un moto in sant, chiar zdrobita rau ... nici nr de inmatric nu i-am putut retine ca era si aia afectata de lovitura ... Stiti careva ceva despre biker? (bikerul nu era la locul accidentului si nici Ambulanta nu am dat pe drum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :crack: ...totusi hai sa fim seriosi..tre sa fi avut o viteza f mare pentru oras dak s-a ciocnit de un Audi care stationa..probabil ca nici nu la vazut...

daca stii detalii zi-ne si 9 sa stim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sora mea o vazut accidentul de langa OMV Decebal dar era motorul sub o masina si nu stie nici ce motor era si nici cum s-a intamplat, poate aflam de pe bihon daca au fost acolo mai multe nu stiu nici eu... daca stie careva sa posteze sa stim si noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...