Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Întradevar Alin Albu se afla in coma la spitalul judetean dupa ce a a avut azi in jurul orei 15.20 un accident cu motorul pe str Universitatii vis a vis de caminele studentesti.

Are comotie cerebrala, vertebra c4 zdrobită, inima Âşi plamanii afectate, umar,brat,bazin si picor fracturate. Medicii spun ca nu prea are sanse. :P

 

post-16179-1219174125_thumb.jpgpost-16179-1219174177_thumb.jpgpost-16179-1219174209_thumb.jpgpost-16179-1219174579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva exact cum sa produs accientul?

ce pacat.... zici ca iesi la o plimbare si ai ghinionu sa nu te mai intorci....

sper sa se faca bine...

 

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întradevar Alin Albu se afla in coma la spitalul judetean dupa ce a a avut azi in jurul orei 15.20 un accident cu motorul pe str Universitatii vis a vis de caminele studentesti.

Are comotie cerebrala, vertebra c4 zdrobită, inima Âşi plamanii afectate, umar,brat,bazin si picor fracturate. Medicii spun ca nu prea are sanse. :P

 

post-16179-1219174125_thumb.jpgpost-16179-1219174177_thumb.jpgpost-16179-1219174209_thumb.jpgpost-16179-1219174579_thumb.jpg

Luati sau mai bine cereeti o copie cu tomografia ce s-a facut la Oradea si incercati in mai multe locuri.: Cluj ,Tg mures,Debrecen, Szeged,Viena-AKH Klinica oriunde dar nu-l lasati la Oradea ca aici nu are sanse mai ales daca e la neurochirurgie sau terapie intensiva,ca nu este cine sa se ocupe in adevaratul sens de cei accidentati .Acolo leitmotivul cel stiu toti e ca "slabe sanse si asteptam o minune"

Nu pierdeti timpul ca sunt niste ore in care se mai poate face ceva si timpul trece. Incercati pe langa SMURD- oameni adevarati si tot respectul pentru munca si devotamentul lor-sa va ajute cu transportul inclusiv elicopter de e necesar. Bafta si sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin are nevoie urgenta de sange A pozitiv sau compatibili , donatorii sunt asteptati dimineata la Spitalul Judetean. Mai multe detalii aflati de la Raita 0745642302

 

Donarea se face la Centru de tranfuzie de pe Lous Pasteur (mai sus de spitalu 6 neuro) pentru Albu Alin , cred c puteti dona si altceva si lui sa i dea 01 , nu stiu sigur insa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin are nevoie urgenta de sange A pozitiv sau compatibili , donatorii sunt asteptati dimineata la Spitalul Judetean. Mai multe detalii aflati de la Raita 0745642302

 

Donarea se face la Centru de tranfuzie de pe Lous Pasteur (mai sus de spitalu 6 neuro) pentru Albu Alin , cred c puteti dona si altceva si lui sa i dea 01 , nu stiu sigur insa

Stefan se stie ceva noutati despre starea lui? ai aflat ceva nou?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa ajung si eu la centrul de transfuzii inainte sa ma duc la lucru, acuma.

 

centrul se afla pe strada spitalului, exact cum megi spre judetean si treci de bifurcatia "Y" unde-i si spitalul 6. pe partea stanga, putin mai sus de bifurcatie....se gaseste usor.

 

 

NEAPARAT trebe spus ca sangele e pentru ALB ALIN, ca altfel se consideraa ca o donatie normala si el nu va primi!!!!

 

Dumnezeu sa-l ajute, si sa-l ajutam si noi daca putem! sange A pozitiv!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu uitam cum functioneaza sistemul in Romania:

Acum juma de ora am trecut cu masina prin sensul giratoriu de pa Calea Aradului(Real) si jumate de sens era presarat cu pietris agregat mare, cat pumnul, una langa alta, jumate din toata suprafata sensului giratoriu.

In secunda 2 am pus mana pe telefon, si am sunat la 112, stiind ca daca trece vre-un vehicul pe 2 roti categoric cade, tinand cont ca era plin de bolovani de rau rotunzi mari cat pumnul.

A raspuns o plictisita, care 5 minute a incercat sa-mi explice ca daca n-a avut loc un accident, si nu sunt victime, sau n-a luat foc ceva sa sun in alta parte. Deci trebuia intai sa cada careva, sau sa moara ca sa pot suna la 112! Doar cand am inceput sa ridic si eu tonul si s-o intreb cum o cheama a zis ca-mi face lagatura la politie. Acolo alta voce odihnita mi-a zis ca va comunica la drumuri orasenesti, sa mearga sa degajeze. Bineinteles ca nu va merge nimeni.

Asta e tzara! Vai si amar!!!

 

Sanatate lui Alin, ii tinem pumnii sa se faca bine!!!

Daca exista posibilitatea sa fie dus in alta tara la tratament, de ex Ungaria, tre facut tot posibilul, de asta poate depinde supravietuirea sau recuperarea deplina a lui. Aici ba nu sunt oameni , ba, daca oamenii sunt pregatiti nu exista aparatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alin are multi prieteni... :P am fost la centrul de transfuzii, si a mai fost acolo un grup de vreo 8-9 persoane tot pentru a dona sange lui Alin!

 

Doamne ajuta sa fie ok....!

 

mai usor cu acceleratia fratilor.... :makeout:

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Parca s-a modificat stirea. Aseara cand ai pus link-ul nu zicea ca popa ar fi de vina. Acuma zice de neacordare de prioritate.

 

Sa le dea Dumnezeu sanatate si putere sa-si revina, si lui Tibi si lui Alin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca s-a modificat stirea. Aseara cand ai pus link-ul nu zicea ca popa ar fi de vina. Acuma zice de neacordare de prioritate.

 

Sa le dea Dumnezeu sanatate si putere sa-si revina, si lui Tibi si lui Alin.

 

 

chiar asta vroiam sa zic si eu....

 

iar in legatura cu Tibi, am aflat ca rezultatul de la tomograf vrea sa-l duca in ungaria, ca aici pana acuma 2 medici 2 lucruri diferite spun...unu zice ca e sange, altu ca e doar apa.....

speram ca totul va fii bine!

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar asta vroiam sa zic si eu....

 

iar in legatura cu Tibi, am aflat ca rezultatul de la tomograf vrea sa-l duca in ungaria, ca aici pana acuma 2 medici 2 lucruri diferite spun...unu zice ca e sange, altu ca e doar apa.....

speram ca totul va fii bine!

prima data bihoreanul a scris ce a auzit la fapta locului (bravo lor ca au ajuns la fapta locului si au facut poze, alte ziare sunt aproape moarte pe teren - presupun ca sunt plecati in concediu cativa care lucreaza pe teren) - dar dupa ce a aparut stirea si in buletinul de presa al IPJ Bihor - chiar au schimbat stirea cu poza principala (a pus si popa in poza cu moto)

 

Sa auzim numai de stiri bune in legatura cu cei doi! si speram sa se faca bine aman2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noutati de la alin....doamne da sa fie adevarat

 

n-am reusit sa trec azi pe la spital ca am plecat deabia azidimineata la 5 de la el,dar am auzit ca

1- au reusit sa-i scoata tot singele din torace si plamini si ca s-ar fii oprit hemoragia interna.

2- a intrat matusa lui la el,l-a minghiat pe spate si a deschis ochii

astea le-am auzit de la prietena sa

oricum,marea problema ramine coloana vertebrala care la inelul 4 este ori sectionata ori tasata,sunt mai multe variante.

dimineata a fost consultat de un medic de la spitalul militar si zicea ca este sectionata,altii zic doar ca e tasata,altii ca apasa pe maduva inelul deplasat.

oricum,sint singurele vesti bune pe care le-am primit de la accident pina acuma.

doamne ajuta-l.

Editat de RaitaMC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

speram sa isi revina..... pacat de acest incident neplacut... sa ne fie invatatura de minte... in oras sa mergem cumpatati si ca si cum am fi invizibili....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voiam doar sa va spun ca bunica mea tot timpul ne spunea

"La Dumnezeu nimic nu e imposibil..."

asa ca rugati-va pentru Alin si Tibi si cand mai treceti pe langa cate o biserica mai aprinde-ti cate o lumanare pentru ei.Poate ca si altii vor aprinde pentru noi, nu se stie...

:P

Editat de JUPANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alin e sedat la maxim dar ieri a deschis ochii dupa cum ziceam si a incercat sa vorbeasca dar nu poate din cauza tuburilor pe care le are pe gura,se asteapta inca o zii oprirea completa a hemoragiei de la plamini,daca nu,se intervine chirurgical.azi,vineri familia ii va aduce mincare speciala de la timisoara pt a putea fii hranit.dupa ce va trece de faza cu plaminii,hemoragia si va ajunge intr-o stare mai stabila,atunci se va putea discuta despre problemele de la coloana pe care le are,cit sunt de grave si ce se poate face pt el.

doamne ajuta

Editat de RaitaMC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi,lui alin urmeaza sa i se opreasca alimentarea cu oxigen pentru a prevenii o infectie la plamini,asta poate fii un semn bun daca va respira singur si nu se va intervenii chirurgical,din pacate vestea proasta e ca dupa spusele medicilor,sansele lui sunt foarte foarte mari sa ramina paralizat.

daca aflu mai multe detalii o sa va anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tumna ce-am aflat de la cei doi Sergi ca Lajos a avut accident in Biharia. Din cate am inteles, e ok, il doare mana... Unul dintre Sergi a si plecat incolo. Poate mai reusiti careva sa dati o mana de ajutor. Eu sunt blocat inca vreo ora pe la birou. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...