Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

R.I.P :scratch:

 

Ar fi frumos sa il conducem pe Alin pe ultimul drum. Ar fi bine sa stim cine sunt acele persoane care pot veni maine la mormantare. Am vb cu Sergiu sa comandam o coroana din partea noastra. Eu zic ca nu e un efort mare financiar sa strangem banii pt o coroana.(banii se vor strange ulterior)

 

 

Pe mine , va puteti baza ca vin.

In cursul zilei de azi voi trece pe la piata , sa fac o comanda pt coroana.

Asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !

 

Poate n-ar fi rau daca ati sti cum sa intamplat defapt acest tragic eveniment si sa trageti concluziile

necesare. Am fost de fata cand a avut loc accidentul pt. ca aveam un examen la facultate si tocmai coborasem din masina. Nu l-am cunoscut personal pe baiatul asta dar asa o viteza in oras ( peste 220 km/h dupa parerea mea ) si

intr-un loc atat de periculos, cu masini parcate pe ambele parti ale drumului, sunt dovada de ..............

Combinate cu neatentia si indolenta unuia , rezultatul nu poate fi decat unul tragic. Pacat de o viata terminata practic atunci cand abia incepea si era mai fumoasa ! Va rog sa constientizati ca strada si mai ales orasul nu sunt piste sau circuite de viteza !!! Daca ar fi mers cat de cat regulamentar astazi nu scriam despre el la timpul trecut ci in cel mai rau caz ii dadeam sfaturi unde sa-si repare motorul (pt.ca de prosti in trafic nu te poti feri la infinit deci micile accidente sunt inevitabile).

 

 

 

Sanatate maxima lui Tibi si sa-l vedem printre noi cat mai repede !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine , va puteti baza ca vin.

In cursul zilei de azi voi trece pe la piata , sa fac o comanda pt coroana.

Asfalt uscat tuturor.

 

Si eu m-as putea invoi de la lucru dar mobra mi-e pe butuci. Ma poate duce cineva ca pasager? Am nevoie si de o casca. A mea e in sat.

Si inca ceva, ati vorbit cu familia sa vedeti daca e ok sa participam?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-as putea invoi de la lucru dar mobra mi-e pe butuci. Ma poate duce cineva ca pasager? Am nevoie si de o casca. A mea e in sat.

Si inca ceva, ati vorbit cu familia sa vedeti daca e ok sa participam?

 

Nu s-a pus nici o data problema , de asa ceva , din cate stiu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !

 

Poate n-ar fi rau daca ati sti cum sa intamplat defapt acest tragic eveniment si sa trageti concluziile

necesare. Am fost de fata cand a avut loc accidentul pt. ca aveam un examen la facultate si tocmai coborasem din masina. Nu l-am cunoscut personal pe baiatul asta dar asa o viteza in oras ( peste 220 km/h dupa parerea mea ) si

intr-un loc atat de periculos, cu masini parcate pe ambele parti ale drumului, sunt dovada de ..............

Combinate cu neatentia si indolenta unuia , rezultatul nu poate fi decat unul tragic. Pacat de o viata terminata practic atunci cand abia incepea si era mai fumoasa ! Va rog sa constientizati ca strada si mai ales orasul nu sunt piste sau circuite de viteza !!! Daca ar fi mers cat de cat regulamentar astazi nu scriam despre el la timpul trecut ci in cel mai rau caz ii dadeam sfaturi unde sa-si repare motorul (pt.ca de prosti in trafic nu te poti feri la infinit deci micile accidente sunt inevitabile).

 

 

 

Sanatate maxima lui Tibi si sa-l vedem printre noi cat mai repede !!!

 

 

:scratch: :kali: dar totusi 220 nu cred ca avea...dar in rest ai dreptate 100%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar asa o viteza in oras ( peste 220 km/h dupa parerea mea )

Tu stii ce vorbesti?

 

M-am saturat de toate "radarele ochioase" care masoara viteza dupa ochiul propriu.La fiecare accident vine cate-un "radar" de asta sa-si dea cu parerea.Cum ai ajuns tu sa zici ca a avut 220 km/h ?

 

Abtine-te din a mai spune asemenea baliverne ca o sa rada lumea de tine.

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace !

 

Poate n-ar fi rau daca ati sti cum sa intamplat defapt acest tragic eveniment si sa trageti concluziile

necesare. Am fost de fata cand a avut loc accidentul pt. ca aveam un examen la facultate si tocmai coborasem din masina. Nu l-am cunoscut personal pe baiatul asta dar asa o viteza in oras ( peste 220 km/h dupa parerea mea ) si

intr-un loc atat de periculos, cu masini parcate pe ambele parti ale drumului, sunt dovada de ..............

Combinate cu neatentia si indolenta unuia , rezultatul nu poate fi decat unul tragic. Pacat de o viata terminata practic atunci cand abia incepea si era mai fumoasa ! Va rog sa constientizati ca strada si mai ales orasul nu sunt piste sau circuite de viteza !!! Daca ar fi mers cat de cat regulamentar astazi nu scriam despre el la timpul trecut ci in cel mai rau caz ii dadeam sfaturi unde sa-si repare motorul (pt.ca de prosti in trafic nu te poti feri la infinit deci micile accidente sunt inevitabile).

 

 

 

Sanatate maxima lui Tibi si sa-l vedem printre noi cat mai repede !!!

 

 

 

Si eu am fost de fata avea in jur la 100- 140...... nu mai conteaza insa..

 

RIP :unsure: :angry: :kiss: :kiss: :) :P :kiss: :( :) :D :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :unsure:

 

Ar fi frumos sa il conducem pe Alin pe ultimul drum. Ar fi bine sa stim cine sunt acele persoane care pot veni maine la mormantare. Am vb cu Sergiu sa comandam o coroana din partea noastra. Eu zic ca nu e un efort mare financiar sa strangem banii pt o coroana.(banii se vor strange ulterior)

Si eu o sa vin. Numai sa dati mai multe detalii, ora la care ne strangem ... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deabia acuma am reusit sa vb cu familia sa vad daca este deacord sa participam si noi cu motoarele si a zis ca da.Slujba va incepe miine la ora 14:00 la capela cimitirului de pe armatei romine,va avea loc o ceremonie mai speciala alaturi de colegii lui de la armata si vom face si noi o coloana cu motoarele cu afise lipite pe parbriz.Motociclistii se vor intilnii miine la ora 13:00 in fata la heat club la vulturul negru.sper sa ne adunam cit mai multi,imi pare rau ca n-am putut sa va anunt mai repede,dar sint multi care probabil n-o sa citeasca forumul,asa ca va rog sa va anuntati intre voi si telefonic pt a fii un nr cit mai mare.

va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau... :unsure: Eu unul sunt in umbra marelui urs (Braila), n-o sa pot sa-l conduc pe ultimul drum. Transmiteti condoleante si din partea mea. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu stii ce vorbesti?

 

M-am saturat de toate "radarele ochioase" care masoara viteza dupa ochiul propriu.La fiecare accident vine cate-un "radar" de asta sa-si dea cu parerea.Cum ai ajuns tu sa zici ca a avut 220 km/h ?

 

Abtine-te din a mai spune asemenea baliverne ca o sa rada lumea de tine.

 

Pacat ca n-ai inteles substratul mesajului dar fiecare are dreptul la propria interpretare . Cat despre "radare ochioase" nu comentez .

Fa si tu o socoteala : motocicleta aia turata in rosu de la AREA 51 pana la impact , cu cateva schimbari de viteza pe ~ 500-600 de metri .

Oricum am habar ce vorbesc pt. ca am calarit mai multe motoare de viteza (peste 600 cmc nu "partaitoare")decat probabil crezi tu si stiu ce inseamna viteza la care probabil tu doar visezi fara sa stii cat e de periculoasa acolo unde nu e cazul.

Editat de z1000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva e vorba de :

si ceva ca de la noi ...

http://www.youtube.com/watch?v=inCn7-jYAyY

 

 

:angry:

 

 

ei,alin alin :unsure: :kiss:

 

acest Alin?

 

Imi pare sincer extrem de rau, dar cred ca, din pacate, din nou, lipsa de experienta si-a spus cuvintul...A avut si ghinionul ca nu i s-a dat a doua sansa sa invete ceva din ce s-a intimplat... Pacat :kiss: ...

Sincere condoleante familiei si prietenilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva e vorba de :

 

 

 

 

 

acest Alin?

 

Imi pare sincer extrem de rau, dar cred ca, din pacate, din nou, lipsa de experienta si-a spus cuvintul...A avut si ghinionul ca nu i s-a dat a doua sansa sa invete ceva din ce s-a intimplat... Pacat :unsure: ...

Sincere condoleante familiei si prietenilor!

Din pacate da... da' nu mai are rost sa starnim prafu'... :angry:

 

 

Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumva e vorba de :

 

 

 

 

 

acest Alin?

 

Imi pare sincer extrem de rau, dar cred ca, din pacate, din nou, lipsa de experienta si-a spus cuvintul...A avut si ghinionul ca nu i s-a dat a doua sansa sa invete ceva din ce s-a intimplat... Pacat :unsure: ...

Sincere condoleante familiei si prietenilor!

 

Va rog sa nu mai vb aiurea daca nu l-ati cunoscut,ca nu intereseaza pe nimeni parerile voastre inutile.

 

Vreau sa va multumesc personal si in numele familiei tuturor care ati fost prezenti ieri la inmormintare si am facut inca o data vizibila prezenta noastra in trafic.

Imi pare rau ca au ramas foarte putini la masa si ca majoritatea au plecat repede de la cimitir.

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa nu mai vb aiurea daca nu l-ati cunoscut,ca nu intereseaza pe nimeni parerile voastre inutile.

 

Vreau sa va multumesc personal si in numele familiei tuturor care ati fost prezenti ieri la inmormintare si am facut inca o data vizibila prezenta noastra in trafic.

Imi pare rau ca au ramas foarte putini la masa si ca majoritatea au plecat repede de la cimitir.

Asfalt uscat

 

Dzeu sa l odihneasca n pace.

 

Sorry ca nu am putut sta dar ma sunau disperatii de la lucru

sincer sorry

 

 

rip :unsure: :angry: :kiss: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi au venit direct de la lucru, avand in vedere ca a fost in timpul saptamanii. Oricum ne-am strans cativa sa il conducem pe ultimul drum pe Alin, si merita apreciat fiecare ca si-a facut timp pentru evenimentul asta trist :angry:

Odihneasca-se in pace :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...