Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Salut,

Am si eu o problema asemanatoare de acum 2 ani.

Am un CBF 600s 2009 si ca un mare "mester" i-am facut si pus eu crash pad-uri doar ca prea industriale.

Pe scurt am alunecat si sa infinpt in asfalt unul din ele si mi-a rupt urechea de prindere din motor (carter) de se vedea biela inauntru cum lucra.

Au lipit-o  baietii de la Kawa motors cu poxilina ceva. A tinul ea saraca dar a inceput sa scoata ulei pe acolo.

Puteti sa imi recomandati si mie un sudor sau un atelier care sa sudeze.

Ca in principiu ar trebui dat jos motorul desfacut + curatat +sudat .

 

Am vazut in Anglia motor si ma gandeam daca e sa il schimb. Pretul motorului e acolo de vreo 400 lire.

Voi ce imi recomandati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 20190412_185844.thumb.jpg.dd0515f7d7fed0313319498d3d319ccf.jpg20190411_172657.thumb.jpg.2d9710a39068059785b8c7dde319382f.jpg

 

ca sa mai animam un pic forumul, ma laud si eu ca am reusit in sfarsit sa montez proiectoarele...în plus, am inlocuit bujiile cu denso iridium si inlocuit filtre si ulei...asfalt uscat tuturor...si hai cu vremea de iesit...

20190412_185808.jpg

Editat de bilutza931
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crash bar-ul l-ai montat tu sau asa ai cumparat-o? Ca m-ar interesa modelul asta.

Acum 12 ore, bilutza931 a spus:

 20190412_185844.thumb.jpg.dd0515f7d7fed0313319498d3d319ccf.jpg20190411_172657.thumb.jpg.2d9710a39068059785b8c7dde319382f.jpg

 

ca sa mai animam un pic forumul, ma laud si eu ca am reusit in sfarsit sa montez proiectoarele...în plus, am inlocuit bujiile cu denso iridium si inlocuit filtre si ulei...asfalt uscat tuturor...si hai cu vremea de iesit...

20190412_185808.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
La 07.09.2018 la 18:06, Flanker a spus:

Va salut! Imi prisosesc obiectele. Inca le mai am. Poate trebuie cuiva. preturi simbolice.

 

Sanatate!

 

Am crezut ca se posteaza si fotografiile din quote.

 

 

post-24664-0-26363800-1536332882_thumb.jpg

post-24664-0-98911400-1536332893_thumb.jpg

post-24664-0-03590200-1536332904_thumb.jpg

post-24664-0-62633100-1536332918_thumb.jpg

Salut! Mai ai parbrizul? Care ar fi pretul pentru parbriz  si de asemenea, pentru toba.  Multumesc

La 19.06.2019 la 14:45, Ghizumel a spus:

Salut! Mai ai parbrizul? Care ar fi pretul pentru parbriz  si de asemenea, pentru toba.  Multumesc

Scuze Flanker, am uitat ca mi-ai dat PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,

 

Sunt nou in ale motocicletelor, am un CBF 600 (evident) si apelez si eu la cei cu experienta. Am o problema cu releul de incarcare (sau cel putin asta s-a constatat in urma masuratorilor), mecanicul la care am apelat a zis ca este bateria si am schimbat-o acum, cica e releul de incarcare...si nu as vrea samai  dau si pe asta banii degeaba. Stiti un mecanic bun prin Bucuresti care sa ma ajute cu o verificare? Cand am cumparat motocicleta fostul proprietar a pus pe faza scurta ambele becuri, oare sa ii fi afectat ceva (incarcare/baterie/releu)?

 

Daca totusi trebuie schimbat, sa merg pe unul "de firma" sau pe ceva aftermarket?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 10.07.2019 la 8:46, george_element@yahoo.com a spus:

Salutare,

 

Sunt nou in ale motocicletelor, am un CBF 600 (evident) si apelez si eu la cei cu experienta. Am o problema cu releul de incarcare (sau cel putin asta s-a constatat in urma masuratorilor), mecanicul la care am apelat a zis ca este bateria si am schimbat-o acum, cica e releul de incarcare...si nu as vrea samai  dau si pe asta banii degeaba. Stiti un mecanic bun prin Bucuresti care sa ma ajute cu o verificare? Cand am cumparat motocicleta fostul proprietar a pus pe faza scurta ambele becuri, oare sa ii fi afectat ceva (incarcare/baterie/releu)?

 

Daca totusi trebuie schimbat, sa merg pe unul "de firma" sau pe ceva aftermarket?

 

Multumesc

Eu tot ce am facut la a mea am facut la Bogdan "padure" 0723583512. Il gasesti dupa intrarea gradinii zoologice, in prima intersectie. Lucreaza profesional, rapid, putin peste piata, dar pe unde am mai fost... nu se compara, omul e meserias. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. In cele din urma am aflat, nu era releul, cel care a avut motocicleta inainte a pus pe faza scurta ambele becuri si asta cosuma prea mult. Mi s-a recomandat ca in loc de 2 becuri de 55 sa pun 2 de 35, sa nu fiu nevoit sa schimb farurile sau electricul. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am un CBF SA de 600 din 2004. De cateva zile vitezometrul nu mai functioneaza iar contorul de kilometri, ODO 1, ODO 2 nu mai inregistreaza noii km parcursi. Turometrul insa functioneaza. La o prima vedere, cred ca problema o constituie senzorul de viteza.

V-ati mai confruntat cu o astfel de problema?

Aveti sugestii unde gasesc dezmembrari de CBF 600 deoarece ma gandesc sa inlocuiesc senzorul de viteza.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.07.2019 la 16:55, george_element@yahoo.com a spus:

Salut,

 

Are cineva un far pentru cbf 600 din 2008? 

 

Ovidiu CN, eu am găsit pe eBay piese, nu am comandat, dar in cele din urma poți încerca. 

 

Multumesc! Am gasit ceva pe ebay prin UK :D

Am vazut destul de multe piese SH pe site-ul https://www.boonstraparts.com/    ...poate iti este util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Salut. Am ridicat ghidonul la un CBF 600 S ABS 2008. Banuiam ca o sa am pb. la cablaj. Dar partea cea mai arzatoare e furtunul de frana ce pleaca de la rezervourul de la ghidon catre coducta de ABS sub rezervor. Unde gasesc unul mai lung, si second eventual. Ca pe net gasesc doar kituri intregi la pret de cocaina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Bob82 a spus:

si second eventual

Niste lichid second iti dau eu, cred ca gasesc si ceva placute daca ma fortez un pic! :moron:

Sfatul meu e sa confectionezi unul din ala "aero" pe masura, gasesti tot ce trebuie la cei care vand componente racing (auto in principiu), sau daca nu te pricepi apeleaza la cineva care face asa ceva.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator AdrianB1
La 27.04.2020 la 13:05, Dumitru Sandu a spus:

Salut. Sa întîlnit vreodată cineva la model Honda CBF 600 S/SA model 2004-2007 că joacă turațiile la viteza N? Joacă săgeata aproximativ 150-300 turații. Cine știe de ce și cum se rezolvă? Mulțumesc anticipat!

Verifica, curata si regleaza carburatoarele, ar trebui facuta operatia anual sau la doi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...