Sari la conținut

Tragedie Si Durere In Randul Motociclistilor Din Iasi


orestte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 203
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dumnezeu sa il ierte si sa'l odihneasca.

 

Asta ar trebui sa intre la omor prin imprudenta pentru taranu care si'a lasat vaca aiurea in tramvai. Macar de le'ar lega dracului sau sa le puna veste reflectorizante, handicapatii si inapoiatii naibii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi toti ne facem planuri cum o sa facem , sau ce o sa facem maine sau peste 1 saptamana, 1 luna, 1 an dar de fapt nu stim ce ne asteapta la urmatorul pas sau daca mai apucam sa traim atat.Saracul baiat avea o multime de planuri , sunt sigur de asta.Imi pare foarte rau pentru el desi nu l-am cunoscut.E de ajuns sa citesc si pe alte site-uri parerile celor ce l-au cunoscut sa imi dau seama ca a fost un om bun in felul lui.Nu vroiam sa scriu pe acest topic ca sa nu dau nastere la polemici.Dar nu am putut nici sa trec la alt topic fara sa va spun ceva si va rog sa nu va suparati.Am vazut foarte multe replici gen RIP si Dumnezeu sa il ierte.EU sper ca Domnul l-a iertat demult.De odihnit in pace, ( daca se poate spune asa) se odihneste numai trupul (care orcum nu mai conteaza).Caci sufletul omului merge sus sau jos.Depinde daca a fost impacat cu Domnul.Domnul Isus ne invata ca numai cei nascuti din nou pot ajunge in ceruri.(Ioan 3:3). Isus spune ca "daca cineva nu se naste din apa si din Duh nu poate vedea imparatia lui Dumnezeu" ( Ioan 3:5).Ca sa ne nastem din nou trebuie doar sa ne para rau de tot ce am facut urat in viata noastra si sa il primim pe Isus in inima noastra ca Domn si Mantuitor personal.Tot El ne spune ca "ce este nascut din carne, este carne si ce este nascut din Duh este duh"(Ioan 3:6).Dumnezeu ne iarta atata timp cat il cautam si facem voia Lui. Noi trebuie sa ne impacam cu Dumnezeu cat suntem in viata.Odata ce am murit nu mai poate face nimeni, nimic penru noi.Cand murim dam socoteala pentru ce am facut, pentru tot.Indemnul meu este sa cititi Biblia, acolo se afla adevarul.

P.S eu am aflat asta de curand si vreau sa va spun si voua. Sper sa nu se supere nimeni pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...Dumnezeu să-l ierte Âşi-l odihnească în pace... Aveți grijă ... drumurile in Romania sunt desprinse din Zona Crepusculară, niciodată nu Âştii ce se mai poate întampla...

 

 

 

 

 

...Marius...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri 1-6-2007 ora 10 are loc inmormantarea la cimitirul din loc. Aroneanu

Toti motociclisti din Iasi si apropieri sunt asteptati VINERI 1-6-2007 ORA 9 (dimineata) IN FUNDATIE PT AL CONDUCE PE ULTUMUL DRUM. Traseul va fi FUNDATIE-COPOU-INDEPENDENTEI-POD DE FIER-LOC. ARONEANU

 

 

PS va rog sa veniti cati mai multi iar cine are motor sa vina pe el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca, nu pot sa cred ca despre el este vorba.

Sper sa veniti cat mai multi la inmormantarea lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si acum si plang cand citesc tot ce s-a scris si inca nu imi vine sa cred...nici macar nu vreau sa cred ca s-a intamplat asta....s-a dus dintre noi un om care sincer nu stiu daca avea vreun dusman sau macar daca era vreo cineva care sa ii reproseze ceva.....era super muncitor....tragea cat putea de mult ca sa aiba un motor bun si cel mai frumos....stateam impreuna cu el sa il ajut pana la 3 noaptea sa lucreze la motociclete si de multe ori mi se plangea ca nu mai rezista la oboseala....

Cred ca oricine dintre cei care il cunosteau ar vrea sa se duca la service sa il vada imbracat in salopeta facand treaba si ajutand pe oricine.....

Nu trebuia sa faci asta OVIDIU......

Ai grija de noi de acolo de sus .....

ODIHNESTE-TE IN PACE PRIETENE....MI-AI FOST CA UN FRATE MAI MARE SI MA INVATAI DE TOATE.....

 

 

PROZATOS

post-3417-1180536674_thumb.jpg

post-3417-1180536757_thumb.jpg

Editat de dn3pr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...mare pacat ca a plecat dintre noi un om asa de iubit de toti...nu l-am cunoscut dar din cate s-au spus aici imi pot da seama ca a fost un om de nota 20...poate ca din asta trebuie toti sa invatam cate ceva...oricum acum cuvintele sunt de prisos.....condoleante familiei si prietenilor..... :cheers: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...