Sari la conținut

Postări Recomandate

Daca ati sti cate piese aftermarket sau subansamble se fabrica prin Turcia, China samd cu o calitate ce lasa de dorit, si culmea ajung pe automobile noi as reconsidera oferta din RO.

Compozitia probabile aceeasi si sigur e rezistenta la chimicale/dot4samd. Rezistenta in timp....doar timpul ne va zice, cert e ca 20de ani nu va mai rezista. Se schimba clima si afe teaza cauciucul :).

Il rog pe Antonio sau cei care au luat de la el sa faca masuratori pe garnituri sau daca e vreunul ce are shadowgraf pe la lucru sa le masoare, sau alte aparate de testat condomuri sau condoame :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare popor "TRANSALPIST"

Am revenit cu o stire, anunt cum vreti voi. Nu de mult mi-am cumparat doua anvelope pentru Transalp-ul meu. Le-am luat de pe www.cauciucurimoto.ro. Ce vreau sa va spun este faptul ca desi au preturi relativ bune, serviciile lor sunt cele mai de rahat intalnite de mine. Am comandat doua anvelope in aceiasi zi, le-am platit in avans si dupa multe telefoane si e-mail-uri la care s-a raspuns foarte evaziv, au venit si produsele dar dupa trei saptamani, desi pe site-ul lor aparea ca fiind in stoc..in fine. Anvelopele mi le-au trimis separat, deci in doua colete cu cateva zile bune diferenta intre ele, fara sa lase vre-un numar de telefon pe documentele ce insoteau produsele, iar in cele din urma o anvelopa am gasit-o la un magazin care era pe langa adresa mea si celalta anvelopa, noroc pe omul care distribuia ca era si el "motoman" si m-a cautat dupa nume prin tot cartierul ca sa-mi dea anvelopa.

Deci in concluzie, MARE ATENTIE LA CEI DE PE WWW.CAUCIUCURIMOTO.RO

Nesimtire maxima si foooarte mincinosi.

In rest abea astept sa va vad in trafic.

ROCK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Incerc sa dau de posesorul Transalp-ului sau motoretei din stanga. Vreau sa cumpar un apartament in bloc si sa intreb una-alta, de vecini, etc.

Poza e facuta in sect 5, blocul e dupa 80. Detalii doar pe privat.

 

Multumesc

 

post-39658-0-87439400-1452582756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Caut un cric central pentru un Transalp xlv 700-2008. Daca are cineva de vanzare sau daca stiti pe unde altundeva as putea sa caut. Multumesc mult.

 

 

Iti recomand si eu Heavy Duties. Dupa motorul meu au facut sablonul cricului. Desigur si eu tot 700 am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta? as in 2016? Anul trecut am ajuns si eu la Valenii de munte, pe 2016 sper sa imbunatatesc "performantele" cu intalnirile, dar am nunta in vara, asa ca nu pot garanta. E deosebita motocicleta aia cu farul ei dreptunghiular si arata si bine pentru varsta ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa aproape 6 ani, cu bucurie afirm ca sunt din nou transalpist! Motivul...in atasamentul de mai jos!

 

Prima iubire adevarata e greu de uitat!

 

Bai, ce naiba face Transalpul tau pe remorca mea? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa faca si el....plimbari! :)


» Post actualizat in 25 Jan 2016 13:04

In alta ordine de idei, cine are de dat un set de suporti de genti laterale Heavy Duties la schimb pe un set de Africa Twin RD07, si,

din ce an are Transalpul de 600 TPS -- eu stiam ca din 96, dar constat ca a meu din 96 nu are TPS. Sunt si variante cu TPS si TCI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut. Am inceput sa reconditionez frana fata, deoarece la rece simteam ca roata fata mergea putin infranata. Am curatat temeinic rezervor frana, etrieri, garnituri, pistonase, am scos ceva ca vaselina din ei. Montat tot la loc, lichid curat, dar roata iar mergea destul de infranata.
Am desfacut tot, am comandat garnituri noi. Azi am montat totul la loc, pistonasele au intrat frumos impinse la loc doar cu un deget (degetul mare, sincer sa fiu).
Pus sus pe motocicleta, roata tot nu merge usor. Am facut o tura de vreo 40 de km, ma opresc (cu frana spate), pun mana pe discurile fata, erau calde, pe unu aproape ca nu puteam sa tin mana prea mult.
Roata spate atat de usor merge, de zici ca nici un am etrier pe ea.
Discurile fata au uzura maxina, 3,5 mm, au umar. Cineva mi-a spus ca e posibil sa fie de la discuri, ca nu mai au bataia lor din fabrica, aceea care departeaza putin placutele.
Sa fie de la discuri?
Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce bataie au discurile din fabrica. Eu cred ca acum au bataie, ca sunt uzate inegal. Sau etrierul nu e aliniat perfect cu discul.

Cred ca a venit vremea sa investesti si intr-o pereche de discuri noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...