Sari la conținut

Postări Recomandate

E prea ieftina ...

 

Avand in vedere ca noua e 400, da, e f ieftina :D

Mesaj completat

Pretul e minunat, as lua-o.. dar mi-e ca ma bate nevasta-mea cu ea in cap dupa aia.. :laugh:

 

Nu-i bine cand intervine carbonul in relatie ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la rusi in piete, cine au asemenea oboare semnalizari faine cu preturi modice. Diferite modele. La aia ce au gume, casti,biciclete,piese de scutere,etc...

Du-te vezi de treaba , ca alea atata si tin. NU au material in ele, nu-s bune de nimic. Hai ca pe un scooter , o trilifrishca cu pedale pui asaceva... da nu pe TransALP. Le pierzi in mers :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le pierzi in mers

Din cauza vitezei prea mari? ;)

Mesaj completat

Sunt la rusi in piete, cine au asemenea oboare semnalizari faine cu preturi modice. Diferite modele. La aia ce au gume, casti,biciclete,piese de scutere,etc...

Si costa mult mai putin. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza vitezei prea mari? :laugh:

Nu , din cauza ca le scuturi!

Da sa nu generalizam , depinde fiecare de care a gasit si de care a luat. Eu in paiata nu am vazut de calitate...

Adevarul este ca sunt ieftine, da ! Fara indoiala ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In vara asta, dupa mut destul de mult de condus prin oras (adica multe drumuri destul de scurte... ca in oras) incepea sa ma friga de la evacuarea de la motor din dreapta. Nu sunt probleme cu motorul sa se incinga. Lichidul de racire sta la temperatura normala. O avea ceva daca infasorevacuarea in banda din aia... gen asbest (dar fara asbest, ca e cancerigen)?

Ma gandesc sa nu se intample chestii nasoale in toba, sa ajunga gazele mai incinse decat trebuie...

Si nu ma luati sa merg cu cizme... ca in oras nu pot. La drum lung, bineinteles ca le port si nu am probleme.

Merci,

Vice.

 

P.S. Transalp din '91, fara nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum ajunge sa te friga evacuarea.. ;)

cred că se poate. dacă ai picioarele in x :laugh: adică )(

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de o conformatie ciudata a picioarelor (lumea zice ca sunt normal...; fetele de altfel zic altceva ... :laugh: ), dar in oras, in trafic, ma frige in zona aia intre pantalon (blugi) si adidasi. Nu e ceva insuportabil; dar daca exista o posibilitate sa-i fac ceva, de ce nu? Plus ca, nu am motorul de putin timp; vacutza e la mine in ograda de ~ 5 ani si nu e ceva ce doar sa mi se para.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de o conformatie ciudata a picioarelor (lumea zice ca sunt normal...; fetele de altfel zic altceva ... :laugh: ), dar in oras, in trafic, ma frige in zona aia intre pantalon (blugi) si adidasi. Nu e ceva insuportabil; dar daca exista o posibilitate sa-i fac ceva, de ce nu? Plus ca, nu am motorul de putin timp; vacutza e la mine in ograda de ~ 5 ani si nu e ceva ce doar sa mi se para.

stai linistit nu esti singurul (ma refer la toba ,parerea doamnelor nu o poti contrazice ...)

 

@ceilalti se refera la glezna (zona)

 

si da si pe mine ma mai frige ... nu stiu exact cate grade are evacuarea dar este destul de fierbinte si degajarea caldurii isi face simtita prezenta.

 

solutia : cizme ,cu toate ca pana ma imbrac si incalt de obicei intarzii la munca - asta cand mai trec pe acolo .

 

Salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mesterii care au mai facut sau stiu...cum refac finisajul la bratul de la furca in cauza?

Nu prea ai ce sa ii faci, este aluminiu eloxat

Eventual slefuit cu un smirghel f fin si vopsit cu ceva lac protector

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

polish pt aluminiu. de la magazinele auto

si, la final, pasta de dinti. fara misto.

Dar nu stiu daca e aluminiu. Si in nici un caz nu e eloxat. Poate oxidat.

Mesaj completat

polish pt aluminiu. de la magazinele auto

si, la final, pasta de dinti. fara misto.

Dar nu stiu daca e aluminiu. Si in nici un caz nu e eloxat. Poate oxidat.

 

 

Intai sterge bine cu un solvent (benzina, motorina) a.i. sa vezi clar zonele afectate de oxidare. Si cat de adanci sunt. Pe urma vezi daca e cazul sa dai cu glasspapier, perie de sarma, etc, sau merge doar un polish auto.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot să mediez? Korben Dalas (si eu sunt convins ca aÂşa este) zice că acele capete de aluminiu sunt eloxate, deci prin jmilgeruire-polishare-lustruire nu ai cum să le faci la loc. cel mult poți să le uniformizezi, dar vor oxida cu uÂşurință după operațiune... eu nu mă pricep Âşi a trebuit să caut termenul eloxat în dicționar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca ma bag in seama fara sa fiu posesor de Transalp, dar jambele telescoapelor sunt din aluminiu si singurul mod in care poti sa le restaurezi si sa tina in timp este sa cureti stratul de eloxare si apoi sa le vopsesti electrostatic, sau sa le eloxezi din nou. Daca doar se lustruiesc ele vor oxida din nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am sarit si eu gardul la voi in gradina, cum a facut si Cstelia. Initial vroiam sa intreb ceva, dar poate o sa fiu si de ajutor. Problema oxidarii jambelor am avut-o si eu la kawasaki vulcan. Le-am slefuit cu smirghel pana am eliminat toate denivelarile si zgarieturile, apoi cu smirghel din ce in ce mai fin, apoi polish de aluminiu si in final aratau ca si cromate. Apoi am dat un strat de lac peste si au rezistat o perioada, pana a inceput sa sara lacul. Apoi iar au oxidat... Metoda cea mai buna e eloxarea. Daca nu, sablarea si vopsirea in camp electrostatic. La Afrikana nu am probleme cu jambele, pentru ca le dau mereu cu polish de padure(noroiul de prin sleauri in care intra jambele cu totul), si raman mereu lucioase. ;)

 

Intrebarea era daca are cineva un rezervor de Transalp de vanzare, si carenele laterale de sub sea. Nu ma intereseaza culoarea, rezervorul poate sa fie si lovit (bine, sa nu arate de parca a trecut tancul peste el), si la carene nu ma deranjeaza daca sunt crapate putin sau au prinderile rupte. Daca aveti asa ceva sau stiti pe cineva care vine, va rog sa imi dati un mesaj pe P.M. pentru ca intru mai rar pe forumul vostru. Va multumesc.

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult. rezervorul s-a dat. asta e... am mai primit un P.M. de la un transalpist din Cehia, si e posibil sa rezolv problema. oricum, primul link e foarte util. multumesc mult inca o data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Marius_roibu - te rog fa topic de vanzare la Bursa si nu pune anuntul aici. Il las o zi apoi va fi sters, fa bine si muta-l. (fa-l in alta parte)

Valabil si pentru restul - daca pana acum am tolerat astfel de anunturi e altceva - de azi inainte nu mai accept.

Topicul asta nu este un talcioc.

 

Ce aveti de vandut faceti la BURSA sau pe PM.

Multumesc.

 

later edit:

 

postul cu vanzarea a fost sters.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Marius_roibu - te rog fa topic de vanzare la Bursa si nu pune anuntul aici. Il las o zi apoi va fi sters, fa bine si muta-l. (fa-l in alta parte)

Valabil si pentru restul - daca pana acum am tolerat astfel de anunturi e altceva - de azi inainte nu mai accept.

Topicul asta nu este un talcioc.

 

Ce aveti de vandut faceti la BURSA sau pe PM.

Multumesc.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...