Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

As vrea sa ajung si eu astazi neaparat sa vorbim, chiar daca nu pot veni la o plimbare, o sa vin eventual pe jos sa va vad si sa schimbam citeva vorbe. Nu am timp sa-mi iau motorul de unde-l tin si sa ajung si la 18,30. Ies de la munci la 18. Nevasta plecata la tara, trebuie sa stau cu fii-meu sa tin loc si de mama doua zile, de aceea nu merg cu voi de data asta la plimbare caci ar insemna sa ajung pe la 11 acasa. Buna si ideea cu muschetarii. AllexxM nu stiu cum este cu domeniile astea, taxa asta pe ce perioada este valabila? La cit timp se plateste si alte amanunte ca sa intelegem si noi despre ce este vorba mai bine .Nu toti avem cunostinte in domeniu.Subscriu pentru domeniu si la prima strigare contribui cu 20 lei,diseara la Mc, pentru ca atit am la mine in acest moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aham, bun asa... credeam ca sunt singurul de pe-aici care are copil. Acum doua saptamani am fost de "garda" pt ca soacra-mea era la tara iar nevasta lucreaza in ture... :scratch: Ok, revin cu musketarii ca-mi dau cam mult de furca. Sper sa iasa bine pana la urma. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam frig azi...mai merem pe undeva?

@Catalin - incearca pentru sigla aia si cu un " B " ceva mai stilizat in mijloc sa vedem ce iese.

 

Vad ca nu comenteaza nimeni propunerea mea de a ne intalni ceva mai devreme joia...o sa ne prinda noaptea pe drumuri...

Nu comenteaza nimeni deoarece s-a propus deja acest lucru,si exact tu mi-ai raspuns:si,ce daca ne prinde noaptea pe drum! :scratch: Asta seara vom hotara pentru saptamana viitoare.

 

@Skynyrd:Vom pleca diseara cel tarziu la ora 20:00 de acolo,daca nu ajungeti,nici o problema,putem stabili pentru maine seara o intalnire la o terasa,numai pentru discutii :what:

 

@Catalin S.:au iesit bine si cele cu lupii,mai ales aia pe fond negru :-L sunt curios cu sabiile cum ies,sper sa ajungem la un rezultat comun diseara!

 

@fast_arrow:Suma necesara pentru deschiderea paginii de net se va imparti intre noi cei care vor sa ramana intr-adevar cu bercenarii,va mai fi si o cotizatie lunara care va fi la fel platita de toti!

 

Again mishumishu20 :P : Am tot propus sa cotizam fiecare cate 10 lei pe luna si sa-i depunem undeva,nu s-a luat nici o hotarare inca,dar vom mai dezbate diseara inca odata acest subiect! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un domeniu se cumpara pe viata, de fapt pe un timp nelimitat...In momenul cand l-ai cumparat, e al tau forever. Bineinteles ca pentru inceput va fi pe numele meu, noi inca nefiind un club cu acte in regula. Dupa ce vom face ceva si din punctul asta de vedere....il voi muta pe numele clubului, astfel incat si daca plec eu, sau nu voi mai fi dorit in club, sa va puteti muta cu domeniul la orice alt provider. Urmeaza ca pe viitor, sa cumparam si restul de domenii, adica bercenarii.com/net/org. Si astea sunt pe viata, si mi se pare ca toate costa in jurul a 100$. Dar deocamdata nu avem noi nevoie de domenii internationale...insa e o chestie cand cineva nu mai stie domeniul si scrie bercenarii.com sa i se deschida site-ul....chiar daca el este de fapt bercenarii.ro. Ma rog, astea sunt detalii si nu conteaza acum.

 

Ne vedem azi la Mc la ora 19:00

 

Bafta si asfalt uscat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai am lucrat la siglele cu lupi si apoi am citit de ideea cu muschetarii.

Le postez totusi p-astea urmand ca mai incolo sa revin si cu ceva spadasini. :)

Sper ca nu vreti 14 All ca suna prea "mesengerian" ci One for all and all for one... :scratch:

 

Explicatii sigle...

La prima backroundul este negru iar la adoua am adaugat o textura si un outline negru la textele portocalii. Desigur ca se pot schimba culorile si ca cele propuse de mine nu sunt batute in cuie.

 

Revin cu muschetarii.

f. tare f. ok

vin si eu azi !!! musai!!!cu $$$$$

post-19463-1189068149_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragi Bercenari, revin cu doua fisiere pdf despre statutul ( constitutia) unui MC si forma de organizare, a doua diferite cluburi , unul international cu filiale locale iar altul local, precum si un link pe care-l consider foarte interesant dpdv. al educatiei despre si pentru MC-uri . Acestea sunt pur informative si reprezinta o tema de studiu noua in ideea incercarii formarii unui statut propriu si original in functie de necesitatile dorite.

Va rog studiati aceste resurse ... asta si asa sa mai ne detasam putin doar de ideea siglei ... putem fi mai inspirati dupa o miva pauza :).

Respect , Skynyrd

http://home.earthlink.net/~rcvsmc-edu/index.html

Warthogs__constitution__copy.pdf

Base_Borden_MC.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k.... bun am citit dar: asa este la ei nu la noi !! ai citit ca au disciplina akolo !! la noi??? any way....

mai demult inainte sa stau cu BERCENARII am stat

CU CEI DE LA CAVALERIA DE TITAN !!! si ei la fiecare intrunire aveau agenda unde scriau tot!! ca la 1 sedintza de partid !!! f. tare din nou!! deci.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...probabil notau inclusiv cine injura mai mult pe ora... Hehehe... just kidding... :scratch:

 

Am revenit cu siglele.

 

Aveti mai jos o tema si 3 variatiuni pe aceeasi tema. Exact, cam ca la muzica. Si-n grafcia este la fel. Eu sincer m-as opri aici momentan c-apoi o sa patiti si voi la fel precum patesc clientii mei cand le dau 10 variante de sigle de-i ametesc complet, saracii nestiind de unde sa aleaga. Dupa ce ne vedem deseara, propun sa se faca un topic separat cu poll / chestionar ma rog, unde poporul sa voteze ceea ce se va contura la ora 19:00 astazi sau ceea ce se va decide zilele urmatoare. Stiu ca nu este usor sa cada toti de acord la acelasi logo, insa la un moment dat tot trebuie sa se nasca ceva, nu-i asa ? :what:

 

Vizionare placuta ! :)

post-22957-1189071839_thumb.jpg

post-22957-1189071856_thumb.jpg

post-22957-1189071866_thumb.jpg

post-22957-1189071902_thumb.jpg

Editat de Catalin S.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam mai degraba ca in centru, acolo unde ai pus muschetarii, sa fi pus cinci manusi de motor, una peste alta (ca in sport, cand pun toti mainile una peste alta si urla numele echipei).. Numarul n-are nici o relevanta, dar ar arata cel mai bine.. Pot fi trei..

 

Din pacate mi-am scos peri albi incercand sa instalez tableta grafica pe Linux, asa ca m-am lasat pagubas.. cand oi avea timp o sa revin SI la Winblows..

 

Vin diseara, tot cu 20 lei, si mai pun daca nu se strang suficienti..

:)

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cei care vin diseara la intalnire,si sunt rugati sa vina cat mai multi,sa studieze exact aceste embleme care s-au prezentat pana acum online,si impreuna cu ideea proprie sa ne putem rezuma la 3-4 modele,urmand apoi sa alegem prin vot :scratch: Stiu ca ma repet dar vad ca se tot discuta despre asta si as dori sa luam o hotarare!

Accentuez faptul ca ma refer pentru diseara la cei vechi si la cei care vor intr-adevar sa ramana alaturi de ,,BERCENARII" :)

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Ca o pararere in ultimile sigle sa se scrie BERCENARII cu B... Si cu alternanta de culori sunt de acord sa fie rosu pe negru. Dar oricum vb diseara. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu "B" mare, insa s-ar fi creat o disproportie pe acel cerc. B-ul ar fi parut mult mai aproape de cerc decat celelalte litere ale cuvantului. O idee buna ar sa se scrie ori tot cuvantul cu litere mari ori numai cu litere mici. Asta doar in cazul in care vorbim de un cuvant "curbat".

 

In alta ordine de idei, are cineva imprimanta color la indemana sa printeze siglele de pana acum ? Din pacate eu am numai LaserJeturi pe alb / negru pe aici. In cazul in care cineva le poate printa, sa dea un semn pe privat sau aici sa ii trimit logourile la format mult mai bun, la o rezolutie mai buna.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti cei care vin diseara la intalnire,si sunt rugati sa vina cat mai multi,sa studieze exact aceste embleme care s-au prezentat pana acum online,si impreuna cu ideea proprie sa ne putem rezuma la 3-4 modele,urmand apoi sa alegem prin vot :scratch: Stiu ca ma repet dar vad ca se tot discuta despre asta si as dori sa luam o hotarare!

Accentuez faptul ca ma refer pentru diseara la cei vechi si la cei care vor intr-adevar sa ramana alaturi de ,,BERCENARII" :)

asa sa fie.... AM ZIS !!!

post-19463-1189077842_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o ideea de-a lui 2Bike (sorry man, dar nu mi-a iesit faza cu peretele spart si am renuntat, dar nu de tot)... :)

 

--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 16:01 -------------
Ref. la siglele de mai sus... In cazul in care una din ele nu se incarca, dati va rog refresh.

 

Aveti ma jos o incercare timida dupa o idee de Phantom II. A se observa "M"-ul din spatele "B"-ului, asta ca sa intelegeti mai bine ce cauta acei soldati in backround. Mai bagati idei ca incerc sa le pun in practica !

 

Bafta !

post-22957-1189081087_thumb.jpg

post-22957-1189081110_thumb.jpg

post-22957-1189083590_thumb.jpg

post-22957-1189083602_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paremi-se ca asta este mai potrivita ,mai trebuie lucrat la culori sa fie mai vii mai patrunzatoare si mi-a placut chestia pe rotund cu ,all for one' are continuitate si se poate citi si invers one for all. Motoarele trei diferite. Motoarele trei, cele mai tari din trei marci consacrate. Suzuki Hayabusa, Honda Goldwing,Ktm.Important as zice sa fie trei deosebite a fost doar un exemplu. Viteza,touring,enduro. Parca-mi pare rau si de scut.E al naibii de greu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o ideea de-a lui 2Bike (sorry man, dar nu mi-a iesit faza cu peretele spart si am renuntat, dar nu de tot)... :)

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 16:01 -------------</small><br/>Ref. la siglele de mai sus... In cazul in care una din ele nu se incarca, dati va rog refresh.

 

Aveti ma jos o incercare timida dupa o idee de Phantom II. A se observa "M"-ul din spatele "B"-ului, asta ca sa intelegeti mai bine ce cauta acei soldati in backround. Mai bagati idei ca incerc sa le pun in practica !

 

Bafta !

fratilor va mai intanliti astazi la mc la 19:00, stau shi eu pe oltenitei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:

Dupa o ideea de-a lui 2Bike (sorry man, dar nu mi-a iesit faza cu peretele spart si am renuntat, dar nu de tot)... :)

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Sep 2007 16:01 -------------</small><br/>Ref. la siglele de mai sus... In cazul in care una din ele nu se incarca, dati va rog refresh.

 

Aveti ma jos o incercare timida dupa o idee de Phantom II. A se observa "M"-ul din spatele "B"-ului, asta ca sa intelegeti mai bine ce cauta acei soldati in backround. Mai bagati idei ca incerc sa le pun in practica !

 

Bafta !

fratilor va mai intanliti astazi la mc la 19:00, stau shi eu pe oltenitei :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Zulex intre 19 si 20:00 se striga catalogul in parcarea de la Mc'Donalds Brancoveanu...

Eu m-am hotarat...imi plac muschetarii dar pusi in centrul siglei cu mausoleul. Nici prea complicata nu trebuie sa fie...si scrisul sa fie cat mai mare...sa se poata citi si de pe obiectele mai mici..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a bucurat sa vad cat de multi ne-am adunat astazi, si sincer va spun ca imi face mare placere sa fac parte din acest grup.. Pentru cine se asteapta la cine stie ce evenimente, am putea parea plictisitori.. Pentru mine, insa, inainte de toate, imi sunteti prieteni.. iar timp de "evenimente" PLACUTE vom gasi.. :)

 

Sper ca vom fi din ce in ce mai multi, si ca nu ne vom pierde niciodata spiritul!!

:scratch:

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur si eu ca ne-am strans atat de multi. Se pare ca acest forum este citit de ceva lume.

Sa stiti insa ca nu o sa fie numai lapte si miere. De acum incolo se vor impune si niste reguli. Nu de alta dar a-ti vazut ce inseamna 10 motociclete in trafic. Pentru cine nu stie o sa il rog sa citeasca regulile de mers in grup. Pentru cine le-a citit o sa ii rog sa le si aplice cand mergem in oras. Macar pe o singura banda sa mergem toti daca in zig zag este greu.

 

In alta ordine de idei. Sambata vom merge la Giurgiu (daca nu ploua). Pe langa plimbarea acolo vom face si alegerea siglei. Se vor numerota siglele cu numere de la 1 la 5 si fiecare va scrie un nr pe bilet corespunzator siglei care i-a placut cel mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce de lume la Mc... :) Nu ma asteptam sa fie atatatea motoare... Sincer, ma gandeam ca vor fi 5-6... cand colo, cred ca au fost vreo 20... :what:

 

Imi pare bine de cunostinta oameni buni si sper ca nu m-ati injurat prea tare ca a trebuit sa plec.

Ref. la sigle, am inteles ca majoritatea celor care au semnat condica in seara asta au optat pentru ultima varianta, cea cu soldatii, pe care eu am asemanat-o un pic la forma cu celebra Harley Davidson. Nu mai tin minte exact, dar a spus cineva (Dragos parca) sa mai adaug un element pe acolo pe undeva. Daca imi improspatati memoria (Sorine, erai de fata, poate stii tu), maine cu siguranta voi face o sigla oarecum finala... Oricum, vorba lui Scarabeu, numerotam, votam (parerea mea este ca votarea ar trebui sa dureze minim 3 zile) si apoi vedem ce iese, dupa care trecem la "finisaj". :scratch:

 

Sper ca forumul permite lasnarea de topicuri cu chestionare. Cel putin alea de tip PhBB au aceasta optiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...