Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Klaus are dreptate, insa imi permit si eu sa dau replica pe doua forumuri cum de alfel ca facut si Cristi. Scuze Scarabeu, sper ca dupa acest mesaj sa se rezolve toate problemele.

 

Mesaj postat si pe forumul bercenarilor... (a se lua in calcul faptul ca mai intai am scris acolo).

 

Ok, e in regula, numai ca repet... Sorin nu mi-a trimis aceasta sigla, ci doar cele doua "ovale". Sigla reprodusa mai devreme, a fost ce vazusem la tine in avatarul de pe acest forum, care sigla (de fapt noua infatisare) aluat nastere in vreo 20-30 minute. Mentiuonez inca o data ca NU am primit-o de la Sorin din probabil 3 mari motive.... Ori nu ai vrut sa ii dai si aceasta varianta... ori nu era gata in momentul cand v-ati hotarat sa le mai periez... (atentie, am fost rugat s-o fac, rememeber) :) ori Sorin a omis intentionat sa mi-o dea pe mesneger, considerand ca este oarecum asul vostru din maneca (ma indoiesc de ultima varianta, o poti lua ca pe o usoara paranoia din partea mea ca nu ma supar).

 

In fine... Sper ca s-a lamurit toata treaba.

 

P.S. Fac 32 de ani peste cateva luni... crezi ca-mi mai arde de "prostii" d-astea ? Din partea mea nu au fost decat bune intentii din tot sufletul. N-am vrut sa ranesc pe nimeni. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@CLiviu : Cornele cred ca nu mai esti la curent cu ce ne-am propus sa facem , si am inceput de fapt , asa ca pune mana repede si fa-ti cont pe noul nostru forum ca sa intregim randurile. :) :) MI-AM FACUT , DAR NU ESTE INCA ACTIVA ...ASTEPT ADMINUL SA SE OCUPE :hurt:

 

Cum a fost plimbarea :D A FOST CAM FRIG (15 GRADE ) ...PANA LA CE TEMPERATURA MERGETI VOI IARNA ?

 

@CatalinS, : Cataline citeste te rog si ceea ce am postat pe bercenarii.ro la "sigla clubului"

 

 

ALTA OBSERVATIE REF DISCUTII PE MARGINEA <DREPTULUI DE AUTOR >

NU VA OPRITI DIN COMENTARII ? SUNTETI GAGICI ...?

ORICE IDEE , SOLUTIE , CONTRIBUTIE (RECUNOSCUTA SAU NU DE COLEGI) ESTE CEL MAI FRUMOS LUCRU ... SE NUMESTE VOLUNTARIAT !

LASATI ORICE ORGOLIU VA ROG ... NU MAI DATI EXPLICATII LA EXPLICATII ... IMPORTANTA ESTE SA CONTINUATI SIGLA SA AJUNGA PERFECTA ...

NOI CEILALTI DE PE MARGINE NE REZERVAM DREPTUL DE A EVALUA LUCRAREA LA FINAL ...DE A VA CRITICA ... ASTA E SOARTA ARTISTILOR :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALTA OBSERVATIE REF DISCUTII PE MARGINEA <DREPTULUI DE AUTOR >

NU VA OPRITI DIN COMENTARII ? SUNTETI GAGICI ...?

ORICE IDEE , SOLUTIE , CONTRIBUTIE (RECUNOSCUTA SAU NU DE COLEGI) ESTE CEL MAI FRUMOS LUCRU ... SE NUMESTE VOLUNTARIAT !

LASATI ORICE ORGOLIU VA ROG ... NU MAI DATI EXPLICATII LA EXPLICATII ... IMPORTANTA ESTE SA CONTINUATI SIGLA SA AJUNGA PERFECTA ...

NOI CEILALTI DE PE MARGINE NE REZERVAM DREPTUL DE A EVALUA LUCRAREA LA FINAL ...DE A VA CRITICA ... ASTA E SOARTA ARTISTILOR :rose:

 

 

 

:) :)

 

eu merg si la -15 grade daca e asfalt uscat si :hurt: :D :rose: :rose:

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"AAAAhhhhh - Si trompetzica UUUUaaaiiiiii"

 

Mi-am schimbat motocicleta... :) de acum ma vedeti pe un K7 de 600 negru B-45- ZOD

 

tot din berceni si eu mai precis de la P-ta sudului... s_rgv250@yahoo.com - 0744545938.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"AAAAhhhhh - Si trompetzica UUUUaaaiiiiii"

 

Mi-am schimbat motocicleta... :P de acum ma vedeti pe un K7 de 600 negru B-45- ZOD

 

tot din berceni si eu mai precis de la P-ta sudului... s_rgv250@yahoo.com - 0744545938.

 

 

Ohoooo , salutare frate unde te-ai ascuns ? Nu te cunosc , dar din cate am citit si imi aduc aminte tu ai fost initiatorul topicului "Motociclisti din cartierul Berceni ".

Vezi ca noi am luat avant cu chestia asta si ne-am propus sa facem ceva. Pentru ca sa fii mai bine informat intra pe bercenarii.ro si ai sa vezi. Daca urmaresti , ai sa vezi ca ,azi la 18.30 avem intalnire la MC la Brancoveanu.

 

Vezi in semnatura mea.

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 07:18 -------------</small><br/>S-a rezolvat totul , de acum lucram in echipa :) :D , imi pare rau ca am umplut topicul cu nebuneli dar vorba lui CLiviu chestiile astea sunt benefice cateodata , iti dau un impuls , si iti pun mintea la contributie.

Am ajuns la concluzia ca eu , am cam fost ca un copil din ala caruia i s-au furat jucariile , dar gata mi-a trecut.

 

Am vorbit cu CatalinS si ma inscriu la cursuri de grafica , ca ideile bune trebuiesc puse in practica si atunci va trebui sa fiu tare si pe executie , ca de idei nu duc lipsa(zic eu) .

 

Aha , dar mi-am adus aminte , cine a facut posibila discutia asta : Klauss si cu Sorin ca nu m-au lasat sa postez siglele pe forum , cand le-am creat. :hurt: :) :blbl: :blbl: Rad eu dar asa e.

 

Asa ca , Sorine si Klauss va rog sa va cereti scuze , mie si lui CatalinS , ca ne-ati pus in postura asta :rose: :lol: :(

 

@ Sorin si Klauss sa nu o luati voi razna acum ca :) :rose: :rose: :( :)

 

Acum i-am luat locul lui ZODIAC (Klauss ia masuri limiteaza smilies-urile)

Editat de 2bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C.Liviu are dreptate a propus o schimbare a motou-lui si anume as propune Libertate,Fraternitate,Unitate. Este mai matur si vorba lui nu ne arata a razboinici sau spadasini.Mesajul este la fel de profund si pe intelesul tuturor.Libertate de miscare neingradita, semnifica dorul de duca.Fraternitatea si unitatea sunt de asemeni pe placul nostru si pe intelesul tuturor.Ideea de fraternitate place si capitalistilor convinsi deoarece face referire la fratiile capitaliste.Si de asemeni duce cu gindul la colhozurile rusesti pentru nostalgicii comunisti. Deci este si un mesaj care spune ca noi nu suntem implicati politic, fideli numai scopului propus acela de a ne da des si neingraditi cu motoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :) :D :hurt: :rose:

 

 

Ne vedem diseara la 18:30 toti

.

 

@fast arrow: Si chiar crezi ca motoul tau este inovator? Ce suntem noi?

Francezi? Avem vreo revolutie de facut?

 

Pana nu gasim altul mai bun ramane asta

Eu ma gandeam la "Pe aici nu se trece"

:rose:

 

Acesta este ultimul meu post pe topicul acesta:

Comunitatea Motociclistilor din Romania > Motociclist ... in Romania > Comunitati Moto Regionale > Bucuresti > Bercenarii

 

 

De acum incolo nu voi mai intra pe topicul acesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata fratilor ! S-a rezolvat ! Am vorbit cu Cristi aseara pe mesneger si s-a elucidat misterul... :hurt:

Am si eu sunt partea mea vina pentru ca ar fi trebuit sa ii dau lui Klaus sau lui Sorin sa vada si apoi sa postez dar asta este... prea multa monotonie in viata ne omoara. Mai trebuie din cand in cand si picanterii d-astea... :D

 

In alta ordine de idei, mai mult ca sigur nu stiu daca voi fi prezent astazi (cu toate ca ora ma avantajeaza de minune), din doua mari motive... Primul ca ma duc sa vad niste motoare si nu stiu exact ora (astept telfeon) si al doilea ca IAR am musafiri din provincie si automat tre' sa semnez condica la cumparaturi... :)

In fine, trec eu si peste asta.. Noi sa fim sanatosi !

 

Asfalt uscat domnilor ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pretind si nu am pretins ca moto-ul meu este o noutate dar mi s-a parut mai potrivit, nu cel mai bun .Oricum nu obliga pe nimeni sa-l adopte Era o idee ca orice alta idee,datorita faptului ca si altii vezi C.Liviu gindesc ca cel imprumutat de la muschetari nu ar fi cel mai potrivit. Ideea respectiva de fraternitate ,libertate ,unitate este insusi dezideratul oricarui motociclist.Am gresit cu ceva? In alta ordine de idei astazi nu voi semna condica, nu pot ajunge si sunt si f. obosit ma resimnt de pe urma concediului. Spiritul meu v-a fi alaturi de voi si v-a sustine orice idee buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D :hurt: :rose: :rose: :rose:

Ne vedem diseara la 18:30 toti

.

 

@fast arrow: Si chiar crezi ca motoul tau este inovator? Ce suntem noi?

Francezi? Avem vreo revolutie de facut?

 

Pana nu gasim altul mai bun ramane asta

Eu ma gandeam la "Pe aici nu se trece"

:blbl:

 

Acesta este ultimul meu post pe topicul acesta:

Comunitatea Motociclistilor din Romania > Motociclist ... in Romania > Comunitati Moto Regionale > Bucuresti > Bercenarii

De acum incolo nu voi mai intra pe topicul acesta

 

 

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca diseara se inchide votul si tot diseara o sa stim pe ce varianta mergem ? :D

 

eu am inteles ca tocmai duminica sa termina cu votul :)

 

intrati pe forumul nostru si acolo o sa gasiti raspunsul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, eu zic sa nu neglijam nici forumul asta cu bercenarii. De aici a inceput totul si prin intermediul acestuia am ajuns sa fim asa de multi. Mai trebuie sa mai intram si pe asta si sa discutam un pic, mai pe scurt ce-i drept. Multi nu o sa intre pe cel nou, pt ca sunt destui care prefera decat sa-si faca iar cont ca sa posteze, sa nu mai intre deloc. Sunt din ce in ce mai multi posesori de motociclete si deocamdata nu este prea cunoscut forumul nostru, ceea ce in timp o sa se schimbe bineinteles. Dar pana atunci eu zic sa nu-l neglijam pe asta. Excursii, decizii, etc - sa fie postate si aici. Mai sumar si cei interesati sa intre pe noul forum sa-si continue lectura.

 

Parerea mea si cred ca si am dreptate.

Editat de tilik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tilik:Bineinteles ca vom intra si aici mai departe,iar dupa ce s-a votat si sigla noastra o vom pune toti la semnatura din avatar pe acest forum.Ai inteles probabil gresit,era vorba ca problemele noastre interne sa nu se mai discute aici! :)

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne intalnim la 12 la MC da?

Toata lumea

M-asteptam sa veniti mai multi.. sincer, sunt dezamagit.. puteati macar sa lasati un mesaj cu "mi-e rau/nu suport chestiile astea/am treaba/tre' sa ma c_c"..

Gestul care s-a facut s-a facut atat pentru memoria celor doi copii, cat si pentru sensibilizarea soferilor.. poate ca n-o sa aiba nici un efect major, dar daca macar trei oameni se vor asigura de doua ori inainte de a face vreo prostie, conteaza..

Pacat..

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi trebuit sa fim mai multi prezenti , la acest tragic eveniment. Pentru familia celor doi , dar si pentru a trage un semnal de alarma , la tot ceea ce se intampla in traficul asta imputit cu soferi de (cenzurat). Oricum multi motociclisti au fost prezenti si si-au manifestat oarecum nervii prin dezlantuirea motoarelor turate la maxim. E pacat pentru ceea ce s-a intamplat cu acesti doi tineri , si cu multi altii inaintea lor , si de aceea nu ar trebui sa fim indiferenti la aceste lucruri deoarece ne privesc si pe noi personal.

 

 

Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti cei plecati dintre noi.

 

Asigurati-va voi de doua ori , pentru a preveni pericolul ce ne inconjoara in trafic. Aslalt uscat si sa auzim numai de bine. :) :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...ma-ntorsei...sunt racit cobza si am o ureche infundata de sambata din cauza avionului...

In legatura cu accidentul de pe Plevnei, m-am uitat la tv si era cat pe ce sa ma umfle plansul...impresionant, va felicit pentru solidaritatea voastra...

In alta ordine de idei sper sa ne vedem miercuri sau joi.

Site-ul nostru nu mergea aseara...si vad ca pe asta nu prea mai intra lumea...eu zic sa nu il uitati nici pe asta...

Spor si bafta.

Editat de mishumishu20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-aia n-a mai postat nici dracu' pe-aici?? ..nu ca pe celalalt am dat navala..

Oricum, sper sa ne vedem la Arc astazi, pentru ca nu sunt sigur ca pot sa ajung maine..

:)

John

 

--- Mesaj completat în 22 Sep 2007 11:16 -------------
Bercenari, vom baga sigla clubului in semnatura de pe acest forum!! E vorba de aceasta imagine micsorata:

post-16760-1190448964.jpg

 

Voi reveni cu detalii pe forumul clubului, imediat ce am timp sa incropesc un tutorial pentru cei care nu se descurca!!

:lol:

John

 

--- Mesaj completat în 22 Sep 2007 12:42 -------------
Cum nu mai pot edita ultimul post, (dar se "lipeste" automat :D ), voi introduce aici link-ul catre tutorial: Tutorial (genial, nu?? :) )

;)

John

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...