Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Punete pe treaba ,sa vedem si noi ce iese

 

 

Mersi mult ptr. incurajari Petrica.

 

 

@CS 99 BIG...man,sunt putin miscat de poza atasata de tine...aia e mai mult suzuki decat IJ ;) .

Dar oricum..arata SUPER!

P.S:motorul e de GS400...e model mia vechi(77' -78')

 

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam care este pretul la ambielaje pt jupiter 4?

Mesaj completat

Daca am joc in ambielaje trebuie schimbate ambielajele amandoua sau schimb doar rolele?

- baga ambielaje , rulmenti si semeringuri noi si nu mai ai treaba o vreme (cel putin in motor care nu i-l desfaci toata ziua ) , nu costa o avere ...parerea mea ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cam cat ma costa toata treaba?

- contacteaza cu dany ( de unde am luat si eu ambielaele ) , te serveste la preturi omenesti !

- rulmentii sint de la 7 la 40 lei bucata depinde de ce vrei sa bagi si de unde i-l cumperi !

- semeringurile 4 lei aprox....dar repet , merita ca nu mai desfaci blocul motor o vreme ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa imi spui un pret informativ la ambielaje? :(

- o sa i-ti spuna el....cind i-l intrebi !!..ca el vinde !!! :cheers:

eu pot spune doar ca sint multumit de calitate - pret si nu cred ca a-s fi gasit ceva mai bum , decit prin noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut am si eu mare nevoie de 2 segemnti de ij. nu vreau pentru motorul de ij dar pentru alt motor cu piston de ij problema e ca nu stu de la care se potriveste de la jupiter sau de la cel in 1 cilindru.cota mea e 60 adica diametrul pistonului.acum segemntu poate sa fie si putin mai mare pentru ca il pilesc in capete. nu noi sh cum or fi dar sa fie buni!rog un pm celor care ma pot ajuta urgent!!platesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piese de comuniste gasiti la nr asta de telefon:0740848790-Dani-Suceava

una si aceeasi persoana :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand IJ Jupiter 4 an '83, numere noi... C.I + talon, arata destul de bine dar are nevoie de ambielaje [130 de lei - noi] + mai am ceva piese [roti cu tot cu cauciucuri f bune, tobe... etc]. Pret: 500 lei. YM: ady_cseke Poze la: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...983-132861.html

Mesaj completat

Vand IJ Jupiter 4 an '83, numere noi... C.I + talon, arata destul de bine dar are nevoie de ambielaje [130 de lei - noi] + mai am ceva piese [roti cu tot cu cauciucuri f bune, tobe... etc]. Pret: 500 lei. YM: ady_cseke Poze la: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...983-132861.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand IJ Jupiter 4 an '83, numere noi... C.I + talon, arata destul de bine dar are nevoie de ambielaje [130 de lei - noi] + mai am ceva piese [roti cu tot cu cauciucuri f bune, tobe... etc]. Pret: 500 lei. YM: ady_cseke Poze la: http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...983-132861.html

te-a dat gata IJ-ul?

si tu vrei sa scapi de el :) e cam greu cu piesele sant cam scumpe plus ca le termina repede :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a dat gata iju, iar piesele nu mi se par deloc scumpe dar pur si simplu nu am timp de el si as vrea sa ajunga pe mana unei persoane care sa aiba grija de el, eu de abia acum am reusit sa-i desfac motorul, din septembrie nu m-am mai atins de ea, saraca sta afara si rugineste, pur si simplu nu am timp de ea si imi pare rau de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a dat gata iju, iar piesele nu mi se par deloc scumpe dar pur si simplu nu am timp de el si as vrea sa ajunga pe mana unei persoane care sa aiba grija de el, eu de abia acum am reusit sa-i desfac motorul, din septembrie nu m-am mai atins de ea, saraca sta afara si rugineste, pur si simplu nu am timp de ea si imi pare rau de ea.

salut....

gestul tau e ok ....ca vrei sa-l vinzi cuiva care sa-l foloseasca si sa aiba grija de el si nu sa al lasi sa in paragina, :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut la toata lumea,cine poate sa-mi spuna unde gasesc un releu dublu(e de auto,nu stiu de ce marca),e pus pe un ij planeta 5,dar e si releu de incarcare si punte,deci nu se poate sari peste el,e in 6 pini si scrie pe el ca e la 12V si 2x25A.Mai am nevoie de un lant de distributie.patinele de plastic de la distributie si un releu de incarcare de YAMAHA XT 600.Merci si asfalt uscat.

Mesaj completat

Sal,se m-ai vorbeste pe forumul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...