Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Daca rămâne platina nu ma încălzește cu nimic.

» Post actualizat in 05 Aug 2015 13:29

Am bujie noua, pipa si fisa NGK noi, bobina noua, instalatie electrica noua facuta cu simțul răspunderii, platina noua, condensator nou si baterie noua de 7 amperi. Da scânteie albastră puternica. Punctul slab rămâne insa platina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Te incalzeste pentru ca nu ti se mai uzeaza pastila de la platina(nu se mai impusca)- aprinderea asta elimina mult mai bine scanteia data in platina decat un amarat de condensator si se uzeaza doar piciorul ce calca pe cama. Ceea ce mareste foarte mult intervalul de serivsare al platinii. Mult succes. Alegerea este doar a ta. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-l Olaru mi-a zis ca nu are ACUM componente ca sa faca cu sensor pe 6V(eu nu am vrut sa mai astept si am considerat ca ma satisface si doar protejarea contactului platinat).- dar nu a zis ca nu face.

De aceea, sfatul meu este sa vorbesti cu dumnealui si sa vezi cat ar dura sa construiasca si varianta cu sensor.

Eu am constatat ca nu mai am intreruperi de cand am montat modulul de aprindere Gotronic si nu mai este pretentios la bujie, am pus o bujie folosita cand am montat si am facut cca 600 Km si se comporta inca bine.

Dar asa cum a zis si "sharky_boy", tu esti cel ce hotarasti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua oameni buni. Nu am mai auzit pana acum sa fluiere ceva la ambreaj cand strang maneta. oare ce-o fi ? Fluieratul se aude la cutie in dreapta unde este prins cablul la melc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clingherit - merge perfect si nu se umfla in timp

Nu se umflă dar se uzează mult mai repede. Depinde de cât de des alimentezi.

» Post actualizat in 13 Aug 2015 13:13

De fluierat nu are ce să fluiere ci eventual să frece tija în şurubul de reglaj dacă nu ai bila din capăt şi e fără vaselină.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut la mobra dintr-o camera dar se umfla repede si se deforma. Am garnitura dar nu mai etanseaza, ma gandec sa o dublez cu alta subtire daca n-oi gasi cauciuc pt ea.


» Post actualizat in 14 Aug 2015 08:18

M-ar interesa sticlele de pe aripa unui atas J4 ,cele 2 pt semnalizare si cel pt pozitie, unde le-as putea gasi ? Si un releu de semnalizare pe 6 V.

Editat de Cristi PH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!de curand am inceput reconditionarea a doua planete parasite sub prelata de vreo citiva ani.una este a mea iar alta este a fratelui meu.una este gata(a fratelui meu).iata si rezultatul catorva luni de munca.mai e putin de lucru la ea,dar in mare e gata de drum.


» Post actualizat in 22 Aug 2015 10:43

iar aceasta este a mea paneta la care mai am mult de lucru.si as avea necoie de amortizoare fata cele pentru planeta 5 deluxe(cu suport de etrier).astept oferte.pozele sunt de cind au iesit cadrul si jantele de la vopsit.in prezent am mai avansat cu lucrarile.


» Post actualizat in 22 Aug 2015 10:46

pentru posesorii de tula murawey am ceva piese noi sau foarte putin folosite.postul pentru acestea il gasiti pe bursa-vanzari.

post-89463-0-36869000-1440239534_thumb.jpg

post-89463-0-82400100-1440239804_thumb.jpg

post-89463-0-39473900-1440240153_thumb.jpg

post-89463-0-28413400-1440240156_thumb.jpg

post-89463-0-94458200-1440240158_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata superb Planeta refacuta, felicitari ptr munca depusa. Eu nu am gasit sha originala si am facut eu una cum m-a dus mintea.

arata foarte bine,ma inspira pentru a mea care arata rau de tot.

» Post actualizat in 22 Aug 2015 12:48

arata foarte bine,ma inspira pentru a mea care arata rau de tot.saua e cea originala ,s-a pastrat destul de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!de curand am inceput reconditionarea a doua planete parasite sub prelata de vreo citiva ani.una este a mea iar alta este a fratelui meu.una este gata(a fratelui meu).iata si rezultatul catorva luni de munca.mai e putin de lucru la ea,dar in mare e gata de drum.

» Post actualizat in 22 Aug 2015 10:43

iar aceasta este a mea paneta la care mai am mult de lucru.si as avea necoie de amortizoare fata cele pentru planeta 5 deluxe(cu suport de etrier).astept oferte.pozele sunt de cind au iesit cadrul si jantele de la vopsit.in prezent am mai avansat cu lucrarile.

» Post actualizat in 22 Aug 2015 10:46

pentru posesorii de tula murawey am ceva piese noi sau foarte putin folosite.postul pentru acestea il gasiti pe bursa-vanzari.

Pozele promise cu furca.

post-35736-0-93981300-1440526797_thumb.jpg

post-35736-0-42195300-1440526810_thumb.jpg

post-35736-0-17090400-1440526825_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...