Sari la conținut

PETRECERE DE MOTOCICLISTI


Axa cu Scame
 Share

Postări Recomandate

Ain't that cute... but it's wroong ! (si zici ca tocmai ai luat carnetu' ?  B) )

 

Se lasa cu retinere de talon si optional suspendare permis. Daca masina nu e deloc inmatriculata, e penal.

Ain't that cute... but it's wroong !

 

Cu retinere de talon si amenda se lasa atunci cand ai numere atipice!

Daca nu ai numere deloc este DOAR amenda, si e mult mai mica decat in cazul anterior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 295
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce cred ca trebuie facut:

1 De urgenta toata lumea sa se apuce sa scotoceasca dupa o alta locatie care sa respecte un numar de cerinte corecte si concrete. (o sa le gandim pe indelete)

2 Tot noi sa mergem sa le verificam pe toate ce vor fi propuse.

3 Sa incercam sa aflam si punctele slabe ale locatiei (si ale noastre) si sa aflam cum putem combate / indrepta aceste vulnerabilitati.

check it: www.amckart.ro

 

1. nu e in oras

2. nu sunt vecini

3. au pista de alergat

4. parcare incapatoare

5. nu stiu programul lor

6. nu stiu daca au pizza

7. exista bar ( nu stiu preturi)

8. nu stiu ce zic patronii

9.......

 

just check it !!!

 

P.S. ideea mi-a venit aseara cind vorbeam cu Kali

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hellryder, sau mai misto hellyrider:D

1 "motoul meu nu e MOBRA" adica ce vrei sa zici? noi astia cu mobre avem motoare de (cuvant urat) ?

2 de berile alea bagai azi benzina si scapai si cu etrier.

3 citez din zicalele de la popasul de la benzinarie de la cheia "oricum cu spatele nu franez" cui nu-i trebe placute pe spate nu-i trebe nici etrier, nu ne face penoi B)

 

Sorin

Problema e asa: daca tie ti se intampla la fel faceai un scandal de nu ne vedeam. A se citi postul tau despre cum ii aperi pe baietii cu masinile. Nu ma intelege gresit, nu am nimic impotriva lor. De fapt imi e INDIFERENT, dar subliniez ca stii foarte bine sa iti aperi un punct de vedere AL TAU. Nu am zis ca VOI aveti mobre, am facut comparatia cu Mobra ca aia e mica si usoara si motorul meu e mare si greu. Sa stii ca nu am mers direct pe BMW, am avut 1 an o Mobra Hoinar, pe urma Simson, Ij, vreo 2 Kawasaki, Yamaha Dragstar etc, si am facut kilometri cu ele destui, stiu sa fac diferenta FOARTE bine. Tu stii?

Deci, nu era un afront la adresa ta ci doar punctul meu de vedere, ca nu imi place sa imi fie atins motorul fara sa fiu intrebat. Iar berea am baut-o pentru ca am fost asigurat ca "asa cum lasi motorul asa il vei gasi" ca altfel nu imi lipsesc nici banii de benzina si nici mintea. Daca eu vreau sau nu sa franez cu spatele e problema mea, iar niste placute tocite se schimba sau se incarca, un etrier futut trebuie schimbat, si asta costa destul. Vrei sa mai continuam?

 

Ry.

Editat de Hellryder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai hellrider, ti-a luat foc palaria?

era o gluma bai!

io zic ca sunteti mahmuri vorbim luni cand va expira termenu de inverzit fiole.

mersul cu numarul acoperit (de orice, noroi, etc) NU ESTE PENAL.

Kali ai 2 stai jos!

 

Sorin B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok...insa eram prea obosita si somnoroasa ca sa remarc cele spuse mai sus B) Si mi-a fost si frig :what: Data viitoare daca nu ma ratacesc iar cred ca o sa vin:)Mi-a parut bine ca am revazut amici pe care nu-i vazusem de mult timp.A...si vreau poza:Pca am facut cu cineva, sorry dar nu mai stiu cu cine o poza.

O saptamana excelenta,

Katy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea de baza e ca nu se poate sa prevenim accidentele pe care toata lumea le deplange avand atitudine de "fara casca bag 100".

Dupa cum am mai zis, prostia se plateste. Daca atat ii duce mintea pe cei care fac asta... sa le fie de bine. Le zici o da, de doua, de noua, dar daca omul nu intelege sau nu vrea sa inteleaga, sa ii fie de bine. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A...si vreau poza:Parca am facut cu cineva, sorry dar nu mai stiu cu cine o poza.

Katy, e posibil???

RUSHINICA!!!!!

Ai facut o poza cu mine si nu mai stii CU CINE???

 

O sa pun poze in seara asta.

B)

Ady

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sambata ati mai fost pe undeva la plimbare?

Io ma cam indoiesc ca au fost in stare sa plece prea multi la drum lung a doua zi :what: :laugh:

aaaaaaaa! Ma doare capu'! Rau! Nici nu vad unde bag cablu USB in aparat foto!

:lool: :lol:

Don Leoncio, n-ai auzit de vorba "cui pe cui se scoate"?? ;) B)

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locatia este excelenta dar numai daca nu se trece de 20-30 de motoare.

preturi mai bune nu cred sa gasesti la tunari e cam 60k o bere .. si nucu sucurile nu-s mai ieftine

 

personal nu consider ca unul sau altul nu mai vine e o mare pierdere din simplul motiv ca nu tre sa fim toti prieteni. asa cum nu tre' sa fim nici dusmani

 

pe mine m-a deranjat oarecum atitudinea celor cu vitezane care au venis si se uitau de pe celalalt trotuar

dar pt asta nu inseamna ca nu mai vin B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atitudinea celor cu vitezane care au venis si se uitau de pe celalalt trotuar

dar pt asta nu inseamna ca nu mai vin :what:

nu generaliza...erau destui care le parcasera langa celelalte si au venit la bar.

P.S.pe trotuarul celalalt era Everestul venit in deplasare B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine, iti las tie placerea de a-mi da nota doi. Dar numai atunci cand vei invata sa scrii corect romaneste B) , atunci cand nu vei mai pune virgula intre subiect si predicat s.a.m.d (Cred ca de la decret ti se trage :lol: ) Eu nu mi-am luat permisul pe bune, mi l-au dat cu pile :lool: Nici nu m-am prezentat la examen, de altfel lui Bronto i s-a parut ca m-a vazut la examen, era o holograma, nu eram eu :what: Ma bazez pe sharmul meu infinit, pe frumusete, pe puterea de "aburire" a interlocutorului :laugh: Am uitat sa adaug si faptul ca cea mai importanta calitate a mea este modestia :laugh:

 

Asfalt uscat! Si hai, viteza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca discutiile astea aveau loc vineri seara - va intelegeam. As fi spus "s-au imbatat si fac urat" dar avand in vedere ca au trecut 4 zile.... draq va mai intelege.

Frati (si surori) motoristi, fiecare e liber sa faca ce-l taie capul: si sa mearga fara casca, si cu 100/ora, si inca ceva.. nu inteleg de ce sariti acum :laugh: ca asta se practica dintotdeuna. De cate ori ne strangem undeva se mai schimba motoarele intre prieteni, se mai testeaza cate un fier... si asta se face repede, fara casca, fara protectii... probabil pe principiul "n-o sa mi se intample nimic tocmai acum".

Hai sa ne suparam si pe Catalin (:laugh:) ca s-a dat p-o roata si :lool: . Ca doar a tulburat linistea si ordinea publica. Dar la toti ne-a placut si cu totii am urmarit admirativ demonstratia.

 

Cat despre jignirile voastre scrise.... n-am cuvinte. Consider ca nu aveti altceva mai bun de facut decat sa pierdeti timpul (asta frumos 'care este') cu tampenii.

 

Concluzia: Io m-am simtit foarte bine, se pare ca si pretenii mei B)

Beee cat am putut sa beau!!!!!
Mi-a placut acolo...o sa vin si in seara asta
da... e beton

etc.

 

S-auzim de bine, :what:

 

Ady

Editat de Hannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca eu vin acolo sa ma intalnesc cu prietenii si ... de ceilalti nu ma doare

 

locatia e perfecta iar scopul simplu ... cateva clipe de libertate

ai perfecta dreptate...ce atatea carcoteli B) ...care vrea, vine..care nu, nu :what: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kali:

imi cer scuze daca te-am ofensat in vre-un fel. mesajul meu era strict pentru a scoate in evidenta ipocrizia acelor motociclisti care pe site fac morala, si pe strada circula betzi. Daca mai continui sa mai adresezi mesaje PE FORUM criticand PERSOANA mea si nu IDEEILE pe care le comentez, iti promit ca vei urma exemplul lui bocioaca si te vei autosuspenda de rusinea caterincii. Si sa stii ca pe cat de civilizat sunt pot fi si de magar. NU este o amenintare este o PROMISIUNE!

 

acum am aflat si cum il chema pe cel care a trecut in mare tromba pe langa mine, fara casca si beat. (daca nu eram motociclist poate eram tentat sa-i arunc ce-aveam in mana in cap pentru ca s-a apropiat preamult de mine). Este vorba de domnul "pedala" si motoreta e cea a lui baiazid cred. rusinica, si pentru unul si pentru celalat. Oricum sunt sigur ca nu a fost singurul.

 

Eu sunt de parere ca terbilismele trebe lasate acasa, daca se vine la bere sa se vina fara motoare, si sa puteti fi un exemplu de oameni civilizati in orice loc. Daca nu se poate incerc sa nu fiu inclus in aceasta oala.

 

Cei cu "vitezane" au parcat tot langa celelate motoare, toata lumea a dat noroc, dar nu mi se pare normal sa faceti gat ca unii au stat pe-un trotuar si unii pe altul. oricum nu aveam loc, si oricum multi nu vor mai veni a doua oara dupa ce s-a facut o evaluare a riscurilor. Parerea mea de om imbecil, este ca risc mai putin daca stau o zi pe la circuit si ma dau pe-acolo, decat stand sa privesc cum se da lumea beata cu motorul pe strada.

 

SI acum recitind ce-am scris, pun pariu ca cele 10 minute alocate acestui reply au fost total degeaba, oricum vineri tot cu motoarele si tot beti o sa fie unii. Dar macar am incercat.

 

O seara buna

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...