Sari la conținut

Suzuki Xf 650 Freewind (grup De Discutii)


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta era ideea...ca protejeaza ghidonul cu tot ce e pe el...

 

Am aflat asta singur, dar dupa ce am rupt maneta de frana :(. Noroc ca s-a rupt de la jumatate si inca pot sa franez ok cu doua degete. La iarna cand ii voi face o revizie generala si le voi schimba pe amandoua.

 

 

 

 

 

 

 

Salutare,

 

M-am hotarat s-o vand

http://www.motocicli...freewind-xf650/

Nu stiu daca procedez bine dar totusi... o vand.

 

 

 

Mistho jucaria si bafta la vanzare. Ceasul din bord l-ai pus tu sau asa ai cumparat-o? Pare util si m-ar bate gandul sa-mi improvizez si eu ceva asemanator.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mistho jucaria si bafta la vanzare. Ceasul din bord l-ai pus tu sau asa ai cumparat-o? Pare util si m-ar bate gandul sa-mi improvizez si eu ceva asemanator.

 

 

Multumesc.

Asa am cumparat-o, cu ceasul montat, dar nu prea functioneaza... are ceva fire deslipite. Intr-o zi cu soare cand o ninge si o ploua poate voi incerca sa-l fac. :laugh:

Editat de stefanson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat asta singur, dar dupa ce am rupt maneta de frana :(. Noroc ca s-a rupt de la jumatate si inca pot sa franez ok cu doua degete. La iarna cand ii voi face o revizie generala si le voi schimba pe amandoua.

 

 

la fel e si maneta mea de frana...tot la jumate...

a dat o tanti peste motoreta cu conserva...pe principiul "n-am vazut-o"(nu stiu cum poti sa nu vezi ditamai capra)...am lasat maneta asa...

partea nasoala e ca, in cazul unei franari bruste, strangi prea tare de frana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Sunt proaspat posesor de Freewind din 2000 cu 42k km,este prima mea motocicleta si dupa indelungi cautari m-am oprit la caprita asta :grinbandit:

 

Desi mi se pare micuta ca si gabarit eu nu fiind tocmai scund 1.88 si 95+kg dupa primul drum m-am obisnuit cat de cat cu ea,ma enerveaza doar ca pedalele sunt prea aproape de scarita,eu purtand numai 46 mi-ar fi placut sa fi fost 3cm mai in fata.

Suspensia este moale,prin oras nu simt nimic,parca pluteste,are multa putere pentru mine si imi place ca decelereaza la fel de bine cum accelereaza franele sunt prezente dar nu le-am abuzat inca ptr ca sunt incepator si n-as vrea sa fac o nefacuta. Am cumparat anvelope pentru ca cele cu care a venit din italia nu sunt tocmai noi desi au destula carne pe ele,am ales Heidenau K60 pentru fata si K60 Scout pentru spate,sper sa fie o alegere buna

 

Ajutati-ma si pe mine, pentru ca nu am manual de utilizare si nici de service(m-am mirat cand sub sa am gasit o trusa de scule), cum reglez amortizorul ala spate? M-am tot uitat pe acolo,am vazut o piulita mare care regleaza arcul dar din cate am citit pe aici el are o canistra cu gaz undeva si de acolo se poate regla,n-am vazut asa ceva.

 

Iata si o poza facuta cu telefonul,asa sa va faceti o idee despre caprita

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ajutati-ma si pe mine, pentru ca nu am manual de utilizare si nici de service(m-am mirat cand sub sa am gasit o trusa de scule), cum reglez amortizorul ala spate? M-am tot uitat pe acolo,am vazut o piulita mare care regleaza arcul dar din cate am citit pe aici el are o canistra cu gaz undeva si de acolo se poate regla,n-am vazut asa ceva.

 

Iata si o poza facuta cu telefonul,asa sa va faceti o idee despre caprita

 

Numai bine!

uite si reglaju la butelca

are parca 20 clicuri...parca...

in sensul acelor de ceasornic intaresti suspensia,in sens invers o inmoi...

standard parca era la 14...nu mai retin exact...

da-mi adresa de mail si iti trimit hartogaraia

 

k60 fata& k60 scout spate = beer.gifscore-101010.gif

post-65598-0-94084000-1348757159_thumb.jpg

post-65598-0-04146300-1348757186_thumb.jpg

Editat de raducanescovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Io am crescut în gospodărie țărănească, am mîncat lapte de vacă din ograda lui tata, muls de mîna mea,

dar calul, trăgaciul căruței, ...ei bine... are senzația lui!

Numa' că aÂşa ce se lasă cu o bătaie cu rosătură întrebuci dacă n-ai Âşea Âşi te fugăreÂşti oleacă la trap... :baldy:

deÂşi acuma, Âştiind cum e, nu mă mai impresionează... dar totuÂşi, da, are farmecul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am reusit, mi-am schimbat mobra cu una 4x4 de 1CP, consuma fan cu tonele, are cuplu maxim de 1000Nm, sha custom, scarite custom, cam mare garda la sol dar ma descurc. Foto mai jos.

 

Te invidiez, dar ies eu la pensie si mai vedem!

:cheers:

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la cum se anunta vremurile cre' ca daca o sa vrem senzatii tari o sa trecem toti pe ponei!nu tu taxe,asigurari,benzina,consumabile...a,hai consumabile iese din calcul (un capastru,un ham,o potcoava ceva)!ca la cat teren cultivat mai e la noi, 80 % o sa fie pasuni!deci- super investitie!sa fiti sanantosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la cum se anunta vremurile cre' ca daca o sa vrem senzatii tari o sa trecem toti pe ponei!nu tu taxe,asigurari,benzina,consumabile...a,hai consumabile iese din calcul (un capastru,un ham,o potcoava ceva)!ca la cat teren cultivat mai e la noi, 80 % o sa fie pasuni!deci- super investitie!sa fiti sanantosi!

 

ai vreun gand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...