Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 814
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ca tot traim in romania am simtit-o si eu pe pielea mea acu 2 zile. se vede ca in tara asta face fiecare ce vrea! astfel unii soferi in loc sa circule regulamentar, circula pe contrasens! logic ca incerci sa-i eviti un impact frontal prin singurul loc liber, adica pe cealalta banda! desteptul a revenit inapoi pe banda lui direct in fata mea! a fost imposibil de evitat si asa am acrosat masina in partea stanga fata! pozele fac cat 1000 de cuvinte! grija mare fratilor ca in tara asta fiecare face ce-l taie capul!

post-29673-1217393418_thumb.jpg

post-29673-1217393433_thumb.jpg

post-29673-1217393449_thumb.jpg

post-29673-1217393465_thumb.jpg

post-29673-1217393484_thumb.jpg

post-29673-1217393508_thumb.jpg

post-29673-1217393527_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevar graiesti! Doamne multam!

 

bine ca esti sanatos,insanatosire grabnica,bine ca nu o fost mai rau ca stii cit trag eu da acum rupei capu lu ala cu masina!!!!!!!!!!!!

 

sanatate si sa te faci bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai scapat doar cu motorul sifonat, se repara mai repede decat oasele rupte

o sai spun la prietena ta (imi pare rau nu iam retinut numele) sa te urecheze din partea mea, sigur va fii ceva si dinparte ei, era suparata dupa ce a vorbit cu tine la telefon

 

PS. da oua tari ai ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sincer sa fiu, nici ca ma intereseaza de ala ceva! sunt fericit ca am scapat si asta conteaza! e o vorba, "Dumnezeu e sus si vede".......

grija mare la looseri din trafic!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma sincer sa fiu, nici ca ma intereseaza de ala ceva! sunt fericit ca am scapat si asta conteaza! e o vorba, "Dumnezeu e sus si vede".......

grija mare la looseri din trafic!!!!!

 

 

Important ii ca prelata ta ii ok . Io cand am comiso am inceput sa rad cand miscam din toate incheieturile .

 

Cine o dat asigurarea cui ?

 

 

Salutari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine o dat asigurarea cui ?

 

Ca asa-i in rromanica... vine taranu pe contrasens ca asa o invatat el in scoala de ciobani (soferi) ca se vireaza, intri din timp pe contrasens cand faci stanga ca sa ocupi banda ca de nu ti-o ia altu, da fara sa semnalizezi. Si daca in timp ce-l eviti pe unde apuci pe cretinu care intra frontal in tine si care crezi ca vrea sa te omoare dinadins si il lovesti si cazi dupa linie, pe banda lui... esti de vina frate, ca ce cauti pe banda lui? ;) :D

 

In concluzie... taranu cre.tin si dement cu pixda de ma-as care da din gura aia spurcata si minte ca o curva ordinara isi face gunoiu ala de Astra pe RCA lu' Deer si el investe cateva sute catre mii de euro (depinde cum e cu piesele) in refacerea motoretei in regie proprie pt ca asa-i in romanica.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca asa-i in rromanica... vine taranu pe contrasens ca asa o invatat el in scoala de ciobani (soferi) ca se vireaza, intri din timp pe contrasens cand faci stanga ca sa ocupi banda ca de nu ti-o ia altu, da fara sa semnalizezi. Si daca in timp ce-l eviti pe unde apuci pe cretinu care intra frontal in tine si care crezi ca vrea sa te omoare dinadins si il lovesti si cazi dupa linie, pe banda lui... esti de vina frate, ca ce cauti pe banda lui? ;) :D

 

In concluzie... taranu cre.tin si dement cu pixda de ma-as care da din gura aia spurcata si minte ca o curva ordinara isi face gunoiu ala de Astra pe RCA lu' Deer si el investe cateva sute catre mii de euro (depinde cum e cu piesele) in refacerea motoretei in regie proprie pt ca asa-i in romanica.

 

 

FOARTE BINE SPUS! ASA ESTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa accidentele se tin lant in sibiu!

 

sambata 2 bucati!

1

colegul meu george aka MATE s-a varsat pe calea turnisorului incercand sa evite o masina care a schimbat banda fara sa se asigure! frana brutala, nisip , zbor de pe motor, impact cu asfaltul...rezultatul: clavicula dreapta rupta, 2 vertebre deplasate de la gat, tasat cartilgiu umar dreapta. seamana cu robocop dar e ok in rest.

 

2

tot sambata a mai fost un accident foarte nasol, un endurist ar fi zburat cu capul intr-o piatra si ar fi in stare critica. nu stiu detalii deci informatia poate fi eronata (cer scuze daca e asa)...oricum sper sa ma insel si sa nu aiba nimic bikerul!!!!!

 

 

azi 1.

cu cateva minute in urma am primit un telefon cum va o masina vw polo ar fi lovit un motociclist 9naked ceva) pe victoriei intersectie cu saguna. bikerul ok, motorul lovit in spate! daca are cineva mai multe informatii.....

 

grija ca-s multi dobitoci pe sosea, si pentru ei :lol: :P :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt nou pe aici si as vrea sa-mi cumpar si eu o motocicleta asa ca de incepator,si nu stiu ce .cine ma poate ajuta si pe mine? multumesc

 

 

'oi fi tu nou si incepator dar chiar sa anunti ca vrei sa-ti iei motor prin topicul de accidente e prea mult, pentru ca, banuiesc c-ai vrea sa-ti si functioneze utilajul. Asa ca baga coditza intre piciorushe, fa cruce mare cu limba in gura si fa cale-ntoarsa ca nu-i nimic de vanzare p-aici. Parerea mea! Sunt topicuri mai vesele prin preajma; pune anunt acolo si pregateste ronii. Bafta.

 

DOOOAMNE FERESTE ca mi se sparie gandul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa accidentele se tin lant in sibiu!

 

 

grija ca-s multi dobitoci pe sosea, si pentru ei :lol: :P :eek:

Dea aia tin mai mult la endureala si paduri. Acolo de bine de rau cazi tu, dar nu intra (sau da peste tine) vreun copac sau bolovan. Zilnic conduc masina prin sibiu, dar de cand m-am apucat de moto vad tot mai multe greseli ale soferilor in ceea ce priveste "neasigurarea", pt moto, fie ele chiar si scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
da, asa e... rip.. locuia la cateva strazi de mine:(

 

 

o sa incerc sa aflu cat mai multe detalii despre accident

am fost la fata locului si e vb de un impact cu o dacie, dar care cum ce a facut nu stiu...in momentul in care am ajuns se incerca sa-l resusciteze :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din putinele informatii pe care le am, motociclistul se numea Marius, avea 25 de ani si mergea foarte tare. erau mai multi in grup, la o plimbare la Sighisoara, si el a ramas mai in spate...o dacie i-a luat fata...

RIP, frate...

 

am vorbit cu seful de la Circulatie din Medias, maine dimineata voi avea toate informatiile pe care le au si ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la fata locului

 

Am fost si eu anul trecut martor la un astfel de eveniment... Alinutza, este ca-i super ca de c_acat faptul ca nu poti face nimic? Ca il vezi murind in fata ....

Brrrr.... mi s-a facut pielea gainii....

RIP Dude, whoever you were!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rock: acum am primit un tel de la cineva care facea parte si el din grupul in care era si marius......si acum am realizat ca e vorba de marius, prietenul unei prietene bune.....

motorul il avea din septembrie.......asa a fost sa fie! se pare ca si-a fracturat gatul.......soferul daciei era incepator...carnet de 6 luni; marius avea viteza.....si....D-zeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...