Sari la conținut

Jawa


CrazYRaveN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In mod sigur ca troleul,95% era caldura disipata cu motorul ala antic.Nu gaseau baterii compatibile cu structura de rezistenta a cadrului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

post-70161-0-98592900-1360019544_thumb.jpg

intrebare intrebatoare.de ce nu da scanteie minunile astea ?stie cineva sa-mi spuna .sau daca stiti o varianta cat de cat ieftina care sa inlocuiasca ceea ce vedeti in poza .......va astept cu draaaag sugestiile.am ajuns deja cu nervii la pamant cu aprinderea asta.defapt mai mult ma enerveaza faptul ca nu am auzit motorul de ceva vreme.



attachicon.gifDSCF9486.JPG

intrebare intrebatoare.de ce nu da scanteie minunile astea ?stie cineva sa-mi spuna .sau daca stiti o varianta cat de cat ieftina care sa inlocuiasca ceea ce vedeti in poza .......va astept cu draaaag sugestiile.am ajuns deja cu nervii la pamant cu aprinderea asta.defapt mai mult ma enerveaza faptul ca nu am auzit motorul de ceva vreme.

sau stie cineva cum se masoara bobinele?sa fie stricate de noi noute?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifDSCF9486.JPG

intrebare intrebatoare.de ce nu da scanteie minunile astea ?stie cineva sa-mi spuna .sau daca stiti o varianta cat de cat ieftina care sa inlocuiasca ceea ce vedeti in poza .......va astept cu draaaag sugestiile.am ajuns deja cu nervii la pamant cu aprinderea asta.defapt mai mult ma enerveaza faptul ca nu am auzit motorul de ceva vreme.

 

sau stie cineva cum se masoara bobinele?sa fie stricate de noi noute?

 

 

ai dat si bani pe mizeria aia? :)))))

 

 

ia de aici, eu in 2005 reglam avansul cu laptopu' la jawa, te chacai pe tine de ras daca ma vedeai! :lol: : http://www.imfsoft.com/hardware/products/jawa-cz-trabant-ignition.asp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un alternator pe 12V de Ij Jupiter si doua aprinderi Gotronic rezolvai mult mai elegant problema!

De cind am trecut pe 12V cu acest tip de alternator nu am mai avut probleme cu incarcarea... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult mai simplu de adaptat, flansa de prindere este mai simpla (un inel metalic cu vreo citeva gauri) si, ca si dimensiuni, este mai mic cel de Ij. Si contrar credintei, cel de Ij mi se pare mai fiabil si ceva mai usor de reparat in drum, in caz ca te lasa periile, spre exemplu.

Asa poti pune alternator si de Saviem, dar trebuie sa toci/modifici mai multe componente!

Cind voi da jos prelata de pe CZ (sa dea caldura, s-o pot scoate din garaj) o sa-i fac poze ca sa se poata compara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ai dat si bani pe mizeria aia? :))))) ia de aici, eu in 2005 reglam avansul cu laptopu' la jawa, te chacai pe tine de ras daca ma vedeai! :lol: : http://www.imfsoft.com/hardware/products/jawa-cz-trabant-ignition.asp

Acum 30 ani daca ai fi avut asa aprindere puteai fi acuzat de spionaj si legaturi cu agenturile straine!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dat si bani pe mizeria aia? :)))))

 

 

ia de aici, eu in 2005 reglam avansul cu laptopu' la jawa, te chacai pe tine de ras daca ma vedeai! :lol: : http://www.imfsoft.com/hardware/products/jawa-cz-trabant-ignition.asp

nu .nu am dat. a fugit dupa mine sa mi le dea ca am eu ochi de aia frumosi. :crack: na dai pace ca n-a stii nimeni :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu .nu am dat. a fugit dupa mine sa mi le dea ca am eu ochi de aia frumosi. :crack: na dai pace ca n-a stii nimeni :ok:

or fi stricate. o schema, ceva ai? sau macar mai multe poze din mai multe unghiuri, nu vad nici cablurile de alimentare ale bobinelor...

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia uitativa dragii mei cum arata un rezervor care a fost dus la vopsit acu 2 saptamani si pe bani nu pe multam fain.ce poti sa zici de un vopsitor ca asta?m-am rugat pentru el ,nici nu se pune problema.la toti sfintii.na,pai omul asta e ca lumea,si cum lumea e ca tralalala .asa e si el.post-70161-0-34214700-1360524981_thumb.jpgpost-70161-0-29890000-1360525035_thumb.jpgpost-70161-0-04244700-1360525054_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspensiile astea sunt de Jawa 638?

post-7742-0-54459800-1361351924_thumb.jpgpost-7742-0-49410800-1361351925_thumb.jpg

 

Daca da:

 

1. Pentru ce sunt inele de plastic care imbraca zona simeringurilor? Cum se scot, daca se scot? Unul nu mai are buza de sus.

2. De unde iau simeringuri sa le schimb?

3. Cat ulei intra in fiecare jamba si ce tip?

 

Hai cu primavara..... !!! :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da telescoapele sunt de jawa 638,inelele ce imraca zona semeringurilor sunt pentru protectie impotriva impuritatilor,au rolul de a prelungi un pic mai mult viata semeringurilor.In legatura cu semeringurile ti as recomanda semeringuri marca athena sunt mai scumpe dar merita efortul.ulei intra cam 100 ml de ulei hidraulic pt telescoape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer saua aia nu isi are locul acolo,asta ii doar parerea mea,acum depinde ce gusturi ai tu dar daca as fi in locul tau as pune o alta sa ceva gen old school.tu fa ce vrei ii motorul tau.

exact asta ziceam si eu.mai bine fac un taburet din saua asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...