Sari la conținut

Accident La Pod La Cernavoda


angel pila
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat acum un prieten care era pe drum spre Constanta si mi-a spus ca era un accident cu o motocicleta chiar la pod la Cernavoda.Venise o ambulanta care se pare ca nu era dotata cu oxigen si cam la 5 min a mai aparut alta.Nu stia in ce stare e motociclistul,dar mai era o fata care era intinsa pe jos cu ceva sange.Mai multe nu mi-a spus.Sper sa fie bine si motociclistul si pasagera.Motoreta era una neagra cu argintiu,probabil o Hayabusa. Daca mai aflati ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BucureÂşti, 8 iul /Rompres/ - O femeie de 34 de ani din BucureÂşti, ocupanta locului din spate pe o motocicletă, Âşi-a pierdut viața duminică, în jurul orei 15.50, după ce motorul pe două roți s-a dezechilibrat Âşi s-a prăbuÂşit pe DN 2 în zona podului Dunăreni pe traseul BucureÂşti-Constanța.

Poliția Âşi mai multe ambulanțe s-au deplasat la fața locului.

Nu se cunosc încă date despre starea în care se află conducătorul motocicletei, un bărbat în vârstă de 37 de ani din BucureÂşti, a declarat Agenției ROMPRES Liviu Mălureanu ofițer de presă în cadrul Poliției Române.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal pe drumul spre mare. O tânără care venea din BucureÂşti a murit pe podul de la Cernavodă, după ce s-a dezechilibrat Âşi a căzut de pe motocicleta condusă de un bărbat. Bărbatul a intrat apoi cu motocicleta în balustrada podului. Poliția Âşi mai multe ambulanțe s-au deplasat la fața locului. Nu se cunosc încă date despre starea în care se află conducătorul motocicletei, un bărbat în vârstă de 37 de ani din BucureÂşti. Poliția încearcă să stabilească împrejurările producerii accidentului. Circulația pe sensul BucureÂşti- Constanța nu a fost blocată, însă se desfăÂşoară cu dificultate.

 

Este al treilea accident fatal de pe traseul BucureÂşti-Constanța în acest weekend. Vineri o persoană a murit Âşi alte 12 au fost rănite în urma a două tamponări în lanț petrecute pe Autostrada Soarelui. Iar sâmbătă un nou accident, soldat cu moartea unei persoane, a avut loc tot pe Autostrada Soarelui, când un autoturism a intrat sub o autocisternă.

 

Antena3.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal pe drumul spre mare. O tânără care venea din BucureÂşti a murit pe podul de la Cernavodă, după ce s-a dezechilibrat Âşi a căzut de pe motocicleta condusă de un bărbat. Bărbatul a intrat apoi cu motocicleta în balustrada podului. Poliția Âşi mai multe ambulanțe s-au deplasat la fața locului. Nu se cunosc încă date despre starea în care se află conducătorul motocicletei, un bărbat în vârstă de 37 de ani din BucureÂşti. Poliția încearcă să stabilească împrejurările producerii accidentului. Circulația pe sensul BucureÂşti- Constanța nu a fost blocată, însă se desfăÂşoară cu dificultate.

 

Este al treilea accident fatal de pe traseul BucureÂşti-Constanța în acest weekend. Vineri o persoană a murit Âşi alte 12 au fost rănite în urma a două tamponări în lanț petrecute pe Autostrada Soarelui. Iar sâmbătă un nou accident, soldat cu moartea unei persoane, a avut loc tot pe Autostrada Soarelui, când un autoturism a intrat sub o autocisternă.

 

ASTA AU SPUS ACUM SI LA STIRI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, i-am vazut si eu. :lol: Treceam in sens invers (de la C-ta spre Buc). N-am vazut prea bine printre zabrelele podului, dar era o persoana imbracata in costum moto, intinsa pe jos, si o alta aplecata asupra ei. Politia abia sosise, se dadeau jos din masini ca sa opreasca circulatia. Nasol!! Speram sa scape... :lol: Dar.. :lol: RIP :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. ......ROmania nu este facuta ptr viteze....sincer. ma uit la cei care merg cu 80-90 ....sunt okey...! sau poate romanii nu s facuti ptr speed...nu stiu.. dar mai bine mergi pe circuit si dai blana! am intzeles k or sa mearga mai multi la GReci ..130 euroi..cevga de genul...mergi akolo si dai gaz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa o odihneasca. prea multe victime. de asta am sa-mi fac motorul cu un singur loc. sa nu mai am pe altcineva pe constiinta.

 

eu fac ca si mertan..un singur loc...mai ales ca sunt incepator

 

r.i.p fetei :wave: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu senzatia. e misto. fetele mor dupa motoare, vor sa se plimbe etc etc. nu stii de unde apare lupul si daca cineva peste tine. nu e trebuie sa gresesti tu sa zici ca e vina ta. apoi incepe scandalul. parintii fetei... ca domnle fata mea e la spital, esti nebun, sau mai rau se poate si mai rau. si mai bine mergi singur. e cel mai sfant asa. doar sa faci o uzdelca inainte ca daca se urca pe motor e pe propria raspundere :wave:

 

ciao si numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred k sotzia cuivaa d p forum a mai avut un accident in acelasi loc... pare un loc blestemat... si p mine m "manca" s dau gaz l masina in zona aia...

 

RIP fetei :| sanatate si putere psihica prietenului - va fi cumplit cand va realiza c s-a intamplat :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetei - R.I.P. :wave: :lol: Condoleante familiei si prietenilor !!!

 

Nu am reusit sa vad decat titlul dat pe realitatea tv... dar din ceea ce spuneti voi mie imi e teama sa nu-i fi fost chiar sotie... la 37 ani el si 34 ani ea...

 

Insanatosire completa si rapida riderului si multa putere psihica !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wave: :lol: :lol: :lol:

Sper sa se insanatoseasca pilotu, si mai ales sa mai poata sa isi revina dupa accident.

E o greseala destul de comuna, ca dupa ce mergi pe autostrada, sau pe drum drept, reduci, reduci, si cand vrei sa iei curba te duci ... . De fat ai redus da de la 200 la 100 si ai senzatia ca stai pe loc cu toate ca ai viteza mult prea mare.

Pacat ca l-a costat atat de scump. Mai ales ca accelasi lucru s-a mai intamplat recent.

Editat de kima
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...