Sari la conținut

Honda Cbr 125 Vs. Honda Varadero 125


cbr vs varadero  

309 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Cand e vorba de CBR vs RS125 invingator e CBR!!! Dar cand e vorba de CBR125 vs Varadero125 cred ca invingatoare e Varadero!!! E mai buna, mai inalta putin, mai frumosa si daca nu ma insel si mai puternica;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand e vorba de CBR vs RS125 invingator e CBR!!! Dar cand e vorba de CBR125 vs Varadero125 cred ca invingatoare e Varadero!!! E mai buna, mai inalta putin, mai frumosa si daca nu ma insel si mai puternica;)

 

CBR si RS125 :laugh: CBR invingator la ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero clar... E mult mai mare, mult mai comoda, mult mai fiabila(V power baby) trage bine, adica tine pasu cu nsr-uri cbr-uri, nu ramane in urma(126km/h viteza maxima, testata). Pentru drumurile noastre e perfecta, nici nu simti gropile...Si daca ai chef de off-road nu te lasa(amicul meu(despre Varadero lui vorbesc, nu am avut experienta cu altele) a facut saptamana trecuta ce a mai ramas din Transalpina cu ea, motorul are in jur de 27k+ si nu da semne ca ar obosi)

 

 

EDIT: Mai intai urcate pe una sa vezi daca atingi pamantul... e cam inalta :laugh:

Editat de Darkanian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero clar... E mult mai mare, mult mai comoda, mult mai fiabila(V power baby) trage bine, adica tine pasu cu nsr-uri cbr-uri, nu ramane in urma(126km/h viteza maxima, testata). Pentru drumurile noastre e perfecta, nici nu simti gropile...Si daca ai chef de off-road nu te lasa(amicul meu(despre Varadero lui vorbesc, nu am avut experienta cu altele) a facut saptamana trecuta ce a mai ramas din Transalpina cu ea, motorul are in jur de 27k+ si nu da semne ca ar obosi)

 

 

EDIT: Mai intai urcate pe una sa vezi daca atingi pamantul... e cam inalta :laugh:

tine pasul cu toate motoretele de 15 cai.

nsr delimitat ii da fum.

cand vine vararu?

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni cel tarziu. Daca sunt delimitate cred si eu dar la off-road recupereaza :laugh:

 

Si in plus 2t vs 4t... delimitat nsru care cat rs125 sau ceva de genu(~30cp)

Editat de Darkanian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
E un topic RS125 vs CBR125 si acolo am votat CBR :love: iai ziceam ca CBR e mai tare ca RS-ul si Varadero e mai tare ca CBR-ul! ma rog.... :)

 

ok! e a doua oara cand zici...altceva ?

ps:HAI SA NE LUAM CU TOTII CBR!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Chiar daca sunt posesor de CBR125 , Varadero o intrece :drink: :wink:

 

CBR-urile merg mai bine in oras(dar nu Bucurestiul ca acolo nu prea pot fi numite strazi....), iar Varadero pe aproape orice tip de drum, asta il face mai bun.......cat la condus CBR-ul trece in frunte Bafta, ca amandoua sunt foarte bune! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Sincer, ca fost posesor de Varadero 125 sunt subiectiv. Dar pe drumurile de enduro forestier din Apuseni pe unde am umblat cu Vara, un CBR doar viseaza sa ajunga (eventual pe o platforma). Pe sosea asfaltata, din nefericire pt CBR, lucrurile nu de schimba dramatic in favoarea lui. Viteza maxima comparabila (cca 120 km/h), cuplu identic (10 Nm), cai mai multi Varadero (15hp vs 13hp). Singurul lucru la care sta mai bune, chiar mult mai bine CBR-ul, e pretul.

Concluzie: vot Varadero.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Varadero toata ziua( motor V2, patru timpi ce sa mai ceri de la viata?). Cbrista se crapa in doua pe teren accidentat. :crack:

 

de acord cu tine,si e buna si la gropi,denivalari,borduri si off road daca ai caucicuri de care trebuie,amandoua consuma putin,si zic eu te poti strecuta cu varadero fara probleme si in oras,eu zic ca e mai buna pt ca scapi de o grija la borduri si gropi,ai pozitia mai buna in sensul ca esti mai sus si ai vizibilitatea mai buna,la 1,68 o sa stai pe varfuri dar stai linistit sigur o sa te mai inalti si o sa fie buna de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...