Sari la conținut

Honda Cbr 125 Vs. Honda Varadero 125


cbr vs varadero  

309 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

deci unele au 12 cai si altele 14 sau 15. asa au scris ei. asa am vazut si eu pe mobile.de, oare chiar asa o fi? dar eu stiu ca cele 4t nu sunt limitate. cred ca asa scrie in talon ca prinde 80. sau nush ce o fi. eu zic ca merita. si daca tatal tau se orupa cu adusul din afara poate imi aduce si mie una la primavara, nu? :bigstar:

Nu s ocupa cu asta da a zis k o sa i-a o motoreta mai mare si poate s duce pana in germania,da nu vreau sa fie limitata la 80,dak e limitata la 80 mai bine mai astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 124
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

<small>--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 13:17 -------------</small><br/>

oke, deci cbr e numai pt strada. oare o fi prea greu pt mine un varadero? Hyosung GT 125 Naked cate kg are?

nu te mai ingriji de greutate, motoreta nu se tine din muschi. daca vreasa cada - cade. iarasi la manevrabilitatea de pe loc tre sa o ghidezi, nu sa fci forta de ea. Cauta pe forum posturile lui janel = fata de 50 kile incepatoare care s-a descurcat perfect cu nipru (250 kile)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is de acord cu Zidu la partea cu greutatea...ii una sa mergi pe strada cu o motocicleta de 160kg.....si alta sa o scoti din sant......deci stai linistit Frodo

 

Pentru cei care nu stiu smecheria cu limitarea....in general cele de 125 is limitate la 100km pe ora din cate am observat din fabrica....limitarea ii electronica si cand pe ceas viteza vrea sa treaca de 100 se taie din carburator gazu.....asa is gandite....

 

Faza cu Germania nu ii unica....limita de viteza pt subacategoria A1 ii de 80km/h pe drumuri europe si express si 70 pe celalte categorii.....la noi in legislatie zice ca 90 pe autostrazi dar nuhs daca la nemti ii voie cu asa ceva pe autostrada.....deci ramane limitata la 80.....

 

Probabil ca multi dintre cei cu 125 au crezut ca limitele is la fel ca la A sau B....dar nu is asa....acuma ca "genialii" nostri politai stiu atata de bine legislatia incat nu iei amenda daca mergi cu 100 pe DN1....ii partea a 2-a....

 

Si motocicleta mea ii la fel limitata doar ca neamtu de la care am luato a mai pus un intrerupator care taie curentu la chestia cu limitarea si nah....am scapat.....

 

Frodo parerea mea ii ca esti prea bulversat si nu sti ce vrei...incearca motoarele....invata legislatia....ia carnetu....si dupaia poti sa te gandesti si la motor.....

 

Numai bine

 

--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 15:25 -------------
PS.....si Dt meu care ii 2t merge foarte bine si pe asfalt....deja la viteza mare si turatia ii mare....in jur de 8500 la 100 si ramane o dara albastra de fum de la ulei si se poate observa ca se unge motoru cu ulei.....si daca uleiu folosit ii bun nu are nici pe naiba ca ii 2t......numai ca neavand parbriz ii destul de puternic curentu peste 100 si deja nu mai poate nici motoru find limitat la 15 cai inca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oke fratilor. m-am mai uitat pe siteul honda si am gasit modele interesante cum ar fi honda cr 125, de cross cu 44cp, super tare.

akm sa va arat altceva husqvarna cr 125 ia uitati-va si minunati-va!

http://youtube.com/watch?v=9xAor2z4slg

 

si de asta ce parere aveti? :) cand ma gandesc ca si tampenia asta are putere mai mare decat varadero... :bigstar:

http://youtube.com/watch?v=s-nK8syNDJM

 

Taree, nu? Stiti ce ma gandeam? sa-mi iau la anu dupa ce dau de A1 un varadero sau ceva mai street apoi sa strang bani si sa-mi iau o enduro mai mare de vreo 250 si mai veche care sa fie 2t si sa ma dau cu ea pe coclauri, ce ziceti? merge?

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oke fratilor. m-am mai uitat pe siteul honda si am gasit modele interesante cum ar fi honda cr 125, de cross cu 44cp, super tare.

akm sa va arat altceva husqvarna cr 125 ia uitati-va si minunati-va!

http://youtube.com/watch?v=9xAor2z4slg

 

si de asta ce parere aveti? :) cand ma gandesc ca si tampenia asta are putere mai mare decat varadero... :bigstar:

http://youtube.com/watch?v=s-nK8syNDJM

 

Taree, nu? Stiti ce ma gandeam? sa-mi iau la anu dupa ce dau de A1 un varadero sau ceva mai street apoi sa strang bani si sa-mi iau o enduro mai mare de vreo 250 si mai veche care sa fie 2t si sa ma dau cu ea pe coclauri, ce ziceti? merge?

absolut nu.

cross 125 are in jurul a 40 cai desi cele mai multe au in jur de 30 cai nu e nemaintalnit, si motoru de rs 125 are 32 cai, diferenta e ca un crossare sub 100 kile.

crosuriel de 250 au peste 50 cai

 

toate astea sunt extrem de violente si daca nu stii sa le stapanesti te trantesc rau de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Honda Varadero e , fara dubii, cea mai buna "125" in 4 timpi de pe piata - fiabila, economica, impunatoare, polivalenta dar cam... scumpa si grea (166 kg la plin).

Era pe forum un anunt al unui tip din Cluj parca, cerea 1.900 de euro pe un XLV 125 (asta-i "codul" lui Varadero cel mic) - un pret bun pt. o moto din 2003 inmatriculata.

 

Votez deci Varadero 125 !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, oke.

pt ca ati fost baieti cuminti va mai pun niste poze :blink:

 

In primul rand sa va prezint varadero 125 din 2007 care pe siteul la honda - brasov este 6800 euro :bigstar:

 

 

 

--- Mesaj completat în 02 Aug 2007 17:00 -------------

:) Honda Varadero e , fara dubii, cea mai buna "125" in 4 timpi de pe piata - fiabila, economica, impunatoare, polivalenta dar cam... scumpa si grea (166 kg la plin).

Era pe forum un anunt al unui tip din Cluj parca, cerea 1.900 de euro pe un XLV 125 (asta-i "codul" lui Varadero cel mic) - un pret bun pt. o moto din 2003 inmatriculata.

 

Votez deci Varadero 125 !!! :blink:

:wave: mercy pt vot si nu uita sa-ti chemi toti amicii aici sa posteze si sa voteze!

 

Mai adaug cateva poze :haha: hai sa va arat si voua celor care nu cunoasteti modelul o honda cr125 super frumoasa dar violenta pt ca are 30KW adica vreo 40 de cai si este pt cross.

 

Si inca ceva suuper pt voi, cel mai frumos varadero pe care l-am vazut eu pana acum, pacat ca costa 3900euro. este din 2006 aproape. Oare de unde are saua aceea si cat costa una? Dar o toba care sa o faca sa se auda asa ca la choppere adica sa trosneasca tare cat costa? si un carburator de 32mm cat costa? pls raspundeti la totul.

post-20685-1186062367_thumb.jpg

post-20685-1186062402_thumb.jpg

post-20685-1186062438_thumb.jpg

post-20685-1186062485_thumb.jpg

post-20685-1186063030_thumb.jpg

post-20685-1186063202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos varadero pe care l-am vazut eu pana acum, pacat ca costa 3900euro. este din 2006 aproape. Oare de unde are saua aceea si cat costa una? Dar o toba care sa o faca sa se auda asa ca la choppere adica sa trosneasca tare cat costa? si un carburator de 32mm cat costa? pls raspundeti la totul.

un poolizor de 125 cc nu o sa sune niciodata ca un chpper sau un enduro peste 600cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un poolizor de 125 cc nu o sa sune niciodata ca un chpper sau un enduro peste 600cc

oke, nu am zis sa sune ca un 600 dar sa se auda mai gros si sa trosneasca putin sa zguduie putin.

 

uite unul super frumos: la varadero asta cred ca este culoarea mea preferata. Defapt astea doua. sunt preferatele mele. asa cu saua misto daca avea alta toba adica toba de pe cealalta era suuper taree!

http://mobile.de/SIDqXXQ0fMEjUBJnc8tpgCeKg...1259696226&

 

 

Nu prea poti sa-l inmatriculezi fiind cross, neavand faruri si kilometraj.

pai da dar mergi cu el prin padure, etc. in fine, hai sa ne vedem de varadero al nostru. hai sa ne gandim cum il putem "tuna" putin. parerea mea e sa-l lasam afara sa se tuneze cand tuna. :bigstar:

post-20685-1186063640_thumb.jpg

post-20685-1186063804_thumb.jpg

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Varadero are 15 CP "pe bune" (limita maxima pentru a putea fi condusa fara permis moto de cei care au permis B in unele tari vest-europene), prinde 117 km/h reali la 12.000 rpm, trage destul de bine (insa trebuie turata la minim 7-8.000 rpm ca sa fie cit de cit vioaie) si singurul producator de cilindri/pistoane "tuning" (de 165 cmc) e o firma austiaca; din pacate, pretul kitului care creste astfel puterea de la 15 la 22 CP (si viteza max. la 135 km/h) e de vreo 1.100 de iepuroi :bigstar: la adresa de web: http://www.1000ps.at/produkte_detail.asp?id=416 Aaaa, mai era o firma nemteasca din Reutlingen (kit 180 cmc, 23 CP), dar pretul kitului e si mai inaccesibil: 1.390 iepuroi...

 

Nici tobele tuning nu-s prea frecvente pentru Vara 125, dar cu putin surfing pe net se mai gasesc (sint fan-situri destule, mai ales franceze, dar si germane).

 

Succes maxim ! :blink:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Varadero are 15 CP "pe bune" (limita maxima pentru a putea fi condusa fara permis moto de cei care au permis B in unele tari vest-europene), prinde 117 km/h reali la 12.000 rpm, trage destul de bine (insa trebuie turata la minim 7-8.000 rpm ca sa fie cit de cit vioaie) si singurul producator de cilindri/pistoane "tuning" (de 165 cmc) e o firma austiaca; din pacate, pretul kitului care creste astfel puterea de la 15 la 22 CP (si viteza max. la 135 km/h) e de vreo 1.100 de iepuroi :bigstar: la adresa de web: http://www.1000ps.at/produkte_detail.asp?id=416 Aaaa, mai era o firma nemteasca din Reutlingen (kit 180 cmc, 23 CP), dar pretul kitului e si mai inaccesibil: 1.390 iepuroi...

 

Nici tobele tuning nu-s prea frecvente pentru Vara 125, dar cu putin surfing pe net se mai gasesc (sint fan-situri destule, mai ales franceze, dar si germane).

 

Succes maxim ! :blink:

Frumos, foarte frumos dar in acelasi timp foarte scump. nu se merita sa dai banii pe un kit de 165cc sau 180cc doar pentru 7 sau 8 cp diferenta. parerea mea. daca ajungea la 50cp merita. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii un kit totusi pt o motociclceta in 4t.....acuma is curios si cat rezista asa ceva....practic find 4t ar trebui sa tina o viata....

 

Acuma nu inteleg de ce vrei sa iei un cross pt utilizat la enduro.....motocicleta aia ii facuta sa mearga pe circuit nu prin paduri.....asa ca orienteazate spre ceva mai enduro......daca vrei un 250 alege ceva in 4 timpi....un dr250 io zic ca ar fi destul....are si putere si ii motocicleta de enduro....il poti si inmatricula da de folosit il foosesti numa prin padure sa nu ai probleme cu politia......

 

Si iara nu vad ce te gandesti deja la kit de 180 pt varadero cand nu ai conduso niciodata in viata ta sa vezi ce poate si ca are si puterea sa te omoara mai ales ca esti nerabdator si tot.....asa se petrec multe accidente la inceput....copii cu permisu de soferi de 3 zile.....motociclete si mici da totusi is motociclete si hai sa vedem ce stie motocicleta.....si incepi sa ii tot dai in gat....in localitati vezi ca masinile merg prea incet cu 50....hai sa ii dam 70 sa vedem cum se simte....si cum radem de nenea cu bmw care merge regulamenter cu 50.....

 

Si stiu cum ii faza cu viteza si tot.....am carnet de 3 saptamani si 600km.....50 offroad, 50 drum intins si restu in oras....dupa primi o 100km pana te obijnuiesti cu motocicleta incepi sa vezi ce poate cu acceleratia....incepi sa ii mai dai in oras 60.....unde sti ca nu ii politie ii dai si 70......mi sa intamplat sa mai scap mana pe gaz si eu....dar mam orpit la timp si tot......plus de asta trebe sa sti si cat ii de manevrabila motocicleta....sa sti ce poate pe curbe....si in primu rand sa sti tu.....

 

Nu stiu de ce am presimtirea ca nu ai pus pana acuma mana pe o motocicleta sa vezi cum merge ceva mai mult de o tura pe o 100 de metri....sa vezi cum ii pe curbe, cum ii sa mergi in aglomeratie si asa.....inainte de toate in locu tau mias face griji cu permisu, sa stiu legislatia si sa imi iau carnetu din prima ca tot esti asa de nerabdator....si ca si sofer trebe sa fi calculat, cu ochi in oglinzi, la viteza si la tot ce te inconjoara....sa sti daca poti lua o curba sau nu cu o anumita viteza....sa sti daca in caz de ceva poti opri destul de repede si tot

 

NU vreau sa fac pe lupul moralist dar totusi.....sfatu meu ii sa o lasi mai moale cu nerabdarea si sa vezi cum se vede treaba si din postura de motociclisti....pt ca cea mai mare parte din cei care au postat sunt motociclisti si vorbesc din acel punct de vedere nu de pusti nerabdator care nu stie ce ii mai frumos.....sa te admire gagicile cand stai pe terasa si bei un suc sau sa tragi un drum mai lung si sa te bucuri de drumu care il faci si tot ca un motociclist pasionat.....mai gandestete....si credema....mersu pe bicicleta ii o joaca de copil pe langa mersu pe o motocicleta.....

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii un kit totusi pt o motociclceta in 4t.....acuma is curios si cat rezista asa ceva....practic find 4t ar trebui sa tina o viata....

 

Acuma nu inteleg de ce vrei sa iei un cross pt utilizat la enduro.....motocicleta aia ii facuta sa mearga pe circuit nu prin paduri.....asa ca orienteazate spre ceva mai enduro......daca vrei un 250 alege ceva in 4 timpi....un dr250 io zic ca ar fi destul....are si putere si ii motocicleta de enduro....il poti si inmatricula da de folosit il foosesti numa prin padure sa nu ai probleme cu politia......

 

Si iara nu vad ce te gandesti deja la kit de 180 pt varadero cand nu ai conduso niciodata in viata ta sa vezi ce poate si ca are si puterea sa te omoara mai ales ca esti nerabdator si tot.....asa se petrec multe accidente la inceput....copii cu permisu de soferi de 3 zile.....motociclete si mici da totusi is motociclete si hai sa vedem ce stie motocicleta.....si incepi sa ii tot dai in gat....in localitati vezi ca masinile merg prea incet cu 50....hai sa ii dam 70 sa vedem cum se simte....si cum radem de nenea cu bmw care merge regulamenter cu 50.....

 

Si stiu cum ii faza cu viteza si tot.....am carnet de 3 saptamani si 600km.....50 offroad, 50 drum intins si restu in oras....dupa primi o 100km pana te obijnuiesti cu motocicleta incepi sa vezi ce poate cu acceleratia....incepi sa ii mai dai in oras 60.....unde sti ca nu ii politie ii dai si 70......mi sa intamplat sa mai scap mana pe gaz si eu....dar mam orpit la timp si tot......plus de asta trebe sa sti si cat ii de manevrabila motocicleta....sa sti ce poate pe curbe....si in primu rand sa sti tu.....

 

Nu stiu de ce am presimtirea ca nu ai pus pana acuma mana pe o motocicleta sa vezi cum merge ceva mai mult de o tura pe o 100 de metri....sa vezi cum ii pe curbe, cum ii sa mergi in aglomeratie si asa.....inainte de toate in locu tau mias face griji cu permisu, sa stiu legislatia si sa imi iau carnetu din prima ca tot esti asa de nerabdator....si ca si sofer trebe sa fi calculat, cu ochi in oglinzi, la viteza si la tot ce te inconjoara....sa sti daca poti lua o curba sau nu cu o anumita viteza....sa sti daca in caz de ceva poti opri destul de repede si tot

 

NU vreau sa fac pe lupul moralist dar totusi.....sfatu meu ii sa o lasi mai moale cu nerabdarea si sa vezi cum se vede treaba si din postura de motociclisti....pt ca cea mai mare parte din cei care au postat sunt motociclisti si vorbesc din acel punct de vedere nu de pusti nerabdator care nu stie ce ii mai frumos.....sa te admire gagicile cand stai pe terasa si bei un suc sau sa tragi un drum mai lung si sa te bucuri de drumu care il faci si tot ca un motociclist pasionat.....mai gandestete....si credema....mersu pe bicicleta ii o joaca de copil pe langa mersu pe o motocicleta.....

 

Numai bine

oke frate. in primul rand nu am zis ca deja vreau un motor mai mare sau mai multa putere dar ma gandeam ca odata si odata ma voi plictisi de ea si nu mereu o vinzi imediat, intelegi? si ziceam ca atunci cand nu imi mai ajunge puterea poate o modific putin. dar vad ca u nu ai inteles ce vroiam sa zic/ si inca ceva daca crezim k sunt pusti gandeste-te ca si tu erai anul trecut pe vremea asta lafel ca mine si nu cred ca pe tn te-a facut atunci cineva sa te simti cum ma simt eu acum, nu? :) Nerabdarea vine de la sine, nu pot sa o stapanesc. imi doresc un motor si da, nu am mers cu o motocicleta doar plimbat de altcineva. cu ce motor vrei sa ma plimb? nu ti-am explicat ca singurii care au aici sunt varamiu costica de la service, unul teodorescu bogdan si unul dinulescu bogdan parca. intelegi tu? si au asa: varamiu cbs 450, teodorescu cbr 500 si dinulescu suzuki bandit600. intelegi? cum vrei sa merg eu cu asa ceva? u te crezi mare si tare acum dar tu la varsta mea nu iti doreai un motor lafel de mult ca mine? si tu ai mers la acea varsta pe un motor de 125? daca da asta e din cauza ca tu stai la oras si acolo gasesti amici cu care sa te plimbi, etc. Chiar crezi ca nu mi-ar place si mie sa ma dau cu un dt prin padure? ba da dar cu cine? ma duc singur? :hurt: Nu cred ca mai are rost sa tin atata timp topicul asta deschis ca fac mai mult rau decat bine cu el si mi-e sa nu va enervez si pe voi. asta e , imi doresc un motor si imi voi lua, iti garantez asta. si daca chiar nu pot si eu sa discut linistit pe un forum o sa iau ce stiu si ce o sa-mi placa mai mult si gata. si poate o sa fie bun. :burnout: Declar topicul inchis. rog un admin sa stearga topicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratele nu te supara.....da am facut cand miam ales motocicleta am stiut clar modele....si am intrebat lumea ce sa aleg....nu am intrebat cate kile are cbr sau varadero....simplu.....am cautat....mam uitat pe bikez.com si pe bikepics.com ca sa vad cum arata si ce poate fiecare motocicleta....mam uitat pe mai multe site'uri....am cautat pe mobile si pe motoscout24....am vazut si preturi, kilometri, ani si tot.....si dupa am interbat lumea pe forum....pt ce vreau io sa fac care ii cea mai potrivita....lumea mio zis ca la bani mei cea mai buna era DT....is multumit de ea si tot....ma dispera numa ca nu prea am cu cine sa ma dau si de asta miar fi placut un varadero de exemplu ca so pot merge cu cei cu motociclete mai mari...pt ca DT'u nu ma prea pot baga la drumuri lungi pe asfalt ca neavand parbriz ma sufla vantu de la 80 destul de tare si nu ii foarte comoda ca sa poti sa faci drumuri mai lungi de o 100km....plus ca ii 2t si nu ii tocmai cea mai buna alternativa pt asfalt.....

Si Frodo.....credema ca si io asta vara eram nerabdator....da nu disperat totusi sa nu mai am pic de rabdare si sa ma agit atata.....pana sa ma apuc de scoala de soferi nu am mai pus nici eu mana pe un motor vreodata sa stiu cum ii si tot.....motoru lam avut dupa ce miam terminat vreo 8 ore de condus in poligon acum vreo 3 luni.....da pentru asta am avut totusi rabdare si am avut si conditie de la ai mei ca sa imi ia motor in cea ce priveste scoala.....si sa nu uit ca nici nu mio luat putin pana iam convins ca vreau chestia asta ca pasiune si nu ca trend sa ma vada fetele in oras....

Si nu is singuru si nu esti nici tu singuru care o trebuit sa stea sa astepte sau o stat si o asteptat.....da atata timp cat nu ai mers pe nici unu dintre variante si nici macar nu ai cautat informatii despre ele nu stiu cumm te putem ajuta:|.....pareeea mea linisteste si mai bine invata legislatia ca sa sa iti permisu cat mai repede si implicit motocicleta....si dupaia o sa putem vorbi ca de la motociclist la motociclist.......ca asa esti nerabdator si nu sti ce vrei.....si credema ca nimeni nu poate sa isi ia toate modele ca sa vada care ii place mai mult.....deci trebe tu sa alegi nu sa aleaga lumea in locu tau......

Sfatu meu:mai documenteazate, ia permisu si mai vorbim

 

Numai bine :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, tie iti e usor sa zici toate astea. ne mai vdm la anu sau pe alte top[icuri, declar acest topic inchis. si stii bn de ce. am mai vb noi si pe mess

 

--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 16:09 -------------
mi-a mai trecut supararea si declar varadero invingator. :crack:) hai, mai votati si mai postati commenturi :hurt: :burnout: :P :crack: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mda, tie iti e usor sa zici toate astea. ne mai vdm la anu sau pe alte top[icuri, declar acest topic inchis. si stii bn de ce. am mai vb noi si pe mess

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Aug 2007 16:09 -------------</small><br/>mi-a mai trecut supararea si declar varadero invingator. :lol:) hai, mai votati si mai postati commenturi :) :lol: :moto: :nono: :moto:

omule,ia o pastila,linistete-te,si nu te mai agita atata...prea umbla hormonu in tine...stiu ca vrei sa aflii multe despre moto,dar nici asa deschizand jumate din topicurile de la clasa125 in 2 luni...am vazut ca ai pus topicuri de asa ceva pana si la vanzari...iar parerea mea e ca orice moto de 125 care e peste 3500 euro de noua e exagerat de scumpa si nu isi justifica costul...la fel ca si cele eftine,de 2 bani...recent am vazut cineva pe aici ca postat recent ceva legat de un mz de 125 15cp gangsta,un fel de supermoto,e exact ce vrei tu...ia-ti intai carentul si dupa mai vorbim....PUNCT! TOPIC INCHIS!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

absolut nu.

cross 125 are in jurul a 40 cai desi cele mai multe au in jur de 30 cai nu e nemaintalnit, si motoru de rs 125 are 32 cai, diferenta e ca un crossare sub 100 kile.

crosuriel de 250 au peste 50 cai

 

toate astea sunt extrem de violente si daca nu stii sa le stapanesti te trantesc rau de tot

 

 

 

as avea si eu o intrebare. de unde pot sa cumpar si eu o Honda Varadero 125 ?? si la ce bani? locuiesc in bucuresti. Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

nu cred ca isi are locul aici dar intreb... la CBR ce ulei puneti, sintetic full , sau semi.... la vo 3 persoane am auzit vo 3 variante de uleiuri... ce recoamdna manualul (pe care din pacate nu il am:( )

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 16 Oct 2007 19:08 -------------
hai mai nici un CBR-ist dornic de un post de cateva cuvinte:( ?

ce ulei folositi ?

 

 

asfalt uscat

:bigstar:

Editat de RedBaron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

vezi, intreaba-l pe costy clipcea ca el a avut cbr...

 

mey si acuma mai scrieti pe aici? :lol:) eu nu am mai intrat pe topicul asta de cateva luni bune. Ce idiot eram ... Ma ceratm cu toti si akm ma am bn cu ei :cheers:) Eram si eu copil. Mii de scuze tuturor celor care le-am creat probleme. Prietenii stii de ce :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visez la Honda Varadero ca primul meu motor , vad ca pana acum conduce fata de cbr , oricum pentru ce ai zis ca iti trebuie , e perfect :D

 

:D :P

:lol: man faza e ca eu nu mai vreau asta. nu am mai scris aici de cateva luni. nu mai vreau varadero pt ca este touring-enduro si este greu. eu vreau un enduro usot si 2t nu 4t. (varadero este in 4t si are motor V2- deci se aude frumos) dar pe mine num ma ajuta cu nimic asta. eu nu vreau motor pt strada. Mi-am schimbat complet preferintele :( Multa bafta in alegerea motorului ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...