Sari la conținut

21.08.2007


AlexRap
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 133
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi pare rau cand citesc ca alti motociclisti au patit-o..

Asta e, un moment de neatentie, un moment de prostie si gata...

CDI spunea ca era inebunit dupa motoare, ca nu a apucat sa-si vada visul cu ochii.. in fine, stau si intreb: La ce ii foloseste acum ca era inebunit dupa motoare? La nimic. Pacat, s-a stins din viata devreme.. iar in viata nu e ca pe tastatura, dai F2 sau F4 si reiei totul de la capat. Din pacate "game over" inseamna chiar sfarsitul. Raman la parerea mea ca motociclismul nu trebuie tratat ca un simplu joc, ci cu multa responsabilitate, prudenta si stapanire de sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba mai criticam acum copilul ca a atacat prea tare virajul, sau ca nu a respectat regulile de mers in grup sau bla bla bla...de cate ori nu v ati aflat si voi la cativa cm de a rata un viraj, sau sa agatati un partener de plimbare care a franat brusc sau a evitat ceva pe drum...pur si simplu nu a fost sa se intample. In cazul lui Bebe s a intamplat, si din pacate mortal. Nu stim ce a fost acolo, un "sa i fie tarana usoara" e tot ce pot sa zic la adresa lui, insanatosire grabnica pentru ceilalti 3, si doamne fereste pentru noi...

 

ps: pentru ametitul ala cu senzorul de ridicat pe o roata...lasa ne prietene, baga te pe forumul Universul Copiilor.

Editat de cipone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ps: pentru ametitul ala cu senzorul de ridicat pe o roata...lasa ne prietene, baga te pe forumul Universul Copiilor.

De acord cu tine CIPONE

 

insnatosire grabnica pt cei ramasi in viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, este incredibil. Chiar la fiecare topic aceiasi gusteri se cearta, pe aceleasi motive...

 

Un om moare sau este ranit intr-un accident. In loc sa vedem la aceasta sectiune ce s-a intamplat, si sa intelegem detalii despre eveniment, ca sa putem evita pe viitor greseli si sa ne ferim mai bine de consecinte .... ce vedem?

 

Cearta unor imberbi, emitatori de pareri, care nu fac altceva decat sa o faca pe desteptii si sa se faleasca in public. Celalalt nu stie ce spune, eu stiu, nenea!

 

Mi-e sila!

 

Ia nu mai aberati atat. Daca aveti ceva de spus sau de relatat pentru toata lumea, bine, daca nu, PM intre voi. Mai bagati autocenzura inainte sa dati "add" la replici, ce D-zeu?

 

Cine se simte sa ia aminte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare in aceasta tara nu se poate construi un CIRCUIT ??????????

 

 

 

E buna intrebarea. Un raspuns ar fi ca cei care fac bani in tara asta nu sunt oameni de caracter. Simplu !

 

Eu sunt optimist ca voi apuca sa ma dau pe un circuit in romanica cat mai sunt in putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 pagini, dar nici o descriere a celor intimplate :cheers:

 

Ca de obicei, idei de genul: 'si noi facem la fel, da' la ei asa a fost sa fie...' Eterna si fascinanta Miorita romaneasca.

Ce Proficient Motorcycling, ce circuit?!?

 

Treaba cu senzorul, desi o utopie, i-ar ajuta pe unii care-si iubesc mai tare motocicleta decit viata lor si a celorlalti sa supravietuiasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa l odihneasaca pe Bebe ...cu totii il iubim....eu nu mai pot oprii din plans....e o lectie pt toti.....INGERASUL NOSTRU!!!!!!!:-L(((((((((((((((((( :cheers: :o :D :lol:

 

--- Mesaj completat în 22 Aug 2007 10:37 -------------
un pr bun...un baiat minunat...nu merita asta...insa chiar el o spunea:"eu daca am sa mor ....pe motor o sa se intample"!!!!TE iubim tudy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMFG, 4 dintr-o lovitura, din care unul deja a murit, restul la spital si doar unul e in stare buna !!!! Si culmea erau din zona, se presupune ca stiau destul de bine drumul.

@ TomCat Corect, nici acum nu stim prea bine cum s-a intamplat, numai franturi de povestiri si niscaiva supozitii.

pacat, mare pacat...

Odihna vesnica si condoleante familiei !! Iar pt baieti din spital multa sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cite am intzeles treaba sta in felu urmator : erau in viteza pe virajele de pe Posada iar Bebe a venit din spate sa il depaseasca pe celalat pe viraj, moment in care l-a acrosat si au cazut in prapastie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, este incredibil. Chiar la fiecare topic aceiasi gusteri se cearta, pe aceleasi motive...

 

Un om moare sau este ranit intr-un accident. In loc sa vedem la aceasta sectiune ce s-a intamplat, si sa intelegem detalii despre eveniment, ca sa putem evita pe viitor greseli si sa ne ferim mai bine de consecinte .... ce vedem?

 

Cearta unor imberbi, emitatori de pareri, care nu fac altceva decat sa o faca pe desteptii si sa se faleasca in public. Celalalt nu stie ce spune, eu stiu, nenea!

 

Mi-e sila!

 

Ia nu mai aberati atat. Daca aveti ceva de spus sau de relatat pentru toata lumea, bine, daca nu, PM intre voi. Mai bagati autocenzura inainte sa dati "add" la replici, ce D-zeu?

 

Cine se simte sa ia aminte...

:cheers:

 

Dumnezeu sa te odihneasca in pace Bebe...... :o :D

Insanatosire grabnica si totala celorlalti baieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu parea genul de tigan teribilist, asta e... RIP

 

 

shut the fuck up!

ai sa razi dar...in zona noastra...nu sunt "tigani teribilisti" ca prin bucuresti, care si-au luat motoare decat pt. a impresiona vreo (cuvant urat)!

 

 

:cheers:

post-4849-1187769850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii fie tarana usoara...din intamplare am fost si eu la spital si am asistat la toata tragedia...oricum condoleante familiei si insanatosire grabnica celorlalti......si pentreu ceilalti motoristi ,ganditi inainte de a da gaz!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tot uit la pozele postate cu Bebe si observ ca nu prea are echipament,pe masura motorului pe care il conducea. Oare ce echipament avea pe el in acel moment trist ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad foarte multi pe motoare ss fara echipament si cu casca pe cap fara sa fie asigurata.

O sa spuneti ca echipamentul uneori nu ajuta la nimic, este adevarat dar de ce trebuie sa suferi cand ai un incident minor? Un os rupt mai putin cred ca te ajuta dar asta inseamna pentru multi ECHIPAMENT= MOTOR MAI PUTIN FRUMOS SI CU MAI PUTINI CAI si mare pacat ca acest gand este prezent la incepatori.

Daca cei care sunt la inceput se uita putin la cei care au ceva sezoane in fata lor vad ca au echipament (cei mai multi).

 

Este cald si curg apele pe tine cand stai la semafor, te ploua si te uda pana la piele dar aceste lucruri fac parte din ce se numeste motociclism.

 

Un lucru este clar atunci cand se pleaca in grup si sunt peste 4-5 motorete in acel grup scad sansele unui eveniment, cand sunt 2-3 motorete atunci cresc sansele unui concurs.

 

Cand se intampla se intampla dar parca nu vrei sa auzi de un cunoscut.

 

Vreau sa cred ca D-zeu il iubea pe Bebe si a vrut sa fie langa EL.

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-o fi iubind dumnezeu pe bebe, dar cred ca ii uraste familia in mod deosebit..

 

Si din poze se vede ca baiatul asta nu a pus mare pret pe viata lui. In aproape toate pozele e in pantaloni scurti. Iar intr-una din poze e cu casca de biciclist???

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...