Sari la conținut

Valah Motor Party 2007


KESU
 Share

Postări Recomandate

Emylyo, arati permisu' celor de la poarta si se rezolva. :)

E O IDEE.Ma duc sa-i fac o copie xerox ca nu se stie pana atunci...!Faceti intalneala ca anul asta cu exceptia celei de la Ploiesti toate au lasat de dorit.Poate la voi o sa fie altceva.Inkiriaza careva o motocicleta pt 2 zile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa cum v-am promis, va dau raspunsul mult asteptat

va astepatam sa bem o bere la Targoviste si anul acesta

asa ca lasati fitele acasa-NU veti beneficia de cazare la hotel ,trupe consacrate,streptease,si alte asemenea manifestari culturale -Valah Motor Party se vrea a fi o intalnire intre prieteni fara liniute si figuri si fara pretentii exagerate...asta ca sa nu apra vorbe dupa aceea

Va vom astepta in schimb, cu un camping zicem noi ,deosebit, bazine cu apa curata, mancare si bautura suficienta, muzica ROCK-cui nu-i place .....aia e si o atmosfera deosebita

Asa ca luati-va calul din parcare,cortul si slipii si veniti la Targoviste!

In paralel va veti putea bucura de manifesatrile dedicate Zilelor Cetatii al caror program va fii afisat la intrarea in camping si pe care voi incerca sa il atasez si aici

Pana una alta ptr cei care nu stiu inca nimic despre intalnirea de la Targoviste va trimit la linkurile de la editiile anterioare unde veti gasi si detalii despre modul cum se poate ajunge la.....bere Valah Motor Party 2005Valah Motor Party 2006

Va asteptam!

am gasit si programul Zilelor Cetatii-dac selectati doar ce va intereseaza veti gasi zic eu manifestari inedite ,care merita vazuteProgram Zilele Cetatii

 

alte detalii utile

 

Starea Drumurilor la ora actuala:

 

- Bucuresti-Racari-Targoviste: Drum impecabil, ca in palma, drept si cum mai vreti voi.

Probleme Posibile: MULTE RADARE MOBILE. Politistii stau la panda si se muta extrem de des.

-Ploiesti-Targoviste: (criminal-ucigator de suspenii)

-Brasov-Sinaia-Targoviste drum cam prost pe o portiune in apropierea cotei 1000 din cate am inteles

-Pitesti-Gaesti-Targoviste (gaesti-tgv extrem de prost)

-Campulung-Targoviste (lasa de dorit)

 

atasez si o harta cu principalele intrari in oras

locatia se afla undeva pe soseaua de centura cam la jumatatea distantei dintre iesire spre bucuresti si cea spre ploiesti-un X albastru

post-8528-1188911674_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REPETAM: INTRUNIRE NUMAI PT MOTOCILISTI (POSESORI DE PERMIS CATEGORIA A, HAI SI A1). [EXCLUS PERSOANE "SIMPATIZANTE" FARA PERMIS - SINGURII CARE VOR INTRA FARA SA FIE NEVOIE SA PREZINTE PERMISUL DE CATEGORIA A SUNT PASAGERII SI CATELUL DIN ATAS].

SEMNAT:DIRECTIUNEA ( SFATUL BATRANILOR VALAHI )

 

bine-bine... dar pentru astia mai prosti informati, nu ne zici si data? ca e in uichend e ok, dar care uichend? :)

 

tnx!

 

rectific si completez, am vazut un alt thread: "Deci in perioada 7-9 septembrie 2007 va asteptam la intalnirea de la Targoviste!"

 

/index.php?showtopic=129426

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Bucuresti - Targoviste: drum excelent - radare multe in Tartasesti, Contesti, Ilfoveni; radare mobile pe traseu - cu ochii dupa un logan alb cu nr B 34 KID si un logan galben.

 

FOOOOORJAAA!!!! :)

 

- Ploiesti - Targoviste: drum infect pe o portiune intinsa, o luati incetisor daca nu vreti sa schimbati vreo furca sau vreo janta prea curand :scratch:

 

- Gaesti/Pitesti - Targoviste - pe A1 presupun ca stie toata lumea cum e drumul. O alta posibilitate din Pitesti e sa o apcati pe drumul vechi, care e in stare ok pana la Gaesti. Dupa incepe cu adevarat distractia. Lipsa activitate militieneasca, insa sunteti sfaturi sa o luati usor ca sa nu schimbati prea multe pe motor prea curand.

 

- Brasov Targoviste - E60/DN1 pana in Sinaia - impecabil - dupa incepe adevarata distractie. Pe Paduchiosu' propriu zis drumul e rupt in pasarica grav. (mai ales la Cota 1000) Si ca sa puna cireasa pe tort, oamenii au mai si turnat vreo 10 km de pietris pe asfalt, grosul fiind exact in Glod. Acolo sa te tii! In rest, de la Moroieni inspre Targoviste drumul se imbunateste vizibil.

 

- Campulung - Targoviste - drumul e pa! Valurit in draci, cu o gramada de alte capcane presarate pe parcurs. Parca se imbunatateste de la Voinesti inspre Targoviste. Modul ideal de a-l parcurge e in picioare, pe scarite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice ca Campulung- Tgv e relativ ok, mai bun ca Ploiesti- Tgv, dar si ala e abordabil pana la urma. De la motocicleta la motocicleta.

Pe Buc- Tgv in Tartasesti si dupa Racari aveti grija ca sunt politisti cu scoala, tot respectul, dar iti iei amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac mai repede publica aceasta informatie (chiar daca ar fi trebui sa-i spun lui Kess inainte), ca sa vedeti cu cine avem de-a face:

1. Faza cu parada ce ar trebui sa se desfasoare duminica. Explicatie de cacao: daca s-ar desfasura sambata la 12.00, parada s-ar suprapune (orar) cu minunata sedinta festiva a Consiliului Local Targoviste. Sunt aproape sigur ca, de niste ani, sunt singura persoana care ar fi interesata de ambele evenimente. Daca ar fi de ales... :)

2. Acum 2 zile a avut loc o sedinta la Primaria Targoviste la care s-a stabilit ca de Zilele Municipiului vor fi amplasate 2 corturi ale Crucii Rosii: unul in centru si unul in parcul Chindia. Pentru Baza nimic. Adica va fi un cort al Crucii Rosii la Targul Mestesugarilor, unde riscurile de a te taia in lingurile de lemn este extrem de ridicat. La Baza, conform discutiilor, nu va fi nici cort de prim-ajutor, nici (Doamne fereste) ambulanta, ca asa au decis "liderii locali".

 

Sper ca acest post sa fie citit de toti cei care vor veni la Tgv, ca sa stie cu cine avem de-a face pe plan local. Am incercat sa discutam o problema minora, zic eu, adica SA NU MAI OPREASCA LUMINA SAU SA INCHIDA WC-URILE LA 11 NOAPTEA!!!! Cand colo...

 

Miercuri dimineata, la prima ora, va fi o discutie directa cu primarul Targovistei, discutie la care subiectele vor fi parada, asigurarea securitatii si integritatii si, nu in ultimul rand, a confortului la Baza. Nu sunt membru al clubului Valah MC, dar nici nu imi este indiferent ce se intampla atunci cand vin sute de oameni la Targoviste.

 

Respect!

 

(Inca o data scuze clubului, dar am aflat niste chestii pe care nu puteam sa nu le spun. Sa stie toata lumea ce e la Targoviste!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-i primarului ca il pupam pe buletin daca supara o gasca mare de motociclisti roacari satanisti si violatori de babe :scratch:...

Cat despre consilierii locali, mi se par niste parliti care se cred puternici in urbe ca decid unde sa aseze buda...eu unul am o parere f proasta despre mare parte din alesii locali. Din pacate printre ei sunt si cativa, f putini, care ar vrea si ar putea sa faca ceva, doar ca adunatura de scame umane sub forma de fosile ii impiedica.

 

Ca o remarca la intrunirea de la TGV - daca se tine asa cum zicea kesu' la bazine, ar fi bine sa fie macar un bec in/langa WC-urile alea....si un pic de apa. In rest, sa fie ca in anii trecuti si e OK. Treaba cu acces doar pt motociclisti (chiar daca nu e absoluta) este de mare efect pt linistea noastra. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fac mai repede publica aceasta informatie (chiar daca ar fi trebui sa-i spun lui Kess inainte), ca sa vedeti cu cine avem de-a face:

1. Faza cu parada ce ar trebui sa se desfasoare duminica. Explicatie de cacao: daca s-ar desfasura sambata la 12.00, parada s-ar suprapune (orar) cu minunata sedinta festiva a Consiliului Local Targoviste. Sunt aproape sigur ca, de niste ani, sunt singura persoana care ar fi interesata de ambele evenimente. Daca ar fi de ales... :scratch:

2. Acum 2 zile a avut loc o sedinta la Primaria Targoviste la care s-a stabilit ca de Zilele Municipiului vor fi amplasate 2 corturi ale Crucii Rosii: unul in centru si unul in parcul Chindia. Pentru Baza nimic. Adica va fi un cort al Crucii Rosii la Targul Mestesugarilor, unde riscurile de a te taia in lingurile de lemn este extrem de ridicat. La Baza, conform discutiilor, nu va fi nici cort de prim-ajutor, nici (Doamne fereste) ambulanta, ca asa au decis "liderii locali".

 

Sper ca acest post sa fie citit de toti cei care vor veni la Tgv, ca sa stie cu cine avem de-a face pe plan local. Am incercat sa discutam o problema minora, zic eu, adica SA NU MAI OPREASCA LUMINA SAU SA INCHIDA WC-URILE LA 11 NOAPTEA!!!! Cand colo...

 

Miercuri dimineata, la prima ora, va fi o discutie directa cu primarul Targovistei, discutie la care subiectele vor fi parada, asigurarea securitatii si integritatii si, nu in ultimul rand, a confortului la Baza. Nu sunt membru al clubului Valah MC, dar nici nu imi este indiferent ce se intampla atunci cand vin sute de oameni la Targoviste.

 

Respect!

 

(Inca o data scuze clubului, dar am aflat niste chestii pe care nu puteam sa nu le spun. Sa stie toata lumea ce e la Targoviste!)

 

multumesc ptr suport,problemele astea speram ca le vom rezolva-totusi nu e bine sa facem toate chestiile de acest gen publice

cu parada s-a stabilit

va fi duminica la ora 12 daca vom mai avea cu cine daca nu.....nu mai facem parada si gata

cort de cruce rosie?....da-l in masa sa speram ca nu vom avea nevoie-am niste promisiuni ptr o ambulanta

lumina nu se opreste-nu s-a oprit niciodata este suficienta

iar cu budele.. daca le inchid si anul cand se lasa intunericul -sa mor io daca nu trec peste orice si ma cac in bazin

singura mea problema este cea referitoare la vreme dar sa speram ca va tine cu noi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineintzeles ca noi venim normal la program de vineri, sa facem o noua runda cu prietenii! :what:

Atentzie mare ca cica vine si Pacasacu :P :scratch: :baldy: :D :what: :) :wave:

va asteptam cu :-L-1,5 ron pahar si micu 1,2 buc-restul alte variatiuni gastronomice-a anul asta avem si cafea :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[vezi cum te descurci neaparat si de ceva muraturi da nu dalea de la magazin

 

ei cu asta chiar mai inchis :) s-dar vedem ce putem face

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sa vorbesc cu Furcoiu, care mi-a intors pur si simplu spatele (evident ca stia despre ce e vorba, ca-l bombardasem cu SMS-uri). Nu ma mira kestia asta, ptr ca asta e pozitia autoritatilor locale atunci cand vine vorba de motociclisti.

Maine, first hour, ma mai duc o data la "edilul-sef". Mai rau decat acu' n-are ce sa ne faca (si ma gandeam la clubul organizator).

 

Furcoa, ai rupt-o-n fericire!

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Brasov se anunta vreme super nasoala pt urmatoarele zile,sper sa nu fie la fel si la TGV :).... Aici ploua de rupe, mai baga si ceva gheata din cand in cand ...

 

LE : Anunt - Inchirierz submarin sa pot ajunge si campa la intrunire :scratch:. Astept oferte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineintzeles ca noi venim normal la program de vineri, sa facem o noua runda cu prietenii! :what:

Atentzie mare ca cica vine si Pacasacu :P :scratch: :baldy: :D :what: :) :wave:

:-L Va asteptam, ftatzi Silveri! Sper sa nu fiu singurul DAC din zona. (Ati auzit, bah??? Sa nu ma lasati singur ca la Pitesti!! mesaj destinat dacilor :P )

 

si nu va faceti griji in legatura cu Boierul Musca....De obicei se face praf si nu mai tzine minte nimik, deci putem sa-i facem ce vrem(in limitele bunului simtz, desigur) si poate reusim sa o mituim pe Pacasaca sa nu-i spuna nimik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accesul e permis si pasagerilor de pe motor,nu? :what:

 

si app de casute un nr de tel d und s-ar mai putea face rezervari?

in rest ..ne vedem la tgv :) :scratch:

 

 

normal fiecare motor cu un pasager sau doi dac ae atas,

cat despre casute?

nu pot garanta deact cazarea la hotel cu multe stele-tip CORT

mai sunt prin orasa cateva moteluri si hoteluri gasesti detalii intopicul de 2005 si 2006-bieninteles nu garantez ca preturile mai sunt aceleasi :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...