Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Un power comander la sh sau de pe vreo mobra lovita stie cineva, a si indicatorul de treapta !!!

 

Hai sa aveti un an nou fericit plin de ceea ce doriti si numai bine.

 

Nasule daca vrei geam sa rezolva.

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Reapere ce sensibil esti!

Eu o sa o trezesc saptamanal! :crack:

Cand vine vorba de Bozzo,da,sunt sensibil.Adica incerc sa o intretin cat mai bine,chiar daca ma mananca rau :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de baterii si incarcat, saptamana trecuta am avut`o pe redresor ,baterie de un an si ceva dupa o ora la incarcat la 4-5 secunde parca scotea un fluierat mic,ce sa inteleg ca rasufula ,ca bateria trebuie schimbata ? as fi recunoscator cu cateva sfaturi :crack: multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba de baterii si incarcat, saptamana trecuta am avut`o pe redresor ,baterie de un an si ceva dupa o ora la incarcat la 4-5 secunde parca scotea un fluierat mic,ce sa inteleg ca rasufula ,ca bateria trebuie schimbata ? as fi recunoscator cu cateva sfaturi :crack: multumesc

Bateria "sufla"din momentul in care primeste curentul de incarcare deoarece incepe sa "fiarba".

In acest timp se elibereaza anumite gaze care ies in exterior,pe anumite orificii comune pentru toti elementi sau individuale.

Asa ca acest fenomen este normal atita timp cit nu este foarte violent semn ca undeva elementi au intrat in scurt,si ca bateria este buna de aruncat!

De obicei atunci cind bateria intra in scurt, se si descarca total, iar incercarea de a o incarca se regaseste in acea fierbere violenta,generind caldura,uneori bateria se si deformeaza.

Atentie! Acele gaze care se degaja sunt foarte TOXICE SI EXPLOZIBILE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bateria "sufla"din momentul in care primeste curentul de incarcare deoarece incepe sa "fiarba".

In acest timp se elibereaza anumite gaze care ies in exterior,pe anumite orificii comune pentru toti elementi sau individuale.

Asa ca acest fenomen este normal atita timp cit nu este foarte violent semn ca undeva elementi au intrat in scurt,si ca bateria este buna de aruncat!

De obicei atunci cind bateria intra in scurt, se si descarca total, iar incercarea de a o incarca se regaseste in acea fierbere violenta,generind caldura,uneori bateria se si deformeaza.

Atentie! Acele gaze care se degaja sunt foarte TOXICE SI EXPLOZIBILE!

 

Multumesc pt sfat :crack: dar care este cauza ? de 2 luni de zile nu a avut nici macar un consumator sa intre asa in scurt din senin ? plus de asta cand am pus`o la incarcat mai avea curent nu era gola total dar am considerat ca este timpul pt redresor cat despre gaze nu am simtzit ,scurgeri nici atat doar acel mic fluierat la 4-5 sec cum spuneam ,mentionez ca a 2 a zi am masurat bateria si avea 13.1 V chiar sa o arunc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am spus s-o arunci!

Faci asta atunci cind ,in momentul in care o pui la incarcat fierbe violent ,adica bolboroseste.

Daca doar sufla nitel la incarcare este ok !

Daca ai dupa o zi de cind ai incarcat-o peste 12,5 v este ok bateria!

Daca chair vrei sa vezi acele gaze aprinde un chibrit linga ea cind se incarca! :rock:

AM GLUMIT! SA NU FACI ASTA!

PS. O mentiune:Curentul de incarcare sa fie 10% din curentul bateriei!Adica daca ai o baterie de 14 A o incarci lent peste 5 ore cu un curent de 1,4 A.

Asa ca aveti grija ce redersor folositi pentru incarcarea bateriei de moto!

Mesaj completat

IN ATENTIA POSESORILOR DE HAYABUSA 2008!

 

Se pare ca avem ceva probleme cu caluti nostri din generatia noua asa ca ar fi bine sa verificati cele spuse:

 

Succes si sa auzim de bine!

PS.Se pare ca inca o data am avut dreptate... :crack:

 

/index.php?...t&p=2022474

Mesaj completat

Hai ca nu am reusit sa pun pdf-ul asa pun link-ul...

http://www.bikeland.org/misc/busa/k8_gsx1300r_recall.pdf

post-15340-1263130719_thumb.jpg

post-15340-1263130727_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca pc3 de model 2001 este diferit de cele 99-00 si 2002-2007.M-am mai documentat un pic.Modelul 2001 este un model de trecere de la nelimitata la limitata si are ceva diferente se pare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca pc3 de model 2001 este diferit de cele 99-00 si 2002-2007.M-am mai documentat un pic.Modelul 2001 este un model de trecere de la nelimitata la limitata si are ceva diferente se pare.

 

Multam, m-ai lamurit la telefon repede. Nu merita (prea scump), raman la gume.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor care o ardeti cu cu soimii pe Al. Ioan Cuza, colt cu Titulescu......una ( albastru cu alb )o vad mereu aproape de spalatoria auto, ca trec des pe acolo, si una zilele trecute ( cam la fel ) se odihnea tacuta pe aceeasi strada in coltul celelalt spre gara, ceva cu 78 la nr..si atat, ca il indoise vantu.. :cheers: nush daca e una si aceeasi. Ma gandeam ca poate e vreunul dintre voi..... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am iesit duminicaaaaa...

erau 14 grade..si soare..

dar tot ma doare un genunchi...

sau o fi varsta?????? :cheers:

Mesaj completat

Ce dor de duca m-a luat......absolut superb !!!!!!

Este si-o Busulica pe-acolo :D

 

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=536451

 

frate...iarta-ma :lol: soro pantera...ce poze a facut nenea ...

ma fac membru pe forumul ala doar sa-l intreb ce camera are... :banana:

oricum...ce m-am bucurat cand l-am vazut ca a prins 68 mph ...ca ma saturasem de 53 si 55...

sau poate d-aia i-au iesit asa bune pozele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am iesit duminicaaaaa...

erau 14 grade..si soare..

dar tot ma doare un genunchi...

sau o fi varsta?????? :cheers:

Mesaj completat

 

 

frate...iarta-ma :D soro pantera...ce poze a facut nenea ...

ma fac membru pe forumul ala doar sa-l intreb ce camera are... :banana:

oricum...ce m-am bucurat cand l-am vazut ca a prins 68 mph ...ca ma saturasem de 53 si 55...

sau poate d-aia i-au iesit asa bune pozele :lol:

 

 

sa te uiti la toate paginile alea... sunt superbe pozele...

 

"Here you can see photo taking technique. Pull Canon 5D camera out of tankbag, point shoot left handed holding the camera from the top with 3 fingers. Eyes always on the road."

 

Mesaj completat

When I picked up the GSXR, I also sold the 5D and picked up a 5DII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai le-am termiat....

sunt uimit total...si mort de invidie....

 

cine pana mea mai sustine ca tara "noasta" si muntii "nostrii" ...delta ..litoralul..si toate astea ale " noastre" sunt cele mai misto din lume..

 

cred ca tot ce avem noi mai tare...sunt PROSTII "nostrii"

 

maaamaa..si ce de gunoaie si pet-uri aruncate au aia peste tot.. ( le-ati vazut in toate pozele ..nuuu???):cheers:

 

cand mai era vremea bunicica am iesit cu ktm-u si am ajuns pe la mama dracu, de unde credeam ca daca mi se strica mobra, nu ma mai scoate nimeni....

ce credeti ca am gasit acolo.....o REMORCA ( un munte..mai precis) de cauciucuri uzate, baterii si bidoane cu ulei....

:banana:

 

n-am avt DSLr 5D, ca asta mic de pe ADVrider, ca sa le savurati si voi....

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor care o ardeti cu cu soimii pe Al. Ioan Cuza, colt cu Titulescu......una ( albastru cu alb )o vad mereu aproape de spalatoria auto, ca trec des pe acolo, si una zilele trecute ( cam la fel ) se odihnea tacuta pe aceeasi strada in coltul celelalt spre gara, ceva cu 78 la nr..si atat, ca il indoise vantu.. :banana: nush daca e una si aceeasi. Ma gandeam ca poate e vreunul dintre voi..... :D

.....hai fratilor, nu va sfiiti, poate schimbam o vorba.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A bagat careva 10w-60 in motor ?

Nevermind..Dupa o scurta sfatuire cu Mac o sa bag Bardahl 10w-40/50 .Baiatu' asta-i enciclopedie mobila :cheers:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: ai sa fii multumit, ca toti care l'au incercat pana acum ..problema pe urma: there's no turning back to the old shit!! :banana:

 

asteptam sa vedem busa cu terminalele alea montate :D sper sa faci o treaba calumea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul sa incerc un Bardahl.Pretul la Motul va ajunge in acest sezon la 100 ron litrul si mi se pare deplasat.Vreau sa multumesc pentru seriozitate lui Mac pe aceasta cale-intotdeauna m-a ajutat cand a fost nevoie cu un sfat si nu numai - pot sa spun ca sunt in viata datorita pompei de frana de la el care mi-a salvat viata de 2 ori pana acum,capitanului,lui Reaper,Nasu,Cucu bau-se stiu ei de ce.As vrea sa ne gandim bine poate ne gasim si noi macar 9-10 buse la un loc.Ce ziceti?Stabilim din vreme si poate facem sa vuiasca soseaua pe unde vom trece.Vin tot eu cu o idee pentru 1 mai la mare.Pentru ca e criza sunt variante de cazare si mai ieftine.Eu deschid lista si va spun ca ma pun luntre si punte si voi fii prezent unde se va hotara.Sanatos sa fiu,restul se rezolva-chiar si cu munca.Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate si pe mine gandul sa incerc un Bardahl.Pretul la Motul va ajunge in acest sezon la 100 ron litrul si mi se pare deplasat.Vreau sa multumesc pentru seriozitate lui Mac pe aceasta cale-intotdeauna m-a ajutat cand a fost nevoie cu un sfat si nu numai - pot sa spun ca sunt in viata datorita pompei de frana de la el care mi-a salvat viata de 2 ori pana acum,capitanului,lui Reaper,Nasu,Cucu bau-se stiu ei de ce.As vrea sa ne gandim bine poate ne gasim si noi macar 9-10 buse la un loc.Ce ziceti?Stabilim din vreme si poate facem sa vuiasca soseaua pe unde vom trece.Vin tot eu cu o idee pentru 1 mai la mare.Pentru ca e criza sunt variante de cazare si mai ieftine.Eu deschid lista si va spun ca ma pun luntre si punte si voi fii prezent unde se va hotara.Sanatos sa fiu,restul se rezolva-chiar si cu munca.Ce ziceti?

 

 

emilio... repetam istoria? :cheers: ar fi bine sa nu mai ploua si de data asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...